BIJ DE FOTO'S lüinwiir Hobaho, Hobaho Hobaho. Hobaho KOOPT de nieuwe FORDSON tractor f 1285,- bij MAARTEN SMIT eigen belang veiling van de Hobaho. JOH. PARLEVLIET, Speciale inrichting voor alle Fordson reparaties FEUILLETON zoowel voor gebruik van petroleum als ruw olie voor brandstof voor Uitgebreide voorraad origineele Ford en Fordson- onderdeelen. SPORT. LUCHTVAART. TECHNIEK 22 De politie, zei hij met holle stem. Wacht, zei Laurel, gieloof je niet, dat we heter doen met eerst vader te zoeken Hij keek haar lang en verward in de oogen. Toen schrok hij heftig. Diep in haar oogen las hij een heimelijke angst. Ja, antwoordde hij na een stilte, de beteekenis van haar woorden begrijpend. Laten wij hem eerst trachten te vinden. Hij moet hier in huis zijn. Ik weet zeker, dat hij niiiet .is uitgegaan. DanJunius aarzelde. Hij begreep wat er in haar gefolterd brein moest omgaani n dit huis wanen er twee moor den bedreven en Courtleigh was spoor loos verdwenen. Hij zag haar huiveren. Het was inder daad vreemd, dat zij Courtleigh nergens hadden gezien. Enkele oogenblikken later waren zij reeds met hun onderzoek be zig. Zij begonnen met de hal. Laurel opende een kastdeur en zag een hoed en regenjas hangen, die aan een heer moest behooren. Zij scheen te schrikken, doch zei niets. Junius begreep, dat dit Courtleigh's hoed en jas moesten zijn. Als hij in deze stormnacht was uitgegaan, zouden ze hier niet hangen. SPORT. Tamara Bykovva, een Russin, vestigde te Moskou het wereldrecord 50Ó M. hardloopen voor dames, met 1 mnt. 16.8 sec. op haar naam. Het record stond op naam van de Poolsche Stella Walsh met 0.5 sec. hooger. TECHNIEK. Een Italiaan vertoonde zich een dezer dagen in de straten van Londen met deze merkwaardige fiets, door hem Velocine genaamd. Dit voertuig zou prettiger en gemakkelijker te berijden zijn dan het gewone rijwiel. Wij betwijfelen het. POLITIEK. De vroegere Duitsche Rijkskanselier, Dr. Briining (Maart 1930- Mei 1932), die sinds Hitier aan de macht kwam. zich ophield in Holland en Enge land, zal zich deze maand naar Amerika begeven voor het houden van een reeks lezingen. FILM. Zoo treedt de Russische tooneel- speelster Anna Sten op in de Amerik. film Wij leven nog, welke bij de eerste opvoering in New-York zeer goed ont vangen werd. LUCHTVAART. In de nabijheid van Berlij n heeft men met goed gevó 'g getracht een luchtballon te doen cjpstijgen door de lucht in de ballon met een gasvlam te verhitten. We denken hierbij aan de Gebr. Montgolfier, de eerste practische beoefenaars van de luchtvaart. Zij deden in Juni 1783 een door hen vervaardigde papieren ballon door warme lucht opstij gen. Hun warmtebron was een stroovuur. GEESTELIJK LEVEN. Een Japansch beeldhouwer heeft ten behoeve van een tempel in Yokohama dit groote beeld van Confucius vervaardigd. Confucius werd 551 jaar voor Chr. in de leenstaat Loe in de Chineesche provincie Sjangtoeng geboren. Hij leidde bijna onafgebroken een zwervend leven, overal deugd en ge rechtigheid predikend. Hij is overleden 479 jaar voor Chr. Zijn leer, welke eerst na zijn dood ingang vond, en nu nog wordt beleden door een groot deel der Chineezen, was meer een staats- en ze- deleer dan een godsdienstleer. Als kern van zijn zedeleer beschouwde hij: men- schelijkheid, rechtvaardigheid, welvoege- lijkbeid, wijsheid en trouw. Het is in het welbegrepen van de Texelsche bloembollenkweeker zijn producten aan te bieden op de Daar maakt gij voor uw goede bollen de hoogst mogelijke prijs. Inlichtingen verstrekt gaarne onze vertegenwoordiger Den Burg, Tel. 62. Zij wendden zich af en vervolgden hun onderzoek. Het was een groot huis en het duurde lang, eer zij het geheel had den doorzocht. Zij openden tallooze deu ren, knipten overal het licht aan, wierpen een snelle blik in liet rond om vervolgens het volgend vertrek aan een onderzoek te onderwerpen. Laurel zag er moe uit, maar een koppige vastberadenheid dreef haar voort. Doch al hun zoeken bleef zon der resultaat en eindelijk keerden zij on- varrichterzake naar de bibliotheek terug. In de haard smeulde nog wat vuur na; een stapeltje brandhout lag er naast. Ju nius knielde en rakelde het vuur op. De vlammen lekten omhoog en verdreven de vochtige kilte van het vertrek. Ik begrijp niet, waar hij is. Laurel's oogen verrieden een angst, die niet meer m overeenstemming was met de beide tra gedies. We hebben het heele huis doorzocht; we zijn alle kamers afgeweest, we heb ben...... Plotseling zweeg ze en hun beider blik ken ontmoetten elkaar. Neen, dat is niet waar, zei Junius. Br is één kamer, die wij niet hebben on derzocht. De iroode en zwarte kamer, riep zij ontsteld uit. Ja, de roode en zwarte kamer..... Vreemd. Ze lag toch op de tweede ver dieping, juist om de hoek van de gang, aan de kant van de rivier. Ten minste, daar was ze, toen we Munger's lichaam vonden. Het komt mij nu voor, alsof ze veidwenen was. Maar een kamer kan toch zoo maar niet verdwijnen, mompelde hij. Natuurlijk niet. Lamel, zei hij, en hij keek naar haar strak, bleek gezicht. Jij bent hier nu tien dagen. Heb jij die kamer vóór vannacht wel 'eens meer gezien Neen, ik heb nooit geweten, dat er zoo'n kamer bestond in dit huis. Junius boog het hoofd en dacht na. Kamers kunnen zoo maar niet ver dwijnen. We moeten weer zoeken. Zij keerden terug, maar de roode en zwarte kamer was verdwenen en Mun ger's lichaam eveneens. Dat gaat mijn verstand te boven, er kende hij, toen zij aam het eind van de gang stonden, waar zich de roode en zwarte kamer moest bevinden. Er is hier zelfs geen deur. Maar was er wel een deur? Ik zag een opening, maar een deurHeb jij die gezien, Laurel? Neen. Het eerste wat we £agen, was een licht, dat door een opening viel. Maar ik herinner me niet een deur te hebben ge zien. Wèl een doorgang waar niet eens een gordijn voor hing. Daarachter vonden wij't lichaam en we waren beiden te opgewonden om iets anders op te mer-* ken. We weten alleen dit eene zeker, dat er een roode en zwarte kamer was POLITIEK GEESTELIJK LEVEN. en dat die ergens op deze verdieping lag. Aan het eind van de gang, zei Ju nius met overtuiging. Maar ze is nu verdwenen. Waar is de opening, waar het licht door viel? Wat is er gebeurd?.... Zwijgend en ontsteld keken zij elkan der aan. Wat had er plaatsgegrepen? Waar was de roode en zwarte kamer? Waar het lijk? Waai" was Courtleigh? Deze waanzinnige vragen warrelden door hun geest, toen zij door de gang terugkeerden, de hoek omsloegen en zich naar die trap begaven. Doch nauwelijks hadden zij hun voet op de bovenste trede gezet of beiden deinsden ontzet terug. Wat was dat? fluisterde Laurel heesch. Junius keek omlaag in het duistere trappenhuis en luisterde.- Er liep iemand dat moet. Maar meen, dat kan niet. De voetstappen verrieden, dat het on mogelijk Courtleigh kon zijn. Het waren snelle, sluipende schreden; en reeds had den zij zich naar de achterzijde van het het huis verwijderd. Eén biezonderheid was hem echter heel scherp opgevallen. Die heeft iets aan zijn knie, ver klaarde Junius. Zijn eene been moet iets stijver zijn. Hoorde je dat hinkende ge luid? (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4