Gemengd Nieuws KOOKT ELECTRISCH 3 cent per KWh. sche spelen, T. B. ontving de tak, T. C. een zilveren medaille, T. D. eveneens een idem medaille. Hierna dankte de leider van ZAC, de heeren Mulder en Boswijk, het Bestuur van Texel en de ouders, die voor hun kinderen zorgden, „vaak nog beter dan thuis". Hij reikte als herinnering een mooie Z.A.C.-beker over. Dat dit een prettige herinnering is, kunnen we verze keren. Het bezoek was kort, te kort en wij hopen, dat ze later nogmaals een langer bezoek kunnen komen brengen. Nu gaan we ons voorbereiden voor onze tocht naar Z.A.C. Sparen is de boodschap en trainen. Want het zal beusch niet gemakkelijk vallen, om te winnen. Het weer liet ons, nadat het Zondag zoo heerlijk was, Maandag wat in de steek, onweer en regen zoo nu en dan dreigde het programma te verstoren. Het liep echter nogal goed af. Om 5 uur waren allen present om uit geleide te doen. Het was een gewuif en gezang, een en ai drukte. Nu onze gasten zonder prijs terug zou den koeren, bood onze A-ploeg bij monde van Wim Mulder de door haar gewonnen lauwerkrans als herinnering aan dit pret tige sportieve tournooi aan ZAC aan. Dit werd zeer op prijs gesteld en het deed ieder goed. Spoedig daarna vertrok d< stoet onder vroolijk gezang. Aan de ha ven een drukte van belang. Veel jongens waren meegetrokken om uitgeleide te doen, maar onweer en regen deed ons eerder afdruipen, dan wij van plan wa ren. Het was achter de rug en voor velen een onvergetelijke gebeurtenis. Ook wij danken allen, die ijverig hebben medegewerkt. Aan Henk Boon werd voor zijn trouwe hulp het boek „Voetbal" aan geboden. Het applaus bewees, dat hij dat volkomen verdiend heeft. Om kwart over twee ving de wedstrijd Texel IAlkm. Boys aan. Dit is voor T. een goede wedstrijd geworden. De lei ding was aan der Alkm. B's toevertrouwd, hetgeen in goede handen bleek te zijn. Na het eerste wederzijdsch verkennen weet A. al spoedig van een fout van onze verdediging te profiteeren en onhoudbaar voor Joop was het 0—1. Ook nu dreigt de lucht. Donkere wolken pakken zich samen en spoedig begint het te regenen. Een gedeelte van de wedstrijd ontgaat ons. Het veld en de bal worden glad, het geen veel moeilijkheden veroorzaakt. Toch wordt er goed gespeeld en de strijd gaat gelijk op met T. iets in de meerderheid. Enkele goede kansen worden gemist, ter wijl ook A. een paar maal niet weet te pirofiteenen. Joop speelt echter in 't doel een goede wedstrijd. Steeds staat hij goed opgesteld. Dick moet nog meer met hem samenwerken. Als de rust aanbreekt is de stand 11. Het is droog geworden. Onze ploeg 1 leeft de natte shirts voor de reserve blauwtjes verwisseld. Ook nu gelijkop- gaand met om beurten de doelen in ge vaar. Bij T. moet echter nóg meer ge streefd worden naar „het" systeem. Voor al de binnenspelers hebben hier hun taak te vervullen, de opstelling, die Mr. Lea- vey voorschrijft, behoort nog meer te wor den toegepast. Het aansluiten in of ach ter de voorhoede, het spelen dan naar de links, dan -weer naar de rechtervleugel. Door goed verdedigen blijft de stand on gewijzigd, een kwartier voor het einde geeft Henk door naar voren, Piet Neijens komt naar binnen, bemachtigt de bal en onhoudbaar zorgt hij voor de winnende goal. Met deze stand komt het einde, het was een prettige wedstrijd, goede verstandhouding en bovendien leerzaam. Dit is ook het einde van ons Pinkster-* program. Woensdag trainen. Leden Verdo-Nigro- tenrein. Aanvang 7.45 uur; Donderdag adsp. Aanvang 7 uur en S.15. Vanaf deze plaats nog onze speciale dank aan de heer Mulder voor de goede leiding van het tournooi en de regeling, daaraan voorafgaande. De uitslagen van Zaterdag zijn: Afd. I: Chr.SchoolOLS A 0—6. Op verzoek van Eierland werd de wed strijd Eierland—RKS B uitgesteld. OLS A nam geen halve maatregelen en won van Chr.School met sprekende cijfers. Hun kans op de eerste plaats blijven ze dus houden. Vandaag de wedstrijden: Afd. 1: 2.303.30 den HoornChr. School (Sch.eind); 2.303.30 Cocksdorp RKS A (in de Cocksdorp.) Afd. II: 3.30-4.30 RKS B- O.Schild (Schildereind.) De eerste wedstrijd zal waarschijnlijk om het definitief bezetten van de laatste plaats gaan. En hoe zal RKS A zich tegen de leiders houden? A.s. Zaterdag worden gespeeld: Afd. I: 2.30—3.30 den Hoorn—RKS A (Sch.eind.) Afd. II: 3.30—4.30 Eierland—OLS B (Sch.eind.) Aangezien de Koog eenige malen niet opgekomen is en wij op ons schrijven daaromtrent geen antwoord ontvingen, zijn wij genoodzaakt hen af te voeren. Daardoor vervallen de door de Koog ge speelde wedstrijden en moet elk elftal in Afd. II dus nu maar zes wedstrijden in 't totaal spelen. De stand in Afd. II wordt nu: OLS B 4 3 10 7 6—1 Oudeschild 4 1 1 2 3 4—5 Eierland 3 0 2 1 2 0—1 RKS B 3 0 2 12 2—5 Door de volgende wedstrijd te win nen is OLS B al kampioen. Zal dat a.s. Zaterdag zoo zijn. G. Een gezelschap van 14 personen, allen lid van de Ned. Ruiter-Touiristen-Club, heeft beide Pinksterdagen op Texel door gebracht. Een achttal hunner huurde hier een rijpaard en maakte de eerste dag met Gerrit Koorn Tz. als gids een tocht naai de Westen, door de duinen en langs het strand naar de Koog en de Nederlanden. Op hoeve Burst werd door hotel De Lindeboom een lunch opgediend. Mej. de 'wed. Witte stelde welwillend hiertoe een kamer ter beschikking en zorgde voor stalling van de paarden. Het spreekt vanzelf, dat deze vriendelijkheid op hooge prijs werd gesteld. De tocht ging verder naar de Eierl. vuurtoren, terug via de Postweg en Waal- en-burg. De tweede dag werden nogmaals de Westerduinen bezocht en verder de Waal en Waalenburg. De algemeene leiding berustte l^ij de heer Alma, secr. van de N.R.T.C. De 2e groep heeft Texel per rijwiel verkend; ze werd geleid door de heer H. Frede- riks alhier. Onder meer werd een bezoek gebracht aan de eendenkooi van de lieer C. Dijt, waar de heer D. Vermeulen het gezelschap rondleidde. Op weg naar de Petten werden de gasten door een hevige regenbui overvallen, waarom van dat be zoek moest worden afgezien. Behoudens deze teleurstelling het weer was alles behalve gunstig deze tweede dag heeft het gezelschap hier een paar heerlijke dagen doorgebracht. Allen waren opgetogen over de schoon heid van Texel en over de uitnemende gelegenheid vóór groote tochten, welke net eiland de ruitertoerist wel biedt. De eerste dag viel een der ruiters aan het Koogerstrand van zijn paard. Boven dien kreeg hij van het dier nog zoo'n trap tegen zijn borst en een enkel," dat hij vrij ernstige kneuzingen bekwam. De onfor tuinlijke toerist heeft beide dagen op zijn hotelkamer het bed moeten houden en in mest per auto naar huis worden ver voerd. Maar toch was het deze ruiter, die hoerende van de niet rooskleurige toestand van de kas onzer Rijvereen. aan de penningm. een zeer royaal bedrag deed toekomen. Zelden zal Texel zoo'n dankbaar bezoeker gastvrijheid hebben mogen verleenen. ♦•♦•♦•♦O** 6 Vul nooit een waterketel e.d. <9 3 wanneer deze ingeschakeld is. KOOKT ELECTRISCH geen stof, walm of onaangename lucht. De Maasbode van Zondag wijdt niet minder dan een heele pagina met 'n half dozijn foto's aan ons eiland. We mogen er met z'n allen de hoofdredactie wel dankbaar •'Voor zijn. Het is n.l. een zeer waardeerend relaas over „Menschen en vogels op Texel" van groote propagan distische waarde. Het eindigt met deze woorden: „Texel is de karavaanserail van rust in de lawaai-irimboe van het moderne leven. Heerlijk land, jij, oud Texel!" We komen er op terug. HOE DRUK HET WAS. Hoe druk het op Texel deze Pinkster dagen wel geweest is kan blijken uit deze cijfers van het TFSO-vervoer van Zaterdag tot en met Maan lag Vcvoerd werden 3148 passagiers, 1128 rijwie en, 61 auto's en 72 molor. ijwielen. Men verzoekt or de aandacht op ie ves tigen dat de vergadering, welke Leden avond door de S.D.A.P. hier belegd woïldt, een half uur later begint dan eerst werd aangekondigd, n.l. om half negen. Gisteren kregen we bezoek van zekere Walter M. Fricke, uit Berlijn, die voor nemens is met /ij l opvouwbare en met een motor uitgeruste motorboot een ont dekkingstocht te maken naar het bronge- bied van de Nijl, naar het hartje van het Zwarte Werelddeel dus. Daarover wil iiij artikelen gaan schrijven, geïllustreerd met foto's welke hij zelf zooals hij ons toonde uitstekend vervaardigen kan. Zelfs stelden de Leica-fahrieken hem, hiertoe een harer beste toestellen ter be schikking. Dat de heer Fricke reeds een avontuurlijke reis achter de rug heeft bleek ons uit zijn reisboek met een groot aantal foto's. Hij zakte met zijn bootje de Donau af en arriveerde na een avon tuurlijke tocht, welke anderhalf jaar duurde, in Tunis. (De tocht over de Mid- deilandsche Zee vorderde wel 36 uur). Daar aangekomen bleek zijn boot zoo ge leden te hebben, dat ze grondig moest worden hersteld. Teneinde door de ver- f koop van kaarten de daarvoor benoodigde gelden bijeen te brengen, reist hij nu per rijwiel Europa door. Begin 1936 hoopt hij zijn Afrika-tocht te kunnen aanvan gen. De ondernemende jongeman moge in staat zijn veel kennis en foto-materi aal te verzamelen in het hartje van Afrika, waartoe nog maar weinig onderzoekers doorgedrongen zijn. ALLERLEI. Bij een prijs van 4,50 7,50 en een aanvoer van 2975 stuks was de lam meren handel Maandag tamelijk vlug. Het Tex. Museum wend van Zater dag t.m. Dinsdag door 75 personen be zocht. De „Geluksdag" voor wie in een dier laatste weken bij de N.V. Ph. Vles- sing kochten, was Vrijdag 10 Mei —Be hoort utot de gelukkigen (zie adv.) In de duinen te die Koog en om geving vertoont zich weer in grooten getale de rups van de bastaardsatijiivlin- der. Een lekker hapje voor de koekoek. Jammer, dat deze vogels niet alle rup sen zullen kunnen verdelgen. De heer M. R. alhier had de auto een „goeie beurt" gegeven en zou een spons, die hij daarvoor had gebruikt op 'n balk leggen, waarlangs een electrische gelei ding liep. Nauwelijks was hij met z'n hand in de nabijheid van de buis geko men of deze werd met kracht door de stroom aangetrokken en om de buis ge klemd. De heer R. slaagde er niet in zijn hand van de buis los te trekken. Met een stok die in zijn nabijheid was, trachtte hij zijn hand weg te duwen. Doch ook dit gehikte niet. Evenmin slaagde hij er in zijn voeten op de treeplank van de naast hem staande auto te plaatsen. Hij riep om hulp, doch aan zijn geroep weid aanvankelijk niet de volle aandacht ge schonken. Eerst toen hij het woord „elec- trisch" uitschreewde, begreep de heer J. N., die achter het huis bezig was, wat er „gaande" was. Hij kwam toegesneld, overzag onmiddellijk de situatie, holde de woning van R. binnen en draaide de stop van de meter los. Het was juist op tijd, want bewusteloos zeeg de heer R. ineen. Hij kwam echter gelukkig weer spoedig bij en heeft geen verdere nadee- Iige gevolgen van dit electrisch avontuur ondervonden. PINKSTER-DRUKTE. Dank zij liet fraaie zomerweer op de le Pinksterdag, kreeg de Eierlandsche vuurtoren druk bezoek van vreemdelingen. Ook van het pad naar het strand, dat thans prima in orde is gebracht, werd druk gebruik gemaakt. Langs het fietspad door de duinen bewogen zich in lange rij wie „peddelaars(sters)". Ook werd van dit mooie pad door eenige motorrijders en zelfs door een stoet ruiters gebruik gebruik gemaakt. Maar voor deze sport beoefenaars is het toch waarlijk niet aan gelegd, ja zelfs verboden! TEXELS N.O. KUST. In aansluiting op ons bericht in vorig nummer kunnen we nog meedeelen, dat de Minister van Waterstaat in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de behandeling van de Zuiderzee begroo ting 1936 het volgende opmerkt: Hij schijnt liet nauwelijks noodig uit drukkelijk te bevestigen, dat de Regeering zich ui teraard bij het onderzoek van deze zaak en bij het nemen van een definitieve beslissing zal laten leiden door overwe gingen van recht en billijkheid. Het alge meen belang ,dat voor het Rijk gelegen is in het behoud van een eilandenrij ter be scherming van de achterliggende water- keeringen, kan in dit geval voorhands niet dienen om daaruit een Rijksbelang te construeeren, omdat de oeverafslag slechts plaatselijk optreedt en de noorde lijkste punt van het eiland onaangetast Iaat, zelfs eenige aangroeiing van de kust aldaar toont. Dat het zuigen van schelpen, waardoor het weerstandsvermogen van de Texelsche kust ijeer zou zijn verminderd, invloed heeft op de geulvormlng langs de kust is een onderstelling, welke de onderge- teekende niet aannemelijk acht. Verschijn selen, die daarop wijzen, zijn hem niet bekend. Verslag 23e Zendingsdag te De Koog voor dit nummer nog niet in ons bezit. Red. De Chr. Muziekvereen. Excelsior, dir. C. Bremer, behaalde 2e Pinksterdag te Alkmaar op het concours van de Bond van Chr. Muziekvereen. een tweetal eerste prijzen, in de concertwedstrijd met 58 (minimum 54), in de marschwedstrijd met 26 (minimum 24) punten. In de concert- wedstrijd werd als verplicht nr. gespeeld Friedengedanken, van Arthur Klein, als vrij nr. L' Amite, van O. Silsfils. Een prachtige prestatie, waarmee we diie'cteur en leden van harte gelukwenschen. De reis had een vlot verloop. Met de kotter TX 49 van B. Vlaming werd over het Marsdiep gereisd. Te R'dam werd de 5-j. J. H. Idzerda door een autobus gedood. Bij Vlaardingen werd de 34-j. fitter C. v. Luik door een auto gedood. Te Loosduinen is een 56-j. wielrijder gedood, doordat hij terechtkwam onder 'n vrachtauto, die door onbekende oorzaak over de kop sloeg. Te A'dam is tegen de machinist van de Dieseltrein, die door onachtzaamheid op het W.P.-station een treinbotsing ver oorzaakte, één mnd. hechtenis geëischt. Te Ter Hole is een 63-j. vrouw verbrand door vuur uit haar, stoof. Het 1-j. kleinkind, waarmee ze alleen in huis was, werd niet gedeerd. Te Haarlem is van twee broers, die elk met een kano op het Spaarne voeren, de 23-j. bij een rukwind omge slagen en verdronken. TE LOSSER brandde een garage uit met o.m. vijf autobussen en twee auto's. Verz. dekt de schade. BREDA krijgt aan de N. Ginnekenstr. een overdekte winkelgalerij. De eerste in 'Z.-Nederland. R'DAM. Op Katendrecht is bij een Chi nees twee Kg. opium iri 'beslag genomen. Ze had de vorm vanpotlooden. OVERIJSEL. Overwogen wordt samen voeging van de gemeenten Blankenham, Kuinre, Blokzijl, Ambt en Stad Vollen- hove. Er is op dit gebied nog heel wat te bezuinigen. DEN HELDER. Volgens de Hel- dersche Courant werd de Remavi door meer dan 25000 personen bezocht. DE K.L.M. vliegt van heden af twee maal per week naar Indië. Kosten A'dam- Batavia f1350. Retourtje f2430. Heen en terug in 13 dg. Vandaag vertrekt de Nachtegaal; comm. Frijris, 2e piloot Van der Zijde, mecano Blok en marco nist Sutorp. Te Rotterdam heeft de directeur van de ijs-onderneming Frisco vergeefs getracht zijn 31-j. dochter te worgen en zijn 57-j. vrouw, die in een invalidewa gentje gereden wordt, met benzine in brand te steken. Bijtijds werd hij door twee mannen verhinderd zijn plan te vol voeren. Hij is gearresteerd. In het Westland, op O.Voorne en in Z.Viaanderen richtte hagel groote sdha aan. Prinses Juliana is weer hersteld. Bij Nijkerk kwamen een vader en zijn zoon op een motor door het sprin gen van een band te vallen. De zoon kwam om, de vader kreeg een 'hersen schudding. Te A'dam zal in Aug. een boks match Schmeling-Baer plaatshebben. IN DE VEREEN." STATEN zijn Vrij dag .zes personen terechtgesteld, o. a. mevr. Carey en haar zoon, die 'n broer van mevr. Carey vermoordden om aan verzekeringsgelden te komen. Ook een neger, die een 68-j. blanke vrouw ge weld had willen aandoen. PINKSTERA VONTUUR. 6 SCHOOLVOETBAL. RUITERSPORT OP TEXEL. TEXEL-PROPAGANDA. S.D.A.P. EEN STOUTE TOCHT. DE COCKSDORP. MET DE ELECTR1SCHE STROOM IN AANRAKING. DE KOOG. OOSTEREND. OP CONCOURS. DOE HET VEILIG.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2