Hij wist 't. Die NACHT-HOEST zal ophouden! AKKER'S Abdijsiroop Wat we van wol willen weten IN MEMORIAM. MEESTER SCHAAP. Maandag overleed plotseling onze zeer geachte sportvriend, bekend als „Meester Schaap". In hem verliest de vereeniging een man, die met de meeste belangstelling onze verrichtingen volgde; die meeleefde in alles, onze yeneen. betreffende en op wiens steun nimmer vergeefs een beroep werd gedaan. Reeds Zondag j.I. was het vreemd hem niet op ons terrein aan te treften. Trouw volgde hij alle wedstrij den, ook voor de schoolcompetitie. Hij was een prettige, geziene persoonlijkheid. Met dankbaarheid voor wat hij voor ons geweest is en met de meeste hoogachting zullen wij hem blijven gedenken. Hij .ruste in vrede. D. Dapper, voorz. S.V. Texel. AUTOTOCHT MET OUDEN VAN DAGEN. Ondanks het minder gunstige weer het was tamelijk winderig en triestig met een egaal grijze lucht, die voortdurend met regen dreigde is de autotocht met ouden van dagen, welke Zondag plaats had, op genoegelijke wijze verloopen. Er verschenen 16 luxe auto's, 2 vrachtauto's en een autobus aan de start. Het aantal ouden van dagen, dat aan de tocht deel nam, zal omstreeks vijftig hebben bedra gen. Gaarne laten we hier een lijstje volgen met de namen van hen, die welwillend een auto die zij meestal zelf bestuur den ook beschikbaar stelden: Autobus van E. S. Boekei, vrachtauto van C. Boon en een van P. Kuiper, de Waal, luxe auto van J.J.Rab, N.V. Ph. Vlessing, R. Kooiman, Tex-Tax (M.v.d. Slikke), N. Schermer, R.P.Keijser, A. Knopperts, Notaris Mulder, C. J. de Lugt, A. Kievit, Hotel de Lindeboom, C.Dros, Eierland; L. Igesz, de Koog; G. Michels, ide Koog; Fr. Zegel, Oudeschild en D. de Ruiter, Oudeschild. Hartelijk brengen we hun namens de deelnemers, in het biiezonder namens de oudjes, dank. Ook aan degenen, die op zoo royale wijze voor proviand hebben gezorgd. We gaven de route reeds aan in het vorige nummer. Daaraan heeft men zich gehouden ook. Voorop reed de autobus met verpleegden uit het Gesticht van Weldadigheid, onmiddellijk gevolgd door de vrachtauto, waarop Texels Fanfaie had plaatsgenomen, dat in elk doqp een nummertje ten beste gat en dan heel wat belangstellenden aan de huisdeuren bracht. Groot was de belangstelling vooral in Den Hoorn, de Cocksdorp en Oosterend. In pension Bosch-en-Duin werd door de heer G. Buis gratis thee aangeboden, welke vriendelijkheid algemeen zeer wend gewaardeerd, en waarvoor de heer A. de Wilt, voorz. der Feestcomm., namens al len oprecht dank bracht. Te ruim zes uur werd den Burg weer bereikt. Een prettige tocht was het, die z^ker nog lang in aangename herinnering zal voortleven en door nog vele njpge worden gevolgd. Tot de oudste deelnemers aan de tocht behoorden de heer Ab. Sauerborn, de Cocksdorp, ent Corn. Bakker, Hollewals- weg, den Burg, welke krasse heenen reeds de leeftijd bereikten van resp. 85 en 84 jaar. KOOKT ELECTRISCH Gemakkelijk, zindelijk en goed. Kleine Jan, van Beers, de dorpssmid, Was de slimste van de klas. Ja, het kon zoo raar niet wezen, Of het rekenen was ot lezen Dat hij niet de eerste was. Zaterdags hield meester Prikkel 't Laatste uur steeds onbezet, Om dan de diverse dingen Die de jeuga het meest aangingen, Uit te leggen. Wat een pret. 't Onderwerp van deze morgen Was met zorgen voorbereid. Want de meisjes en de jongens Moesten goed worden doordrongen Van de eisch der zind'lijkheid. „Kijk eens, Jantje", sprak de meester Tot het zoontje van smid Beers, „Als jouw vader, die nu smid is, Thuisgekomen, zwart als git is, Wat doet hij dan wel het eerst?" En de jongen, glad als immer, Had het antwoord daad'lijk klaar. „Meester1' sprak-ie, en kwam nader, ,'t Allereerste grijpt m'n vader 'uJi:E|assaj^ op jebu pfipy P.S. Een nieuw kwartaai, «een nieuw geluid. Dusabonneert u, stelt niet uit. HU1B DE RIJMELAAR. Koop geen electrische apparaten O die radio-storingen veroorzaken. Londen is reeds vanouds de wereld stapelplaats voor wol. De prijzen, die daar op de veilingen tot stand komen, rijn be slissend over de geheele wereld. Oor spronkelijk was de groote beteekenis van Londen gebaseerd op het groote Engel- sclie verbruik als gevolg van de aanwezig heid van de belangrijke kleedingstoffemn- dustrie. Daarnaast heeft zich in de latere jaren het feit doen gevoelen, dat de grootste wolproducenten de Engelsche ko loniën zijn, die de Engelsche markt be- voordeelen. Daarenboven waren er geen redenen om een andere markt te zoeken. Er was veel vraag, terwijl de opslagplaat sen en de verdere marktaccomodatie, die een overwegende rol spelen bij de cen trale wolmarkten, in Londen in ruime mate aanwezig zijn. Daarenboven lag de markt ook gunstig tegenover de andere consumptiegebieden. De verkoopers zijn dus zeker hier de grootste vraag te tref fen, terwijl de'koopers hier'te allen tijde het gewenschte materiaal kunnen vinden. Daarom gaat ook 50 pet. van hetgeen daar verkocht wordt naar het buitenland. Wanneer we nu de organisatie van de Londensche markt bezien, dan kent deze per iaar ongeveer 6 veilingen, die ieder 10 tot 14 dagen duren. Zii .rijn vrii .regel matig over het iaar verdeeld, al ziin rii niet alle even belangrijk. De partijen, die geveild worden, kunnen te voren worden gekeurd. (Wordt vervolgd.) fflfflfgfflfflffisifflfflffi ffitiffiffifflfflffltsaii] ffi ffi WINKELWEEK A.T.M.V. ffi DE OPENING. Maandagmiddag omstreeks halt een werd de Winkelweek, georganiseerd door de Alg. Tex. Middenstandsvereen door Burgemeester Oort met een feestrede ge opend. Deze rede werd uitgesproken in een vergadering van bestuurs- en com missieleden en genoodigden, onder wie wij onder meer opmerkten de heenen wet houders Vlaming en Kager, gem.-secr. Jonker, P. A. de Rode, directeur N.V. T.E.M., J. Tiessen, dir. van Gemeente werken, en J. Veldstra, Gemeente-op zichter. De heer I. Vlessing opende de bijeen komst met een woord van welkom en gaf vervolgens het woord aan de heer Burge meester, die aanving met te constateeren, dat het niet ontbreekt aan pogingen om de feestvreugde te verhoogeiivlaggen alom, versierde straten en pleinen. De winkeliers hebben veel.zoj^j aan hun eta lages besteed, er is gezorgd voor muziek en zang en dansgelegenheid. Spreker wenschte de Feestcommissie toe., dat ze in het ten uitvoer leggen harer plannen volkomen zou slagen, maar zoo ver volgde hij we mogen niet uit het oog verliezen, dat deze Winkelweek voor het heele eiland bedoeld is. Hoofdzaak is, dat deze week als zoodanig aan haar doel be antwoordt. Ze moet aan de middenstand "ten goede komen, die trachten zal zijn cliëntèle zooveel mogelijk te voldoen. Niet iedereen is een goed verkooper; niet iedereen heeft er slqg van het publiek tot zich te trekken. Deze week echter stelt ieder alle krachten in het werk. ,om qjn debiet te vergrootenmen zal reclame maken voor Nederlandsch fabrikaat, voor het Texelsche product enz. Dat deze po gingen met goede uitslag zouden mogen worden bekroond, wenschte spreker de handeldrijvende middenstand van harte toe. Ik hoop, vervolgde de Burgemeester, dat deze week zich bij alle festiviteiten door rust en orde onderscheiden mag en dat de Texelaar zich toonen zal. zooals wij van hem gewend zijn, steeds rustig en joviaal. Spreker besloot met de wensch uit te spreken, dat de A.T.M.V. er met zijn win kelweek in zou slagen de winkelstand op hooger peil te brengen. Wanneer het haar zou mogen lukken deze week voor de ne ringdoenden tot 'een financieel succes te maken, zal zij met voldoening op haar arbeid mogen terugzien. Tenslotte sprak de heer I. Vlessing wederom, die de Burgemeester dankte voor zijn welgemeende woorden en het doel van de winkelweek nog eens in een enkel woord uiteenzette. We beleven zware tijden en meer dan ooit is het thans zaak een krachtig een heidstront te vormen om gezamenlijk aan de crisis het hoofd te bieden. Geen ge schillen mogen daarbij eenig beletsel op leveren. Dat zelfs in deze tijd een zaak door goed koopmanschap geleid, zich staande kan houden, kunnen de teiten ons toonen. Spreker gewaagt van een Fransch warenhuisconcern, dat geducht van de cri- VOOR TEXELS MUSEUM. Naar we vernemen, zal Texels Museum binnenkort n et alleen worden verrijkt met het geraamte van de dolfijn, waarover we Zaterdag schreven, maar ook met een gipsafgietsel, dat, in natuurlijke kleuren beschilderd, een getrouw beeld van dat dier zal geven. We deelden reeds mee, dat het twee M. lang was. Het be looft een prachtige aanwinst te zijn. OUDESCHILD. RIJSSEL—TEXEL. Texel oefent wij weten het op vreemdelingen groote aantrekkingskracht uit. Ook op luchtballonnetjes. Het is wel merkwaardig .dat op ons eiland zoo vaak zoo'n ballonnetje, ver buiten onze lands grenzen opgelaten, terecht komt Zoo vonden we op de zeedijk hier een re clame-ballonnetje van de Grande Phar- macie de France, opgelaten te LiLLe (Frankrijk.) Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, ol die kwellende nachthoesl begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nóg sneller en nóg krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende sis te lijden heeft, ondanks de in Frank rijk voor zakenlieden zooveel gunstiger omstandigheden. Tegenover die groote zaken heeft de middenstander een makke lijker taak, maar dan moeten ook alle zeilen worden bijgezet en niets worden nagelaten, wat zijn zaak in goede banen kan leiden en houden. Spreker brengt dank aan de autoritei ten, voor de groote medewerking, van hen ondervonden. In de eerste plaats aan de heer Burgemeester, die veel voor de mid denstand heeft gedaan en met bekwaam heid en tact menige moeilijkheid uit de weg ruimde. Dank bracht spr. ook aan de heenen De Rode, J. Tiessen, Tex. Fan fare, aan T.E.S.O., Gymn. Vereen, en de pers. De T.E.M. geeft gratis stroom, ter wijl de directeur op sympathieke wijze met adviezen ten dienste stond. T.E.S.O. geeft gratis vervoer voor de leden en de instrumenten v.d. Stafmuziek ('s avonds terug per extra boot), enz. Spr. installeerde de leden van de jury, belast met beoordeeling van de etalages. Zij heeft een zware taak, zei spr., maar deze is bij haar in vertrouwde handen. De voórz. besloot met de wensch, dat deze week winkelier en kooper nader tot elkaar 'zou brengen, tot heil van de han deldrijvende middenstand. ETALAGEWE. DSTR1JD. De volledige uitslag van de etalage wedstrijd, gisteravond ons door de jury meegedeeld, volgt in het tweede blad van dit nummer. Algemeen was de jury van oordeel, dat bij vorige wedstrijden verge leken voor zoover dit de dames en heenen mogelijk was een belangrijke vooruitgang was op te merken. Dit is ver heugend. Het is een klaarblijkelijk bewijs van het groeiend besef van het nuttig effect eener welverzorgde etalage. We zullen hierop nog eens terugkomen en maken u voorloppig op de uitslag van de wedstrijd attent. CONCERT STAFMUZIEK. Een waardig besluit van de eerste dag van de winkelweek was het concert, dat de Koninklijke Marine-Kapel, van Den Helder, algemeen bekend als „de Staf muziek" in het Park gaf; in het Park, dat met lampions feestelijk was versierd. Omstreeks zevenhonderd personen hebben er geluisterd, en met aandacht geluisterd naar de waarlijk uitnemende muziek, waarop deze Kapel ons kwam vergasten. Het was een genot, daaraan het oor te mogen leenen en zeker is een woord van dank op zijn plaats aan het adres van de heenen I. Vlessing en S. Prins, die hiertoe het initiatief namen. Het was een avond van puur muziekgenot, die men niet licht zal vergeten. Het programma waS; zooals men ver wachten kon, met zorg samengesteld en vermeldde o.m. de Ouverture Oreste van onze helaas te vroeg ontslajjen vroegere plaatsgenoot, de toonkunstenaar Sam Vlessing, welke compositie op volmaakte wijze vertolkt werd. Behoeft het aparte vermelding? Staat de Statmuziek met haar eminente kapelmeester, de heer L. Leistikow, niet genoegzaam bekend als een der hoogst staande muziekgezelschappen van ons gansche land? Er ging maar één roep: Prachtig. Hef was, gelijk wij schreven, van de eerste dag een waardig besluit. SPORT. Texel 1 deeu goed werk door Schagen in eigen huis met 82 te conserveeren. Het is een zeer goede wedstrijd ge weest, waarbij groot spielverschil viel waar te nemen. Tegen wind sj»elend, was T. over alle Iiniën de baas. T. wint de toss, Henk komt voor de wind en spoedig heeft T. geluk als een hooge bal in het doel waait. Henk maakt zonder het te weten, de eerste goal. T. komt terug en een aan M. toegesjxelde bal wordt met een strak laag schot ingeko- geld. Geholj>en door de wind blijft T. het meest aanvallend, hoewel balcontrole moeilijk is. De rust breekt aan met een veilige 40 voorsprong. De 3e goal komt van de voet van Maarten, terwijl Nic. een voorzet van links zuiver inkopt. Het spel werd voor de rust flink open gehondeii. Mochten we verwachten, dat na de thee S. de domineerende ploeg zou worden, de practijk bewees het tegendeel. Door zuiver comb. sj>el en positie kiezen was er één elftal dat speelde en wel T. Spoed'g na de rust geeft Henk een lange pass naar P.N. Deze passeert de achterhoede en met een zuiver schot is het 5—0. Uit een S-aanval wordt een corner op ons doel geboren, welke, door Nic. de Gr. zuiver in de bovenhoek wordt gekopt. Zoo komt S. aan haar le tegenpunt, maar T. heeft de smaak te pakken. Telkens gaat de bal van voet tot voet, weer geeft Maarten goed door en de stand is 6-1. Bij een S-aanvai weet Boontjes zich vrij te maken, passeert handig Gom en Jo en met een mooi schot brengt hij de stand op 6—2. Maar nog is T's doelpunten honger niet gestild. Een ver naar voren gespeelde bal wordt door de S-keepet- uit loopend onderschept buiten het straf schopgebied opgevangen, maai- dit is niet geoorloofd. T. krijgt een vrije schop op het beruchte lijntje, Henk loopt over de bal heen en J.Gieles schiet zuiver in. Het is blijkbaar een verrassing voor S. 72. Nog eenmaal weet P.N. de keeper te passeeren en dan heeft T. met 82 gewonnen. Er is goed gespeeld, over alle liniën klopte het spel beter dan de vorige keer. Herman heeft een uitstekend deouut ge maakt in T. 1. We zijn op de goede weg. Intusschen zijn Alkmaar zoowel als N. Niedorp ons al achterop geraakt. N.Nie- dorp verloor in Anna Paulowna met 5-2 van BKC en Alkmaar speelde weer gelijk 33, nu tegen DTS. Texel 2 speelde thuis tegen HRC 5 en heeft al de kansen, die er geweest zijn, niet weten te benutten. Over het alge meen was bet H-spel beter. Tegen wind speelde T. vrij goed, vooral het aanval- spel mocht gezien worden, maar het af werken was niet zuiver. In halflinie werk te lewe voor twee, rechtshalf had nogal moeite met de snelle linksbuiten, terwijl Kees ook zijn man moeilijk in bedwang kon houden. Doordat Jan teveel in de uoelmond bleet, kreeg de vleugel te veel en]wat T. haar eerste doelpunt kostte. Na vele spannende momenten voor beide doelen, komt dan de rust met 1—0 voor H. We waren er haast zeker van, dat T. 2 voor de wind een zekere overwinning ging behalen. Reeds spoedig gelukt het de bal met man en njacht in 'bet doel te werkem en de stand is geFijk. Dit is het begin,, meenden we, maar als de H-halflinie naar de linkerspeelhelft afdwaalt, krijgt de rechtsbuiten de bal vrij. Hi] loopt naar de outliin. een tikie terugplaatsen en on houdbaar wordt Dick door de Iinksb. ge passeerd: 21. De H.-keeper redt enkele malen schitterend. Theo kopt een mooie boogbal hoog over en schiet te weinig in eens. Hoe meer het einde nadert, hoe meer stijgt de spanning. Als voor het laatst door de heer De Wit, die uitste< kend leidde is gefloten, heeft H. 'n kleine zwaarbevochten zege in een sportief ge speelde wedstrijd gewonnen. Jammer, dat de scheidsrechter niet gezien heeft, dat een back en niet de keeper een corner over het doel stompte. Het kan nog be ter, jongens. Texel 3 startte op heel onaangename wijze. Niet enkel door de 43 nederlaag maar ook door het ongeval, onze jonge spelers, Gerrit W. en K. du P. overkomen is ten gevolge van ruw spel. Dit is de zwarte kant van plaatselijke ontmoetin gen. Niet zonder ongerustheid zien we de wedstrijden tegemoet. We hopen, dat tenslotte het begrip „voetbal" ééns zal doordringen. Aan Gerrit en Klaas vanat deze plaats een voorspoedig herstel toe- gewen scht. Adsp. A speelde tegen B. Het was een spannende strijd, waarin de B-voorhoede, goed gesteund door Henk, het beste spel speelde. Met 10 voorsprong voor A. kwam de rust. Spoedig weet B. tegen wind met een mooi doelpunt gelijk te maken en even later door Dik de leiding te nemen als de keeper finaal misgrijpt. Bij een B-aanval neemt Klaas een vrije schop, die de onderkant van de lat treft en vandaar via de rug van de keej>er in het doel verdwijnt 22. Wim mist een houdbaar schot 32. A. weet tenslotte er 4—2 van te maken. A. speelde met 10 man. Nan was niet opgekomen. het beproefde hoest-geneesmiddel I Verlaagde prijzen f 0.75, f 1 25, f 2 - per flacori.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2