Bij Zonnebrand Hoe anderen Texel zien. Gemengd Njeuws HET HOOG BEZOEK. Hunne Exc. de Ministers van Binnenl. Zaken en van Defensie en'Generaal Duij- maer van Twist hebben in afwijking van het oorspronkelijk plan Woensdag morgen om elf uur te Oudeschild met de admiraalssloep het eiland verlaten. Des morgens werd met boschwachter Epe als gids een bezoek gebracht aan de zilver meeuwen kol on ie in de Westerduinen en na koffie te hebben gedronken in Bosch-en-Duiin vanG.Buis aan de hoe ven Spijk van gebr. Bakker en Atlas van A.Lap Dz., waar zij zagen hoe het scha penscheren plaats heeft, hoé op de gewo ne wijze en hoé electrisch. De hear Epe vergezelde de hooge gasten tot de haven SPORTNIEUWS. Training: Nu de kermis achter de rug is, moet de training weer intensief benut worden. Dat de opkomst niet zoo groot zou zijn als gewoonlijk, wisten we wel vooruit, maar nu behoort ieder weer pre sent te zijn, bij verhindering afbericht bij Nic. de Graaf, sear. Controleert de lijst. Voor de jongere en voor enkele oudere spelers is de gelegenheid om half zeven opengesteld, door geregeld opko men kan dit eveneens een sucoes worden. Ook voor, hen geldt het bovenstaande. Voor de tocht naar Zwolle konden de jongens tot 17 jaar zich opgeven, maar heiaas ontvingen we van slechts enkelen de mededeeling, dat zij wenschten deel te riemen. De ouderen schitterden door afwezigheid. We zullen de gelegenheid alsnog openstellen tot a.s. Zondagavond. Daarna kunnen we opgave doen aan Z.A. C. en zullen we de deelnemers oefenwed strijden laten spelen. We hopen nu meer resultaat te hebben. Overigens kan een slapheid als nu vertoond, ons niet prettig aandoen. Voor een gymnastiekdag ,te houden in den Helder, is ons door O.K.K. de be- bekenide gym. vereen, aldaar, onze mede werking verzocht, door het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen Helder. Het geheel is ten bate van een Kinderherstellingsoord. De datum 14 Juli zullen de spelers van orf? Ie elftal zeken met genoegen voor dit doel vrijhouden. Reeds komen er teekenen voor de na derende competitie. Opgave ledenlijsten, deelname aantal elftallen, enz. Ook is onze secr. ijverig bezig tegenstanders te vin den voo;r de oefenwedstrijden voor Aug. September. D.D. SCHOOLVOETBAL. Aangezien het de laatste tijd te warm is, om 's middags te voetballen, hebben we besloten, de beslissingswedstrijd tus- schen OLS A en de Cocksdorp op een. avond te doen spelen. De wedstrijd gaat dus vandaag niet door, maar wordt a.s. DINSDAGAVOND om half ACHT op het wedstrijdterrein vap S.V. Texel bij de Emmalaan gespeeld. Na afloop: Prijsuitreiking. Zijn alle jongens aanwezig? Natuurlijk rekenen we op veel bezoekers, die de onkosten van zoo'n extra wedstrijd komen helpen dra gen door hun dubbeltje te offeren. Een spannende wedstrijd zal zeer zeker hun belooning zijn. Verleden week Zaterdag heeft Eierland geschitterd door afwezigheid. We be schouwen de wedstrijd derhalve als ge wonnen door RKS B. G. ALLERLEI. De bouw van het dubbel woonhuis voor de heer J.C.Plaatsman vindt thans weer voortgang, daar" B. en W. te kennen gaven, aan de totstandkoming van een ver bindingsvveg van Wilhelminalaan We verstraat op deze plaats niet te zullen meewerken. Texels Filmarchief wend uitgebreid met welgeslaagde opnamen van Kermis '33, van de schietwedstrijd van de B.V.L., van het bezoek van Hunnes Exc. de Ministers Deckers en de Wilde en Generaal Duij- maer van Twist, enz. Twee dames van den Buirg, die Zondag aan de Koog gezwommen hadden, kwa men toen zij zich weer zouden kleeden tot de ontdekking, dat een dief zich uit haar portemonnaies zeker bedrag had toe geëigend. De kleeren hadden onbeheerd - in de duinen gelegen. Woensdag heeft onze vroegere plaats genoot de heer D.Kikkert, thans h.d.s. te Heemstede, met 120 leerlingen een bezoek aan Texel gebracht. Mej. H.V.. die een paar dagen haar fiets miste, heeft haar rijwiel weer terug. Het wierd aan bet Westerslag gevonden. Uit liet fietstaschje wordt eenig geld ver mist. De fiets had eenige tijd aan de openbare weg gestaan onbeheerd. De advertentie „Portemonnaie met geld verloren" heeft goed gewerkt. De vinder had maar geen aangifte bij de po litie gedaan, „omdat het toch wel in de krant zou komen" Wat toch lokt op Texel de talrijke vreemdelingen aan Zij zoeken de rustieke schoonheid van dit paradijselijk stukje land. Zij zijn de stofwolken van de wegen onzer snelheidscultuur ontvlucht en ko men zoeken naar de rust van Texels landwegen; tusschen de duizenden scha pen, langs de kleurig begroeide „tuun- waollen". Ze zoeken afleiding tusschen de karakteristieke boerenstolpen en de zonderlinge schapenboeten, die pieken bo ven het land. Zij komen nieuwe geest kracht halen in de zeven kraakpropere dorpen van dit begenadigde eiland. Ze moeten even loskomen van alle borden met Verboden Toegang, maximum snel heid en maximum gewicht; ze zoeken hier achter duin en dijk, wat er de vogels bij vele tienduizenden zochten: de vrijheid, de blijde gouden vrijheid! (Uit De Maasbode.) TEXELS BIOSCOOP. De heer Pen verzoekt er op te wijzen, dat het programma, in dit nummer opge nomen, alleen Zaterdag en Zondag wordt vertoond. Aanvang half negen. SPIRITISME. De aandacht van belangstellenden ver zoekt men ons te willen vestigen op de adv. in dit nummer, waarin een landdag te den Helder voor spiritisten en andere belangstellenden wordt aangekondigd. WERKLOOSHEID. iPer 1 April 1.1. waren in onze gemeente in de werkverschaffing ingedeeld 483 per sonen (vorig jaar 439). Tewerkgesteld 231 (vorig jaar 207). Per 1 Juli waren ingedeeld 478 perso nen (v.j. 397). Tewerkgesteld 130 (v.j. 226.) OUDESCHILD. ANSJOVIS. De Minister van Econ. Zaken heeft be paald, dat de gesloten tijd voor de ansjo- visvisscherij in de Waddenzee en in de Zeeuwsche Stroomen dit jaar in plaats van op 1 Juli zal aanvangen op 14 Juli. AMELAND. FIETSPAD. Votor de aanleg van een fietspad Bu ren- Rijksduinen heeft de A.N.W.B. een sub sidie verleend. (Heeft de A.N.W.B. ook op Texel wel eens subs, verleend voor zoo'n doel?) ESPERANTO. Ter voorkoming van misverstand wordt meegedeeld, dat voor de excursie naar Callantsoog op morgen en voor de feest avond op Maandagavond a.s. géén aparte uitnoodigingen worden gezonden. Voor Callantsoog: Vertrek van de Groeneplaats 7.20 uur (boot vertrekt 7.50) Terug uit den Helder met boot 9.15 uur. Ieder kan deelnemen. In Callantsoog o.a. gelegenheid tot baden. Feestavond op Maandagavond a.s. in hotel Texel. Aanvang half 9. Entree 15 ct. Het wordt een zeer gezelliga avond; daar zorgt de Fransche gast wel voor. Waarschijnlijk komen ook mogeen Duitsche Esperantist met familie en vrien den deze avond bijwonen. U komt toch ook? Neemt kennissen mee, want het wordt iets aparts. Tot Maandagavond. GIFTEN ESPERANTO MONUMENT. Mej. N.N., den Burg, 3e keer f 0.70 N.N., den Burg, 2e keer f 1. Totaal ontvangen f 698.26 VT Benoodigd bedrag plim. f770. De eindstreep is reeds in 't zicht, doch we kunnen pas juichen, als we die over schrijden. Wanneer zal dat zijn? Secr.-penni.ngm.Joh. M. Duinker, den Burg. Postrekening 216684. V De directie der Hongaarsche posterijen geeft ter gelegenheid van de jaar beurs te Boedapest geïllustreerde briefkaarten uit met bezienswaardigheden in Hongarije. De verklarende tekst is, be halve in 't Hongaarsch en in 't Fransoh, m ESPERANTO geredigeerd. Illlllinillllllllllllllillillllllllllllllllllllllllllililllllllllllllilllllll IlllUllim VOOR DE JEUGD. IIKUIIHB Beste Jongens en Meisjes. De prijzen van de raadselwedstrijd vie len ditmaal ten deel aan Dora Bakker, 11 jaar, Duinweg 14S. Elly de Jager, 9 jaar, Wester weg 344 te Alkmaar en Lucia Stiekema, 11 jaar, Gasthuisstr. Elk ontvangt ©en inood groot boek met een fijn verhaal en groote platen. Ik vraag voor de uitslag van de taal- foutenwedstrijd nog eenig geduld. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. DOE HET VEILIG. Te Oisterwijk is een 18-j. metselaar bij het plaatsen van een betonnen put- ring zoo met hoofd en borst tusschen ring en muur bekneld geraakt, dat hij aan de gevolgen vrijwel meteen overleed. Te Roosendaal is een 20-j. arbeider zwaar gewond toen hij tusschen een kip- kar en een muur bekneld raakte. Op de sleepboot Meteor is een 42-j. dekknecht bij de Moerdijk door een staaldraad, waarin hij verward raakte, een been afgekneld. Zijn toestand baart zorg. Te Terneuzen is het 5-j. zoontje van schipper Montaan te water geraakt en verdronken. Te Krommenie is een 9-j. jongen bij 't stoeien van een dekschuit te water geval len en verdronken. Te Vlaardingen is de 59-j. arbeider P. den Breems van de Lever's Zeep-Mij. van een stapel kolen gevallen. Hij overleed aan de gevolgen. Een bananenschil was oorzaak, dat een vrouw op het Dapper-plein te Amsterdam een been brak. Te Groningen is een 18-j. jongen uit de Walstraat bij het zwemmen verdron ken. Men vermiste hem, toen hij laat in de avond nog niet thuis was. Te Geulle is een 25-jfietser door een onhandigheid te water gereden en ver dronken. Zijn zuster reed achter hem, maar kon geen hu'lp verkenen. Uit de dagbladen van Donderdag. De A.N. Wielrijders Bond telt nu 100.000 leden. Bij Ede is op de heide het eerste kamp voor jeugdige werkloozen gesticht, uitgaande van de Raad van Kerken. Haarlem. De 19-j. C. R. is wegens doodslag en diefstal op de molenaar K. Duiser te Abbenes tot 10 jaar veroor deeld. Te Vught werd bij graafwerk een koperen munt gevonden, in 1579 als nood geld geslagen door de Spanjaarden, bij de belegering var Maastricht. Griekenland houdt eind Sept. een volksstemming over herstel van het ko ningschap. Griekenland. Een lid van de Nation. Viergad. stelt voor f15000 op het hoofd van Venizelos te stéllen, opdat hij, als lei der van de jongste opstand, zijn dood straf niet ontgaat. Br. Indië. Op de Indus verdronken 14 personen door het omslaan van een boot, 26 konden zich redden. Een van hen door zich vast te houden aan een reusachtige meloen, die in het water dreef. Uit de dagbladen van Vrijdag: Scheveningen had 4 Juli zijn eerste vuurwerk in dit seizoen. Den Haag. Van de lichting 1936 zul len 24305 personen worden ingelijfd, van wie 1121 bij de zeemacht. Bussum. Minister de Wilde zal heden den het Gooisch Natuurreservaat bezoe ken. In Engeland is men niet verplicht zijn fiets van een bel te voorzien. Anti- geluids-campagne Zwitserland heeft een nieuwigheid bij de post ingevoerd: Wie bagage te ver voeren heeft, belt het postkantoor op en het komt in orde.. IIIIII4 Als je zoo'n groote erfenis ge- IIIIII4 kregen hebt, waarom betaal je dan IIIIII4 je schulden niet? IIIIII4 Omdat ik even eenvoudig wil 1111114 blijven leven als vroeger. doorzitten bij wielrijden en stukgeloopen huid, of wanneer U last hebt van pijnlijke, branderige of stukgeloopen voeten, zijn Purol en Purolpoeder de meest afdoende middelen daarvoor. Purol in doozen vanaf 40 ct met gratis busje Purolpoeder ter kennismaking Verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten. LAATSTE NIEUWS. Te Tilburg is de 42-j. aannemer Broens bij de bouw van een klooster on der een ijzeren balk van 300 kg. gedood. Te Etten wordt 11 Juli op de Klapperberg door generaal Snijders een monument onthuld op de plaats, waar 27 Juni 1909 graaf De Lambert de eerste vlucht over Nederlandsche grond be gon. Te Moskou is het aantal echtschei dingen ontstellend groot. Maar tien pet. van de gescheiden ouders treft schikkin gen voor het onderhoud der kinderen. El ke moraal is daar zoek. Abessinië. De keizer roept de V.S. te hulp en doet een beroep op het Briand- Kellogg-pact. Londen en Parijs wenschen een vreedzame oplossing van het geschil. Dacht de Duoe er ook maar zoo over. Bij Berlijn is een vliegtuig, dat steeds voor de fa. Siemens vliegt, op 'n huis gevallen. Acht dooden, onder wie 2 bewoners van het huis, dat in vlammen opging. Amerika. Te Lincoln liep de ne ger Peacock de 100 M. in 10,2 sec. VOOR DE VROUW. U kunt deze patronen rechtstreeks be stellen bij de Vereen. Persbureau's, Mu- zenstraat, Den Haag. Op de postwissel- strook naam, adres, patroonnummer en maat duidelijk opgeven. mm m mm JIR. J. A. DB WILDE. Minister van Blnnenlandsch» Zaken. mm m *4 4 9 4 m m m* m mm mm m mm mm m mm JOL DR. L N. DECKERS, Miniate* ▼•n Defensie, VOOR DEN ZOMER. Sportieve rok en blouse (1719) Een practlscht blouse en rok geeft onze afbeel ding weer. -lie aai dig en viot kleeden. De blouse is in het midden met knoopen gesloten en heeft een aansluiten kraagje, de mouwen zijn kort en glad, zoodat het geheel weinig bewerkelijk is. De tweebaans rok heeft een gladde achterbaan en een voorbaav lie twee puntig ingezette stuk- 1720 ken heeft Om t middel ordt een breede ge kleurd leeren ceintuur gedragen. Zomerjapon (uit één stuk), 1720. Voor het maken van deze buitengewoon een voudige japon, die tevens zoo'n aardig geheel geeft, heeft men niet meer dan enkele uren noodig en weinig materiaal. Men heeft tweemaal de hoogte plus zoom noo dig en materiaal b.v. kunstzijde van 85 a 90 c.M. breedte. Linnen en cretonne leenen zich eveneens tot het maken van dit model, mits de stofbreedte voldoende is. Patronen in maat 42 en 48 verkrijgbaar voor slechts 0.50.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6