Leesbibliotheek BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Weer aangevuld m. veel nieuwe boeken. |©I4I0fll, „VOOR ELCK WAT WILS" FEUlLLETOri iiiiM!ti!!f!!!iii!iiiii;uiii:!ii!i m ftMjr rnjnjo liiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii linilllinilllllltlllllllllllllllllllllll! "IJ vIvLU I U I U W „.m-lltr MiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiMi iwumiflUiuiiiiMiiHiiiiitHimiiiiirmiHiHiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiiiiiini egypte. minium iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiniii ENGELAND. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll jiiiiiiiiii japan. minium iimimniininmmniiiiinmniniiminiimninmmi VOOR DE JEUGD. Tekst en illustratie van H. KANNEGIETER. MET DE POPPENKAST OP REIS. 43. Nu, de jongens zijn een beetje bang voor Rib, daar hij zoo groot is. En daar om doen ze hem maar gauw het verhaal van de baas. Hoe baas Cobalt gevallen was en nu in het ziekenhuis lag En dat zij hem hadden opgezocht, En nu blij waren uit het gasthuis te zijn, en daarom zoo hard liepen. Want ze wilden nu ook naar huis. 44. Maar Rib is wel erg groot voor zijn leeftijd, maar snugger, ho, maar. Hij begrijpt er niets var, van wat jan en Piet hem vertellen. Weet je wat ik zal doen, denkt jan, ik zal een bananenschil voor zijn voeten leggen. Dan zal hij het wel begrijpen. En Jan kijkt in de rondte en ja, warempel, daar ligt een schil ABESS1N1E. Deze foto dateert van het jaar 1896. Ze doet ons Ras Seyoem zien, die toen de Italianen op beslissende wijze bij Adoea versloeg. Thans is hij opnieuw bevelhebber over het Noordelijke Abessini- sche leger. AMERIKA. Bruno Hauptmann, die, be schuldigd van moord op de baby van Lind bergh, zeer zeker de electr. stoel niet zal ontloopen. GRIEKENLAND. Aan de Grieksche ath- leet Spiridion Louis, die zich bij Olympi sche spelen in meerdere landen op biezon- dere wijze onderscheidde, is de vereerende taak opgedragen als vredessymbool een olijftak naar Berlijn (Olymp. Spelen 1936) over te brengen. Of het helpen zal? JAPAN. De wereldbekende Japansche danseres Yechi Nimura heeft een bezoek aan Europa gebracht. Ze trad in een der theaters te Berlijn op en oogstte veel bijval. EGYPTE. De 15-j. Kroonprins Faroek van Egypte, die in Engeland schoolonder richt ontving, is thans toegelaten tot de militaire academie te Woolwich, om in de krijgswetenschap te worden ingewijd. ENGELAND. Een van Charles Dickens beste boeken, David Copperfieid is verfimd Hier geven we een foto van de beide hoofdpersonen,"de jonge David Copperfieid en de optimistische Micawber, resp. uitge beeld door Fred Bartholomew en W. C. Fields. 43 In idit huis zijn alk uren mogelijk. Hebt u iets gehoord of gezien, sergeant? Niets biezonders. Ik ben pas tien a vijftien minuten hier. Ik heb niets ge hoord, totdat ik beneden kwam. Toen zag ik licht in deze deur en hoorde ik u bei den spreken over een verloren taschje. Hoe bent u hier in huis gekomen? O, er zijn zooveel wegen, ant woordde Junius geheimzinnig. Mijn va der heeft het huis laten bouwen, weet u. Dat heeft het tot een soort familie-ge heim gemaakt Nu, bewaart u uw geheim dan maar zorgvuldig. Hoe u hier binnenkwam, kan me niet zoo heel veel schelen. Een feit, is, dat u hier bent. Mag ik weten waar voor? Jumus trachtte zijn toenemende span ning achter een masker van scherts te ver bergen. We zochten naar een roode en zwarte kamer. En die hebben wij nog steeds niet gevonden. Neen, en die zult u ook niet vinden. U bent wel erg sceptisch. Inderdaad. Gramshaw scheen er trotsch op te gaan. Wat heb ik aan al dat ge fantaseer. Koude, harte feiten heb ik noodig. Hoe harder en kouder, des te lie ver ik het heb. En nu Hij brak de zin af en floot zachtjes tusschen zijn tanden. Ach, kijk, wat 'n idee. Wie heeft die bloemen hier gebracht vroeg Gramshaw met een t>llk van stomme verbazing naar de lathyrus. Een sprookje, glimlachte Junius. Ge looft u in sprookjes, sergeant? Gramshaw's sarcasme was als bij too- verslag verdwenen. Lathyrus? mompelde hij. Droeg Agatha Munger niet altijd een boeketje van die bloemen? Zoo, dat is zonderling. Wie zou Met een bevreemde blik keek hij naar Laurel. Hebt u ze misschien meegebracht, Miss Courtleigh? Neen, antwoordde Junius. Miss Courtleigh houdt niet van dat soort sprookjes. Bovendien, waarom zou ze die bloemen inaar een kamer brengen, die door geen mensch bewoond wordt? Dezelfde vraag scheen ook Gramshaw bezig te houden. Misschien kan Miss Courtleigh ons dit 't beste zelf verklaren, antwoordde hij. In ieder geval zie ik mij thans ver-, plicht u beiden te verzoeken met mij mee te gaan. Er zijn een menigte vragen te beantwoorden. Maar uw tasch, Miss Courtleigh. Hij hield de tasch voor zich uit en Laurel strekte er gretig haar hand naar uit Een oogenblikje, Miss Courtleigh. Is het de tasch die u wilt hebben, of iets, dat er in zit? Het het taschje natuurlijk. Doet me genoegen, dat te hoonen, antwoordde Gramshaw met een grijns lachje; hij opende het taschje en haalde er iets uit te voorschijn. Dan zult u er wel niets op tegen hebben, als ik dit behoud, nietwaar Hij hield zijn hand vooruit, met de palm naar boven. In de palm lag het koperen olifantje. Junius' verbijstering luchtte zich in een grimmig lachje; de koperen olifantjes schenen voor eeuwig met het mysterie van het huis, dat drie menschenlevens had gevergd, verbonden. Laurel's oogen lieten het voorwerp in Gramshaw's hand niet los. Neemt u het taschje, dan houd ik de olifant, zei Gramshaw. 'n Eerlijke ruil. Zij stamelde iets en tegelijk deed haar hand een snelle beweging naar voren. Maar de sergeant was haar te vlug af. Neemt u het taschje en gaat u dan met me mee, zei hij. Dit keer is het af- geloopen met al dat gedwarsboom. Wilt u haar arresteeren? riep Ju nius verontwaardigd en opgewonden uit. Waarvoor? Moord? Maar dat is waanzinnig. Wat hebt u voor bewijzen? Dit, antwoordde Gramshaw en hij hield het koperen olifantje omhoog. Hij stond bij de deur, met zijn rug naai de opening. Hij wenkte Laurel hem te volgen. Alles wat ik zie is een stuk koper, onderbrak Junius hem. Dat is ook alles. Maar Munger werd er om vermoord. Bent u van plan Miss Courtleigh te arresteeren, alleen omdat zij dit onnoo- zele voorwierp in haar taschje had?vroeg Junius ongeloovig. Denkt u dan, dat er voor dat vod drie menschen zijn ver moord Ik denk niets. Ik verzamel slechts feiten, al twee dagen lang. En er bestaan thans zeer zware beschuldigingen tegen Miss Courtleigh. Thans verlang ik, dat u beiden me naar het hoofdbureau zult volgen. Junius keek Launel aan. Een oogenblik had hij het gevoel, alsof Laurel's ver schrikt gezicht al hetgeen Gramshaw ge zegd had, bevestigde. Maar hij zette die folterende gedachte met geweld van zich af en beroerde haar hand met de zijne. Wees flink, zei hij vriendelijk. Gramshaw kletst Hij is dronken van al de feiten. Hij met z'in koperen olifantjes. (Wordt vervolgd.) AMERIKA GRIEKENLAND. ABESSINIë. Hj<4NNEClET»r Doet uw voordeel en koopt op TEXEL 99 9 9

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4