BOLLENVERVOER per WUYS en BAYS Pijnlijke Voeten PUROL Iedere MAANDAG en WOENSDAG iij kunt een auto winnen. namiddags 4 uur. Gemengd Nieuws Ingezonden. BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD. De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Texel maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is- nedergelegd, zijn besluit tot benoeming van een lid van den Gemeenteraad, nood zakelijk geworden door het niet-aanne- men der benoeming door den heer P W. Koning Johz. Texel, 11 Juli 1935. De voorzitter voornoemd, W. B. OORT. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op 12 Juli 1935 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Johannes Hillenius, van beroep hotelhouder, wonende te de Koog, no. 15, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein voor de volgende localiteit: de gelagkamer van het perceel, gelegen aan de dorpsstraat te de Koog, no. 15. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verteenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Texel, 12 Juli 1935. Burgem. en Wethouders voornoemd, K. VLAMING, Loco-B. De Secretaris, JONKER Dr. Ten Biruggencate is nog steeds niet geheel van zijn ziekte hersteld, maar als zeker zegt men ons te kunnen meededen, dat de eerstvolgende zitting van het Con sultatiebureau voor zuigelingen zal plaats hebben de eerste Vrijdag in September. EXCURSIE TEXELSCHE ESPERANTISTEN. Morgen (Zondag) wordt het zomerpro- gramma van de Texelsche Esperanto Fe deratie aangevangen met een fietstocht, enz. naar de Slufter. Vertrek van Gxoeneplaats 's morgens 10 uur EN 's middags half 2. Neemt kennissen mee. Komt o;p tijd. Draagt uw Esp. insigne. Tot monden. SPORTNIEUWS. Morgen gaat Texd deelnemen aan de Gymnastiekdag te den Helder, welke on der leiding van OKK ten bate van een Herstellingsoord is georganiseerd. De wedstrijd Helder Comb.Texel zal het middagprogramma besluiten. Aanvang om 4 uur. Wanneer van het begin af volgens sy steem Mr. Laevey wordt gespeeld, (snel verplaatsen, positie kiezen dus, goed en zuiver aangeven), kan veel bereikt wor den. Niet staan blijven als het spel niet loopt zooals men wenscht. Dan juist extra aanpakken. Niet liet spel der tegenpartij bestrijden, laat de tegenpartij het uwe bestrijden. Zij, die hun geld voor de trai ning offeren en dat gaarne doen, zullen zeer op de zichtbare vooruitgang van ons spel gesteld zijn. Hopen we op goed weer en een bevredigende opbrengst. Vertrek boot 11 uur. T. 1 J.Dukers D.Zuidewind Jo Ran H.Neijens J.Gieles A.Huizinga P.Kikkert N.de Graaf H.Ran G.Witvliet P. Neijens Res.M. Koorn. V Jongens, die in Zwolle bij voorkeur gezamenlijk logeeren, kunnen dit tot Zondagavond even opgeven. Onze gelukwenschen aan het OLS- elftal, dat opnieuw het kampioenschap behaalde. De Cocksdorp gaf biezonder goed partij, was de laatste 20 min. zelfs zeer aanvallend. Jullie waren wat zenuw achtig zeker. Ook B. gefeliciteerd. Het elftal, dat 21* Juli tegen Velocitas Jun. speelt (spelers 1720 jaar) is als volgt: J.Dukers H.Zin G.Witvliet W.v.Zeijlen A.Huizinga P.Bruin P.Kikkert A.Pen Jn.Bruin A.Verseput P.Nedjens De elftallen voor Zwolle zijn alsvohgt A. D. Visser B.Mulder S.du Porto D.Geense H.Neijens A.Verseput W.Mulder I.Boon Th.Lap P.Neijens P. 'Keesom B. W.Geus G.Wilner K.du Porto Jac.Knol H.Neijens H.Keijser D.C.Dros K.Kikkert W.Mulder H.Boon P.Keesom C. L.Goënga Jac. Koorn H.Pen W.Langevéld D.Huizinga Joh.Westdorp Ab.Keijser K.Kikkert Jn.Rab Joh.Kikkert C.Zutphen D. P.Keijser W. Roeper H.Smit B.Koningsveld P.J.Koom L.Rijk H.Mulder K.Boswijk H.Broekman Ant. Broekman A.Zegel Indien mogelijk, wordt Woensdagavond 8.15 gespeeld: Tex. Junioren—Adsp. A., Houdt deze avond vrij. D.D. Of een radiotoestel Of een fiets of een der andere meer dan duizend prijzen. De Commissie voor de verkoop der ZOMERPOSTZEGELS, uitgegeven voor sociale en cultureele doeleinden, zendt ons een puzzle ter plaatsing, waaraan iedere lezer van ons blad kan medewerken. Met behulp van deze WOORDPUZZLE kan een gezegde '.varden gevormd, waarvan iedere Nederlander doordrongen moet zijnhet beoogt een sympathiek doel te steunen.. Omschrijvingen 45—4—5—11—47: heerlijk jaargetijde. Giroote stad in het centrum des lands gelegen: 321533228h31. Hoort men vaak door de radio: 38—46—13. Was tot voor enkele jaren een politiek verbond in Nederland: 40—391643 41—31—41—6. In het noorden des lands vindt men het vliegveld: 93436144. Prachtig dorp nabij Utrecht: 335 41 14—31. Prachtige bloemen (Aalsmeer is er door bekend): 72583718. Een hooggeplaatst persoon in Neder- landsch Oost-Indië: 23—10. Bij vermoeide, branderige, transpireerende eu stukgeloopen voeten, of wanneer U last hebt van zonnebrand, doorzitten, smetten, en schrijnen der huid, zijn iPu- rol en Purolpoeder de meest afdoende middelen daarvoor. in doozen vanaf 30 ct. met gratis busje Purolpoeder ter kennismaking. Verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten. SCHOOLVOETBAL. Zoo is dan Dinsdag 1.1. de laatste wed strijd gespeeld. We troffen het met het wieer, al was het vow de jongens wel wat warm. Toch zullen de aanwezige belang stellenden geen spijt gehad hebben, dat ze deze wedstnjd hebben bijge woond. Vanzelfsprekend waren alle jon gens wat zenuwachtig, wat van invloed was op het spel. Maar aan spanning heeft het niet ontbroken. OLS A had al heel gauw een 2—0 voorsprong ,maar moest na een doelpunt van de Cocksdorp toch gaan oppassen. Na de rust, die met de stand 2—1 inging, wist OLS A het 3e doelpunt te maken. Een pluimpje verdie nen de Cocksdorpers, dat ze toen nog be ter aanpakten en de stand op 23 wisten te brengen. Toen had het weinig ge scheeld of de einduitslag was een gelijk spel geweest. Kort voor het einde wist OLS A echter aan alle onzekerheid een einde te maken door het vierde doelpunt en toen de scheidsrechter het einde aan kondigde, was OLS A door efn 42 overwinning kampioen geworden. In de eerste plaats onze gelukwenschen, jon gens. Jullie hebt het verdiend. Maar dan moeten we ook de Cocksdorp felicitee- iren met de zeer eervolle tweede plaats. Na afloop verzamelden zich spelers en toeschouwers voor de tribune, waar de voorz. der Schoolvoetbalcomm., de heer Mulder allen toesprak. Spr. ging in 't kort het verloop van de competitie na. Jammer vond de heer Mulder het, dat de verwachte medewerking niet verleend werd en sommige elftallen nogal eens niet opkwamen. Toch zijn de wedstrijden over 't algemeen prettig verloopen. Ver volgens dankte spr. de heeren scheid snech teirs en de leden der commissie voor hun werk en sprak daarna de overwinnaars toe Spr. feliciteerde hen hartelijk met Ihun kampioenschap. Spr. zeide: „Wanneer jul- lie het volgend jaar weer de gelukkige winnaar van de mooie wissel-prijs wor den, zal deze definitef in jullie bezit ko men. Immers, wie driemaal achtereen ot 5 maal in 't totaal kampioen der eerste afd. is, mag de prijs houden". Spr. waar schuwde de andere elftallen vooral hun best te doen, dat OLS A volgend jaar niet kampioen zou warden, want het is niet zeker ,dat gezien de crisis, 't gemeente bestuur, dat deze wisselprijs geschonken heeft, dan weer zoo'n mooie prijs zal be schikbaar stellen. Spr. vermoedde, dat vooral de jongens van RKS 't volgend jaar beter beslagen ten ijs zouden komen. Dit jaar hadden ze wat teleurgesteld. De elftallen van den Hoorn en de Oir, School waren ook niet al te sterk geweest maar spr. herinnerde er aan, dat op deze scholen onder de jongens maar weinig keus is. Hierna werd door spr. de prijs aan de aanvoerder van OLS A overhan digd. Maar nu volgde nog een verrassing. Ontvingen de kampioenen van afd. I vo rige jaren alleen de wisselprijs, dit jaar kregen allen ook nog een speldje. Dat ze daarmee in hun schik waren, was op hun gezicht te lezen. Hierna werd OLS B gelukgewenscht met 't behalen van het kampioenschap van Afd. II. Ook deze jongens ontvingen een mooi speidje. 't Was een aardig moment, toen de aan voerder der OLS de commissie bedankte Een 12—17 dient om iets op te ruimen. De Meimaand heeft zich dit jaar geken merkt door weer, dat terecht 48—29—19 -27 genoemd werd. Met een 20—42—30 spelen de kleine kinderen graag. Het tegengestelde van achter: 2421 26—22. Hoofdprijzen: Een auto, een radiotoestel, een rijwiel, een reis naar het buitenland, rondvluch ten per K.L.M., enz. In totaal meer dan 1000 prijzen. o Wijze van inzending: De oplossing kan door iedere lezer(es) van ons blad worden ingezonden. Het is geoorloofd méér dan één oplossing te zenden. Als voorwaarde is gesteld, dat het antwoord geschreven moet worden op 'n briefkaart, gefrankeerd met minstens 2 zomarpostzegels van 6 cent, (kosten elk 10 ct., samen 20 ct.) Voor 20 ct. hebt ge dus de kans een der ruim 1000 prijzen te win nen. Zendt ge meer oplossingen, dan hebt ge meer kansen (Verwijs maar dit blad) De oplossingen moeten vóór 1 Augus tus in het bezit zijn van het secretariaat van bet Comité voor de Zomerpostzegeis: Tesselschadestraat 9, Amsterdam W. Naam en adres a.u.b. in drukletters ver melden. (Zie ook volgend nr.) voor hetgeen ze voor de jongens hadden gedaan en de aanwezigen verzocht een driewerf hoera uit te brengen. Tenslotte dankte de heer Mulder alle aanwezigen voor hun belangstelling en riep hij de jongens een „Tot volgend jaar" toe. We willen niet eindigen, voor we ook de heer Mulder hartelijk dank hebben gezegd, voor de wijze, waarop hij als voorz. der commissie gewerkt heeft voor onze jongens. Mogen we tegelijk de Red. van „De Texelaar" hartelijk danken voor het opnemen van de verslagen? (Dat mag. Gaarne blijven we tot uw dienst. Red.) En nu tot allen: Tot de volgende com petitie. G. KORFBAL: WIJZIGING VERTREK: MORGENOCHTEND: 7,50 uur. Maandag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. van der Werf als zetter- drukker bij de firma Langeveld en De Rooij in dienst trad. REISBUREAU VELTHUYS. Reisbureau Velthuys te Den Helder ver strekt kosteloos alle inlichtingen omtrent binnen- en buitenlandsche reizen, met welk vervoermiddel ook. Doe uw voordeel met de ervaring van dit Bureau; lees de adv. EXAMENS. Gisteren slaagden te Alkmaar deze leer lingen van onze Ulo voor liet Ulo-diploma A: Conrie Dros, Eierland, en Trijntje Koorn Jd; voor diploma B.lewe Boon, (den Hoorn), Hein Keijser (de Waal) en Theo Lap (den Hoorn). Totaal slaag den 10 van de 12 leerlingen, een succes, waarmee we de school feliciteeren. DRIE STUIVERS. Onze abonnees te den Burg maken we attent op onze leesportefeuille (Kring Den Burg): wekelijks een schat van lec tuur en fotomateriaal voor drie stuivers. (Indien gij uzelf op al die bladen zoudt abonnecren, kwam dat op f 1.15 per week). Er zijn twee plaatsen vrij. Wie eerst komt, eerst maalt. ZAKENNIEUWS. De heer J. van Swinderen deelt in dit nummer mee, dat hij de zaken van de heer A. Mittelhauser, ook zijn radio-cen trale, heeft overgenomen en dat hij de vereischte vergunning voor uitbreiding van zijn programma's met dat van een buiten- landsch station bij de *dIr.-generaal van de P.T.T. heeft aangevraagd. Hedenavond heeft de opening plaats van de Muziekhandel van de heer R.J. Boom, Weverstraat, waar u-goed terecht kunt voor alle zaken, in de adv. genoemd. Van deskundige voorlichting kan men ver zekerd zijn. VEEL VRAAG, MAAR Over het aantal aanvragen voor pen sion en gemeub. huizen, dat Texel be reikt, hebben we niet te klagen, maar het komt ons voor, dat nog niet zooveel plaat sen besproken zijn als anders half Juli het geval was. De optimist zegt: „Dat komt nog wel"; de nuchterling: ,,'t Is crisis"; de mismoe dige: „België doet ons de das om". De .waarheid ligt daar tusschenin. Dat België met zijn gedevalueerde belga aan Texel eenlge afbreuk doet, is licht verklaarbaar, al is men daar al aardig bezig de prijzen op hooger niveau te brengen. Dat de trek naar het buitenland dit jaar groot is, lazen we Woensdag in de bladen. Op 't Amsterdamsch stadhuis b.v. warden de laatste tijd dagelijks plm. 100 bewijzen van Nederlanderschap en plm 250 paspoorten afgegeven. België voorai trekt. Moge Texel daarvan niet verkouden warden. DE KOOG. Vandaag zal Ned. Californië, waar van we reeds een korte bescrijving op namen, officieel warden geopend. OPGEPAST. Wederom is een jongeman, nu uit het Weeshuis, van een zakkenroller de dupe je worden, terwijl hij aan het stille strand I >ezuiden het Koogerslag aan het zwem- I men was. Hij had zich met anderen in de 8 duinen ontkleed en zijn goed daar onbe-1 heerd achtergelaten. Bij de politie is aan gifte gedaan. Beleefd aanbevelend. Te Baarn is het kind van 7 mmd. van fam. Rademakers in de wieg gestikt! doordat het verward raakte in de banden, Waarmee het vastgebonden was. Amsterdam. Tegen twee arbeiders werd wegens ernstige mishandeling van een jeugdige N.S.B.'er een jaar gevange-1 nis geëischt. Zij sleurden hem van de g fiets, braken hem de kaak, op drie plaat sen, enz. Te Amsterdam werd een 43-j. los werkman voor de 17e maal. tot gevange- nisstraf veroordeeld, nu tot een jaar, waarvan 8 mnd. voorwaardelijk, wegens inbraak. Het Leger des Heils zal nu de man onder zijn leiding nemen. Ik wil graag mijn best doen, zei hij, maar kan niet zonder hulp. Te Zaltbommel is de 6-j. Van Erk door een auto gedood, toen hij opeens achter een bakkerswagen om naar zijn moeder wilde loopen. Scheveningen. In het Palace-hotel is aan K.L.M.-dinecteur Plesman de gouden Generaal-Snijders-medaille aan geboden wegens zijn verdienstelijk werk voor de burgerlijke luchtvaart. Eist. IS mnd. gevangenis werd ge- eischt tegen een 31-j. fabrikant en ge meenteraadslid alhier wegens misbruik tanvesteunwet. Hij benadeelde de Staat voor f963. Ook eenige anderen zullen te rechtstaan. De K 18 heeft haar reis volbracht. Ze is tc Soerabaja aangekomen, waar de bemanning hartelijk gehuldigd en met geschenken overladen werd. Er werd bijna 23000 mijl (afgelegd. Aan eenige der op varenden werden koninklijke onderschei dingen toegekend. Per radio heeft Minis ter Deckers te Den Haag met Comm. Hetterschdj een kruisgesprek gevoerd, dat Avro en K.R.O. hebben uitgezonden. In de onderzeekazernes f^en Helder en Soerabaja werd een gedenkraam ont huld namens liet Ned. volk, op initiatief van comité Onze Marine, namens hetwelk de heer A.Angenent te den Helder ge sproken heeft. Namens de marine werd het geschenk door Schout bij Nacht Kruys aanvaard. Frankrijk. Voor Belle Isle is een trei ter uit Lorent door een stoomschip in tweeën gevaren. Zes van de negen vis- schers verdronken. Rusland kocht de heele haringvoor- raad, 15000 kantjes, van de Reedersvereen. van de Ned. Haringvisscherij. In China lieten in 1931 door over strooming vier millioen menschen het le ven. Zoo'n ramp dreigt ook nu. Reeds kwamen er honderden in Honan, Han- kau, enz. om. Later bericht: In prov. Hoepei zijn al 5000 idooden. Het water zakt. Miss Ingalls vloog over Amerika, Newark-Bulbank, 4800 k.m., in 18,20 u., waarmee ze record Am. Earhart brak. In het per telefoon opgegeven ingez. stukje in vorig Zaterdag-nr. is een fout geslopen. Gelieve het zoo te plaatsen Ondergeteekende verklaart hiermee, dat zijn schoonzoon C. Bonne bij de heer Fehrmann is geweest om mee te deelen, dat hij (L. den Braven) lid wilde worden. Wat de kwestie van die acht gasten be treft, verklaart hij, dat deze op grove fantasie berust. L. DEN BRAVEN. ffl fSf OMDAT HET ZOO WARM IS: G Alleen Zaterdag en Maandag, G afgehaald uit de winkel: Een fl. LIMONADE G en een fl. GAZEUSE voor VIJFTIG CENT (buiten flesch) G Een pond gem. BISKWIE 29 ct. PE-DE Waalderstraat 17 PE-DE ffi S CONSULTATIEBUREAU. JUBILEUM. 99 9

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6