Veilt uw bloembollen op de H0BAH0 TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT de grootste veiling. Texelsohe Berichten Gemengd Nieuws Woensdag 10 Juli 1935 Met Reederij Van deir Schuyt kwamen Zondag 77 en gisteren 70 personen naar ons eiland. De eendenjacht in onze gemeente wordt Maandag a.s. geopend. Zie de offi cieele publicatie in volgend nummer. Dinsdag a.s. zullen 53 leerlingen der School voor Chr. Volksonderwijs alhier met het personeel der school een bezoek o.m. aan de vlieghaven Schiphol brengen Gisteren slaagden deze leerlingen van onze U.I.o.-school te Alkmaar voor het U.l.o.-diploma A: Martha Daalder, Nan Huisman, Mies Klimp, Neeltje Koom en Duwie Zoetelief. Op 22 Juli a.s. zal onze vroegere plaats- genoote Zuster Maria Catharina, van de orde der Augustinessen (in de wereld mej. N.Hin) 12VI' jaar als verpleegster werk zaam zijn. Thans is zij verbonden aan liet St.-Fransciscus-Ziekenhuis te Rotter dam. Hedenmorgen is van Schiphol de Oever zwaluw naar Indië vertrokken met als eerste bestuurder de heer Hulsebos, de schoonzoon van de heer Jn Kiljan alhier Onze beste wenschen vergezellen hem». De heer Hulsebos heeft reeds vele ma len op de Indië-route gevlogen, maar ditmaal rust voor het eerst op hem de verantwoordelijke taak van commandant. De Rijkswaterstaat heeft te Haarlem aanbesteed de uitbreiding van de bezin- king aan de Oostzijde van de dam aan de kop van de stuif dijk aan de Hors op Texel. Laagste inschrijver P. Daalder, te Alkmaar, voor f55.480. Onlangs werd aanbesteed de uitbreiding van het graanpakhuis der fa. A. Lange- veld Pz., aan de Wilhelminalaan alhier. Laagste inschrijvers waren metselaar S. Rijk en 'timmerman Xooger, aan wie het werk is gegund. voor Aardappeltelers. Namens de Landbouw Crisis Organisa tie te Alkmaar wordt meegedeeld, dat he den een aanvang is gemaakt met het op meten der aardappelvelden en dat ieder, die een perceeltje aardappelen heeft, grooter dan 5 Are, hiervoor een door de L.C.O. uitgegeven teeltvergunning moet toonen. Wie op Texel deze vergunning nog niet in zijn bezit heeft,, wordt aan geraden deze vergunning alsnog af te halen bij P. Dros Bz., Eierland, daar zij zich anders aan Tuchtrechterlijke ver volging blootstellen. in verbinding met de T.E.S.O. Men schrijft ons: Dit jaar is het „Esona" gelukt in sa menwerking met de busdienst „Noord- Holland" een dienstregeling samen te stellen, waardoor het mogelijk is per boot om 14 uur van Amsterdam te vertrekken en de laatste boot 18.55 van T.E.S.O. te halen. Op deze wijze kan men voor f 1.60 een retour AmsterdamHelder of omgekeerd bekomen, dat het geheele seizoen geldig is. Zij, die hier gasten ontvangen, zullen goed doen hen op deze goedkoope ver- voergelegenheid te wijzen. Ook de bewo ners van Texel hebben hierdoor een pret tige en uiterst billijke verbinding met Amsterdam. Uitvoerige dienstregeling is gratis verkrijgbaar bij de V.V.V. te Texel en aan de kantoren van E.S.O.N.A. Warmwaterreservoirs: steeds 9 e heet water voor ca. 7 ct. per dag 9 PENSIONHOUDERS: 9 Voor het leveren en aanvullen uwer SERVIEZEN en andere artikelen is uw adres: DROS' MAGAZIJN. NAAR WARNS. Aan het Groot-Nationaal Muziek- en Zangconcours te Warns, op Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli a.s. te houden ter gelegenheid van het 25-j. bestaan van de Chr. Muziekvereen. Harmonie aldaar, zul len niet minder dan 47 vereenigingen deel nemen, waaronder wel vijf van Texel en wel op de eerste concoursdag. Aan liet programma, dat de voorz. der jubileerende vereen., de heer S. J. Ybema, ons doet toekomen, ontleenen we het volgende, hetgeen de vele Texelsche deel- nemers(sters) zeker met belangstelling zul len vernemen. Woensdag 25 Juli: 11 uur opening van het concours met een feestrede. Daarna aanvang van liet concours. Om 6 uur: Einde van het dagfeest en bekendmaking der prijswinners. Om 8 uur: Aanvang avondwedstrijd. Eenewedstrijd. Con cert door de plaatselijke Zangvereen. Euphonia en Crescendo met begeleiding door eenige leden van muziekvereen. Har monie. Het concours vangt aan met 3e afd. Fanfare. Vier deelnemers, w.o. Excelsior van Oosterend, dir. C. Bremer. Verplicht nr. Scènes Champètres, van P. Labole. Zelf gekozen: L' Amitië, van O. Filsfils. Aantal leden: 23. Na de vier Fanfare-corpsen treden in de 4e afd. Zang deze vier zangvereenigin gen op: Crescendo, Eierland, dir. C.M. Plomp, 30 leden, met Ave Maria, van 'R. Pranz; Herv. Kerkkoor, den Burg, dir. mevr. H. Visser-Dewald, 38 leden, met Wiege lied der Herders, van H. Reiniann; De Lofstem, Oosterend, dir. C. Bre mer, 54 leden, met De Kleinste, van J.N. Bosch. Harmonie, van Den Hoom, dir. U. D Bouwsma, 38 leden, met Morgenhymne Niels W. Gade. Verplicht nummer voor deze afd. is: In het voorjaar, van Hendr. Altimk. Jury-leden zullen zijn: G. H. Boedijn, Hoorn; K. H. Kerkhoff, Haarlem; S. P. van Leeuwen, Assen (kenbaar aan licht blauwe roset.) Warns ligt in de Z.W.-hoek van Fries land, tusschen Stavoren en de Monra, een meer. Het behoort met de dorpen en ge huchten Elahuizen, Hemelum, Kolder- wolde, Koudum, Molkwerum, Nijega, Oudega en Scharl tot de gemeente Heme lum— Oldefaart en Noondwolde, welke plm. 5000 inwoners telt. Het ligt in de bedoeling met de Mars diep van Texel naar Stavoren te varen. Op zichzelf reeds, bij gunstig weer, een mooi tochtje, waaraan niet-leden tot een beperkt aantal kunnen deelnemen. (Zie adv. in vorig nummer.) Defecte electrische apparaten 9 kunnen radio-storingen veroorza- ken. 9 9 9 Een geacht plaatsgenoot is Zondag in de vroege morgen van ons heengegaan. Het was de heer D. C.Dros, die na een ziekbed van verscheidene maanden in de leeftijd van ruim 70 jaar te zijnen huize alhier overleed. De heer Dros werd te de Cocksdorp geboren en was daar geruime tijd woon achtig. Eenige jaren heeft hij in Amerika zaken gedaan, maar dat is al geruime tijd geleden. Tal van jaren reeds was hij nu ingezetene van den Burg, waar hij zich in de hartelijke genegenheid van familie en vrienden, vooral ook van sportvrienden, mocht verheugen. Nimmer heeft de heer Dros zich in het openbare leven naar voren gedrongen. Op bescheiden wijze deed hij rustig maar zeker zijn werk. Dat dit gewaardeerd werd moge blijken uit zijn verkiezing tot raadslid, welke functie haj tweemaal ver vulde: van 19031919 en van 19231926. In 1926 reeds dwong zijn minder goede gezondheid hem er toe, voor dit ambt te bedanken. Tot vorig jaar was de heer Dros ook lid van de Plaatselijke Comm. der N.Z.R.M. Bij zijn aftreden werd hem als blijk van waardéering een fraai zilve ren souvenir aangeboden. Het zeewezen had immer zijn volle attentie. Volgde hij ook niet de lessen aan de Machinisten- school te Amsterdam en waren niet van jongs af zijn gedachten bij schepen en het zilte nat? Van de Comm. van Toezicht op het Zeevaartkundig onderwijs was hij des tijds een der meest belangstellende leden. Hoezeer hij meeleefde, met al wat sport heet, weet ieder, die ails wij het genoegen hadden de heer "Dros 'te kennen. De heer Dapper wijdt hem als sportvriend elders ui dit nummer waardeerende woorden. Een welbesteed leven is thans afgeslo ten. Vinde de heer D. C. Dros thans de rust, die hij zoo zeer heeft verdiend. SCHRIK MAAR NIET. Vorige week vertoonde zich in de buurt vanC.Z. Eendracht een ringslang, die eerst wel eenige ontsteltenis teweegbracht maar weldra geen mensch meer veront rustte. Immers: een ringslang is een in lieemsche n iet-vergiftige slang, waarvan niemand iets heeft te duchten. Hij kan 1.50 M. lang worden en is onmiddellijk kenbaar aan de witte ring (vandaar zijn naam) achter de kop. Dat een motorrijder wordt verbaliseerd wegens een defect aan zijn signaalinrich ting, wegens een weigerende rem of liet niet in zijn bezit hebben van een rij bewijs, komt meer dan eens voor. Maar zoo kras als een onzer politiemannen het deze week beleefde, wórdt het maar zelden vertoond. Immers werd op de Westerweg bij den Burg een motorrijder aangehouden, die noch een rijbewijs, noch een nummerbewijs, noch een wegenbelas- tingkaart in zijn bezit had en bovendien een motor bereed, welke geen nummerbor den vertoonde, geen hoorn en maar één rem. Wanneer ge bovendien weet, dat een tweede persoon als duo-rijder op de benzine-tank had plaatsgenomen, zult ge licht begrijpen, dat hier procesverbaal volgen moest. De betrokkene was kort geleden voor enkele guldens eigenaar geworden van het deerlijk onttakelde vehikel. Het gaat hem nu meer kosten. Vrijdagavond won een sterke Tex. Comb, met 41 van het ,,Mok"-elftal. We kne gen de indruk, dat T. de Mok wat onder schatte. Er werd minder goed gespeeld, dan Maandag bij de training, terwijl zieer goede kansen verloren gingen door slecht schieten. Na de rust werd het beter. Voor al de halflinie speelde goed. De Mok, be schikt over enkele goede spelers; als ge heel zit er pit in. Er wordt gewerkt, eerst voor de overwinning en als dat niet gaat, voor de kleinst mogelijke nederlaag. Deze geest van altijd paraat zijn, samenwerken voor de overwinning, en gebruik maken van de lessen van Mr. Laevey, kan ons goede elftallen bezorgen. Nu viel het geheel eenigszins tegen. D. C. DROS. f in de nacht van Zaterdag op Zondag is onze zeer geachte sportvriend, de heer D. C. Dros, overleden. Hij volgde tal van jaren met de grootste belangstelling de verrichtingen onzer vereen., steunde waar mogelijk en had de grootste waardeering voor het werk, aan S.V. Texel besteed. Hij nam onder de schaar getrouwen een der eerste plaatsen in. We zullen hem ze ker missen en men zal zich moeilijk kun nen voorstellen, dat hij er niet meer kan zijn. We hebben hem altijd om zijn op timisme en zijn warme gevoelens geëerd en stelden zijn vriendschap op hooge prijs. De herinnering aan hem zal bij ons zeker voortleven. Hij ruste in vrede. D. D. Voor de tocht naar Zwolle hebben zich ongeveer 40 jongens aangemeld. Dat kan weer een mooi uitstapje worden. Deze week worden de elftallen samen gesteld voor het „Texel-Velocitas" Jun. en Adsp. tournooi. Denken de adsp. er om de trainingsa- avond te benutten. Hoe beter getraind, hoe beter het lichaam in conditie wordt gebracht. Donderdagavond allemaal pre sent. D.D. Uitslag van de gisteren gespeelde be- sliss. wedstrijd ,afld. 1 O.L.S. A. tegen de Cock9dorp: 4—2. Rust 2—1. De O.L.S. A. kwam voor de 2e maal in het bezit van de plaquette. De spelers ontvingen tevens een draagmedaille en die van O.L.S. B., kamp. afd. II, elk een speldje. Zie verder Zaterdag. Zeemeeuwen 1De Mok. Morgenavond om half acht speelt Z. 1 een wedstrijd tegen De Mok. De Mok schijnt over een goed elftal te beschikken, zoodat een mooie wedstrijd verwacht kan worden. Mogen de weersomstandigheden hiertoe meewerken. DE COCKSDORP. AANLEG VAN EEN DIJK. aan Texels N.O.-kust. Ingevolge het besluit van de vergade ring van Hoofdingelanden van polder Eierland, zal behoudens goedkeuring door Ged. Staten zeer spoedig een aanvang warden gemaakt met het leggen van een voorloopige dijk achter het be dreigde gedeelte van Texels N.O.-kust. Hij komt op 120 M. van de laagwaterlijn en krijgt een lengte van 300 M. Het werk zal in werkverschaffing warden uitge voerd. ♦999999999 9999999999 9 KOOKT ELECTRISCH 9 9 9 Gemakkelijk, zindelijk en goed. 9 DOE HET VEILIG. Te Breda zou een 30-j. gemeente-ar beider een kleine grasmaaimachine over een hekje tillen. Opeens sloeg de motor aan, waardoor de man vier vingers van de linker- en drie van de rechterhand wer den afgesneden. Bij Delft is een 30-j. koopman, die met een bakfiets reed, door een auto aangereden (beenbreuk en slagaderbreuk.) Bij Wierden heeft een trein op de on bewaakte overweg een melkauto vernield. Bestuurder bleef ongedeerd. Beter uit kijken. Bij Gaandereu is liet zoontje van wed. Jansen door een fietser doodgereden, (zware hersenschudding.) De 9-j. Dolf de Jong uit Utrecht is bij liet visschen in het Menvodekanaal ver dronken. Bij Oirschot zijn bij een boerderij- brand in een schuur drie jongetjes, van 246 jaar, levend verbrand, daar 't vuur zeer snel om zich greep. Oss. Ook „Toon de Soep", de aan voerder van liet Ossche geboefte, heeft volledig bekend. Een opluchting. Den Haag. Ingediend is een wets ontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten en huren. Rentevoet van alle vor deringen, gedekt door hypotheek op on roerende zaken, wordt teruggebracht op 4,75 pet., terwijl de pandbricfirente be perkt wordt tot vier pet. p.j. Huishuren zullen niet boven 80 pet. van het niveau van 1931 mogen liggen. Te Almelo werd na een botsing tusschen twee auto's een jonge vrouw on der een van die auto's, die over de kop sloeg, gedood. Zij stond aan de kant van de weg, met aan haar hand haar fiets, waarop haar 4-j. zoontje zat, dat zwaar werd gewond. Haar man was van 't vree se lijk ongeval getuige. De Gcldersche Electr. Mij. verlaagde o.m. haar vastrecht met 12 a 17 pet., haar tarieven voor groot-afnemers met 15 pet., voor krachtverbruikers 20 pet. Te N.-Scharwoude werd een melk- slijter, die, in bittere armoede levende, aan de melk 39 pet. water had toege voegd en monsters vervalschte om de vee houder er in ft: laten loopen, tot 20 dg. princ. hechtenis veroordeeld. Te Schildwolde is kinderverlamming geconstateerd bij een 3-j. jongetje. Te N.-,Pekela is de jonggehuwde landbouwer J. Jager van zijn wagen ge vallen en doodgereden, doordat zijn paard schrok en plots vooruitschoot Te Arnhem zijn de techn. leider en de boekhouder van de Gew. Graancen- trale gearresteerd wegens knoeierij ten nadeele van de Staat op groote schaaj. Leiderdorp. Bij twee personen, die hier n de Rijn zwommen, is de ziekte van Weil geconstateerd. N. Amstels begrooting 1934 sluit met een batig saldo van f43.350 voor de gewone dienst. Lichtpuntje! Griekenland. De volksstemming over het koningschap heeft 15 Nov. plaats. Duitschland. Een nieuwe wet zal ook de laatste nog in staatsdienst werkzame niet-Arische ambtenaren uitschakelen. Tot nogtoe golden b.v. voor oud-strijders onder hen gunstige bepalingen. Duitschland gaat dit jaar 48 oor logsschepen bouwen, w.o. 28 duikbooten. In Duitschland neemt hét aantal voor Joden gesloten badplaatsen met de dag toe. En de beschaving Oostenrijk. Volgens de Minister van Buitenl. Zaken is een spoedige terugkeer van de Habsburgers op de troon niet te verwachten, omdat dit de vrede in Europa zou verstoren. Zweden. De Ericsson Telephone Cy. meldt toename van verkoopwinst van 3.6 tot 5.07 millioen kronen. Een LICHT PUNTJE, want tusschen de toename van het aantal telefoonaansluitingen en ver betering in het zakenleven ligt een nauw verband. Italië. Mussolini heeft naar O.Afri ka vertrekkende troepen weer toegespro ken en o.m. gezegd, dat Italië de strijd „tot elke prijs" wil willen. Prettig vooruitzicht. Italië. Twee zoons van Mussolini zullen als soldaat naar Ital. O.-Afrikaver trekken. Italië gaat zijn vloot versterken. Rome. Het nieuwste boek van d' Annunzio, „Honderd en Honderd en Hon derd bladzijden uit het geheime boek van d' Annunzio, Hij, die te sterven wenscht", is op de index geplaatst, omdat het im-' moreel is en veel godslasteringen bevat. Te Boekarest is het huwelijk tus schen de vroegere koning en koningin George en Elisabeth van Griekenland ont bonden. De ex-koningin gaat hertrouwen met haar secretaris. Ruslands ijsbreker Krassin is uit gevaren voor een groote Pool-tocht. NAAR TEXEL. EENDENJACHT. SCHOOLREISJE. EXAMENS. JUBILEUM. GOEDE REIS. UITSLAG AANBESTEDING. 9 99 WAARSCHUWING. BOOTDIENST AMSTERDAM—TEXEL V.V. 99 9 D. C. DROS. f VAN EEN „MOTORRIJWIEL". SPORTNIEUWS 99 99 SCHOOLVOETBAL. OUDESCHILD. SPORTNIEUWS. 9 99 99 9 99 99 99 9 V

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5