s.o.s. gebracht. Het zal moeilijk vallen uw voetstappen te drukken. Als oud-regent sprak hierna de heer S. C. Eelrnan eenige woorden, waarin hij tot uitdrukking bracht, dat de echtgenoote en de pupillen van de thans afgestorvene niet alleen, maar ook de leden van het bestuur en oud-bestuursleden de over ledene met liefde en waardeering zullen blijven gedenken. Hij kan rusten in vrede, zoo zei de spr., want hij was voor de reis naar het onbekende land ten volle voorbereid. Als vriend sprak vervolgens de heer K. Rozendal, uit Den Haag, die aan ving met het citeeren van een lied uit de Bundel van Geestelijke Liiederen van Voorhoeve, het lievelingslied van de over ledene. Hij, de overledene, heeft nu het geen hij heeft verlangd, aldus spr. Ik ken hem sinds jaren en spreek uit ervaring, wanneer ik u zeg, dat zijn gansche leven een openbaring was van de liefde van Jezus Christus, zijn Heer en Heiland. We dergeboren werd hij nu tot een nieuw Leven, dat nu een aanvang neemt, 't Is ontzettend, wanneer banden des bloieds verbroken warden, maar er is toch ook veel troost in een heengaan zooals hier. Zijn hart was vol liefde en tot hulp en troost immer bereid. Thans is zijn hoop vervuld. Want van alles is: met Christus samen te zijn verreweg het beste. Groot en machtig is de Heiland. In het zon- daarshart daalt rust nu neer. Broeder Dros is heengegaan in de absolute ze kerheid van te komen in de aanwezigheid van zijn Heer en Heiland. Het bloed van Jezus Christus had hem van zijn zonden gereinigd. Dat wist hij. die nu staat voor de Troon van God. Daarom kunnen wij hem dankbaar nastaren, al zijn ook ban den des bloeds verbroken en al is er pijn in het hart van zijn lieve vrouw en van zijn kinderen. Er is ook balsem voor de ziel van ieder, die hem leerde kennen. Thans toeft hij, waar geen pijn of smart of zorg meer zijn.. Hierna werd gesproken door de heer Alkema, uit Sneek, een zwager van de overledene. Hij begon met te citeeren uit Romeinen VIII, laatste gedeelte, o. m. Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus? Verdrukking of benauwdheid, vervolging of honger, gevaar of zwaard? Maar in dit alles zijn wij meer dan over winnaars door hem, die ons liefgehad heeft. Verder gaande citeerde spr. 'n lied dat sprak van „een land van vreugde en licht, waar eeuwige jeugd ons verbeidt". Tenslotte dankte spr. alle aanwezigen voor de betoonde deelneming, in het bie- zonder het Bestuur en richtte hij zich in ide eerste plaats tot de echtgenoote van de overledene: Zij moge ontvangen, wat zij noodig heeft. Ook zij echter heeft een machtige Heiland, die de Zijnen nimmer vergeet. Laatste spreker was Ds. F. Visser, die ook in het sterfhuis, vóór de gang naai de doodenakker, reeds woorden van troost en bemoediging gesproken had. Het heeft God behaagd, zoo zeide Ds., broeder C. Dros tot zich te nemen, maar hem is thans in de hemel een eeuwig huis bereid. Dat te weten strekt zeker tot troost. Nadat Ds. Visser was voorgegaan in gebed werd de kist in de groeve neer gelaten. Een tweetal fraaie kransen, van de kinderen en van het Bestuur, waren de stoffelijke bewijzen van de groote gene genheid en liefde, welke men vader Dros toedroeg. Diep onder de indruk van deze aangrij pende plechtigheid verliet men hierop de doodenakker. BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. 1 Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat 'een kiezer, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd is bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werk zaamheden medebrengen, dat hij herhaal delijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming ge woonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijn afwezigheid, in dien hij gedurende het tjjdvak of de tijd vakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd bij vol macht te stemmen, de vrouw, die, ge huwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenvermelde voorwaarden, met haar man, .in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. Zij, die in 1936 van deze bevoegdheid willen gebruik maken, behooren daartoe vóór 1 Januari a.s. een verzoekschrift in te dienen bij het Gemeentebestuur, waar toe formulieren kosteloos ter gemeente secretarie verkrijgbaar zijn. Texel, 4 November 1935. Burgem. en Wethouders voornoemd, K. VLAMING, Lo.-B. De Secretaris, JONKER. Wetten en verordeningen maken moet wel een heele kunst zijn. Neem b.v. het veel besproken artikel over het witte spatbord: De kantonrechter te Groningen beweert: „Dat heb je overdag niet noo dig", terwijl de rechtbank aldaar juist van tegengestelde meening is. De geleerden zijn het niet eens. Wie verlost ons van de ambtelijke taal? Waarom niet kort en bondig verteld, waaraan wij ons te houden hebben Waarom toch di.e ellenlange zinnen, die je een paar maal lezen moet om te we ten, wat meneer de wetgever nu eigenlijk bedoelt? Soms weet je het dan nóg niet.... MARK TWAIN. De in 1910 overleden wereldbekende Amerikaansche schrijver en humorist, wiens 100e geboortedag 30 Nov. zal wor den herdacht. Hij heette eigenlijk S. Cle mens. U.D.I. Men schrijft ons: Gaarne vestigen wij nog even uw aan dacht op de adv. van U.D.I., welke ver- eeniging 15 Nov. a.s. een uitvoering zal geven ten bate van de Nutsbewaarschool. Er wordt een vroolijk spel in 3 bedrijven opgevoerd, spelende te New-York in de tegenwoordige tijd. Het stuk laat zien, hoe vooral een professor in moeilijke, doch amusante omstandigheden verzeild raakt, doch door een onbekende grootheid daaruit kostelijk wordt gered. Wij twijfelen er niet aan, of het zal als vanouds een genotvolle avond worden. Men hoopt op een goede opkomst, waar mede u zeer zeker het goede doel, de be-, waarschool, steunt. De kaartverkoop vlot aardig en voor de verloting zijn reeds verschillende prij zen ingekomen, w.o. een phototoestel en fraaie handwerken. Het bestuur houdt zich vriendelijk aanbevolen voor meerdere prijzen voor genoemde verloting, terwijl bet ook aanraadt niet te lang te wachten met kaarten te koopen. Ze zijn aan de bekende adressen verkrijgbaar. SPORTNIEUWS. De oefenwedstrijd Helder 1Texel 1 is met een 41 overwinning voor de lei ders der 3e- klasse geëindigd. Velen zul len zeggen: „41. Is dat iniet wat kras?" Laten we echter vaststellen, dat H. over een goed elftal beschikt, stevige boys, die een zeer snelle, overrompelende tac tiek toepassen, waartegenover T. de eerste helft geheel noodig had om zich aan te passen. Als we nu nog vermelden, dat het le doelpunt opgelegd buitenspel was, en het 3e in de 46e min. kwam, dus buiten de gewone speeltijd, terwijl H. na de rust enkel uit een penalty wist te sco-, ren, dan wordt het oordeel wat milder. Texel heeft behoorlijk partij gegeven, maar H. was sterker. Overigens was het geen competitietempo. Vooral voor Joop, onze keeper, was het een prachtige oefe ning. Hij heeft heel wat werk gedaan en het ging hem uitstekend af. Onze achter hoede had het heusch niet gemakkelijk, maar speelde behoorlijk. In de halflinie kunnen we beter, Arie was na de rust de kluts kwijt. Niek speelde de eerste helft rechtshalf en wisselde na de rust met Maarten, om, wat een verbetering was. Nog altijd zit er te weinig variatie in de spe ver eel ng. Soms gaat er door te mooi spel wat tijd verloren, nog wordt er te veel in de lengte aangegeven. Onze vleugelspelers konden we nu niet bewon deren, P.N. schoot te snel, P.K. miste voor de rust nogal eens, terwijl de bin- nenspelers te weinig aan het contact met de halflinie dachten. De open ruimten werden niet gevuld, het afgeven duurde veelal te lang. Theo vond deze achter^ hoede wel wat machtig, terwijl het bin- nentrio in zijn geheel te weinig schot-1 vaardig is. We zijn nog niet ver genoeg gevorderd in ons spel, om de bal van voet tot voet te laten gaan en dan in het doel te leggen, we moeten in volle ren leeren schieten. Over het algemeen moet er har der gewerkt en sneller gehandeld wor den. De heer Van der Heiden kon zijn taak niet omvatten. Vele fouten werden door hem gemaakt, terwijl zijn uurwerk een versnelling noodig heeft. T. trapt af op een zeer glad, nat veld, tengevolge van zware dauw. De bal schiet telkens door. Al spoedig gaat de H.- rechtsbuiten langs de lijn, de bal gaat naar links en weer naar rechts en met 'n kalm zuiver schot heeft H. reeds na een min. te leiding genomen. Spoedig blijkt, dat ook de linksbuiten verbazend snel eit handig is, terwijl haar midvoor een ge vaarlijke doorzetter is, die, zelfs onnoo- dig, soms zijn lichaamskracht gebruikt. Dit blijkt als Herman unfair van de bal tegen de grond wordt gewerkt, waarna het 2e doelpunt gemaakt wordt. Aan de andere kant zijn de T.-aanvallen, veelal na knap veldspel, niet zonder gevaar. Zelfs komt P.N. eenige malen prachtig vrij in het bezit van de bal, maar z'n schot gaat voorlangs ot over. Als volgens onze controle de eerste helft reeds een volle minuut verstreken is, maakt H. de 3e goal Even daarna laat de scheids rechter, na gewaarschuwd te zijn, rusten. Na de hervatting gaat het bij T. beter, en als Henk opbrengt, maakt hij goed vrij. Hij geeft zuiver aan Theo, een prachtkans, maar deze faalt. De strijd lijkt ons bij T. beter te vlotten en enkele ma len heeft de H.-doelman niet over geluk te klagen. Een kopbal van Niek grabbelt hij uit de hoek, eveneens een van Theo. 7 min. voor het einde wordt een corner genomen op het H-doel. De bal wordt onvoldoende weggewerkt, door Henk naar P.N. geplaatst, die met een hard schot onhoudbaar de eer redt. Intusschen zijn ook de H-aanvallen talrijk geweest, maar onze achterhoede heeft er vat op gekre gen, deels door goed opstellen, terug spe len, maar ook vooral door de buitenspel tactiek. Herhaaldelijk staat er één of zelfs meer spelers buitenspel. Uit een pe nalty weet H. haar 4e punt te scoren. Het is voor ons een goede oefening ge weest. OP SCHOOL IN ITALIË. Ook op de scholen in Italië worden de verrichtingen der troepen met belang stelling gevolgd. Een leerling geeft aan, hoever de Italianen reeds oprukten. Texel 2 won van Oudesluis met 2—1. Hier is hard gestreden, en de sterkste ■of liever, het elftal dat de meeste kan sen kreeg, heeft gewonnen. De verdedi ging en halflinie zijn het sterkste geheel en kunnen behoorlijk partij geven. In de voorhoede kan het nog wel wat beter. Intusschen is hier een goede beurt ge maakt en loopen we de achterstand op de leidende ploegen al aardig in. Na een gelijkopgaande strijd, waarbij om beurten de doelen gevaarlijke momenten doorma ken, nadert de rust meer en meer. Reeds denken we aan aan blanke stand, als T. een corner toegewezen wordt, welke mooi voor het doel geplaatst, door de midvoor zuiver wordt ingekopt. Rust. Na de rust eenzelfde beeld met T. iets meer aanvallend. Na 15 min. maakt Kees vrij. Hij zet netjes voor en Jn.B. plaatst in het doel 20. O. houdt vol en niet te vergeefs. Na 23 min. spelen ontsnapt de O-voorhoede aan haar bewaking, de bal gaat met zuivere passen van voet tot voet en de stand wordt 21. Het laatste gedeelte is T. sterker; ondanks nog en kele goede kansen blijft de stand 21. Nederland—Denemarken 30. Over Ide verrichtingen van de Holl. ploeg is men niet biezonder tevreden. Programma a.s. Zondag: Texel 1 ontvangt DTS; Texel 2 gaat naar Helder 4. Ons 3e is weer eens vrij. Adsp. Texel BTexel A. Zaaltraining Woensdagavond half 7 adsp. tot 12 jaar; kwart voor acht voor leden. Op het oefenterrein Zaterdagmid dag van 2.15 tot 3.30 uur adsp. boven 12 jaar. We brengen in herinnering, dat Maan dagavond op de gewone tijden getraind wordt. Willen de spelers van Texel 2 en 3, die nu afwezig waren, hier ook even aan denken Wie heeft Woensdagavond 23 Oct. een verkeerde jekker aangetrokken in het Gymnastieklokaal? Kijkt ieder even en kom dan vandaag even ruilen. D.D. OUDESCHILD. OPENING FILIAAL HAKA. Zaterdag werd alhier een filiaal ge opend van de Alg. Coop. Verbruiksver- eeniging U. A. te den Helder, waarbij tegenwoordig waren de bestuursleden van de Coop. Den Helder, de heer Mander- sloot, van de Handelskamer, en verte genwoordigers van de Mod. Arb. Bew. Voorz. Smit heette allen welkom. Reeds lang, zeide spr., koesterden wij dewensch, om op Texel een filiaal te stichten. Thans is deze in vervulling gegaan en zijn we weer een stap verder naar het doel van de coop.: samenwerking tusschen ver bruiker en winkelier ten bate van het al gemeen belang. De coop.-gedachte is ge wekt door de 28 wevers van Rochdale, die gezamenlijk gingen inkoopen om aan de druk der particuliere winkels te ontko-< men, die hun toentertijd met leverantie op crediet geiegeld in hun macht hielden. De coöperatie wil door het leveren van goede en goedkoope waar de verbruikers helpen en ordenend optreden in het distributieproces, daar een teveel aan distribuanten het algemeen belang scha den. Men oppert soms bezwaren tegen de Coop., omdat deze andere winkels zou den benadeelen, doch er komen toch ook geregeld particuliere winkels bij en deze doen hetzelfde. Alleen: deze strewn naar partic. belang, de Coop, strijdt voor het algem. belang. Goede cooperatoren weten dan ook, dat ze, door de Coop, te steu nen, hun eigen zaak steunen. Spr. hoopt, dat de bedrijfsleider en zijn a.s. vrouw er in zouden slagen de coöperatie op Texel tot bloei te brengen. Hierna bracht de heer Mandersloot de felicitatie van de Handelskamer over; te vens bood hij een stoffelijk blijk van waardeering aan. De Coop, te den Helder had groote moeilijkheden te overwinnen, om te slagen, zeide spr. Ze heeft het vol gehouden en thans zijn er al eenige fili alen geopend. Spr. wees op Ameland, waar een vacantie-oord van de Coop. Excelsior te Leeuwarden toont, dat ook de geestelijke belangen van de leden niet worden vergeten. De groote moreele be- teekenis van de Coop, is, dat ze ten doel heeft te dienen en niet: te verdienen. Een vertegenwoordiger van de Tex. Arb. Beweging, bood een bloemenmand aan en sprak de wensch uit, dat de on derneming zou slagen tot heil van Tex. bevolking. Voorz. Smit dankte hierop voor de wel gemeende woorden, waarmee deze een voudige plechtigheid was afgeloopen. De winkel is gevestigd in een pand,'eer tijds bewoond door mej. Corn. Vlas en ziet er smaakvol uit. Tot de inventaris behooren een practische vleeschsnijdma- chine en de nieuwste snelweger, waarop niet alleen het product gewogen kan wor den maar meteen staat aangegeven hoe veel het gekochte kost. Op de dag van de opening reeds mocht de zaak zich in druk bezoek verheugen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllll ELCK WAT WILS. I|||||||||||||||^ llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VOORNAMEN. Abraham, uit het Hebreeuwsch: de verheven vader. George, uit het Grieksch: de land bouwer. Hendrik: de in zijin vaderland mach tige. Juliana, uit het Grieksch: de blonde, de jeugdige, ide jonkvrouw. Laura, Laurentius, uit het Latijn: de met een lauwerkrans bekroonde. Steven heeft dezelfde beteekenis. Lodewijk beteekent: de beroemde held, de beroemde krijgsman. EDISON'S WEDUWE. De 72-jarige echtgenoote van de be roemde Amerikaansche uitvinder Thomas Edison trad in het huwelijk met de 73-j. staalkoning Edw. Hughes. Het is vier jaar geleden, dat Edison stierf.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2