Mmsmoop Hotel- en Pensionhouders TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Sf Texeische Berichten Uitkomst bij GRIEP Zaterdag 16 Maart 1935. VLEESCHKEURINGSWET. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen onder de aandacht, dat doodge boren, ongeboren vruchten, en gestorven dieren, jonger dan 30 dagen, o.a. niet gebezigd mogen worden als voedsel voor dieren. Op de naleving van dit voorschrift zal streng worden gelet. Texel, 14 Maart 1935. Burgen, en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. UITBETALING NED. VEEHOUDERIJ CENTRALE. We kunnen aan veehouders, die runde ren leverden aan bovengenoemde centrale, meedeelen,. dat zij van heden af het daarvoor uit te betalen geld aan de Coop. Boerenleenbank in ontvangst kun nen nemen. BOUWVERGUNNINGEN. Sinds vorige opgaaf werden door B. en W. deze bouwvergunningen verleend: (Officeel bericht). Koogerweg, woonhuis, Th. Witte; Bin- nenburg, gevelwijziging, A. H'. Dros;den Burg, garage, N. Schermer; Oudeschild, woonhuis, F. Zegel Jr.; den Burg, ver bouw woonhuis, Jb. Daalder; Eierl., woonhuis P. Buis; den Hoorn,, slagerij, M. Goënga; de Koog, woonhuis, wed. Jac. Schippers; Eierl., overkapping, C. J. de Lugt; de Cocksdorp, verbouw woon- en winkelhuis, F. Kikkert Jbz.Eierl., landbouwschuur, wed. TerwondtFiek; den Hoorn, woonhuis, met bergplaats, K .Kuiper; Schilderweg woonhuis, T. A. Hermes; de Koog, verbouw hotel L. den Braven; den Hoorn, woon-en winkelhuis, M. Goënga; Schilderweg, woonhuis,wed. Hoekstra; de Koog, uitbreiding kamphuis, Michels en Burger; de Westen, bijbouw woonhuis, wed. W. Eelman; de Koog, verbouw woonhuis, A. v.d. Werf; P. H. Polder, schapenschuur, IJ. Lap. OVER SPIRITISME. De propaganda-avond der Nederl. Ver- eeniging voor Spiritisten „,Harmonia", Woensdag in hotel Texel belegd, werd door plm. vijftig personen bijgewoond. Als spreekster trad op mevr. de Wed. Dr. Akkringa, van Den Haag, die aanving met doel en grondstellingen van het spi ritisme in korte trekken uiteen te zetten: Doel is geestelijke opbouw van het in- dividue en het gezin en daardoor van de maatschappij. De grondstellingen zijn: Er is geen dood. Het aardsche stoffelijk omhulsel sterft af, doch de menschelijke geest is onsterfelijk en leeft ononderbroken voort. Gemeenschap is „onder bepaalde om standigheden" mogelijk tusschen zooge naamde dooden (de spiritisten zeggen: overgegane personen) en levenden. De mensch is en blijft verantwoordelijk voor zijn daden, doch voor allen gelijke lijk is ten slotte het hoogste geluk weg gelegd. Het spiritisme heeft altijd bestaan. De bijbel is volgens spiritisten het grootste spiritische boek en zijn inhoud geeft o.a. het verhaal van spiritische feiten en sceances der oudheid. Het spiritisme is bewezen. Hiet is belangrijker dan welke nationale of sociale kwestie ook. Het maakt betere menschen en een betere we reld. Het leeraart, dat de mensch indivi dueel verantwoordelijk is voor zijn dagen; dat hij maait hetgeen hij gezaaid heeft. De spiritische verschijnselen zijn slechts even zoovele bewijzen voor de waarheid der spiritische leer. Het spiritisme is zoo wel de godsdienst der toekomst als een wetenschap en telt zijn aanhangers en beoefenaars over de heek wereld, onder alle volkeren, rassen en standen. De Vereen. Harmonia telt thans 34 af- deelingen en houdt lezingen in tal van plaatsen tot verbreiding van de spiritische gedachte. Wie op deze avonden iets amu sants verwacht, wordt teleurgesteld, want ze staan in het teeken van de religie; spiritisme is namelijk godsdienst. Een dwaling is het te meenen, dat wij geesten oproepen. Het tegendeel is waar. De gees mille VAN ZON EN MAAN. •llllt MAAN ZON Datum: Op: ten van hen, die overgegaan zijn, zijn om ons heen en hebben soms behoefte aan de levenden iets mee te deelen. Dit ge schiedt dan door tusschenkomst van een medium, een persoon, die door biezon- dere eigenschappen, welke hij bezit, in staat is, zijn tusschenkomst te verleeenen. De meest ongeloovigen kunnen hierdoor tot de overtuiging worden gebracht, dat er een leven na dit leven op aarde is. Mevr. Akkringa licht deze uiteenzet tingen met een groot aantal voorbeelden uit haar veertigjarige ervaring toe. Spiritisme is godsdienst. Wie daarbij alleen aan tafeldans en geesten in een donkere kamer denkt, is slecht ingelicht. Er is niets lachwekkends aan. Wie niet aan het bestaan van God gelooft, kan geen spiritist zijn, want aan God zijn alle geesten onderworpen; Hij zendt ons Zijn gaven. Avonden als deze, zegt spr., heb ik in de duizenden gegeven, ook elders in Europa, ook in Ned.-Indië en overal constateer de ik, dat het spiritisme tot nadenken brengt; dat het de meest verdwaalde mensch kan terugvoeren tot God, terug naar kerk en godsdienst. Spreekster wijdt uit over de wijze, waarop intelligenties (overgeganen) zich kunnen manifesteerenook over de z.g. psychometrie: Het medium beschrijft naar aanleiding van voorwerpen, die hem of haar ter liand worden gesteld en die door de overgeganen vroeger werden gedragen, allerlei biezonderheden uit het leven, op de voorgrond tredende karaktereigen schappen, ziekten, waaraan ze geleden hebben enz. Deze gave gaat veelal samen met helderziendheid en helderhoonend- heid, waardoor tijdens de beschrijvingen ook intelligenties worden waargenomen en namen en boodschappen doorgegeven. (Ook op deze avond.) Met telepathie heeft het niets te maken. Voor de grootste ge leerden ter wereld heb ik geëxperimen teerd, o.a. met prof. Einstein, die mij na afloop een souvenir aanbood met de woorden: „Uit dankbaarheid voor het wonder, dat zich voor mijn verbaasde geest ontvouwde". Een verklaring der psychometrie heeft de wetenschap nog met kunnen geven. Met eenige psychometrische experi menten werd de avond besloten. We kun nen hierover niet uitwijden, doch bepa len er ons toe te constateeren, dat ze algemeen een diepe indruk achterlieten vanwege de frappante juistheid, waarmee mevr. Akkringa als psychometriste toe standen, personen en gebeurtenissen be schreef, die haar totaal vreemd moeten zijn geweest. Er is geen twijfel aan,, of zij beschikt over gaven, waarvan de meesten zelfs het bestaan niet vermoed den. Zeker zal deze avond hebben beant woord aan het doel, door de Propag. Comm. van Harmonia gesteld: het bij brengen van kennis,, eventueel bevorde ring daarvan, van het spiritisme. BROEDERDIENST, LICHTING 1936. Voorgoed vrijgesteld wegens broeder- dienst: Bakker A. W.Van Beek J.; Boersen, J.; Bonne, M.Boon, A.; Boon A. G. Bremer, J.J.; Eelman, R; Geense, G.; De Graaf, C.; De Graaf, W.; Hin G.; Keijzer, J.; Koorn, P.; Kuip, D.Kuip, J. C.Meindertsma, R.; De Porto, J.; Ran, W. R. H1.Van Sambeek, J.; Scha- gen, A.; Schuijl, W.; Van Tatenhove, J.; Verijzer, J.; Van der Werf, W.Witte M.; Witte, M .J. UITSLAG AANBESTEDING. Aanbesteed werd het verrichten van onderhoudswerken aan het Alg. Weeshuis alhier. Gegund werd aan de laagste inschrij vers: schilder J. C. Roeper en timmerman P. Eelman A.Jz. Wij leveren BRIEFPAPIER PROSPECTUSSEN MENU-KAARTEN met foto('s) of penteekeningen geïllustreerd. Goed 0EDK00P en met SPOED DRUKKERI) TEXELSCHE COURANT C.J.M.V. EN MEISJESVER. Herhaling Feestavond. Op Maandag a.s. om 8 uur zal het feestavondje, van de C.J.M.V. „den Burg" en de Meisjesvereen. „Dient den Heer", dat j.l. Maandag gehouden werd met ge- noodigden, op veler verzoek herhaald wor den. De entreeprijs is thans gesteld op 25 ct. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de pastorie en de kosterswoning. In de pauze zullen weer enkele artikelen worden ver loot. De opbrengst zal verdeeld worden tusschen de N.H'. Kerkvoogdij en de Chr. Bewaarschool. Men zie voor liet pro gramma van deze avond het verslag in de Tex. Crt. van ,jl. Woensdag. SPORTNIEUWS VOETBAL. Texel A—de Cocksdorp A: 12 uur. Tex. Boys A—Texel B.: 12 uur. Texel 1—DTS 1: J.Dukers D.Zuidewind J.Ran A.Huizinga J.Gieles A.Dros Bz. N.deGraaf H.Ran Winter G.Witvliet P. Neijens Texel 3—Atlas 3: D.Visser B.Mulder H.Neijens .GDros I.Boon S.Langeveld J.Molenaar A.Pen J.Bruin D.Schoarl Res.: D.Geense. P.Kikker' D.D. schrijft ons: Het is morgen voor de 4e klasse A. een zeer belangrijke dag, waarover we in Het Groentje lezen: „Ook hier de laatste ronde met kans op een naspelletje, want hoewel Succes er het beste voorstaat, is het niet uitgesloten, dat ze met één of zelfs twee concunnenten gelijk zal eindi gen. Wint Succes, dan is ze kampioen, maar de tegenpartij is Schagen en die is in staat, elke ploeg de voet dwars te zet ten en een gelijk spel is voor Alkmaar Hoesi-Griep-Bronchitis-AsOuna voldoende voor een beslissingswedstrijd, want we nemen zonder meer aan, dat de Alkmaarders over Vrone zullen zegevie ren. Texel zou het nog slechts tot een of meer beslissingswedstrijden kunnen brengen, als ze van DTS wint waar aan we niet in 't minst twijfelen en wanneer Succes zou verliezen en de Alk maarders eveneens niet verder zouden komen dan een gelijk spel. Deze hoop lijkt ons echter ijdel. Er is o.i. slechts een kleine kans voor Alkmaar, om het alsnog, eventueel via ©en beslissingswedstrijd, tot een kampioenschap) te brengen. N.-Nie- dorp en BKC kunnen er een genoegelijke dag van maken. De N.-Niedorpers zullen wel winnen, doch dit doet overigens niets ter zake". De schrijver heeft echter geen reke ning gehouden met het protest tegen B. K.C. Wordt dit toegewezen, dan zou T. ook 23 punten kunnen halen, evenals Alkmaar. Dus ook voor T. is het noodig, dat Zondag gewonnen wordt. DTS is nog niet dikwijls verslagen op ons eigen ter rein. Dat zou dan voor het laatst geweest moeten zijn in de NHVB. Het vorige sei zoen werd het 23 en het jaar daarvoor 3—3. In Oudkarspel werd het 1—1. Daar om kan het Zondag weer geducht span nen en rekenen we op een record aantal bezoekers VOOR T. III werd de wedstrijd Atlas 3, uit, ingelascht. Dat wordt weer een moei lijke opdracht. Waar de kampioenskans nog zeer goed is, zal uit uw spel. moeten blijken, dat gij wilt en zult winnen. Ook uw ernstigste concurrenten spelen tegen elkaar, zoodat het niet onmogelijk is, dat er Zondagavond slechts twee preten denten over zijn. Dat ons 3e er ook bij is, hopen we in ieder geval. Vertrek boot 11 uur. Allen op tijd present en in conditie. De plannen tot het engageeren van een Mcdcdeelingen van Texels Bioscoop-Theater FOOTLIGHT-PARADE. Een film, welke de moeizame strijd uit beeldt van de revue-regisseur Kent, die ten gevolge van de veroveringen,, door de sprekende film behaald, zonder werk raakt. Hij gaat dan filmprologen schrij ven, die uitstekend voldoen, maar wordt keer op keer in moeilijkheden gebracht, doordat concurrenten zich van zijn ont werpen meester maken. Ook de vrouw eischt in deze film natuurlijk haar plaats en ook zij maakt Kent het leven vaak zwaar. Het is een spel van trouw en on trouw, van strijd, maar ook van over winning. ANNABELLA. Een der meest vooraanstaande Fransche film-actrices. TRAINER nemen vaster vorm aan. Begin volgende week zal een bespreking met 'n oefenmeester worden gehouden. Dat dit met sucoes worde bekroond, in alle op zichten, wenschen we van harte. Onze adspiranten zuilen morgen ook weer eens hun programma vervolgen. Texel A speelt thuis tegen De Cocks dorp A. Dit wordt het eerste treffen tusschen deze 2 elftallen. We verwachten wederom een spannende strijd. Aanvang 12 uur: W.Geus G.Wilner H.Keijser Jac.Koorn Th. Lap C.Zutphen Ab.Keijser H.Boon K. du Porto Jn. Rab Res.: Joh.Kikkert l.Hillen Texel B. gaat op bezoek bij Tex. Boys A. Aanvang 2 uur. Er is echter een verzoek r'ngediend om ook deze om 12 uur te doen aanvangen. De uitslag wordt bij De Graaf's Lunchroom be kend gemaakt. Vandaag even gaan kijken dus. Als jullie behoorlijk speelt, kan gewonnen worden, dus ieder doet z'n best en mondje dicht. Jullie hebt een goede Elftal: W.Verseput D.Huizinga S.du Porto Jac.Knol N.Huisman H.Pen W.Mulder J.Westdorp K.Kikkert W.Lan- geveld P.Keesom Res.: H. Broekman. De reserves moeten ook present zijn. KORFBAL. Morgenmiddag 2 uur Comb. Verdo N. I en II. Dames Heeren Aanval A. Roeper J. Kiewiet N. Vermeulen J. Kiewiet Midden: M. Dros J. Pool R. Pen J. Pothman Verdediging: M. Lagerveld S. Rijk A. de Graaf-Zijm F. Durieux Res.: N. Mosk. Res.: J. Slikker. Verdo 2 in het wit: Dames Heeren Aanval J. Vermeulen J. Broekman F. Kikkert B. Kiewiet Midden: N.Klumpert-Eelman P. Eelman A. Jellema D. Koorn Verdediging: L. Bruin P. Vermeulen A. Breesnee H. Vermeulen Res.: J. Vlaming Res.J.Broekman Afbericht voor Zaterdag 7 uur bij P. Eelman, Koogerweg. DF. COCKSDORP. JUBILEUM. De 21e Maart a.s. zal het 25 jaar ge- léden zijn, dat mej. Johanna Barhors't Gd. in dienst trad bij de familie Van Heer- waarden: eerst als dienstbode bij Jb. van Heerwaaiden en echtgenoot© in de polder Volharding, daarna als huishoudster bij een der zoons. Dat ze nog vele jaren haar arbeid in dienst van de fam. Van Heerwaarden moge blijven verrichten. KOOKT ELECTRISCH Gemakkelijk, zindelijk en goed. Onder: Op: Onder Z. 17 Maart 15,26 5,04 6.11 18,05 M 18 16,35 5,17 6,09 18,06 D. 19 17,44 5,29 6,07 18,08 W 20 18,55 5,41 6,05 18 09 D. 21 20,06 5.54 6,02 18,11 V. 22 21.21 6.08 5,59 18,13 Z. 23 22,36 6,26 5,57 18,15 Woensdag 20 Maart Volle maan. Wacht niet tot de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelt: dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omdat Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel zult Gij de taaie slijm kwijt raken, die bezwan gerd is met millioenen ziektekiemen. Gij ondervindt een buitengewone verlichting, Uw hoest verdwi|nt. Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoest- aanvaüen. Gebruik daarom altijd bij: AKK£RS ...XSw!

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5