Nog slechts 10 dagen 11 PI. VLESSINO IBUR6-TEXEL. een leerjongen. Gemengd Nieuws kunt u van onze gratis dag profiteeren. Ook corsutten vallen onder onze gratis dag. De 5 pet. korting blijft gehandhaafd. ADVERTENTÖËN Ie nabouw goedgekeurde Juliana- en Wiihelminatarwe In Stofzuigers ruim net woonhuis, Een goede vulpen is een kostelijk bezit. RS ABKTBER8GHTEN LORD LINLITGOW. Lord Linlitgow zal volgend jaar Lord Willingdon als vice-koning van Britsch- Indië opvolgen. Uit de dagbladen van Zaterdag: Amsterdam. Tegen een man en een vrouw werd wegens berooving van een oude man in een perceel a. d. Zwanenburg wal resp. VIER en DRIE JAAR geëischt. Te Oss overleed de 82-j wed. Boeijen na een brandje in haar woning aan rook vergiftiging. Bij Meppel werd een 17 j. jongen ge arresteerd, die een 22 j. meisje had aan gerand. De kwakzalver, die te Hazerswoude elf varkens had ingeënt met het gevolg dat er acht stierven, kreeg f 120 boete, f 100 boete kreeg de z. g. deskundige, die voor f 10 te Leiderdorp een paard chirurgisch mishandeld had. Het is een gelukkig feit, dat het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde, ook waar het dieren betreft zwaar wordt gestraft. Ameland. Ten Z. van Hollum strandde de tjalk Rebohoth, uit Groningen, schipper Van der Sloot. De reddingboot van Hollum redde de opvarenden, man, vrouw en zeven kinderen. Haarlem krijgt 31 Oct. bezoek van Prinses Juliana. Zij zal het nieuwe Park herstellingsoord van het Roode Kruis openen. Voor prima Kamper Eil.hooi werd deze week besteed f 10—11. Onlangs stapte de 50-j wed. Ebbinge met haar 3-j kleinkind te Roodehaan uit een autobus, waarop ze werd aangereden door een vrachtauto. Het kind werd op slag gedood. Thans is ook de vrouw aan de gevolgen overleden. Amsterdam. Op het Waterlooplein werd een verkooper van valsche rijwiel plaatjes gearresteerd. Turkije. Een samenzwering tegen het leven van de president der republiek Ke- mal Ataturk is bijtijds ontdekt. Spanje sloot de partic. speelbanken. Arabië. Koning Ibn Saoed, 55 j., trad in het huwelijk met de dochtei van de sjeik van Damascus. O. Indië. Cheribon. Aan boord van 'n stoomschip werd 15 KG opium, in de dub bele wand van groentenpotten verborgen, in beslag genomen. Engeland. Bradford wolveilingCross- breds zeer vast tot ten volle vorige prijzen Het Hol. s.s. Austonia is inde haven van Alexandria geheel uitgebrand: Zeven dooden. Het schip, een der fraaiste van de Ital. koopvaardij, ging geheel verloren. Tsjecho-Slowakije heeft de Poolsche consul Klorz gedwongen heen te gaan wegens anti-Tsjecho-SI. propaganda. Polen heeft als tegenmaatregel twee Tsj.-Sl. con suls ontslagen. De bijna 73-j. oude Aurel Stein, uit Boedapest, bekend ontdekkingsreizi ger, maakt thans een reis door Z.-Perzië. Italië. Maarschalk Badoglio, chef van de Generale Staf, is te Adoea aan gekomen. Italië ontkent gifgas te ge bruiken, maar dit wordt door dr. Hoek man, van het Amerik. hospitaal te Addis Ab. een leugen genoemd. Bovendien wer den te Jijiga al duizenden personen be handeld, die door ontplofbare kogels ge wond waren. Aan het Z-front zijn een millioen Abess. gelegerd, maar zeer ver deeld over het land, om vliegtuigen zoo min mogelijk trefkans te geven. De Negus liet van een stam, die tegen de Ital. gezant Vinei demonstreerde, 20 personen geeselen. Engeland verze kerde alleen samen met andere Volken bondsstaten tegen Italië te zullen optre den. Militaire maatregelen of sluiting Suez-kanaal beoogt het niet. Uit Na pels vertrokken weer 1300 soldaten en 62 officieren naar O.-Afrika. Ook werd veel oorlogstuig verscheept. Te Rome stijgt de kans op een regeling met Enge land. Abessinië bereidt een jjroote slag aan het N.-front voor Bij Webbe Dika zijn 250.000 man gelegerd. Als de zon onder is richten zij hun stellingen in. Bij een Ital. luchtaanval op Makalle werden 60 personen gedood. —Rusland heeft als eerste staat aan de Volkenbond meegedeeld, tot financ. maatregelen tegen Ital. te zullen over gaan. Er verblijven thans nog elf Belg. officieren te Addis Abeba; zij zijn de eenige buitenlandsche adviseurs van de Negus. Uit Montevideo reisden de Austral. Sir Hub Wilkins en de Amerik. Ells worth met de Wyatt Earp voor hun Zuid- po'ol-tocht. België. Rond Luik en in de Borinage staken 5000 mijnarbeiders, daar de di recties 2.5 pet. loonsverhooging willen ge ven, terwijl de kosten van het levenson derhoud door de devaluatie aanzienlijk meer stegen. Amerika. Aardschokken gaven in Montana en Spokane een millioen dollar schade. Eenige personen vonden de dood. Amerika gaat zijn werkloozen tellen; dat geeft 25000 personen werk. Uit de dagbladen van Zondag: - Het s.s. Kerkplein, van IJmuiden op weg naar Rotterdam, is bij de Z.W.-storm bij gebrek aan kolen afgedreven en bij Egmond gestrand. De sleepboot Drente uit IJmuiden trachtte eerst nog een ver binding tot stand te brengen, maar tot driemaal toe knapte de tros en tenslotte raakte deze in haar schroef, waardoor ook de Drente strandde. De bemanning van beide schepen werd met moeite gered. Bij Enschede is de 53-j. J. ten Bos, weduwnaar en vader van een groot ge zin, gedood toen hij met een wagen zand een onbewaakte overweg passeerde. Het ongeluk moet aan onoplettendheid ge weten worden. Het uitzicht was goed. Opbrengst standplaats-verhuur voor de kermis van 614 Oct. te Nijmegen was f 45500. De Ned. Billartbond besloot niet meer tegen Duitschers te speten. [>e R.K. Bond van groote gezinnen bepleit in een adres a.d. Minister invoe ring van een vrijgezellenbelasting ter ver laging van de belasting voor' groote gezinnen. KOOKT ELECTRISCH. GEEN VUILE PANNEN, Koopt thans uw mantel, japon, heeren- en kinderkleeding. Antwerpen's stadion wordt uitge breid. Vermoedelijk worden de thuiswed strijden Belg.Ned. daar voortaan ge speeld. Genève. Besloten werd tot verbod van invoer van Ital. goederen naar Bonds leden en tot een uitvoerverbod van een lange reeks met name genoemde artike len naar Italië. In Italië worden buitenl. bladen niet meer toegelaten. Duitschland. De Albert Ballinvan de Hamb. Am. Lijn wordt herdoopt in Hansa, omdat Ballin een Jood was Ballin was de man aan wie de lijn haar opkomst te danken heeft. Duitschland staat geen huwelijk meer toe, wanneer beide partijen geen bewijs van lichamelijke en geestelijke gezond heid kunnen overleggen. Parijs. De Bond van Oud-strijders, acht millioen leden tellende uit 12 lan den, pleit voor spoedige beëindiging van de oorlog in Afrika. Italië heeft hu 200.000 soldaten aan het Afrika-front. m Uit de dagbladen van Maandag: De Ned. actrioe Mien van Kerck- hovenKling, viert 23 Oct. haar zilveren tooneeljubileum. Bij Wormer verdronk de 40-j. J. Nooij, gehuwd en vader van 11 kinderen. Zijn jol was op het Zwet door de storm omgeslagen. De stoffelijke overschotten van de slachtoffers van de Uiver-ramp, thans be graven bij Ruthbah in Syrië, zouden nu spoedig naar ons land worden vervoerd. De storm van Zaterdag op Zondag nam van de duinen van Den Helder tot Callantsoog plmf. 8 a 9 M- af. Italië zou 15 a 20.000 slaven in het veroverd deel van Abess., 15 a 20 pet., van Tigre's bevolking, de vrijheid hebben gegeven. Frankrijk. Bij de verkiezingen voor de Senaat werd Laval met groote meer derheid herkozen. Duitschland hield 21 Oct. op lid v.d. Volkenbond te zijn. Zijn opzegging da teert van 21 Oct. 1933. Frankrijk. Vijf der 16 leerlingen v. de landbouwschool te Bouillac, voor straf in een steengroeve te werk gesteld, kwamen bij een instorting om het leven. Uit de dagbladen van Dinsdag: Minister Deckers overweegt een rechtstreeksche uitkeering aan pluimvee houders. De Ned. Bank verlaagde haar ren tetarieven met 0,5 pet.; disconto bedraagt nu vier pet. Wol. Brisbane, 21 Oct.: Levendige kooplust. Prijzen vast. Melbourne 21 Oct. Alles ging goed van de hand tegen vaste prijzen. Berging van het s.s. Kerkplein zal veel tijd kosten. Het schip zit zoo hoog, dat veel zand weggezogen en weggegra- ven moet worden. Volgens de heer J. de Bos, oud- vertegemv. van Bureau Wijsmuller, zal de Drente niet loskomen, als ze op het z.g. ruggetje gestrand is. De Drente was een der sterkste schepen van W. In Engeland heerscht felle kou. In Schotland en Ierland sneeuwstormen. Reuter meldt uit Addis Abeba, dat de Abess. aan het N.front zware verlie zen schijnen te hebben geleden. Offi cieus zou Italië nu „87 dooden en ge wonden" tellen. Het Bcrl. Tageblatt meldt: Sedert opheffing embargo komt 'n stroom van wapenen Abess. binnen. Als dat doorgaat, is Abess. binnen drie mnd. onoverwinnelijk, althans in de guerilla. Tusschen Rome en Parijs zijn voor stelten gewisseld tot beëindiging van de oorlog in Afrika. Nederland verbood de wapenuitvoer naar Italië. De Italia nen hebben bij storm en regen in Ogaden Dagherai ingenomen, een oase, de sleu tel van de wieg naar Harrar. Van ge ringe hoogte werd de vijand met mitrail leurs uit vliegtuigen beschoten. Roeme nië neemt deel aan de strafmaatregelen tegen Italië. Petroleum mag echter uitge voerd. Bij Galatz verongelukte een Roe- meensche bommenwerper; drie dooden. Het toestel werd vernield en vloog ver volgens in brand. Mexico. Te Guadalajara zijn 31 geestelijken, verdacht van samenzwering tegen de regeering, gearresteerd. Het adres van de heer R. Kalt is Spoorgracht 11, den Helder en niet Bas- singracht, zooals in het verslag „Over Spiritisme", in het le blad, vermeld. WIE RUILT ER In deze rubriek nemen we van abonnees en huisgenooten koste loos advertenties op. Ik heb 21 Verkade-plaatjes voor al bum Vetplanten en 17 voor album Bloe men en haar vrienden. Ik ruil ze graag voor plaatjes of bonnen voor album Hans de Torenkraai. Wie ruilt er? TINE RAB, Binnenburg 11. PREDIKBEURTEN. HEKV. UtMLENlt. Woensdag 23 Oct. Den Hoorn, 's half 8 Bijeenkomst Jonge leden Donderdag 24 Oct. Oosterend, 'sav. half 8 Bijbellezing. Zondag 27 Oct. 1935 HERV. GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur Ds. Visser Maandcollecte. nam. half 3 ringvergadering der C. M. V. Waal, v.m. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Voorbereiding H. Avondmaal. Oudeschild vm. 10 uur ds. Scholte. Den Hoorn vm. 10 uur ds. Moen. Oosterend vm 10 uur ds Kok. Maandcollecte. de Cocksdorp, vm 10 uur ds Salm Maandcollecte. 's avonds 7 uur H. Avondmaal GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm 10 uur ds. v. d. Leer. nm 3 uur Cand Berger. Den Burg vm 10 uur Cand. Berger. nm 3 uur ds. v. d. Leer. gebouw Tex Fanfare GEREF. KERK H.V. Oosterend, vm 10 uur dhr. H. A. Bakker nm 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur Ds. Vis. Burg 'sav. 7 uur ds Vis Kerkbus van de Koog. 64-65 5,(0 a 5,30 Kleine eieren 3,30 a 4.30 Eendeieren f 2,00 a f 2,30. Eierveiling Texel 21 Oct. Aangevoerd werd n 31414 stuks kipeieren 40-50 3,00 a 3 90 50-56 3,75 a 4,40 58-62 4,50 a 4,80 62-64 4,70 a 4,90 64-70 4 90 a 5 10 Texel 21 Oct. 12 koeien 90 a 160 7 graskalveren 16 a 40 3 nucht. kalveren 4,00 a 9,00 9 schapen 7 a 13,— 4 lammeren 6,00 a 9,00 3 rammen 16 a 20 14 biggen 16 a 20 4 geit 5 a 9 70 kippen 0,35 a 0,45 Ptirmerend 22 Oct. 747 runderen waaronder 410 vette koeien 0,42 a 0,52 171 geldekoeien 75 a 135 115 melkkoeien 110 a 195 13 paarden 60 a 130 134 vette kalveren per KG 0,30 a 0,45 246 nuch kalveren v d. fok 8,a 13,- v.d. slacht 5, - a 11, 147 vette varkens p. KG 44 a 46 25 magere varkens 12,— a 23. 1450 schapen 3,— a 11 lammeren 0,- a 0, —0 biggen 0,— a 0.— Eendeieren 2.— Kipeieren 4,50 a 5, GEMEENTE TEXEL. g van 19 tot en met 22 Oct 1935. GEBOREN: Cornelia Agatha Emma, d. v. Pieter Jacob Witte en Theodora Cor nelia van Heerwaarden Naantje, d. v. Maarten Bruijn en Klasina Zurcher; Lodewijk, z v. Lodewijk Igesz en Alida Hendrika Trap. ONDER TROUWL)Jan de Geest en Grietje Wassenaar. Ba GEVONDEN VOORWERPEN US 1 gebr handschoen. NOG AF TE GEVEN met plombe en certific at. C. J. DE LUGT, Den Burg. hebben wij steeds ruime keuze. Goedkoope GLOEILAMPEN in alle soorten Beleefd aanbevelend, J. AGTER. TE HUUR GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk te Oudeschild, Den Burg of omgeving. |b. KIKKERT, Huize Alida" Oudeschild GEVRAAGD: Dros' Ingenieursbureau en Autocentrale. Eierveiling Hollands Noorderkwartier Alkmaar, 19 Oct. Kipeieren aanvoer 75,000 56-58 KG 0,- a 0, - per 100 stuks 58-60 ,0 a -.0 60-62 4,70 a 5,10 62-64 4,90 a 5,20 Met glazen pen van f 1,90 af. BOEKHANDEL PARKSTRAAT.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6