icchtm PUROL GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. L. O., Oosterend f 1. O. B., den Burg f2.50. NAAR TEXEL. Dinsdag namen aan de Van der Schuyt- trip 60 personen deel, Donderdag 86. RONDVLUCHT. Aan de Rondvlucht zie ook elders in dit nr. peemt ook een autogiro ofte wel molenwiekvliegtuig deel. Let er op. TEGEN DE T.B.C. Niemand, die instemt met het sympa thieke streven van Herwonnen Levens kracht mag verzuimen het bloempje te fcoopen, dat morgen aangeboden wordt. FILM. in het tijdschrift Cinema en Theater van deze week vindt men sterren uit de film Jonge Harten, welke op i'exel op genomen wordt. DEN HOORN. FEEST. Een volledig programma voor de a. s. feesten alhier vindt ge eiders in dit blad. Bij gunstig weer belooft het veel genoe gen te zullen geven. DE KOOG. PAARDENSPORT. Ook Donderdag is de demonstratie, welke L.K. Texel hier gaf, naar wensch geslaagd. Een vrij talrijk publiek was aan wezig. DE MACHT DER GEWOONTE. Gemengd Nieuws Uit de dagbladen van Woensdag: Den Haag. Bij zeebad Scheveningen rs Dinsdag de lOO.ÜOOe bezoeker de con trole gepasseerd; vorig jaar negen dg. later. Dus is het seizoen er nu beter. Den Haag. De regeering overweegt een verbod voor voetgangers om van de hoofdweg gebruik te maken, waar een be hoorlijk voetpad bestaat. We vragen of zoo'n verbod ook niet uitgevaardigd kan worden voor fietsers, die van een fietspad gebruik kunnen maken. De minister komt het vender noodzakelijk voor, dat bij vernieuwing van het rijbewijs, om de vijf jaar, de aanvrager opnieuw ge neeskundig wondt onderzocht. Den Haag. Twee jaar wend geëischt tegen de 35-j. boekhouder van de N.V. Textiel Import, die f 100.000 verduisterd en op speelbanken grootendeels verbrast had. Te Anna Paujowna is een 21-j. meisje, vermoedelijk doordat zij onwel werd, bij het zwemmen verdronken. Utrecht. De a.s. Jaarbeurs wordt ge houden van 3—12 Sept. Bezoekers krijgen van de Spoorwegen 60 pet. reductie op hun terugreisbiljet. Bergen op Zoom. Een kindje van 9 mnd. van een familie in de Stationsstraat; is in /d>e wieg gestikt .doordat liet koord van een rammelaar zijn halsje omkneld hield. Te Zutphen, Den Bosch, Tiel en Zwolle zitten de Huizen van Bewaring vol. Leiden. Het Rijksmuseum van oud heden te Leiden telde vorig jaar 9411 be zoekers. Arnhem. IS mnd. werd geëischt te gen de 27-j. behanger, die zijn burman door een steek met een schaar in de rug, doodde. Wamel. 18 mnd. kreeg een werkloos kleermaker wegens diefstal uit offerblok ken in de r.k. kerken te Wamel en Dreu- mel. Sport. Sir Malcolm Campbell, de Engelsche auto-renner, vertrok naar Ame rika om te trachten met zijn Blauwe Vo gel het snelheidsrecord op 300 mijl te brengen. Hij houdt nu het record met 276.81 mijl, 445 K.M. Sport. Het Europeesche record 100 M. vrije slag br%pht de Hongaar Csik te Boedapest op 57.8 sec. TER OVERDENKING. NIET ZOO, MAAR ANDERS Jenemia, de klaagprofeet, had alle re. den tot „jeremiads". Maar hoevelen den ken zijn volgelingen te moeten zijn in het klagelijk uitleggen van allerlei narigheid. Er wordt te veel „gejeremieerd". „Klaag uw leed niet te lange, niet te bange, Meest vertooning scheurt haar kleed". Zoo waarschuwde al voor jaren de dichter. Met klagen komen we er niet. We moe ten in zorgelijke tijden de handen uit de mouwen steken, het hoofd helder houden en de opgewektheid en levensblijmoedig heid bewaren, die ons over veel moeilijk heden heen kunnen helpen. Er moet minder gejeremieerd worden. HYGIENE en VEILIGHEID. VOOR WARME DAGEN. Voor zuigelingen dreigt groot gevaar als ze op warme dagen te warm gekleed worden. Oververhitting is voor zuigelin gen zelfs levensgevaarlijk. Een enkel fla nelletje is voldoende en dan een enkel lakentje. Moeder behoeft niet bang te zijn voor blootvvoelen van de kleine; dat is het instinctmatig verweer van baby tegen oververhitting. Men bade de kinde ren veel en late ze gerust naakt spartelen. Men lette er vooral op de kinderen geen melk, soep of bouillon van de vorige dag te geven. En men ete weinig vet en veel vruch ten. Alcoholische dranken gebruike men vooral niet te veel ,maar tegen een ver-> frisschende dronk in de vorm van kwast C.d. is absoluut geen bezwaar. Integendeel. En er bestaat ook geen bezwaar tegen ijs in zijn dranken te gebruiken. Men slape met open ramen. Men zorge in de eerste plaats voor luchtige, gemakkelijk zittende kleeding; op het kantoor tnekke men jas en vest uit en drage er een sporthemd met riem. Voorts is het parool veel baden eowas- schen, opdat onze poriën goed geopend blijven en vooral verzorge men in dit op zicht zijn voeten goed. In de zomersche warmte van deze da gen gevoelen we ons allen anders dan gewoonlijk en we vragen ons af, wat we moeten doen en laten, om zoo weinig mogelijk last van de hitte te ondervinden. De last, welke wij van de warmte hebben is afhankelijk van de vochtigheid van de atmosfeer; is het vochtgehalte laag, dan zal ons de warmte weinig deren. Arnhem. Acht mnd. werd geëischt tegen de 28-j. boekhouder van de R.K. Boerenbond, die f14000 door valsche boe kingen verduisterde. Amerika. De boeren van Waikato eischen van de regeering, dat de militairen natuurboter in plaats van margarine wordt verstrekt. Frankrijk. De geestelijke raad van Chalons sur Marne besloot verplichte schietoefeningen in te voeren voor alle jongens van 16 jaar en ouder. Duitschland. Te Ludwigshafen werd een jood gearresteerd omdat hij tweemaal getracht had een foto te maken van de anti-joodsche biljetten, welke tegen zijn raam waren geplakt. Kunst. Charley Chaplin zal in 1936 een bezoek aan Rusland brengen. Oostenrijk. Op 64-j. leeftijd is de moeder van Bondskanselier Schuschnigg, die onlangs reeds zijn vrouw moest ver liezen, na langdurige ziekte overleden. Frankrijk. Te Metz werden twee Duitsche spionnen gearresteerd. Ze wa ren in het bezit van een valsche pers kaart en hebben bekend. Duitschland nam geslaagde proeven met 20 M. lange vaartuigjes met 1000 p.k. ruwoliemotor "en verder uitgerust met 2 toipedolanoeerbuizen. Bemanning: drie. a vier personen. Treft een kogel zoo'n vaartuigje, dan zinkt het. Vandaar de naam: zelfmoordschepen. Monaco. Wegens bezuiniging heeft Prins Louis zijn heele leger, 76 man, ont slagen. Amerika. Washington. De directeur eener Electr. Mij. bekende in vier jaar ruim drie millioen dollar steekpenningen te hebben genoten. O.-Indië. Amboina: De dader van de moord op gezaghebber Van Dorsten en zijn oppasser, werd ter dood veroordeeld. Italië. Napels en omgeving werden door storm en onweer geteisterd. Op sommige plaatsen stond het water drie M. hoog. Twaalf dooden. Canada. Het Oosten wordt door duw. Branden legden 40 huizen in asch. hitte geteisterd: 100 gr. F. in de scha-< In Mexico werd de Duitsche milli- onnair A. Lehmann door communisten vermoord. De Zwitsersche uurwerkindustrie is le halfjaar 1935 wat verbeterd. Licht puntje. O.-Indië. Olid-Minister Van Dijk is te Belawan aangekomen. Hij zal een be zoek aan Sumatra en Java brengen. UllilUlllllllllllllllllllllllllllllllllliliiüilillililllllllUI ELCK WAT WILS. DURE HANDTEEKENINGEN. Amerika is het land, waar men voor alles wat kunst, zeldzaam of buitennissig is, rijk geld over beeft; voor oude schilde rijen, beroemde zangers, historische bouwwerken, en molens. Maar ook voor merkwaardige handteekeningen. Er be staan onder de letterlievende Amerikanen tallooze verwoede jagers op dit terrein. Het hoofddoel van deze jagers is de ver zameling van een volle hg stel van wat bekend staat als „The Signers"; dat zijn oorspronkelijke documenten of autograft- sche handteekeningen geen facsimiles van de 56 mannen, die de Onafhanke lijkheidsverklaring hebben geteekend. Enkele van deze handteekeningen zijn vrijwel gemeengoed, doch twee ervan zijn uiterst zeldzaam, n.l. die van Thomas Lynch, die in 1777 verdronk, en Button Gwinnett, die in hetzelfde jaar als gevolg van een duel de dood vond. Een handteekening van Gwinnett, ge vonden in het archief van een school te Wolverhampton, dateerende van 1774, bracht 68400 gld. op. Dit is de hoogste prijs ooit voor een dergelijk document betaald, hooger zelfs dan de prijs van; 67.400 gld., in 1911 door Pierpont Mor gan uitgetrokken voor de beroemde brief, door Maarten Luther 28 April 1521 ge schreven aan Keizer Karei V, twee da gen na zijn vertrek uit de Landdag van Worms, een document van de grootste historische beteekenis. De ROTATIEPERS van de Parijsche Courant Le Journal kan per uur 180.000 kranten van vier of zes pagina's of 80.000 kranten van 18 tot 24 pagina's per uur afleveren. In vroeger eeuwen maakte men er een soort spel van, de letters van een be paald woord om te zetten en op deze manier een of meer woorden te vormen. Zulk een letteromzetting noemde men een „ANAGRAM". Berlijn heet oor spronkelijk Berolinum. Door de letters in andere volgorde te plaatsen kan men het anagram: Lumen Orbi verkrijgen. Dat beteekent: Licht der wereld. Engeland. Een grammafoonplaten- firma te Londen bleek nog in het bezit van een plaat, waarop vastgelegd is de stem van Koningin Victoria toen zij een toespraak hield tot de toenmalige keizer van Abesslnië. Italië kocht de Gelria van de Kon. Holl. Lloyd voor 50.000 Eng. pond. Amerika. Generaal Dawes, naar wie het plan der oorlogs-herstelbetalingen ge noemd werd, is Donderdag 70 jaar gewor den. In 1925 ontving hij samen met Sir Austen Chamberlin de Nobelprijs voor de vrede. Uit de dagbladen van Donderdag: Te Halfweg is de 6-j. Erich, van de IJweg, door een auto gedood. Hij hep plots de weg op. Te Osterbeek overleed, 52 j. oud Jhr. dr. W. Beelaerts van Blokland, Grif fier der Eerste Kamer. De Wieringermeer vierde 21 Aug. zijn vijfjarig bestaan, 's Middags hield minister Van Lidth de Jeude een feest rede en had een wedstrijd met tractors en 'n paardensportdemonstratie plaats, 's Morgens trad voor de schoolkinderen een goochelaar op, 's avonds voor ouderen Van Riemsdijk. Voor uitvoeriger bie- zonderheden verwijzen we naar de Wie- ringermeerbode, die met tal van foto's verscheen. Te Amsterdam worden iedere dag plm. 20 fietsen gestolen. Richard Tauber is in het Concertge bouw te A'dam opgetreden; hij bracht het publiek tot een schier grenzeloos en thousiasme, schrijft een der bladen. Te Zaandam werd 'n veldwachter op zijn motor zoo door wielrijders aangere den, dat hij aan de gevolgen overleed. Procesverbaal is opgemaakt. Het was de veldwachter uit gemeente Ommen. Te Bloemendaal is de 9-j. Vain D uit Haarlem, voor de oogen van zijn moe der en zijn zuster door een auto gedood, toen hij plots de Zeeweg overstak. Te Apeldoorn is een 52-j. werkster in de Ulo van een ladder gevallen en aan de gevolgen overleden. Den Haag. De regeering zou over wegen de benzineprijs met 0.5 ct. per L. te verhoogen om de versnelde brug genbouw te kunnen betalen. De tolhef fing op de bruggen zou dan vervallen. Bij Schaick heeft een dronken chauf feur de Ijsventer Van Herpen uit Heesch doodgereden. RADIO Dinsdag a.s. 9 u. 20 n.m. houdt Luit. Wytema voor de Avro een causerie over de reis van de K. 18. In Engeland zijn nu zeven millioen toestellen in gebruik. Berlijn. Door de brand op de radio tentoonstelling, zijn 14 van de 200 deel nemende firma's getroffen. De ten toonstelling wordt zeer druk bezocht. Het Duitsche publiek is verzot op tentoonstel lingen schrijft de H.B. corresp. te Ber lijn, vooral op die op technisch gebied. De vooruitgang op televisiegebied, hier getoond, is zoo duidelijk, dat de vol maakte televisie-huisbioscoop maar een kwestie van enkele jaren kan zijn. LUCHTVAART. Bij Praag vloog een militair vliegtuig in de lucht in brand. Twee dooden. De Amerik. Luchtvaartmij die O. en W. kust verbindt, heeft 27 Douglas-ma chines en vliegt daarmee wekelijks 500.000 mijl. De Graf Zeppelin is weer te Friedrichs- hafen aangekomen. Het luchtschip vol bracht zijn 10e reis van dit jaar naar Z. Amerika en terug. Te Warschau werd de 52-j. schaak speelster Agnes Stephenson, uit Londen op het vliegveld door de schroef van een vliegtuig gedood. Het aantal in Juli op Schiphol geko men en van daar vertrokken reizigers bedroeg 11257. Dat is 28 pet. meer dan vorig jaar. Voor Waalhaven was de toe name gemiddeld 58 pet. Amerika. Te Los Angelos had 22 Aug. -de begrafenis plaats van Rogers en Post. Heel Amerika was in rouw. Op veel plaatsen rouwdiensten. Boven de groote steden vlogen met zwart omfloerste vliegtuigen. 25000 personen woonden de rouwdienst in de kerk te Oklahoma bij. Veertien vliegtuigen, boven de kerk cirke lend, wierpen rozen neer. Amerika. Ohio: Een bommenwerper van 15 ton, uitgerust met vier motoren van 750 p.k. elk, heeft een onafgebroken vlucht gemaakt van 3700 K.M. met een gemiddelde uursnelheid van 400 K.M. op een hoogte van 3000 meter. Denemarken staakt de invoer van vleesch in ons land, omdat de prijs door invoerrechten niet meer loont. Engeland. De ministers onderbraken hun vacantie ter bespreking van het con flict ItaliëAbessinië. De beslissing na dert. De Britsche regeering zal zich vast beraden houden aan de verplichtingen, voortvloeiende uit het Volkenbondspact. Indien de Volkenbondsraad zich daar mede vereenigd, zal gebruik worden ge maakt van sancties tegen Italië. Engeland. De 60000 autobussen, welke Londen telt, zullen binnen tien jaar van Dieselmotoren worden voorzien. Thans verbruiken ze 45 millioen gallon benzine per jaar. Amerika. Sigvard Bernadotte, klein zoon vain koning Gustaaf van Zweden die afstand deed van zijn rechten op de troon om een morganistisch huwelijk te kunnen sluiten, is te Hollywood werk zaam als 2e regisseur en verklaarde in 'n persgesprek volkomen tevreden te zijn. In Amerika is in de steden op elke drie echtparen er één kinderloos; op het platteland op elke vier één. In België breidt de colorado-kever- plaag, een gevaar voor de aardappels, zich uit. Duitschland bereidde dit jaar zijn hennepteelt uit van 300 tot 2600 H.A.,de oppen-lakte vlas werd verdriedubbeld. Duitschland. Minister Schacht zou overhoop liggen met minister Goebbels, omdat eerstgenoemde het buitensporig optreden tegen de joden veroordeelcf heeft. Abessinië. Ete Keizer gelastte alge meen gereedhouden zijner troepen we gens de dreigende oorlog met Italië. Schotland. H.M. de Koningin heeft de burgemeester van Albury en zijnecht- genoote in haar vacantievêrblijf ontvan gen. Italië heeft nu in O.-Afrika plm. 178000 man; het aantal stijgt per maand met 30.000. Ecuador. Tot president werd be noemd dr. Ponz. Hij volgt pres. Ibarra op, die werd afgezet, omdat hij zich tot dic tator had uitgeroepen. Frankrijk. Te Villennes, 30 K.M. ten W. van Parijs werd een openluchtbad ge opend; 2000 zwemmers kunnen er zich ontkleeden. Het betonnen bassin bevat 2400 kub. M. water, dat iedere 10 uur ververscht wordt. Het Doorzitten bij Wielrijden en een door de Zon Verbrande Huid, verzacht en geneest men met Doo* 30-60 ca 90 ct Tube 80 cL By A pot h. et» Drogisten iiiiiiiiiif

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6