Gemengd Nseuws Een goede vulpen is een kostelijk bezit. DE COCKSDORP. WERKCURSUS.- iinunii» TER VERDUIDELIJKING. De heer S. de Waard, C.H. raadslid, deelt ons mee, dat hem van verschillende kanten gevraagd is, waarom de C. EL- tractie Dinsdag eerst tegen verlaging bil jartbelasting en tegen verhooging auto- belasting stemde, maar VOOR stemde, toen de voorstellen samen in stemming werden gebracht. Gaarne wil hij op deze plaats dit vóór-stemmen alsnog toelich ten: Het geschiedde op grond van de toe- zegging van B. en W., dat zij met een vermakelijkheidsbelasting zullen komen. In dezelfde raadszitting verkaarde de heer J. v.d. Vis, „dat hij niet direct voor een vermakelijkheidsbelasting was". Onze aanteekeningen en ons geheugen laten op dit punt niet de minste twijfel. Ten overvloede gaf, desgevraagd, ook de heer K. Vlaming, loco-burgemeester, die de vergadering leidde, ons de verzekering, dat de heer Van der Vis die woorden ge czigd heeft. De heer Van der Vis ontkent evenwel, zoodat we aannemen, dat hij zich heeft vergist en anders sprak dan hij bedoelde, n.l. we maken er op zijn verzoek mel ding van „dat hij voor honderd pro cent voor een vermakelijkheidsbelasting is, omdat deze op rechtvaardige grond berust". SPORTNIEUWS Morgen speelt T. 1 thuis tegen Strand vogels. Dit is de eenige wedstrijd in onze afd., daar deze Zondag bestemd is voor de 2e ronde om de KNVB-beker. Strand vogels is de nieuweling in onze afd., hoewel ze het nog niet tot een overwin ning heeft kunnen brengen heeft ze Zon dag tegen BKC in Anna Paulowna be hoorlijk partij gegeven. Zelfs wisten de vogels een groot deel van de wedstrijdi de leiding te houden. Een solide verde diging, een prima spil en geweldig zwoe gende spelers zullen liet ons moeilijk ge noeg kunnen maken. Als ieder onzer spe lers zich geheel geeft, is er een kans voor beide punten. Vooral rustig voor de wed strijd. U kunt er gerust eens over na denken en dan frisch en vol goede moed aan 'de slag. Over het algemeen is het fraaie spel van Zondag door onze kijkers met waar deering beoordeeld. Zulk spel en derge lijke wedstrijden zullen steeds nieuwe be langstellenden naar ons terrein trekken. Overdenkt de nuttige wenken van onze trainer en past ze roe. S Stand 4 kl. A. KNVB afd. I. BKC 5 4 0 1 13— 7 8 Texel 3 2 10 10— 3 5 Alkmaar 4 1 3 0 94 5 N.Niedorp 4 12 1 6—8 4 Schagen 4 112 6—13 3 DTS 3 0 2 1 6— 7 2 Andijk 4 0 2 2 3— 9 2 Strandvogels 3 0 1 2 5— 8 1 Stand 2 kl. F NHVB: HRC 5 4 3 1 0 16—12 7 M.L.D. 4 3 1 0 22—13 7 Oudeschild 4 3 0 1 1215 6 Oudesluis 5 2 12 1310 5 Zeemacht 4 2 0 2 14—15 4 Texel 2 4 1 1 2 9—10 3 Helder 5 5 113 14—17 3 Helder 4 4 1 0 3 12—18 2 Schagen 2 4 0 0 4 8—24 0 Texel 2 speelt morgen thuis tegen De Cocksdorp 2. Of onze jongens zullen win nen? Vorige Zoindag stonden ze 10 min. voor het einde met 20 voor en toch werd er met 42 verloren. Zooiets moet voorkomen worden. Texel A gaat op bezoek bij De Cocks dorp A. Vertrek Steenenplaats om 11.15 precies. Aanvang wedstrijd 12 uur. Wil len ze op beide punten beslag leggen dan wordt de kop van de afd. genomen. Hiervoor zal gewerkt moeten worden en daar rekenen we op. Texel A: L.Goënga Jac.Koorn H.Pen W.Langeveld H.Boon P.J.Koorn Ab.Keijser H.Broekman K.Kikkert J.Kom- deur C.Vermeulen Res.: L. Rijk. Voor T. 2 is nog vastgesteld Hel der 4Texel 2. Echter is om uitstel ver zocht. Zie bericht en elftal vanavond bij N. de Graaf. Ieder komt Maandag trainen, aan vang 7 en 8 uur. Woensdagavond in de Zaal, zelfde aanvangstijden. D.D. KORFBAL. Morgen wordt gespeeld te den Helder: K.V.T. 2Zwaluwen; scheidsrechter:' Bram Geus. Te Oudeschild: OKC—HKC; scheids rechter: J. Beumkes. De wedstrijd SVCElto 2 kan door verhindering van SVC niet doorgaan. Morgen speelt Verdo 1 tegen Groen- Geel 2, aanvang 2 uur. Dames Heeren Aanval A. Roeper H. Vermeulen N. Vermeulen J. Pool Midden: M. Dros P. Eelman A. Dogger J. Kiewiet Verdediging: A. Breesnee P. Vermeulen L. Bruin J. Kiewiet Reserve Reserve A. de Graaf-Zijm B. Kiewiet CONSULTATIEBUREAU. Gisteren werd door het Consultatiebu reau advies uitgebracht over 35 zuigelin gen van één tot anderhalf jaar. VERVOLGONDERWIJS. Gisteren is in de School voor Chr. V.O. een aanvang gemaakt met het Ver volgonderwijs. Er hadden zich ruim 20 leerlingen aangemeld. Aan de handwerk- cursus nemen 14 dames deel. WOLVEE. In de week van 1016 Oct. kwamen van de wolveemarkten in ons land over het geheel goede berichten. Handel vrij vlot met vaster prijzen. Vooral oude vet te schapen in trek, zoodat deze algemeen duur waren. H. Landb. W. ZAKENNIEUWS. Naar we vernemen, zal de zaak van mw. Donker (die naar elders vertrekt) in de Binmenburg, worde.n voortgezet door de heer F. van der Kooij, terwijl in diens winkel in de Weverstraat zich de heer C. van der Kooij zal vestigen. In de voorgevel van De Lindeboom zijn rechts van de ingang de beide open slaande deuren en de muur daartusscben vervangen door een zeer groot spiegel ruit, met daarboven ramen met glas in lood. Een belangrijke verbetering: het gebouw kreeg daardoor een flinker aan zien en won in de zaal. veel aan licht. SIEM OP THUISREIS. Onze wereldreiziger, Siem de Waal, heeft Woensdag Weenein verlaten en keert mu Coor Tsjecho-SIowakije en Duitschland naar Holland terug. Waar schijnlijk komt hij Zondag 27 Oct. op Texel aan, op welke dag het hem aan belangstelling zeker niet zal ontbreken. Een „praat-avond" met lichtbeelden en films wordt voorbereid. Het is zeker niet gewaagd te voorspellen, dat de zaal uitverkocht zal zijn. HET NUT. Gisteravond is in Pen's Schouwburgzaal het Ensemble Kommer Klein voor de le den van het Nut opgetreden. Er waren plm. 160 Nutsleden aanwezig. De avond werd geopend door Ds. A. Vis, voorz., die over de opkomst niet ontevreden was en het vertrouwen uit sprak, dat deze avond iets biezonder goeds geboden zou worden. Welnu, dat vertrouwen is door Kom mer Klein en zijn partners, Miep van den Berg en Willem de Vries, allerminst beschaamd gemaakt. Het was, wat men noemt, een Kunstavond met een groote K, een avond welke op hoog peil stond gelijk het Nut betaamt en algemeen een zeer gunstige indruk heeft achterge laten. Stelt het spreken en het spelen: voor de radio heel andere eischen dan. dat voor het voetlicht, op het podium, het Kommer Klein - trio bleek de kunst van acteeren volkomen te bebeerschen en heeft zeker beantwoord aan de hoogge spannen verwachtingen. Het was een goed begin van 't seizoen. De tusschenpoozen duurden wat lang; de groote pauze zelfs wel 35 mnt. Voorz. wekte nog op de UDI-avond ten bate van de Nutsbewaarschool bij te wonen en ook de andere Nutsavonden trouw te bezoeken. Dinsdag 22 October, 's avonds om acht uur begint de eerste avond van die cursus SIERKUNST. We zullen probeeren eenig inzicht te krijgen in de eischen, waaraan een vlakversiering moet voldoen en hopen deze theorie zoo gauw mogelijk in de practijk uit te werken. Ieder kan dan ma ken, wat hij zelf wil, hetzij teeken- of schilderwerk, fraaie handwerken, hout snijden, enz., enz., maarwe ontwerpen onze versiering zelf en maken geen ge drukte patronen na. Ook dames en hee ren, die zich voor deze cursus nog niet hebben opgegeven, zijn welkom, woon plaats behoeft natuurlijk niet juist De Cocksdorp en omstreken te zijn. De cur sus zal elke Dinsdagavond gehouden wor den, tot Sinderklaas. SPORTNIEUWS. Ons 2e elftal speelt morgen uit tegen Texel 3. Vertrek bus 11.15 uur. De adsp. thuis tegen Texel A om 12 uur en ons lste in wit shirt tegen Oosterend 1 om 2 uur. Doet je best, blijft sportief. SVC 1C.Lagerveld M. Reuvers P.Boon Mz. H.Nieboer aanv.H.Stolk C.v.Boven A.Stolk Jn. Eelman C.Zuidema K.v.d.Kooij Jb. Eelman SVC 2: P.Boon Jz. D.deVries B.NieboerJz. Jn.Vlaming P.dejong M.deGraaf Jn.Lampers C.Troost aanv. :Z.Stolk Jn. Nieboer Jb.v.d.Kooij Res.: C.BoonCz. en Jb.Verberg. Adsp. A.Buis G.Troost M.Zuidema Job.v.Hoorn Joh.deGraaf B.Nieboer G.BoonMz. Th.Blom aanv.: Jn.Reuvers Jb.Westdorp A.Kalis Res.: C. Westdorp en Jn.Daalder. Terreindienst H.Stolk, H.Nieboer, M. Zuidema. C.J.V. EN C.M.V. De Chr. Jongens- en Meisjesvereen. van De Cocksdorp en Z.-Eierland zijn Zater dag 12 Oct. de wintercampagne begon nen met een gecombineerde feestelijke vergadering, waarin lichtbeelden vertoond werden van de tocht, welke deze zomer naar Vlieland werd gemaakt, en van het Eeuwfeest van Polder Eierland, bene vens eenige beelden naar foto's van ver schillende buitenlandsche steden, dooreen der leden, K. v.d. Kooij Gz., genomen. Ook liet laatstgenoemde eenige plaatjes zien van een Neptunusfeest aan boord van een zeeschip, bij het passeeren van de equator. Verder werd er gezongen, voorgedragen, en, niet te vergeten, ge- tracteerd op thee en koekjes. Het was er echt gezellig. Van de voordragers noemen we de da mes M. List en D. Dalenberg, die op niet onverdienstelijke wijze zelf een vers had den gemaakt. Verder gaven de dames J. Buisman en A. Lampers en de heer C. Vinke nog een voordracht ten beste. i>e voorz. van de C.J.V. Nieuw Leven te Z.-Eierland, de heer J. v.d. Knaap, sprak een woord van dank voor het orga- niseeren van deze goedgeslaagde en druk bezochte avond. Ongeveer 80 per sonen waren aanwezig. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorz. van de C.J.M.V. Excelsior te De Cocksdorp, ds. Salm. De 2e voorz. van de afd., de heer C. Blom, hield de dagsluiting. Tot slot wend gezamenlijk de avondzang gezon gen, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. OUDESCHILD. VARA. De aandacht van Vara-leden wordt ver zocht voor de in dit nr. opgenomen adv., waarin een belangrijke vergadering wordt aangekondigd. DE KOOG. OPPASSEN. Gistermiddag is op het strand bij paal 24 een cylindervormig voorwerp aange spoeld, vermoedelijk een nog gevuld zuur stofapparaat of iets dergelijks, lengte plm. 2,60 M., middellijn 25 c.M. Met het oog op ontploffingsgevaar zal voor het ver voer een deskundig onderzoek worden ingesteld. ESPEKAN1 O. CONGRESSEN. Vorige maand kwamen te Warschau 80 meteorologen uit diverse landen, ook uit Japan, Finland en Litauen, in con gres bijeen. Veel tijd ging met vertalen van redevoeringen verloren. Esperanto zou hier op zijn plaats zijn geweest. Onlangs werd te Berlijn een internat, congres voor bevolkingswetenschap ge houden. Er werd Duitsch, Japansch, Fransch en Engelsch gesproken Er zijn thans 400 onderwijzers van diverse nationaliteit door het Cseh- In stituut opgeleid voor het geven van on derricht in Esperanto. In het Esperanto verschenen reeds ruim 6000 diverse boeken. Weet u, dat de Ned. Spoorwegen ook prospectussen uitgeven in het Es peranto IHIIIIMII! VOOR DE JEUGD. DE PRIJSRAADSELS. De oplossingen waren: 1. Kippenhok; 2. Kruik, enz.; 3. hoed, opoe, egel, dooi; 4. Beek, boek; 5. Schilder; 6. Vaas,bark,i kaas, haas; 7. Boek, enz. 8. De kortste, kleinste; 9. Van een rivier b.v. Sommige raadsels laten meer dan één oplossing toe. Die tellen ook mee. De prijzen vielen bij loting ten deel aan: JA Af3 (of Piet) KOK, den Hoorn, jaar ANNIE ZIJM, Hollewalsweg, S jaar. BEA VAN MALDEGEM, Jachtlust, 11 jr. De boeken kunnen worden afgehaald in Boekhandel Parkstraat, of worden, op verzoek, toegezonden. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 1. Welke 2bloemen zijn hier verborgen? AOOUPTKLSLRP. 2. X woning X vogel X niet een ander X een medeklinker Van boven naar beneden: woning. 3. Met S een huisje, met f lekker in de soep, met t een klont, een brok, een stuk (aarde, boter, enz.) Inzenden na no. negen. Met vriendelijke groeten. Jullie OOM KO. Uit de dagbladen van Donderdag: (Vervolg) Uit Rijksopvoedingsgesticht Amers foort vluchtten vier jongens. Waar zitten ze? Met glazen pen van f 1,90 af. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Op de Marinewerf te A'dam nadert de Nederlandsche Pou du ciel, een m.nia- tuurvliegtuigje, naai' ontwerp van de Franschman Mignet, zijn voltooiing. Te IJmuiden werd de 11-j. H. Velt huis tusschen twee trawlers bekneld; hij overleed aan de gevolgen. Bij Watergraafsmeer ontspoorden van een goederentrein zeven wagons. Oor zaak: een defect aan een daarvan. Ver keer werd geheel ontwricht. Op een onbewaakte overweg bij Zwolle werd een notarisklerk door een trein gedood en later nog door eenige treinen overreden. Zijn lijk werd zwaar verminkt gevonden. Amsterdam. De Rembrandttentoon- stelling verwacht spoedig haar lOÜ.OUOe bezoeker. Bussum heeft op begrooting 1936 179000 tekort. Belastingverhooging noo- dig. Engeland. De mijnstaking in Wales is geëindigd, toen de eigenaar de schach ten dreigde te sluiten. Het ging er een tijdje warm toe. Verscheidene personen werden bij een botsing met werkwilligen gedood. Egypte. Te Cairo is de vertooning van Ital. oorlogsfilms verboden. Rusland. Een aardbeving in Oes- bekistan verwoestte 12 dorpen; er zijn 112 dooden. Japan. De regeer, partij leed bij de prov. verkiezingen de nederlaag. Engeland verklaarde zijn positie in en aan de Middell. Zee n et te kunnen verzwakken wegens de vele Ital. troepen in Libye. Het Eng. slagschip Hood in de Middell. Zee, kreeg een staaldraad in de schroef; duikers moesten er aan te pas komen. De Belg. soc. fracties van Kamer en Senaat besloten met 3612 stemmen de regeering te steunen bij haar sancties tegen Italië. In Ital. financ. kringen maakt men zich zeer bezorgd over de gevolgen van een langdurige oorlog met Abessinië. Laval stelt o.m. voor, ter oplossing van het geschil, een protectoraat over Tigre, afstand van Harrar en Ogaden en voor Abess. een uitweg naar zee. Ras Koeksa, die naar Italië overliep, is in naam van de Koning van Italië tot onderkoning van Tigre benoemd. Zwit serland heeft bezwaren geopperd tegen de sancties, omdat ze de handelsbalans in verdrukking zouden brengen met als gevolg: groote werkloosheid. Bovendien wonen in Z.-Zwitserland veel Italianen, die met Italië in nauwe relatie staan. Brazilië zal Italië 32000 ton bevroren vleesch leveren. v Uit de dagbladen van Vrijdag: Dë 23-j. Luit. Van Boven, oudst aanwezend officier a.b. Zeven Prov. bij het uitbreken van de muiterij, is veroor deeld tot drie mnd. en ontslag. Stand EuweAljechin: 1—4. [>e boteraccijns is heden van 95 op S5 ct. gebracht; de boterprijs steeg de laatste 14 dg. van 58 tot 71. Den Haag. Voorgesteld wordt de Kroon de bevoegdheid te verleenen alle maatregelen te nemen, door de Volken bond noodig geacht. Den Bosch. Tegen weer drie Osse- naars zijn straffen geëischt van 8. 8. en 3 jaar. Tegen de autorijder, die bij Half weg een doodelijk ongeval veroorzaakte, hij reed te snel, niet geheel rechts, en gaf geen signaal is f 5000 boete ge vorderd. De prijsvraag voor een scenario voor een Ned. geluidsfdm, uitgeschreven door de Ned. Bioscoopbond, werd als no. 1 gewonnen door mevr. R. Ranucci-Beck- man, lid Hofdstadtooneel. Prijs f 10.000. Te Rotterdam daalden de inkomens de laatste vier jaar met f154 millioen, de vermogens met f287 millioen. Amerika. Het Verbond van Vak- vereen. stemde tegen deelname aan de Olymp. spelen in Duitschland. Oostenrijk. De regeering is afgetre den. Schuschnigg en Starhemberg, kanse lier en vioe-kanselier blijven. Fey gaat heen. Abessinië. 100.000 krijgers van de negus rukken naar het N. Italië ver wacht een tegenaanval.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6