Gemengd Nieuws IHBMHfH MARKTBERICHTEN Warmwaterreservoirs: steeds 8 heet water voor ca. 7 ct. per dag GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Fain. V., Oosterend t2.50. ZAKENNIEUWS. Vandaag zal de heer K.Wetsteen zijn zaak in groenten en fruit, tot nu toe ge dreven aan de Binnenburg, openen in 't perceel aan de Weverstraatl, dat de heer Jb. Daalder van de heer Fr.Kalis kocht. De woning werd tot woon- en winkelhuis ingericht, niet alleen practisch, maar ook hygiënisch en aesthetisch. De zaak ziet er keurig uit; de welvoorziene en welverzorg de étalage achter groot spiegelruit noodt zeker tot kijken en koopen. Naar men ons meedeelt, heeft de heer M. S. Langeveld, die van Maandag at Je groenten- en fruitzaak ,,'t Westland" in de Binnenburg weer drijven zal, een Ho- bart aardappelschilmachine, een wortelen- schrap mach ine en een koolschaat aange kocht (levering volgt binnenkort), welke ten dienste van de clientèle zullen worden gesteld zonder prijsverhooging. De machines warden alle electrisch ge dreven en zullen de klanten, naar de on dernemende winkelier verwacht, groot ge mak geven. ONZE ZIEKENFONDSEN. Naar men ons van betrouwbare zijde meedeelt, is het Bestuur der Mij. tot Be vordering van de Geneeskunst voorne mens te overwegen of de drie kleine Texel- sche fondsen niet kunnen worden inge deeld bij het groote Maatschappij-Zieken- tonds Den Hélder. Mocht hiertoe worden besloten, dan zal eenzelfde contributie over heel Texel geheven worden. Hoe hoog dit bedrag zal zijn en ot het plan uitvoerbaar is, moet nader worden onderzocht. Vereenvoudiging van admini stratie door samenvoeging van kleine fondsen zooals ook elders is geschied (Wieringeii is b.v. bij Alkmaar ingedeeld), zou het doel zijn, dat de Mij. beoogt. TAPTOE. De rondgang met muziek van Texelsch Fanfare op Dinsdag 1.1. bracht heel wat volk op de been; de taptoe werd blijkbaar zeer gewaardeerd. Het Bestuur vond hier in aanleiding ook deze maand nog een maal taptoe te houden. Een pluimpje mag met achterwege blijven. De muziek klonk opperbest en de muzikanten hadden er flink de stap in. Op de Groenplaats werd de z.g. Russische taptoe geblazen, be sloten, zooals gebruikelijk, met koraal- muziek. We dienen er even op te wijzen, dat het dus ongepast is, zich tijdens deze muziek aan een rondedans over te geven. Zou het onwetendheid zijn geweest? OOSTEREND. JAARVERGADERING BEGRAFENIS- EN ZIEKENFONDS. De heer Zuidema, de nieuwe voorz. van het Begrafenisfonds P. J. Bouma (opvol ger van de heer M. Kikkert) opende de Zaterdag gehouden vergadering met een woord van welkom en sprak woorden van dank voor het vertrouwen in hem gesteld. Aan liet overzicht, dat de voorz. gaf van de huidige stand van zaken, ontleenen we, dat de bezittingen van het fonds thans til 5S7.90 bedragen. Voor zoover spr. kan nagaan, staat het tonds er .gun stig vooir. Het ledental daalde van 651 op 644. Er hadden acht uitkeeringen van samen f560 plaats. Het verzekerd kapitaal bedraagt 146200. De grootte van dit bedrag wordt door de wiskundige ad viseur der Vereen., prot. Keesom, aan de hand van z.g. sterftetafels vastgesteld, levens wordt bepaald hoe groot het re- servekapitaal dient te zijn, om een gere gelde uitkeering te kunnen verzekeren. Na lezing der notulen door secr. C. Timmer Pz., volgt het financieel ver slag van penningm. S. Keijzer, waaruit we Woensdag de voornaamste getallen reeds noemden. De Comm. van Rekening- nazieners brengt bij monde van de heer Cor Bremer een gunstig rapport uit. Secr. en penningm. wordt dank gebracht voor hun moeite en accuratesse. Besloten wordt het verzoek van een hypotheekhouder om verlaging van rente in te willigen. Behoudens goedkeuring door de Verzekeringskamer wordt de rente van vijt op vier pet. gebracht. Bestuursverkiezing: zie vorig nr. Benoemd tot kasnazieners voor 1935: de heeren Jn. Timmer Pz. en Jn. Dros Gz. Rondvraag: De heer Cor Trap ïnfor- teert, ot het, gezien de slechte tijd en de vrij goede stand van de kas niet moge lijk is, nieuwe leden toe te laten zonder betaling van een entreegeld van een halt jaar contributie. Besloten wordt deze ge legenheid VOOR EEN JAAR open te stellen. Voorz. wijst op de wensche- lijkheid voor jonge gezinnen om als lid toe te treden. Hierna volgt sluiting van deze vergadering van het Begrafenisfonds Dan is het woord aan de voorz. van het Ziekenfonds. Het is inmiddels reeds halt tien geworden. De voorz., de heer IJ. Koppen, heette in zijn openingswoord allen hartelijk wel kom, in het biezonder de leden van het Ziekenfonds. Over cijfers wil spr. maar niet spreken, doch hij hoopt, dat het te kort van het ziekenfonds niet zoo groot zal worden als het bezit van het begrafe nisfonds. Door de secr., de heer P. Kui per Sz., worden hierna eerst de notulen gelezen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Hierna volgt voorlezing van het jaarverslag. Ook dit wordt zonder op- ot aanmerking goedgekeurd, waarna aan de secr. dank wordt gebracht. Betreffende een door de heer Kikkert destijds gedane toezegging om ten bate van het ziekenfonds met de zangvereen. Nieuw Leven een uitvoering te geven, deelt de heer Zuidema, die als opvoiger van de heer Kikkert thans directeur van bovengenoemde zangvereen. is, mede, dat de gedane toezegging tot heden nog niet is vervuld, doch dat hij gaarne bereid is, in de loop van de komende winter deze uitvoering alsnog te doen plaats vinden. Verder wordt nog medegedeeld, dat de samenvoeging van de verschillende fondsen tot een voorloopig als afgedaan kan worden beschouwd. In ons Woensdagnr. namen we de fi- nancieele uitkomsten van zieken- en ver- plegingstonds en de uitslag van de be stuursverkiezing reeds op. Door de heer C. Bremer Az., die met de heer P. Dros Qz. was gevraagd de rekeningen na te zien, werd medegedeeld, dat alles in de beste orde was bevonden, waarvoor de penningm. door de voorz. wordt bedankt. Op een vraag over het verstrekten van specialité's, kon nog geen afdoend ant woord worden gegeven. Wel wordt mee gedeeld, dat het bestuur zal trachten hierin verandert.ng te krijgen, terwijl op een vraag betreffende de tandheelkunde wordt gezegd, dat men het voorloopig nog ongewenscht acht, om tot een verbin tenis met de heer Ten Hooi over te gaan, omdat zulks met contributieverhooging zou moeten gepaard gaan en dit in de tegenwoordige tijd niet mogelijk is. Wordt de financ. positie van liet fonds beter, dan kan hierover nader overleg worden gepleegd. Aangezien de rondvraag verder geen biezonders opleverde, werd de ver gadering door de voorz. gesloten met de beste wenschen voor de vemeeniging. COÖPERATIEVE INKOOP. Dinsdagavond is in het Geb. voor Chr. Belangen een vergadering gehouden om te komen tot een Coöperatieve brandstof- ïnkoopvereeniging. De heer A. B re nier zette het doel van deze vergadering uit een. Na een goed vlottende bespreking gaven zich een 20-tal personen als lid op, waarna tot bestuursleden werden ge kozen: D. Trap, voorz.; W. Drijver Jnz., secr.; Muskee, penningm.; A. Bremer en J. Bisschop, comm. D. DE COCKSDORP. ONTWIKKELINGSCURSUS. Op verzoek van de verleden Dinsdag avond aanwezige cursisten zal Dr. Ir. M. D. Dijt, op 5 Maart, 's avonds om halt acht weer voor ons spreken en in het bie zonder uiteenzetten, op welke wijze z.i. een uitweg uit de tegenwoordige econo mische moeilijkheden gezocht moet wor den. Z. ZUID-EIERLAND. ONTWIKKELINGSCURSUS. De ontwikkelingscursus van de heer C. M. Plomp over De Aarde als Hemel lichaam heeft plaats op a.s. DINSDAG- avond (niet Woensdagavond) om halt S. Ook de volgende avond is op Dinsdag gesteld. HERLAND. STUURDEFECT. Donderdagmiddag omstreeks vier uur raakte bij Vruchtbaaroord een luxe auto, bestuurd door de heer K.v.d. K. met als medeinzittende de heer dokten' Bouma, plaatsvervanger van dokter Westerhuis, tengevolge van 'n stuurdefect in een vrij - wei droge sloot. De auto kwam op haar vier wielen in de lengte van de sloot te recht. De inzittenden bekwamen geen let sel, maar de auto werd vrij ernstig ont wricht. Met de kraanwagen van de heer J. Reij werd ze weer op liet goede pad gebracht en vervolgens'ter reparatie naai den Burg vervoerd. W. OUDESCHILD VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 23 Febr.: 767 Kg. vereen, wulken; 192 vrije wulken. 24 Febr.: 319 Kg. vereen, wulken; 229 Kg. vrije wulken. 26 Febr.: 1477 Kg. vereen, wulken; 291 Kg. vrije wulken. 27 Febr.: 304 Kg. vereen, wulken; 1160 Kg. vrije wulken. 28 Febr.: 1581 Kg. vereen, wulken; 403 Kg. vrije wulken. SPORTNIEUWS. Zondag a.s. gaat Z. 1 naar de Cocks- dorp voor een vriendschappelijke wed strijd. Aanvang 2 uur. Vertrek 1 uur 15. Het 2e speelt om 2 uur thuis tegen Tex. Boys 1 De adsp. om 12 uur thuis tegen SVC A. Hard werken zal geboden zijn. Z. 1.: B.Beumkes J.D.Blom J.Sikkelee N.Weijdt J.Dros P.Dogger Jo Bruin. N.Tuinder Jn.Bruin D.J.Blom P. Hemelrijk Z. 2: F.Kaczor W.Zinn W.Vlas H.Kooger Jo Weijdt G.J.Dogger H.Langeler H.Boekei H.Zinn G.Zinn A. Res.: G.Dekker. Schagen Adsp.: J.D.Koning T.Eelman H. Kuiter W.Kruger H.Blom J.Vlas C.v.d.Meer J.Hoogerheide K.Dogger W.Koorn (.Kaczor. KORFBAL. Zondag speelde OKC een wedstrijd tegen HKC, een korfbalgroep van de N.A. S.B. Als scheidsrechter laat beginnen, ver schijnt O. met drie en H. met 5 invallers. O. blijkt direct sterker en neemt spoedig de leiding. Het wil in de aanval niet erg vlotten, dank zij goed verdedigen van H. 4 och weet O. voor de rust nog tweemaal te doelen. Rust gaat in met 30. Na de rust is het spoedig 40. Als gedraaid is, gaat de strijd vrijwel gelijk op met aan beide kanten goede kansen, doch H. is zeer ongelukkig en weet niet te scoren. O. weet de stand geleidelijk op te voeren tot 70. Met deze stand komt 't einde van deze prettige en sportief gespeelde wedstrijd. D.B. (Verzoeke van Zondags gespeelde wed strijden uiterlijk Dinsdagsmorgens be richt. Dit verslag ontvingen we pas gis teren. Red.) DE WA AI- EXAMENS. Onze vroegere plaatsgenoot®, Mej. Mar Keijser, thans werkzaam aan het Departe ment van Sociale Zaken, slaagde te Rot terdam voor het examen stenografie (130 lettergrepen.) DE KOOG. V.V.V. TEXEL. In antwoord op het verzoek van V.V.V. Texel alhier om een bespreking met de Propag. Comm. ten einde tot samenwer king te geraken, deelde het Hoofdbestuur van V.V.V. Mooi Texel dato 31 Jan. mee, dat door deze Vereen, nog niet be sloten was mee te werken aan het laten voortbestaan van bovenbedoelde Propag. Comm. Zoodra zulks het geval zou zijn, zon het Hoofdbestuur terugkomen op het verzoek van de Koog. Nadien werd op initiatief van de heer W. H'. Lap, voorz. van TESO, over het eventueel samengaan van de Koog met de atdeelingen van Mooi Texel beraad slaagd. Het resultaat is bekend. De Koog formuleerde zijn wenschen, welke door het Hoofdbestuur van Mooi Texel gewikt en gewogen werden. Het resultaat was een schrijven met tegenvoorstellen van Mooi Texel aan de Koog (alles werd in dit blad vermeld), welke de Koog onaan nemelijke voorkwamen. De Koog gat er onder deze omstandigheden de voorkeur aan afzonderlijk te blijven werken. Dato 27 Febr. richtte Mooi Texel zich wederom tot de Koog met het verzoek ten spoedigste te willen'berichten, ot het bereid is ortder de voorwaarden van vorig jaar samen te werken, in welk geval de Propaganda-Comm. zou kunnen blijven be staan. Met liet oog op het ter perse gaan van de twintigduizend folders, die op ruime schaal zullen worden verspreid vanuit de stand op de a.s. Jaarbeurs en op de ten toonstelling Mooi Nederland, werd het antwoord uiterlijk Maart tegemoet gezien. Dit antwoord kwam en hield in, dat niet meer kan warden samengewerkt in de Propag. Comm., daar de werkzaamheden 'der Vereen. V.V.V. Texel' te De Koog reeds te ver zijn gevorderd. De laatste hoop, dat het voor dit jaar nog tot samenwerking tusschen de Koog en de rest van Texel op het gebied van vreem del i ngenverke er- bevordert ng zou kunnen komen, is hiermee de bodem inge slagen. Jammer en betreurenswaard! PARAGUAY wil uit de Volkenbond treden, het beschuldigt de Bond van par tijdigheid t.o. van Bolivia. Uittreden zal echter niet gaan, omdat P. eerst zijn schuld moet hebben betaald en dat zal met gemakkelijk gaan. Op Ceylon eischte de malaria in drie maanden 40.000 dooden. China. De 50-j. vrouw van een boer bij Tangsja werd moeder van 'n vijfling (drie jongens en twee meisjes.) Italië zond reeds 90.000 man naar de grens van Abessinië. Het conflict is nog niet opgelost. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder 1 unnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Jn. Witvliet, monteur te den Burg, om in het perceel, kada straal bekend in sectie D., no. 3303, een herstelplaats voor motoren te Oudeschild te mogen oprichten, door hen voorwaar delijk is toegestaan. Mede, dat een verzoek van Firma Vlas en Co., te Oudeschild, om op het perceel kadastraal bekend in sectie D., no. 3161, een wasscherij, waarin als drijfkracht zu worden gebezigd een stoommachine van plm. 10 p.k. te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is toegestaan. Texel, 28 Februari 1935. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. TOELATING van nieuwe leerlingen tot de o.l. scholen. Burgemeester en Wethouders van Texei brengen ter ojzenbare kennis, dat op 1 April a.s. nieuwe leerlingen kunnen wor den toegelaten tot de openbare lagere scholen in deze gemeente. Om te kunnen warden toegelaten, moe ten de leerlingen vóór dien datum den leeftijd van ZES jaar bereikt hebben. De aanmelding behoort te geschieden uiterlijk Zaterdag 23 Maart a.s. bij het hoofd der school. Texel, 1 Maart 1935. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, l)e Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. VOOR DE JEUGD. UMHltll! NIEUWE PRIJSRAADSELS. 7. De naam van een muziekinstrument is hier verscholen: AOIENNMLD. 8. Wie blaast altijd en is toch geen muzikant? 9. Welke sterren geven geen licht? ALLE negen oplossingen ontvang ik graag niet later dan Woensdag a.s. Naam, adres en leeftijd opgeven. Er liggen als prijzen weer drie boeken gereed. Wie wint er een? Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Maart 1935. HERV. GEMEENTE. Burg, v.m. 1Ü uur Ds. Visser Maandcollecte. Waal, v.m. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Maandcollecte. Oudeschild vm 10 uur ds. Scholte Den Hoorn vm 10 uur ds Moei:. Dos.erend, vm. 10 uur ds. Kok de Cocksdozp, vin 10 uur ds Salm Zuid-Eierland nm. 3 uur ds. Saim. GEREFORMEERDE KF.RK. Oosterend, vm. 10 uur de heer Van Nes [theol. cand. te Amsterdam nm 3 uur dezelfde Den Burg 'sav. hall acht dezelfde gebouw Tex. Fanfare. GEREF. KERK H.V. Oosterend vin 10 uur ds. Ter Schegget. nm 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur Ds. Vis. HERV. GEMEENTE. Maandag 4 Maart, de C cksdorp 'sav. 7,30 uur Samenkomst voor jonge leden. DEN HOORN. KERKNIEUWS. Zondag j.l. na de dienst is door Ds. G. Moen, uit naam van de kerteraad en de geheele gemeente, in een korte toespraak, dank gebracht aan de voorle zer K. Lap, voor zijn arbeid op de Zon dagsschool. Gedurende 46 jaar is de Zon dagsschool door hem geleid. Dit getal zegt genoeg. Er is weemoed als zulk een trouw en geloovig werker zijn taak aan jongeren moet overgeven, maar we weten dit: „wat gedaan werd uit liefde tot Je zus, dat houdt zijn waarde, en zal blijven bestaan". Wij volgen in dankbaarheid dit goede voorbeeld. O üp Woensdag 13 Maart, des avonds halt acht, hopen wij een kerkelijke bij eenkomst te houden ter gelegenheid van de „biddag voor het gewas"; een,goede oude gewoonte, die verdient in eere her steld te worden, vooral in deze tijd. De zangvereen. „Harmonie zal medewerken. Ds. M. Coöp. Centr. Eierveiling Purraerend G.A. Aanvoer op 26 Febr 90000 stuks 70 80 K.G f 3,50 a f 65 '66 3,00 63 64 2,70 60 62 2,50 58 59 2.50 56 57 2,40 53 55 2,30 50,52 2,10 45 49 _,0 100000 eendeieren 2.15 Alkmaar, 1 Maart. Voertarwe 4, a Rogge 0, - a Haver 6 00 a Gei St., 5,60 a Groene erwten (groote) 10,00 a Groene erwten (kleine) 9.00 a ^Grauwe erwten 16,- a Vale erwten - a 5,00 3,10 2,80 2,70 2,60 2,50 2,40 2,30 ,0 i 2,25 4,50 - ,0 6 75 6 11,00 9,50 20,-

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6