BOLLENVERVOER per WUYS en BAYS U vermindert GROOTE KAART VAN TEXEL TARWETELERS. Hobaho. Hobaho. Hobaho. Hobaho. Adverteeren doet verkoopen ~i©ü®i¥liT eigen belang veiling van de Hobaho. JOH. PARLEVLIET, C3 3/3 Iedere Maandag en Woensdag n.m. 4 uur. Lading voor de geheele bollenstreek. P.S. Bollen worden de volgende dag direct aan veiling of geadresseerde afgeleverd. N.V. Goederenhandel PH. VLESSING, den Burg. Wsderverkoopers genieten reductie, leder hotel en pension Boekhandel Parkstraat. Voor het schoonen en opslaan van uw tarwe, houden wij ons beleefd aanbevolen. Firma A. LANGEVELD Pz. erkend tarwehandelaar. FEUILLETON Beleefd aanbevelend, LUCHTVAART. TECHNIEK JIM MOLLISON. De bekende Engelsche vlieger Jim Mol- lison bereidt met zijn echtgenoote Amy Johnson 'in stratosfeer-vlucht voor. (ORSETBAND met bijkaart van de Dennen. Geteekend door J. Visman. Prijs 30 ct. Franco per post 35 ct. (giro 652). schaffe zich minstens één exemplaar aan. Het is in het welbegrepen van de Texelsche bloembollenkweeker zijn producten aan te bieden op de Daar maakt gij voor uw goede bollen de hoogst mogelijke prijs. Inlichtingen verstrekt gaarne onze vertegenwoordiger Den Burg, Tel. 62. 15 Juniper, ik heb je gezegd, dat ik je zou vermoorden, als je me nog één keer zoo noemde. Ik kan nu niets zeg gen, maar vannacht zullen we, als je er niets op tegen hebt, samen vanuit jouw alkoof het huis bespionneeren. Toen zij buiten het restaurant afscheid namien, was het Junius' plan direct naar zijn kamer te gaan om zijn koffer uit te pakken. Doch toen hij Bronson's Spite in zicht kreeg, deed hem een nietig voor val plotseling van plan veranderen. Op de hoek stond een groote verhuiswagen en twee mannen droegen een zwaar bureau naar buiten waarschijnlijk om hersteld te worden. Junius zag de straatdeur open staan, hoorde het hijgen en schelden der beide mannen, en nog voor hij goed en wel wist wat hij deed stond hij in de deur. Zijn hart bonsde. Hij overschreed de drempel, verwonderd dat niemand hem te genhield. Hij liep de vestibule door en opende een deur, doch niemand trad hem tegemoet. Nu stond hij in een soort hal met deuren aan alle zijden en recht tegen over een trap. Als buiten zijn wil werd hij voortgedrevenzonder zich van iets reken schap te geven, snelde hij plotseling de trap op, zich alleen vaag bewust van een gevoel van opluchting, dat de zware loo- per zijn voetstappen dempte. Op het eerste portaal stond Junius stil; hij keek hijgend om zich heen. Hier bevond zich een tweede ronde ruimte met deuren aan alle zijden. Het was jaren geleden, dat Junius voor het laatst dit sombere huis betreden had, en hij bezat nog slechts een vage herinnering aan de inrichting ervan, maar het kwam hem voor, alsof zijn droefgeestige atmosfeer sedert dien nog triester was geworden. Het huis was altijd duister en indrukwek kend geweest: het had zijn verbeelding in zijn jeugd zelfs een ziekelijke wending gegeven; een gevoel alsof zelfs de scha duwen hier fluisterden. Met een prop in zijn keel, sloop hij, bijna onhoorbaar over het portaal. De lucht was benauwd en duf en scheen als geladen met geheimen van jaren. Slechts hier en daar viel een schraal licht binnen. Een nerveus 'lachje verscheen op Junius' lippen. Dat dwaze, ziekelijke gevoel maakte zich opnieuw van hem meester. Ja, weer hoorde hij, dat de schaduwen fluis terden. Op goed geluk liep hij naar een deur, doch bijna op hetzelfde oogenblik stond hij stil en luisterde gespannen. Er kwamen voetstappen de trap op. Hij zou EEN MOTOR-EENWIELER. Dit is een uitvinding van een Amen kaansch ingenieur, die er een snelhei van 160 K.M. mee denkt te bereiken. POLITIEK SPORT MINISTER GOERING. De Duitsche vlieger-generaal Goe- ring, Minister van Luchtvaart, werd op zijn landgoed door 'in fotograaf verrast.. JACK DEMPSEY. De vroegere Amerikaansche wereldkaml pioen is voornemens in Europa een reeks| boksgevechten te leveren. 15. Nou toen baas Cobalt zijn gemoed gekoeld had op de jongens, zette hij de poppenkast weer recht. Het spel zou weer een aanvang nemen. En eerst nog een beetje schor, maar later wat beter, kwam de baas weer op dreef. En de jongens buiten riepen weer: „Jaaaaaa". Daar kwam de galg naar buiten. Jan en Piet kwamen weer nader - bij geslopen. 16. En ze wanen zoo verdiept aan het kijken, naar Jan Klaassen, dat ze niet bemerkte, dat de juffrouw hen riep. Ze riep: „Jan en Piet, jullie moeten bij de baas komen". Nou, eerst schrokken ze erg. Wat zou er wezen? Maar de juf frouw keek niet kwaad. Ze had vrien delijk gezegd: „Jullie moet bij de baas komen". in een onmogelijke positie verkeeren en geen enkel geldig excuus kunnen aanvoe ren, als hij betrapt werd. Hij keek naar de trap, die met een wijde bocht naar de daarboven gelegen verdieping voerde. De tweede verdieping, herinnerde hij zich, werd zelden gebruikt. Het was niet waarschijnlijk, dat de persoon, die thans naderde, zich daarheen zou begeven. Reeds hoorde hij de gedempte voet stappen op de treden beneden hem en op hetzelfde oogenblik vluchtte hij de trap pen op naar de tweede verdieping. Straks zou zich wel een gunstige gelegenheid voordoen om weer ongemerkt het huis te verlaten. Op het tweede portaal bevond hij zich opnieuw op een soort rotonde. Maar deze verlengde zich aan een zijde in een lange gang, die, zooals Junius zich thans weer herinnerde, uitkwam op het gedeelte van het huis, dat aan de kant van de rivier lag. Een beetje buiten adem van opwinding keek Junius om zich heen. Hier boven was de lucht nog zwaarder dan beneden, en het licht zoo schemerig, dat hij nauwe lijks iets zien kon. Haastig boog hij zich over de trapleuning en hij keek naar be neden. De schreden waren verstomd, maar op hetzelfde oogenblik hoorde hij ze op nieuw. Hij verstijfde van schrik: de man was niet op de eerste verdieping geble ven, maar besteeg reeds de tweede trap. Tegelijk ontwaarde hij vaag een lange, magere gestalte en een wit hoofd, en haastig week Junius terug. Deze man was niemand anders dan Cashel Court- Ieigh. De voetstappen kwamen nader en nader. Junius' blikken zochten door de duistere ruimte nerveus om zich heen. Er bevonden zich hier, behalve de lange gang, talrijke deuren, en elk van deze bood misschien kans, aan de mogelijkheid van betrapt te worden, te ontsnappen. Met enkele lichte sprongen stond hij bij de dichtstbijzijnde deur en toen hij deze achter zich dichttrok, zag hij Courtleigh's grijze hoofd reeds boven de trapleuning verschij nen. De kamer was in volslagen duisternis gehuld. Zware luiken sloten de geringste lichtstraal buiten. Junius hield zijn hoofd tegen de deur en luisterde gespannen of hij iets hoorde, maar geen geluid drong tot hem door. Na even gewacht te heb ben, opende bij de deur voorzichtig op een kier. Hij hoorde, dat de voetstappen zich in de richting van de lange gang verwij derden. Hij opende de deur wijder en stapte behoedzaam het portaal op. Aan het eind van de gang zag hij licht, waartegen Courtleigh's magere gestalte zich scherp afteekende. (Wordt vervolgd.) centimeters in omvang. Zoowel de corpulente als de slanke dame krijgt een mooi elegant liguur door het dragen van een Superbe Corsetband Let op de schuine elastieken hoekstukken die het verschuiven beletten. Prijzen vanal I 3.90 tot I 11.50. Vv OCTROOI 17201

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4