Gemengd Njeuws ffifflaBüfflfflfflfflffiffi y a®®®®®®®®® eb m ONEERLIJKE VINDER OF Onlangs deed de heer K.Lh alhier aan gifte bij de politie van vermissing van zijn armbandhorloge; waarde plm. f60, In verband hiermee werd gisteren de 20-j. H.Zn aangehouden; bij een hem afgeno men verhoor legde hij een gedeeltelijke bekentenis af. Z., die aanvankelijk be weerde het horloge in 't Voetbalwegje gevonden te hebben, meende het klokje te mogen behouden. Hij had het hier ter plaatse ter reparatie gegeven, waarbij 't als dat van L. werd herkend. Z. kwam al eerder met de politie in aanraking. TEXELSCHE BOLLEN. Veiling Hillegom: Tex. Ooiden Spur: 425 p.k. 2.20 p. 1.00; 500 p.k. 2.— p. 100; 725 p.k. 1.35 p. 100; 800 p.k. 1.30 p. 100; 900 p.k. 1.20 p. 100; 1250 p.k. 0.80 p. 100|. Tex. Von Sion 400—450 p.k. 2.50 p. 100; 500 p.k. 2.— —2.20 p. 100; 600 p.k. 1.75—2.— p. 100; 650 p.k. 1.60—1.75 p. 100; 700 p.k. 1.55 —1.80 p. 100; 720 p.k. 1.50 p. 100; 750— 800 p.k. 1.35 p. 100; 850 p.k. 1.20 p. 100; 875 p.k. 1.15 p. 100; 900 p.k. 1.00—1.10 p. 100, 1200 p.k. 0.90 p. 100. (We ontvingen deze opgaaf per brief, gedateerd 15 Aug.) Veiling H.B.O. te Lisse, 13 Aug.: Tex. Qolden Spur: 300—400 p.k. 2.— tot 3.— 400—500 p. k. 1.S02.60; 500—600 p.k. 1.70-2.40; 600—700 p.k. 1.15—2.05; 700-800 p. k. I.05-1.40; 800-900 p.k. 0.90-1.20; 1400 p.k. 0.75. Tex. Von Sion: 300—400 p.k. 2.15—2.75; 400—500 p.k. 2.15—2.65; 500-600 p.k. 1.50—2.35; 600 —700 p.k. 1.30—1.70; 700—800 p.k. 1.05 —1.45; 800—900 p.k. 1.05—1.20; 900— 1250 p.k. 0.70—1.10. „JONGE HARTEN". Eeri speelfilm, die tevens een prachtstuk reclame voor ons ei land belooft te zijn. Maandag a.s. wordt op Texel door de heer Van der Liinden van de Paramount- film-mij. te Amsterdam op Texel een aanvang gemaakt met het opnemen van een groote speelfilm, getiteld Jonge Har ten. Het wordt een film ter lengte van plm. 2400 M., die, met uitzondering van enkele atelieropnamen, geheel op Texel vervaardigd wordt. Naar het boek van Charles Hugenot van der Linden heeft de scenarioschrijver Walter Schlee, bekend door zijn Mond- scheinsonate en Suikerfreule, het draai boek vervaardigd. Regisseurs zijn de hec- nen Van der Linden en Josephsolm, de vroegere assistent van Rich. Oswald. Als le cameraman fungeert de heer Otto van Neyenhoff, terwij! bij de heer C. Tobi de opname-leiding berust. Als kapper heeft de Mij. zich de medewerking ver zekerd van de lieer Michels, uit Amster dam. In totaal telt de staf van technisch personeel wel twaalf man, terwijl het aantal filmartisten veertien bedraagt;we noemen van hen de heeren Adr. van Hees, bekend uit Malle gevallen en Leo den Hartog, van het Hofstad-tooneel. Van de dames noemen we Lissy Dern- bursr Rini Ottien en Martha Posno. P cis worden de rollen in deze vlugge, sportieve film vertolkt door jongens en meisjes, die nog nimmer groote rollen speelden en speciaal om hun filmische kwaliteiten na uitgebreide proefopnamen uit honderden candidaten gekozen zijn. Om het kampleven, dat in deze film het middelpunt vormt, geheel tot zijn recht te doen komen, is de medewerking ingeroepen van eenige verkenners, die onder leiding van Paul Klinkhamer een kampement van elf tenten overeind hebben gezet. Eenige van deze tenten zullen de medewerkers tot tijdelijk verblijf dienen. Met speciale toestemming van de Min. van Ecotn. Zaken is een gedeelte van de duinen voor de opnamen aangewezen. Om geen ongewenschte belangstelling (nieuws gierigheid) wakker te roepen, onthouden we ons van nadere plaatsaanduiding. Onder meer zal een robbenjacht gefilmd worden, terwijl T.E.S.O.'s Dokter Wage- malcer meer dan eens voor de lens zal worden genomen. Dagelijks worden de opnamen per mo torrijder naar Amsterdam gebracht en daar in de Cinetone-studio's ontwikkeld. De volgende dag worden ze weer mee naar Texel genomen en hier proefge draaid. Een pracht-stuk Texel-propaganda be looft deze film te zijn. Omdat veel mooie natuurtafereelen opgenomen moe ten worden, werd juist Texel uitgekozen. En waar straks de film vertoond wordt waarschijnlijk komt ze in November gereed zal ze getuigen van Texels heerlijke landschap, van zijn betooverend mooie wolkluchten, van zijn aanlokkelijk strand, van zijn vrije blonde duinen. Geen wonder, dat T.E.S.O. voor het ver voer van personen en materiaal gaarne alle faciliteiten verleent. 12de R.K. LANDDAG IN 'T ZAND. Men schrijft ons: Veertig personen van Texel hebben Donderdag deze R.K. Landdag bijge woond, welke, mede dank zij het prach tige weer, buitengewoon geslaagd ge noemd mag worden. 's Morgens 11.20 vertrok 't gezelschap van Texel. Met 2 autobussen ging het naar 't Zand. Om half drie ving de Land dag, opgeluisterd door het muziekcorps van Warmenhuizen, aan met een ope ningswoord van de voorz., de heer H. Nokt, die zich gelukkig achtte de steeds groeiende belangstelling te mogen consta- teenen. De Burgemeester van 't Zand, 'n 3-tal R.K. Kamerleden en vele andere vooraanstaande personen kregen met de Texelaars, die voor het eerst in flinken getale waren opgekomen, een biezonder woord van welkom. Aan Z.D.H. Mgr. Aengenent werd een telegram gezonden. Nadat Roomsche Blijdschap was ge zongen, kreeg de eerste spreker, de Wel Berw. heer M. Boogaatz S.J. het woord. Hij hield een gloedvolle rede over het onderwerp „Rechtvaardigheid en Liefde", ontleend aan de Encycliek Quadragesimo- Anno. Krachtig spoorde hij zijn gehoor aan, om vooral in deze kommervolle tij den te toonen, dat de katholiek de ern stige plicht heeft Rechtvaardigheid en Liefde in practijk te brengen. Daverendi applaus volgde. 'n Meisjeskoor zong daarna op verdien- telijke wijze 'n paar nummers. Ook een spreekkoor gaf op indrukwekkende wijze een nummer ten beste. De tweede spreker, de Weled. Gestr. heer A. B. Mechielsen hield een zeld zaam gedocumenteerde rede over Rech ten en plichten van de eigendom, eveneens ontleend aan Quadragesima-Anmo. Duide lijk gaf deze spr. aan ,hoe wij niet alleen rechten maar ook vooral plichten heb ben tegenover de eigendom, en waarop dit alles steunde. Nog even kreeg het Kamerlid Ch. v.d. Bilt het woord. Ook zijn toespraak zal wel niet zonder resultaat zijn geweest. De voorz. bracht dank aan allen. Toen volgde tnog een schitterende op tocht door het dorp met als besluit een plechtig Lof in de open lucht. Om kwart over zes vertrokken de Texe laars, allen zeer voldaan, weer van 't Zand. Zij namen met zich mede een uit stekende indruk van deze zoo geslaagde dag. T. SPORTNIEUWS. De revanche-wedstrijd Texelhet Kampelftal is met 61 door T. gewon nen. Ook nu weid goed gespeeld. Bij de gasten waren achterhoede en half linie nu vrij wat sterker. Vooral de kleine water- vlugge rechtshalf maakte een prima in druk. Ook de spil speelde een goede partij. Hij nam het fraaie tegenpunt voor zijn rekening. Met 9 man vingen de Gas ten aan, maar kort daarna waren ze com pleet en toen wogen de elftallen tegeni elkaar op met T. gevaarlijker. Na een kwartier ontstaat uit een T.-aanval een corner, welke door P. K. prachtig hoog voor liet doel wordt geplaatst en door Niek mooi ingekopt 1—0. Spoedig volgt een open aanval, Piet K. komt naar bin nen en lost een hard sChot. Een been doet de bal van richting veranderen en, in de hoek van eigen doel belanden. 20. Voorloopig golft het spel op en neer, maar onze achterhoede en Joop geven geen kans. Onze voorhoede liep, vooral Piet, telkens buitenspel, toch stond hij steeds goed en scherp opgesteld. Ook de binnenspie Iers moeten nog meer aan de W-formatie denken. Over het algemeen echter hebben we de gunstige invloed der training kunnen waarnemen. Uit een voorzet van links plaatst Niek de Graaf zuiver in de benedenhoek 3—0. Na rust 't zelfde spel. Piet en de vleugels scherp opgesteld, achterhoede der gasten precies aangesloten met groote kans op buiten spel, onze kanthalfs achter, spil naar vo ren, groote gapingen, eenigszins ge vaarlijk dus. Dan snelt P.K. langs de lijn, komt naar binnen en het is 40. Na 2 min. maakt Henk er 5—0 van. Uit een goede pass schiet de midvoor plotseling geweldig hard in en via Joop's hand ver dwijnt de -bal in het net. Er was echter reeds voor buitenspel gefloten. Als Arie niet wegwerkt, wordt hem de bal afge nomen en met een verrassend schot redt de rechtsbinnen de eer der gasten. Nog eenmaal weet T. te doelpunten. Met 61 komt dan het einde van deze oefenwed strijd, waarvoor we onze gasten en Sijp Langeveld dankbaar zijn. De leiding was heel goed. Eén ding moet ons nog van het hart; we zijn in ons spel door de training stuk ken vooruit gegaan, ieder is zijn plaats waard en zelfs hebben we enkele goede reserves. We hebben dus reden om eens gezind en vol goede moed de competitie aan te vangen. Maar dan, mondje dicht. Dat gepraat ontsiert het elftal. Als er gespeeld moet worden hebben we de hersens noodig. NIET PRATEN, maar denken en doen. Zondagavond speelt T. 2 tegen de witjassen uit het Slagersbedrijf. Dit kan èen pittige wedstrijd worden. ffi De zaak, die niet adverteert, Wi EB betaalt de advertenties, die zijn EB EB collega plaatst, 't Klinkt gek, ffl EB maar het is zoo. EB EB 03 Texel: J.v.Zeijlen J.Kiljan A.DrosDz. C.KeijserLz. H.Neijer.s J.Molenaar Spronk P.Bruin Th.Lap J.Bruin A. Verse- Res.I. Boon. put Slagers: D. Visser C.Graaf Jo Ran H.Boekei K.Dros M.Zuidema C.Ran F.Kaczor J.Bruin N.Ran W.Ran Maandag trainen. Texel 3. Aanvang half acht. J.v.Zeijlen D.Keijser S. du Porto G.Dros S.Langeveld D.Geense P.Dogger A.Pen I.Boon W.v.Zeijlen K. Linnhose Maandag trainen. Texel 1. Aanvang halt negen. J. Du kers Jo Ran G.Witvliet M.Koorn J.Gieles A.Huizinga M.Vlaming De Graaf P.Neijens H.Ran P. Kikkert Er wordt geen partij gespeeld, dus als de beurt voorbij is, afdrogen, wasschen en aankleeden. Indien men nog meer voetbal len wil, is de Woensdagavond beschikbaar (oefenten ein.) Donderdagavond Adsp. Allemaal present, hoor. Als Assendelft op. 14 en 15 Sept. komt, moeten we laten zien, dat er nog gevoetbald kan worden. Met de huisvesting der Assendelft'ers gaat het prachtig. Reeds een 30-tal kun nen worden ondergebracht. We zijn u daar zeer dankbaar voor. Stel u eens voor, dat onze jongens plotseling niet naar Zwolle hadden kunnen gaan. Daar om, Henk, je hebt je goed gehouden. We hebben 40 plaatsen noodig. Ik ge loot stellig, dat het weer voor elkaar komt. Reeds overal worden de kansen voor de competitie besproken. Ook in Alk maar. In onze afd. wordt daar Go Aead de beste kans gegeven met Texel als zwaarste concurrent We zullen maar rus tig afwachten. D.D. DE COCKSDORP. FILMS VAN EIGEN BODEM. E>e aandacht van onze abonné's in de Cocksdorp en omgeving vestigen we op de annonce in dit blad, waarin wordt aan gekondigd, dat de films uit Texels Film archief Maandagavond a.s. in hotel De Hoop Worden vertoond. Aanvang half 9 precies. In verband met de beperkte plaatsruimte wordt aangeraden VAN DAAG in het hotel een kaart te koopen en liefst spoedig. Het programma doet zien, dat bezoekers een interessante avond wacht. DE KOOG. GAAT NIET DOOR. Door onvoorziene omstandigheden zal de aangekondigde paardensport- demon stratie vanavond niet doorgaan. Uit de dagbladen van Donderdag: Te Nijmegen is de overspanning van de Waal thans een feit geworden. Vol gend jaar komt de brug, met de grootste boog van Europa, 244 M., gereed. Te Den Haag is Opoe Dekker, oud- marketentster van 18731895 van de 5e oomp. Grenadiers ter gelegenheid van haar 95e verjaardag door de grenadiers gehuldigd. Te Amsterdam zal op de hoek van Weesperplein N. Achtergracht een nieuw gebouw voor de Joodsche Invalide verrijzen. Architect J. F. Staalt Bouwkos ten meer dan een half millioen. Te Twello is het 2-j. meisje van B. v. d. Vecht in 'n waterput verdronken. Te Zalt-Bommiel werd de wielrij der Kooiman uit Dreumel bij een bot sing tusschen tlwee auto's gedood. Hij Was gehuwd en had drie kinderen. „Duitschland noodigt U uit..." staat er in Frankrijk op ettelijke plaatsen langs de weg in fraaie letters op groo te borden, waarop ee mromantisch kasteel aan de Rijn staat afgebeeld. „Om te zien, hoe men er de Christe nen en de Joden vervolgt" heeft, met even fraaie letters, een onbekende hand in het dorpje Louvres in het Departement Seine-en-Oise aan de Duitsche uitnoodi- ging op het reclamebord toegevoegd. Of beschaafde menschen dan hard zul len loopen België. De regeering trok een milli oen franc uit om de gevreesde colo radokever te bestrijden wegens het gevaar voor de aardappelteelt. Japan. WOL. Te Brisbane, Austra lië, is een woldeskundige uit Japan aange komen, die meedeelde, dat Japan dit sei zoen vele honderdduizenden balen Austra lische wol meer zal opnemen dan in 1934. Illlllllllllllllll LUCHTVAART. ||||||||||||!|j||| De heer C.J. Luijendijk, burgemee ster van Ameide en Tienhoven, heeft als leerling van de Nation. Luchtvaartschool zijn vliegbrevet A gehaald. WILEY POST GEDOOD. De Amerikaansche vlieger Wiley Post die met zijn vriend Rogers, acteur, een vliegtocht maakte van Califonnië naar Si berië, is in Aljaska met zijn toestel neer gestort. Beiden vonden de dood. Juli 1931 vloog Post met Gatty in 8 dg. 15 uur 15 mnt. de wereld om; aantal vlieguren 106 (en 8 mnt.) Gemidd. snei- heid 146 mijl per uur. Juli 1933 vloog Post ALLEEN de we reld om en wel in 7 d. 18 u. en 49 mnt. Vliegtija 186 u. 50 mnt. Op deze v lucht moest hij een noodlanding in Aljaska ma ken; thans vond hij er de dood. Post had maar één oog. Over de Vliegende Vloo deelde de uit vinder Miguet nog mee: de machine is veel simpeler dan een kleine auto, kost 500 gld., verbruikt met 20 pk motor bij 100 K.M. snelheid negen L. benzine en kan tot 2000 K.M. klimmen. Ze is zeer betrouwbaar en daalt als een parachute. Illllilllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll VRAGENBUS |||||f1lll|| IIIIIIHIIII VOOR ABONNEES. llll!llillll!!lllllllll!ll!llllllllllill!!llllf||||||||||||||||||| Joost van den Vondel werd in 1587 te Keulen geboren. Zijn ouders waren Doopsgezind. In 1597 vestigden zij zich te Amsterdam, waar zij een kousenwinkel openden. Hun zoon huwde met Maria de Wolf, nam de zaak van hen over, In 1641 werd hij R.K. In zaken ging het hem niet voor de wind. In 1658—1668 was hij schrijver aan een Bank van Lee ning. In 1679 is hij overleden. Vondel was Neerlands grootste dichter. Hij schreef tal van lyrische en satirische, gedichten en tal van treurspelen, waar-, van we noemen Gijsbrecht van Amstel, Lucifer, Adam in Ballingschap, Jozef in Dothan en Jephta. Italië. De dijkdoorbraak bij Ovada moet veroorzaakt zijn doordat het water 5 M. boven normaal steeg. Panama. Een aanklacht is ingediend tegen de kapitein van een Eng. s.s., die twee arbeiders, verstekelingen, met red dingboeien om over boord geworpen had, terwijl de zee wemelde van haaien. De „blinde passagiers konden zich met moeite redden, door naar de vastewal te zwem men, vijf K.M. verder. Amerika. De vroegere president van de United States Lines overweegt de bouw van twee schepen, nog grooter dan de Normandië en de Koningin Mary. Lang 375 M., snelheid 38 knoopen, zoo dat ze de Atl. Oceaan in 4 dg. kunnen oversteken. Bouwkosten per schip vijftig millioen dollar. Elk schip zal berekend zijn voor 5000 passagiers. Uit de dagbladen van Vrijdag: Te Melissant zijn de werkman EL Overweel de vingers van de rechterhand door een dorschmachine afgeknepen Te Geijster werd de 4-j. Stevens door een dorschmachine een voet afge- kneld. Schiphol zal 18. Aug. bezoek krij gen van de filmacteur Wallace Beerv, die met vrouw en dochter uit Londen 'komt. Te Beilen is de 55-j. A.Oostindië uit Hoogeveen op zijn motor op de on bewaakte overweg aangereden en gedood. China. De ontvoerde Eng. journa list JONES is, met drie kogels door boord, bij Pautsjang dood gevonden. Argentinië bestelde in Engeland 'n kruiser; kost een millioen p.st. Abessinië zou uit Japan 2000 mi trailleurs ontvangen hebben. Engeland. De directeur van de s Bank van Engeland, Sir Basil Blackett, 'n financier van wereldnaam, is op een on bewaakte overweg in Hessen gedood. Engeland. George Lansbury voor ziet binnen kort oorlog tenzij Paus Pius en de Aartsbisschop van Canterbury on middellijk een wereldconferentie van alle godsdiensten bijeenroepen.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6