IEDER ABONNEE DOEI MEE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Texel D.: P.Kedjser H.Smit Jac.Kikkert B.Koningsveld P.J.Koorn K.Boswijk H.Mulder H.Broekman(aanv.) W.Roeper Ant.Broekman J.v.d.Pijl Nu je uiterste best gedaan en spelen voor wat je waard bent. Zorgt er allen1 voor, dat onze kennismaking met ZAC 'n zeer prettige en sportieve zij. Uit een gezelschap, dat op Texel ver toeft, is een elftal gevormd, dat gaarne tegen een elftal zou willen spelen op Dinsdagmorgen, aanvang 10 uur. Als altijd voldoen we gaarne aan deze verzoe ken. Dus om 10 uur 's morgens op Pink ster drie. Elftal: P.Keijser G.Wilner Jac.Kikkert Joh.Westdorp K.Kikkert W.Langeveld Ab.Keijser C.Zutphen Jn.Rab W.Roeper Jn.Comdeur Res.: B.Koningsveld en P.J.Koorn. Oefenen, volgende week: terrein Verdo Nigro: Woensdagavond leden; Donder dagavond adsp. Donderdagavond speelde een Jun. adsp. coml tegen een Haagsch schoolelftal. We rekenden op een goede les, maar dat kwam anders uit. Het waren wel vlugge, flinke jongens, maar met uitzondering van de keeper, geen voetballers. Met 13—1 werden ze ingemaakt. Tot het einde ech ter bleven ze sportief en vriendschappelijk Het was gezellig langs de lijn. Dikwijls liet T. goed spel zien en liet T. de gas ten van het kastje naar de muur loopen. Vooral na rust werd in de heele halflinie en in de achterhoede zeer goed gespeeld. Goed aangeven en idem plaatsen. In de voorhoede speelde P.Keesom na rust't best. Goed opstellen, mooi vrijmaken en dan zuiver met een tikje midden voor 't doel plaatsen. Theo denkt nog teveel, dat hij alleen de punten maken moet. Hij moet evenals W.Mulder, direct afgeven en goed opstellen. Binnenspelers kunnen gerust wat meer terugblijven. K. du P. moet spe len volgens de opvatting van de trainer. In ieder geval was 't een goede oefe ning en een prettige avond. SPORTNIEUWS. D.D. schrijft ons: Morgen komen met de laatste boot de Z.A.C. (Zwolle) adsp., plm. 70 personen. We verwachten onze adsp. ter opwachting bij de boot, hetgeen stellig op prijs wordt gesteld. Na aankomst op de Groeneplaats gaan de jongens met hun gasten naar huis, de overigen verzoeken we beleefd ze even te doen afhalen. Na kennis ge maakt en zich verlirischt te hebben, om HALF NEGEN present op de Groene- plaats, Texel A en Z.A.C. A in SPORT TENUE. Vandaar gaat het in optocht, on der de vrooldjke tonen van Tex. Fanfare corps, dat zich direct hiertoe bereid ver klaarde, gezamenlijk met de Gymnastiek- vereen., die ook belangeloos meewerkt, via Binnenburg en Weverstraat naar het Sportterrein. Op het terrein, later hij elec- trische verlichting wordt aangevangen met een nummer gymnastiek van de adsp. Daarna Texel AZAC A onder leiding van H. C. Ran. Prijs een lauwer kransje'' Tijdens de rust en na afloop optreden damesafd. Gymnastiek, onder leiding van de heer Joh. Moerbeek. Men gelieve zich dan dus niet binnen de omheining te be geven. Ook op het terrein zorgt Tex. Fanfare voor muziek. We rekenen op een groot aantal bezoekers. Moge het weer meewerken. Maandagmorgen (2e Pinksterdag): Aanvang 9 uur: Texel D—ZAC D (Jn. Bruin) zilv. medaille. 10 uur: Texel C—ZAC C (Gom Wit vliet) zilv. medaille. 11 uur: Texel BZAC B (Nic. de Gr.aaf) lauwertak. Daarna prijsuitrei king op het terrein. Vermoedelijk zullen de ZAC adsp. nog een bezoek brengen aan de Koog. Het zou prettig zijn, als de jongens om 1.43 op de Groeneplaats present konden zijn, terug in den Burg 4 uur. Om 5 uur allen weer present Groeneplaats voor vertrek en uit geleide der gasten. 's Middags 2.13 op het Sportterrein Texel 1—Alkm. Boys 1 (3e kl. KNVB). Dit kan een goede wedstrijd worden, hoe wel de Boys niet zullen winnen. Ook hier verwachten we groote belangstelling. Adsp. Texel A: D.Visser B. Mulder H.Neijens(aanv.) D.Geense I.Boon H.Boon W.Mulder S.du Porto Th.Lap I.Hillen P. Kees om Texel BW.Geus G.Wilner Nan Huisman Jac.Knol K.Kikkert H.Keijser Kl.du Porto H.Boon W.Mulder(aanv.) I.Hillen P.Keesom Texel C: L.Goënga Jac.Koorn H.Pen Joh.Westdorp D.Huizinga W.Langeveld Ab.Keijser C.Zutphen Jn.Rab(aanv.) Joh. Kikkert J.Comdeur WESTERMIENT. BOSCH-EN-DUIN. De heer G. Buis heeft voor de electrn sche verlichting van zijn pension een 5 p.k. oliemotor, een dynamo en een reeks accu's aangeschaft. Niet minder dan 40 lampen kan hij daarmee ontsteken. Bo vendien zijn thans alle 14 kamers van stroomend water voorzien. Een motor- pomp voorziet de groote tank van het noodige water. Een belangrijke verande ring, welke de goede naam van het pen sion nog weer ten goede moet komen. TERSCHELLING. SOLI DEO GLORIA. Te W.-Terschelling werd een Chr. Fan farecorps opgericht onder de naam Soli Deo Gloria; dirigent D. de Boer; be stuursleden: E. Anema, voorz.F. de Does, secr.en M. Boerstra, penn.; Ds. W. J. van Hoek en Ds. J. W. van Swig- chum, comm. VLIELAND. V.V.V. De spoedvergadering van V.V.V. (Vlie lands Belang), gehouden in 't Badhotel, was belegd op verzoek van een dozijn leden, die voorstelden het „brievenlezen", d.w.z. het doen circuleeren van ingekomen aanvragen om pension of huren van ge meubileerde woningen, weer in eere te herstellen. Verleden herfst was besloten deze methode te vervangen door een an dere, waarbij de secretaris uitvoerige pen- sionlijsten verzond, aan ieder, die een aanvraag deed. Aangezien men in 't alge- meen van deze nieuwe methode weinig of geen resultaten zag, wenschte men tot de oude „beproefde" wijze terug te keeren. Aldus werd door de goedbezochte verga dering met groote meerderheid besloten. N. Hairl. Grt. DE MODERNE TIJD. Onlangs arriveerden op het vliegveld Groydon bij Londen een echtpaar met 'n baby van zeven maanden, waarmee het van Basra (Perzië) gereisd had. Wie doet er mee? Natuurlijk iedere abonnee, want er zijn eenige mooie prij zen te winnen, zelfs al ziet ge geen kans alle zes personen „thuis" te bren gen. Ge kunt zelfs voor een belooning in aanmerking komen, wanneer ge om een voorbeeld te noemen maar twee of drie der afgebeelde pejrsonages bij name weet te noemenals anderen het maar niet tot een grooter getal bren gen. Erg moeilijk is het niet om het tot drie of vier te brengen. De dageldjksche totopagina der dagbladen bracht de portretten van de meeste figuiren in de laat ste maanden een of meermalen. Toch willen we nog een handje helpen, door te verklappen, dat afgebeeld zijn: twee Engelschen, een Amerikaan, een Fransch- man, een Chinees en een Japanner. Wie van hen is het „gekroonde hoofd"? Wie filmster?Wiede „snelheidsduivel"? We herhalen dat het niet vereischt is, alle zes personen bij name te noemen. Wie er de meeste kan noemen wint de race. En nu op jacht. Het zal ons benieuwen, wie de meeste speurzin aan de dag legt. Ge hebt de tijd tot Maandag over een week. Uiterlijk die dag ontvangen we gaarne uw antwoord, bij voorkeur per briefkaart en anders in enveloppe onder motto Pinkster-Puzzle. Prettige Pinksterdagen toegewenscht door Uw dw. REDACTIE. één met de techniek bekende commissaris voldoende is. De mogelijkheid om in de vacature een ingezetene te benoemen, wordt daardoor tevens vergroot. BenW stellen voor de T.E.M.-statuten zoo te wijzigen, dat het voldoende zal zijn dat één der comm. met de electriciteits- techniek bekend is. Dhr De Graaf heeft niets dan lof over de T.E.M.maar vindt het onvoorzichtig, het voortaan met één techn. comm. te willen stellen. Voor het verstrekken van inlichtingen schorst voorz. voor plm. 10 mnt. de openb. vergadering. Na herope ning volgt goedkeuring zonder discussie, z.h.st. 11. Wijziging gemeente-begrootin(g voor 1934. Betreft wijzigingen van weinig belang. Goedgekeurd z.h.st. RONDVRAAG. Dhr Dogger wijst voor de zoo vee lste maal op de ergerlijke, onhoudbare toe stand bij liet perceel van de heer Krijnen te Oudeschild. Het is er een rotzoo, meent spr. Voorz. zegt toezegging van Waterstaat te hebben, dat eindelijk inge grepen zal worden. Dhr Kikkert deelt mee, dat hiij naar aan leiding van door hem aan de Hollewals- weg gedane opgravingen (we schreven hierover een paar maal) van Dr. Van Giffen bericht ontving, dat hij persoonlijk een onderzoek komt instellen. Voorz. deelt mee, dat nog voor de Pink ster de fietspaden in de duinen van het teveel aan zand zullen worden ontdaan. Dhr Bruin vraagt veiliger speelterrein voor schoolkinderen aan de Koog in ver band met toenemend snelverkeer. Tevens vraagt liiij de Tex. Zwemvereen. de wenk te geven haar kleedhuis bij de Schans te willen oprichten. Dhr Lap merkt op, dat het Bestuur daartoe reeds plannen maakte. Weth. Vlaming huldigt de nagedachte nis van de heer Smit Kleine, die voor de T.E.M. veel gedaan heeft en hoopt dat zijn opvolger zijn voetsporen mag druk ken en eveneens veel tot de bloei van de T.E.M. mag bijdragen. Voorz. dankt voor deze woorden en merkt op, dat in 't jaarverslag van de TEM de heer Smit Kleine ook herdacht is. Dhr De Graaf zeide in BenW en de Contact-Comm. het volle vertrouwen te stellen bij verdeeling der goederen onder werkloozen en hoopte, dat anderen dat ook zouden doen. Verder zou hij streng willen optreden tegen het indienstnemen van werkkrachten van elders, zooals onlangs nog in Eierland Weth. Parlevliet: We hebben gedaan wat in ons vermogen lag om daaraan een eind te maken. Er is er maar één- die het doet. Voorz. vraagt ons een beroep te doen op alle werkgevers: neemt geeni werkkrachten van elders in uw dienst, zoolang er in eigen gemeente nog tien tallen geschikte krachten werkloos rond- loopen. Hierna Sluiting (6.30 uur.) Publieke belangstelling voor deze naar alle waarschijnlijkheid laatste raadsverga dering vóór de raadsverkiezing: één per soon (D. Bakker*Gz.) Wel zeer gering in verhouding tot de actie, wélke voor de a.s. verkiezingsstrijd allerwege ontplooid wordt. Reeds dit nummer geeft er eenige bewijzen van. MEI-REGEN. De neerslag over Mei 1935 bedroeg op Texel 76.9 mM. In 25 etmalen viel in het geheel geen regen. De grootste hoe veelheid, in een der zes overige etmalen gevallen, bedroeg 23.9 mM. Ter vergelij king diene: Mei 1931 70.0 mM. Mei 1932 89.0 mM. Mei 1933 45.3 mM. Mei 1934 47.8 mM. Mei 1935 76.9 mM. BOSCHBRAND. De Burgemeester van Texel brengt in herinnering, dat het ingevolge het door Burgemeester en Wethouders uitgevaar digde „Voorschrift ter voorkoming van gevaar voor bosch-, heide- en helmbran- den" verboden is tusschen 1 Maart en 1 October in de naaldhoutbosschen bin nen deze gemeente sigaren, cigaretten of pijpen te rooken, brandende bij zich te hebben of weg te werpen of aan te steken. Op overtreding van dit voorschrift is bij artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht straf bedreigd, bestaande 'in hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste f 100. Texel, 10 Mei 1935. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. Illlll^ Snijdt hij nog altijd zoo op? IIIIII4 O, geweldig. Onlangs is hij IIIIII+ overreden door een vrachtauto, 111111+ maar hij vertelt aan iedereen dat IIIIII+ het een Rolls-Royce was. DE FAMILIE HOFMANN. Een „eerste klas amusant cabaret-pro gramma" belooft de Familie Hofmann belangstellenden 2e Pinksterdag in Pen's Zaal aan te bieden. Het gezelschap heeft een goede naam en trad bij herhaling voor de radio op. Een avond van be schaafd genot weet het zeker te geven. De Leidsche Courant schreef over een optreden van de Familie Hofmann in Lei den: Het was een succesavond. De liedjes waren beschaafd en geestig, het program ma was met smaak samengesteld. „Maas en Waak' schreef van een avond van buitengewoon genot, vol afwisseling. De R.K Vereen. Dona te Utrecht: Schitterend geslaagde avonden hoofdza kelijk dank zij de Familie Hofmann. De N. Tilb. Crt.Een reuzesucces van. begin tot eind. Hoogstaande kunst. Ka pelaan dankte voor het beschaafd en kunstzinnig spel. Middenst. Vereen. LeidenBiezonder in de smaak gevallen. Schoonh.Crt.Haar repertoire onder scheidt zich van dat der meeste humo risten door betere humor. Zie adv. in dit nummer en vraag u af, of ook u deze avond niet eens zult bijwonen. Het be looft gezellig te worden. DE PROPELLLER-BOOT. Een foto van de boot, waarmee onlangs op het meer van Constanz proeven zijn genomen. De propeller geeft haar een vaart van zeven knoopen. 9 Schenk nooit uit een waterketel e.d. zonder eerst de stroom uit 0 te schakelen. 0 6. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll PINKSTER- PUZZLE RA-RA- WIE ZIJN DAT? 0 00 0 0 0000000000

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6