V iiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiHiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiitiiiiiin 375—475 p.k. 1.35—2.60; 500—575 p.k. 1.80—2.80; 600—675 p.k. 2.25—2.30; 700 —775 p.k. 2.00-2.20 800—875 p.k. 1.10 2.30; 900-1200 p.k. 0.90-1.70. Gemengd Nieuws 10. Joh. v. Maldegem: mais. 11. Wied. C.v.Heerwaardenwintertarwe, rogge, zomergerst, haver, groene erw ten, vlas witte, voerbieten, aardapp. 12. H. v. Heerwaarden: aardapp., nar cissen, crocussen. 13. S. Keijser Lz.: wintertarwe, zomer gerst, haver, groene erwten, paardenb. 14. Jn. Roeper Jacz.: wintertarwe. 15. M. Witte J.Cz.zomergerst, haver. 16. Joh. Barhorst: zomergerst, vlas bl. 17. C. J. de Lugt: wintertarwe. 18. Gebr. Leber: zomertarwe, aardapp., narcissen, tulpen, crocussen. 19. IP. Zoetelief: aardappelen. 20. W. J. Jannes: rogge. 21. A. Eelman Dz.: zomertarwe, haver, paardenb., voerbieten. 22. P. C. Hin: zomertarwe. 23. Gebr. Boersen: wintertarwe, zomer gerst. 24. C.Z. Eendracht: zuivelproducten. 25. P. Prins: idem. Sommige deelnemers hebben diverse in zendingen van een bepaald productgebr. Leber b.v. 20 soorten crocussen, 10 soor ten narcissen; de heer De Lugt 40 soorten tarwe, enz. Verdere deelnemers zijn: 26. Fa, C.R.Keijser en Co., met o.m. inzendingen van Chilisalpeter-Mij. 27. L.T.B. Diverse artikelen. 28. R.W. Stoepker met diverse produc ten. 29. H. Daalder, aannemer te de Cocks- dorp, met moderne landbouwhangar. 30. Inzending van het Landbouwconsu- lentschap, gevestigd te Schagen, met profiel grondmonsters van Eierl. en N.-Holl. Iets nieuws èn heel interes sant. Vender statistieken, biezonderhe- den over plantenziekten, enz. De totale expositie-ruimte is 80 M. waarvan no. 26 en 30 elk 10 M., no. 27 8 M., no. 24 vier M., no. 28 en 29 elk drie M. De fa. Keijser en Co. stelt een paan geldprijzen beschikbaar, de Chili-salpeter Mij. twee zak chili, de L.T.B. een me daille. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Mierennest f5.J.E., den Burg t5.-. GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. J. E., dien Burg f 5. J. V., Oudeschild 11.50. SPORTNIEUWS. GYMNASTIEK. De leden van G.V. Texel wordt mee gedeeld, dat bij gunstig weer morgenmid dag 12 uur op het Sportterrein filmopna men zullen worden gedaan; in tenu ver schijnen dus. Indien het niet door gaat, wordt aan het bureau van dit blad eenl bericht gepubliceerd. KORFBAL. In de laatst doorV.N. gehouden be stuursvergadering werd besloten de ver loting te doen plaats hebben op 17 Sept. a.s. des avonds acht uur in De Graaf'sl Lunchroom. Wie nog een prijs beschik baar wil stellen, vervoege zich bij het bestuur. Tot 14 Sept. zijn nog loten verkrijgbaar. Binnenkort zullen de dona- teurskaarten worden aangeboden. VOGELLEVEN. Naar dr. Jac. P. Thijsse ons schrijft, zwierven in de eerste week Aug. hier nog kleine troepjes kruisbekken. Volgens de duinarbeiders hadden zij zich in Juni vertoond „bij duizenden". Laat ons ech ter zeggen, aldus dr. Thijsse, van „hon derden", min ot meer te oordeelen naar het aantal uitgevreten dennekegels. In de zomer van 1935 heeft op Texel een paartje Steltkluten gebroed en wel in de buurtschap Dijkmanshuizen, waar het nieuwe natuurmonument Thijsse's Fiemveid is gelegen. De bewaker Kalis heeft er de oude vogels met de kleine- jongen zien rondkuieren. Het begint er aardig op te lijken, aldus dr. Thijsse, dat deze nieuwe broedvogel zich over het heele land heeft willen vestigen. (Levende Natuur.) FOKVEREEN. TEXEL. Productiecijfers over 1934. Afgesloten werden van vaarzen van er kende afstamming 12 lijsten; gem. pro ductie 3621 Kg. melk, 124 Kg. vet; 3.42 pet. vet; 293 melkdagen. De gem. productie van de vaarzen van niet-erkende afst., waarvan werden opge maakt 42 lijsten, was 3265 109 3.34 2S9. Van de 21 twenters van erkende afst.: 3918 133 3.39 289. Van de eveneens 21 twenters van niet- erk. atst.3881 130 3.35 291. De gem, prod, van 13 derdekalvers van erkende atst.: 4325 149 3.45 286. Van de 20 derdekalvers van niet-erk. atst.: 4420 147 3.33 292. Van de oudere koeien bedroeg de gem, prod, van die 19 onderzochte dieren van erk. atst.: 4646 157 3.38 286, van de 39 oudere koeien van niet-erk. atst. was de gem. prod, in tegenstelling met de andere rubrieken iets hooger, n.I. 4999 161 3.22 289. Hoofdzakelijk is dit veroorzaakt door de meerdere Kg. melk (plm. 250 kg. meer) en niet door pet. vet, daar dit gem. 0.16 pet. lagerwas. De gem. prod, van alle onder controle staande koeien was per dier 4130 138 3.34 289. J.R. EXAMENS. De oud-leerling van onze Ulo, P.Bre m-er Jz., „Rozenhout", werd toegelaten tot ide derde klas van de H.B.S. te Den Helder. KATTENZIEKTE. Lie kattenziekte maakt de laatste weken weer heel wat slachtoffers, vooral waar meerdere katten bijeen zijn, daar de ziekte hoogst besmettelijk is. Laten inentendoor de dierenarts is de beste weg voor wie op het behoud van zijn huisdier(en) ge steld is. WINKELWEEK 23—28 SEPT. Voor de etalagewedstrijden werden nog beschikbaar gesteld: door hotel De Lindeboom als le prijs voor de rubriek kruidenierswaren een verg. zilv. medaille, waaraan is verbonden de levering van kruidenierswaren gedu rende een half jaar. Voorts door Bakker's Ijzerhandel een verg. zilv. medaille. Meerdere toezeggin gen worden gaarne ingewacht bij deur waarder S. Prins. Gedurende de winkelweek van 2328 Sep tember zullen gooi-bonnen verkrijgbaar zijn bij deze neringdoenden: Den Burg: C. Huisman, Wed. Van der Kooi, J. A. Hillen, Wed. N-eijens, H.K.W. Verstegen, Wed. D. Witte, J. Schrama, J. Huizinga. D. P. Koom, C. Bremer, J.H.Kikkert, C.Moojen, Jb. Bakker Az., Mart. Witte. J. G. Dros, C, Visser, Gebr. Pere boom, A. Dekker. A. v.d. Vis, M.S.Langeveld, K Wet steen, G. v.d. Vis, W. Brücher, N. Korten- hoeven, P. Sluisman. Fa. Moerbeek, N.V. Ph. Vlessing, J. van Zoelen. J.G.Dekker, C. Lemstra, fa. Meerbeek, Maisoin Plaatsman, SchramaLap, N.V. Ph. Vlessing. Joh. Kikkert, K. Mantje, A. C. Rab, Wed. Tiessen. D. Dros, Wed. W.P.Lap, J. .P. Stam. A. de Wilt, A. Knopperts, Jn. Agt-er, E. S. Boekei, F. Zegel, S. de Waal, M. Vryfilz D Rll'k'l^iPr Fa.' W.' C. Reij, Boekhandel Parkstraat, Wed. Schumaker, R. Bakker, K. Mantje, J. v. d. Aakster, P. Uitgeest, N. Wonder, D. G. Toolens, Jan de Wit, A. Koorn, J. N. Rijk, M. van Harn, P. Plaatsman, P. Uitgeest, Mej. Eelman, J. Mosk, Smit en Co., N. de Graaf. De Waal J. v.d. Berg, R. IJska, Wed. Bruin, S. Plaatsman. Oosterend Joh. v.-d. Slikke, C. Huisman, J. C. Bremer, Gebr. Brouwer, Jac. Dros Sz., Gebr. Dros, Jb. Drijver P. S. .Kuiper. Oost: A. van Liere. De Cocksdorp: J. Banends, D. Barends, S. Nota, Fr. Kikkert, Wed. v.d. Kooij, Gebr. Blom, A. Buijs. Oudeschild: K. Hoogerheide, G. Blom, P. Koorn, C. Boekei, G. A. Kaczor, Jan Dros, D. de Ruijter, Fr. Zegel Kz., J. D. Bakker. Den Hoorn: M. Goënga, J. Troost, KL Boon, G. Duinker, J. A. Dros, C. Ellen. Is ook uw leverancier hierbij Vraagt hem bonnen. INRICHTINuEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van ta. A. Langeveld Pz., te den Burg, om vergunning tot het oprichten van een electrische inrichting voor het schoon-en stofvrijmaken van granen in het perceel, gelegen aan de Wilhelminalaan te den Burg, kadastraal bekend in sectie D., no. 2910. Op Vrijdag, den 20 September 1935, des middags te 12 uren zal ten raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren" monde ling toe te lichten. Texel, 6 September 1935. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. IIIIHIIIIII Mededeelingen llllllllllll llllllllllll van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll NIEUW PROGRAMMA. Als eerste nummer Voor de Vrijheid van zijn volk, in dit geval van het Ins dianenvolk, waaruit echter niet moet wor den afgeleid, dat het een sensationeele Wild-West-film is met moord en dood slag aan de orde van de dag. Wel is het een biezonder aangrijpende film. Ze sleept ons mee in de avonturen van Joe, die keer op keer in groote moeilijkheden raakt bij het volbrengen van de plichten, die als Sioux-Indiaan op hem rusten. We sommen slechts enkele voorvallen op uit deze avonturen-film: de ontmoeting met Lydia, een Indiaansche meisje, dat door blanken bedrogen en gemarteld wordt;de dood van Joe's va-der, de mishandeling van Joe's zuster tijdens de begrafenis plechtigheid door Shanks, een boef, die van Joe zijn verdiende loon krijgt; de opsluiting van Joe in een oei, waaruit hij met hulp van Lydia weet te ontsnap- pen, enz. In ademlooze spanning zal de bezoeker, op avontuur gesteld, de loop der gebeurtenissen volgen. -Ook het 2e hoofdnr., de Winton Af faire, is aan spanning heel rijk; daarvoor zorgen een paar schavuiten, die geld af persen en een safe openbreken, een aan morphine verslaafd meisje, oompromitee- nende brieven, en een tweetal moorden. Een compleet reoept voor een film, die zelfs de meest verwende bezoeker vol doende sensatie biedt. BOLLEN VAN TEXEL. Veiling H.B.G., Lisse 3 Sept. Tex. Golden Spur: Tex. Von Sion: 350—475 p.k 1.85—2.50; 500—575 p.k. 1.40—1.95; 600—675 p.k. 1.20—1.70; 700 —775 p.k. 1.00-1.75; 800—875 p.k. 0.95 —1.10; 900—1200 p.k. 0.80. BALLERO-BONNEN. Het bestuur van de A.T.M.V. deelt mee, dat het overdoen van bonnen door leden aan neringdoenden, die geen lid zijn, nut teloos is. Alleen die bonnen zullen geldig zijin, welke van de naam van een lid der Vereenigfng zijn voorzien. WIELERSPORT. Door de deelname van 25 wielrijders uit den Helder, die allen aan meer wedstrijden hebben deelgenomen, beloven de gras- baanwedstrijden Zondag 15 September wel interessant te worden. Er is een program ma, dat klinkt als een klok: sprint-klasse ment, afval, koppelrace, terwijl een per soonlijke wedstrijd ingelascht is alleen voor Texelaars. Straks zien we misschien weer eens een nieuwe ster blinken. Aan alle wedstrijden kunnen Texelaars deelne men. Geeft u vooruit op. G.M. GEMEENTEBESTUUR. De heer J. C. Kager heeft zijn benoe ming tot wethouder aangenomen. Omtrent de stemming vernemen we nog, dat de stem, bij de tweede verkiezing uitgebracht op de heer Vlaming, op een vergissing berustte. Van bevoegde zijde ideelt men ons mee, dat ze voor de heer. Kager bedoeld was. Indien de S.D.A.P.- tractie niet twee blanco stemmen had uitgebracht, zou de uitslag zijn geweest: één op K. Vlaming, zes op J. Henkes, zes op J. C. Kager. Bij de vrije herstem ming, die dan had moeten volgen, zou de uitslag naar alle waarschijnlijkheid ge weest zijn: zeven op J. C. Kager en zes op Henkes, daar een r.k. raadslid de ver gissing had begaan en wel, naar ver moed wordt, door de veronderstelling, dat de eerste stemming (vacature Vlaming) moest worden herhaald. OUDESCHILD. SPORTNIEUWS. Zeemeeuwen: 15 Sept. begint de com petitie. Ons elftal is ingedeeld in 2e kl. F. (zie voorpagina 2e blad.) We gaan een zwaar seizoen tegemoet, maar zullen flink aanpakken. Ons 2e is ingedeeld in 4e kl. H. (zie voorpagina 2e blad). Ook hier nieuwe tegenstanders. Wat het worden zal 15 Sept. speelt op ons terrein Zeem. 1 Helder 5; in den Helder Watervogels 3 Zeemeeuwen 2. Het beste beentje voor en veel succes. DE KOOG. DE REDDING. Naar de heer N. Gomes ons meedeelt, was de redding van de heer Stutvoet, uit Kampen, waarvan we in vorig nr. melding maakten, in hoofdzaak te danken aan het kranig optreden van de dienstbode van de heer S. v. d. Vis en een badgast. Zij brachten samen een zwemgordel en een reddingslijij naar de drenkeling en wisten hem zoo naar het strand te trekken. De badmeesters, die zich met de boot met kinderen van badgasten in zee bevonden, hebben de heer Stutvoet ten slotte aan boord genomen. Zoo hebben, aldus de heer Gomes, ooggetuigen als de heeren Jan Maas, L. Halsema en P.W.Daalder het zien gebeuren. DE COCKSDORP. SPORTNIEUWS Morgen gaat SVC 1 naar OVV, aan vang half 3. Berichtkaarten worden niet verzonden. Opstelling: A.v.'t Noordeinde P.Boon Mz. M. Reuvers C.v.Boven C.Zuidema L.v.d.Kooij H.Stolk O.Bakker Jn.Eelman Abr.Stolk Jb. Eelman. Res.: B.Nieboer en M. de Graaf. Begrafenis Koningin Astrid. In onze etalage vinden belangstellende lezers tien tallen duidelijke foto's van de begrafenis van Koningin Astrid van België. Bij Sneek is een 2-j. knaapje in een sloot gevallen en verdronken. Te Zwolle is bij een volksfeest een houten kanon, waarmee een schot werd gelost, uit elkaar gebarsten. De schutter, die de lont ontstak werd ernstig gewond. Te Rotterdam werden twee jon gens van 10 jaar gewond door geweer patronen, die zij op de rails hadden ge legd, waarover een tram passeerde. Een van hen moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Te Steenwijkerwold kreeg de 48-j. arbeider G. Dolstra bij een ongelukkige sprong de steel van een hooivork diep in het onderlijf. Toestand hoogst ernstig. Te Tilburg staken in de textielin dustrie 4000 man. Deze heele industrie ligt wegens loongeschil bijna stil. België. Wegens oververmoeidheid na de zware dagen wegens het overlijden van zijn gemalin is Koning Leopold rust voorgeschreven. Engeland. Een zee-officier heeft een klein model torpedo uitgevonden, waar mee het mogelijk is een duikboot tot zin ken te brengen. Malta. De haven van Malta wordt door Engeland in staat van verdediging gebracht. Van Engeland kwamen 60 militai re vliegtuigen in Egypte aan. Italië. Uit de voormalige Oosten- rijksche gebieden zijn meer dan duizend jongelieden, die de leeftijd hadden, dat zij onder dienst zouden moeten, gevlucht. In verschillende dorpen werden alle familie- Leden van de deserteurs gearresteerd. Italië roept weer 50000 man op en heeft er dan een millioen op de been. Italië bestelde in Frankrijk 100 900- p.k. vliegtuigmotoren, volgens New York Herald. Genève. De vertegenwoordigers van Italië verlieten de Volkenbondsvergade ring, toen de vertegenw. van Abessinië daarin aanving tegen Italië te protestee ren. Litwinot, Rusland, bepleitte een zoo uoodig krachtig optreden tegen Italië. Londen beschouwt de toestand Ita- lië-Abess. nog niet als hopeloos. Frankrijk. Bij Rheims worden ma noeuvres gehouden. Ze zijn de grootste, die na de oorlog in Frankrijk gehouden zijn. Frankrijk. Binnenkort zal een schip met 673 levenslang veroordeelden van lie de Re naar Fr. Guyana vertrekken. Frankrijk. Bij Chateau Porchien kwamen twee groote militaire vliegtuigen in botsing, vermoedelijk door slecht weer. Ze stortten neer. Alle 10 inzittenden kwamen om, waarvan vijf in de vlammen van hun brandend toestel. Moskou. Het stoffelijk overschot van de overleden Fransche schrijver Henri Barbusse, zal naar Parijs worden overge bracht. Don Alfonso, de vroegere koning van Spanje bezocht de Zuiderzeewerken eu de Rembrandttentoonstelling te Am sterdam. Turkije. Te Angora is de Ned. vlie ger Jhr. Sandberg, directeur van de Fokkerfabrieken neergestort bij een de monstratie met een militair Fokkervlieg tuig; op 3000 M. hoogte klapten de vleu gels, bij een duikvlucht, als het ware naar boven. Het toestel stortte als een steen neer. De piloot was gehuwd en vader van een kind. Amerika. Aan de Z.-punt van Flo rida is het s.s. Dixie bij een storm op een klip geloopen. Alle passagiers werden, hoewel met moeite, gered. Florida, werd door een tornado ge troffen. Vermoedelijk 100 dooden. De spoorlijn over de eilanden naar Key West is vernield. Mexico.o De president der repu bliek kondigde een wet at, welke strekt tot het in staatsbeheer nemen van kerke lijke bezittingen per 30 Sept. a.s. In Japan is een vliegtuig ontworpen, dat zonder onderbreking 14000 K.M. kan afleggen, dus b.v. A'dam—Batavia. Osaka is opnieuw door hevige regen val geteisterd. Ruim 33000 huizen zijn overstroomd. Door stortregens en wolk breuken is het Japansche dorp Horobetsoe overstroomd. 130 mijnwerkers verdronken. China, Om eigen gebieden tegen het water te beveiligen, staken 2000 boeren uit Sjantoeng nieuwe dijken in hetover- stroomingsgebied door.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6