Bij onze Foto's TECHNIEK. De Êngelsche prof. A. M. Low heeft een uitvinding gedaan met behulp waarvan vliegtuigen niet alleen zonder wielen maar tevens op een klein terrein veiilig zullen kunnen landen. Men hecht aan deze vinding groote beteekenis. GEESTELIJK LEVEN. De Aartsbis schop van Canterbury, heeft, evenals de Aartsbisschop van Upsala, Zweden, zich tot Italië gewend met het verzoek het conflict met Abessinië op vreedzame wijze op te lossen. SPORT. De Fransche bokser Carpen- tier, oud-wereldkampioen en geruime tijd in ruste, heeft het plan opgevat wederom in de ring te verschijnen. Zijn eerste te genstander zal LOUIS zijn, eveneens oud- wereldkamipioen. 14 jaar geleden sloeg C. hem in de eerste ronde reeds knock out. En nu LUCHTVAART. De Italiaansche vlie ger Stoppani verbeterde het lange-afstand- wereldrecord door Ln één stuk van Triëst naar Eng. Somaliland, N.O. kust van Afrika te vliegen. Hij legde de 4936 K.M. in 25 uur af. 'i TOONEEL. De wereldbekende Duit- sche tooneelschrijver Gerhart Hauplmann heeft een nieuw groot drama voltooid, ge titeld „Hamlet in Wittenberg". llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lillllllllllllllll TOONEEL llllllllllllllllll llllllllllilüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BOUWKUNST FILM niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii llllllllllllllllll TECHNIEK llllllllillllllill IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII FILM. De Duitsche Joodscbe tooneel- speelster Elis. Bergner zal de titelrol ver vullen in de film Jeanne d' Are, voor welk doel de Êngelsche schrijver Bern. Shaw zijn boek speciaal heeft bewerkt. BOUWKUNST. In het centrum van de Amerikaansche filmindustrie ligt Los An gelos, met haar 1.3 millioen inwoners de grootste stad van Caüfornië en bekend door haar fraaie ligging en sierlijke ge bouwen. Onze foto laat het imposante stadhuis van Los Angelos zien. HYGIENE EN VEILIGHEID. Japan- sche schoolkindenen ontvangen gedurende eenige dagen van hun vacantie onderricht in het verleenen van eerste hulp bij onge- ïukkien in een der hospitalen van Tokio. POLITIEK. De Alg. Seor. van de Fas cistische Partij in Italië, Staraoe, neemt af scheid van de soldaten, die naar- het „front" in Oost-Afrika reizen. ER WAS EENS een Êngelsche ko ning, Hendrik VIII, vanwege zijn wreed heid Blauwbaard genaamd. Bij historische spelen, onlangs gehouden in het groote Êngelsche garnizoen Aldershot, werd de ze ongure sinjeur, nog eens ten tooneele gevoerd en wel in de wapenrusting van zijn tijd (1491 1547). llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllll ER WAS EENS... Ill!|||||||||||||| llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll HYGIENE en VEILIGHEID. ||||||ll!||l IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIU llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllll POLITIEK llllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll FEU5LLETON 18 Je ziet er zoo neerslachtig en onge lukkig uit, begon Junius aarzelend. Ik mankeer anders niets, verzekerde zij. Zijn vriendelijke grijze oogen bekeken haar aritischer. Luister, Laurel. Dat verschrikkelijke huis is geen plaats voor jou. Het heeft je ai in zijn greep. Waarom vertrek je niet, voor er iets gebeurd? Wat zou er kunnen gebeuren? Allesmisschien wel een misdaad. Luister, Lauirel. Jongeman, onderbrak ze hem streng, hoewel haar oogen onder de rand van haar jroode hoedje glinsterden, u bent biezonder aanmatigend. Mijn naam is Miss Courtleigh. - Kan ik er iets aan doen? Ik bedoel, het is veel natuurlijker je Laurel te noe men. Waarom pak je je koffer niet, en vertrek je voor er iets in dat mauso leum gebeurt? Ik houd er wel van, als er iets ge beurt, en het behoort niet tot mijn ge woonten van verwaande jongelui raadge- gevingen aan te nemen. Je hebt een raadgeving noodig, en je zult er naar luisteren. Pas op, ik ben niet gemakkelijk. Gelukkig, daar ben ik blij om. Het lijkt me wel leuk je eens woedend te zien. Dat zal je buitengewoon staan. Ga nu naar huis en pak je koffer en Ik begrijp niet, wat u het recht geeft, mij iets te bevelen. Ik ken u heelemaal niet. Je zult me wel leeren kennen, maar niet als je nog langer in dat ongezonde huis blijft. Dat wordt je dood. Brengt u zelf niet een groot deel van uw tijd in de ongezonde omgeving van dat huis zoek? Ik ben immuum, glimlachte hij som ber. En ik heb er mijn reden voor. Jij bijvoorbeeld bent een van die redenen. Ach, werkelijk? klonk het koel. Nu Mr. Junius Bronson, ik heb de eer u te groeten. Laurel wierp haar hoofd in de nek en verwijderde zich snel. Maar hij haalde haar oogenblikkelijk in en liep met haar mede. Zij onderdrukte een kreet van ergernis, stond een oogenblik stil en wierp hem 'n vernietigende blik toe. Wilt u me dadelijk met rust laten, of moet ik een agent roepen? Daar komt er al een aan. Hij ziet er flink uit, niet? Laurel, ben je |nu heusch boos op me? Zij keek hem aan, haalde diep adem en liep door. Zij passeerden de agent, maar Laurel riep zijn bescherming niet in. Maar wat ik vragen wilde, begon Ju nius plotseling, als was hem deze vraag zoo juist ingevallen, was jij het, die nu ongeveer een week geleden mijn leven redde? Er kwam een vreemde blik in Laurel's booze oogen. Neen, verklaarde zij koel, ik heb heelemaal niet geweten, dat uw leven in gevaar verkeerde en als ik het had gewe ten, zou ik geen vinger hebben uitgesto ken om u te redden. Toch wel, toch wel. Je weet het mis schien niet, maar je houdt toch veel van me. Ze keek hem woedend aan en stapte vlugger door. Ze rende nu bijna. Men- schen keerden zich om en keken hen ge amuseerd na. Plotseling, geheel buiten adem, stond zij stil. Haar oogen fonkel den en haar lippen trilden van toorn. Jij jij idioot, beet zij hem toe. Jij verachtelijke melkmuil. Zie je dan niet, wat voor een figuur je me laat slaan. Op hetzelfde oogenblik kregen haar oogen een zachter uitdrukking. Er ver scheen een vroolijke glinstering in haar oogen en de toom verdween van haar gezichtje. Een heldere, frissche lach weer klonk. Jongeman, zei ze, zou het niet aar- llllllllllll GEESTELIJK LEVEN. SPORT LUCHTVAART. dig zijn een wandeling in het park te maken V Meisjes zijn zonderlinge schepsels, mompelde Junius in zichzelf, en zij is wel het zonderlingst van allen. Wederom was het nacht en weer zat Junius voor het open venster in zijn don kere alkoof. De verrekijker rustte op zijn knie. Ja, Laurel was inderdaad een eigen aardig meisje, peinsde hij. Zonder eenige reden, naar het hem voorkwam, was zij van woedend plotseling een en al vroo- lijkheid en hartelijkheid geworden. Het eene oogenblik had zij hem nog aan wil len vliegen, en het volgende was zij de lieftalligheid zelve geweest. Ik wilde, dat ik de vrouwen wat meer begreep, zuchtte Junius. Ze hadden een heerlijke wandeling in het park gemaakt. Voor een tijdje had Laurel de naargeestige invloed van Bron- son's Spite van zich afgeworpen. Hij had haar geen vragen gesteld omtrent haar leven in dat huis, en zij had hem ook geen enkele mededeeling gedaan. Zij hadden maar gelachen en dwaas gedaan als twee vroolijke kinderen. (Wordt vervolgd.) 00 00 0 00 0 00 0

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4