TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texelsohe Berichten Mr. A. F. KAMP benoemd tot Burgemeester onzer gemeente. Zaterdag 9 Nov. 1935 Nu hebt ge Abdijsiroop noodig! Thans slechts 75 ct. per flacon „Met ingang van 15 Nov. a.s. is tot Burgemeester der gemeente Texel be noemd de heer Mr. A. F. Kamp". Zoo luidde, zonder meer, de mededee- ling, welke ons Donderdagmiddag om half drie van de zijde van het Alg. Ned, Persbureau bereikte. „Waar woont Mr. Kamp?" vroegen wij natuurlijk meteen. Antwoord: We zullen aan het Departement voor u informeeren en bel len dan wel op. Zoo geschiedde en een kwartier later wisten we meer: Mr. A. F. Kamp werd 19 April 1905 te Roosendaal (N.Br.) geboren en is nu secretaris van de afd. Alg. Zaken ter Directie van de Wieringermeerpolder. Toen hadden we eenig houvast en was onze eerste taak te trachten verbinding te krijgen met onze nieuwe burgervader, om hem onze gelukwenschen aan te bie den en tevens eenige biezonier heden te vr.agen omtrent al hetgeen onze le zers van een nieuwe burgemeester zou den willen weten. Directie Wieringermeerpolder? Die ze telt te Alkmaar. Dus opgebeld Alkmaar no. zooveel. Maar dat was mis. Mr. Kamp woont in de Wieringermeerpolder, in Middenmeer, zoo lichtte men ons in. Dus: Middenmeer opgebeld. En toen hadden wij het genoegen een onderhoud te hebben met Mr. A. F. Kamp, die zoo vriendelijk was antwoord te geven op de honderd-en-een vragen, die een krantenman gewoon is in derge lijke gevallen te stellen. We geven hier een reeks biezonderhe- den, die u zeker zullen interesseeren. Mr. A. F. Kamp werd 19 April 1905 te Roosendaal, (N.Br.) geboren en bezocht, nadat hij de lagere school had doorloo- pen, de gymnasia te Maastricht, Utrecht en Nijmegen. Daarin was dus nogal eenige m.natie, hetgeen verband hield met het feit, dat Mr. Kamp's vader nogal eens verhuisde. In 1925 liet de heer Kamp zich inschrij ven als student in de Theologie (God geleerdheid) aan de Universiteit te Lei den. Het was in deze tijd, dat de heer! Kamp van wijlen prof. Oort, de vader van onze vroegere burgemeester, privaat-les sen in het Hebreeuwsch kreeg. In 1927 verwisselde de heer Kamp zijn studiën in de Theologie met die in de Rechten. Het was in deze studentikoze ja ren, dat van de hand van de heer Kamp een boek met vroolijke studentenverhalen in het licht verscheen, dat nogal opgang maakte. Het was getiteld „Leidsche No- titiën" (Mei 1930), had een omvang van meer dan 180 blz. en werd zelfs in z.gM „weelde-uitgave" verkrijgbaar gesteld. Intusschen voltooide de heer Kamp zijn studiën. In Mei 1931 promoveerde hij tot Meester in de Rechten. Gedurende een viertal maanden maakte Mr. Kamp hierop deel uit van de Re dactie van het Alg. Handelsblad. Hem was de rubriek Buitenland toevertrouwd. Lang heeft deze journalistieke arbeid ech ter niet geduurd, want in Oct. van het zelfde jaar werd Mr. Kamp benoemd tot commies, later secretaris afd. Alg. Zaken Directie Wieringermeerpolder. Aanvanke lijk was hij als zoodanig te Alkmaar werk zaam; na anderhalf jaar verhuisde hij naar de Wieringermeer, naar Midden meer, waar hij ook thans nog werkzaam is. Mr. Kamp heeft zich ook buiten de journalistiek meerdere malen op litte rair terrein begeven. Ook op sociaal-we tenschappelijk gebied. Hiervan getuigt o.m. het prae-advies, dat in het Engelsch, Fransch en Duitsch op het Intern. Wo- ningbouwcongres, Juni 1934 te Praag ge houden, werd uitgebracht. Mr. Kamp is gehuwd; zijn echtgenoote werd geboren te Heidelberg (Duitschl.) Het echtpaar heeft geen kinderen. Verder vernamen we, dat Mr. Kamp Ned. Hervormd is en de vrijzinnige rich ting is toegedaan. Bij een politieke partij verklaarde hij niet aangesloten te zijn. VAN ZON EN MAAN. MAAN Datum: Op: Onder: Z. 10 Nov. 15,40 M 11 D. 12 W 13 D. 14 V. 15 Z 16 16.19 17,10 18.13 19,23 20 37 21.49 7,09 8,32 9,46 10,44 11.28 12. - 12,23 Op: 7.09 7.10 7.12 7.13 7.15 7,17 7.19 0IHR1 ZON Onder 16,16 16,15 16,13 16.12 16,10 16,09 16,08 De voedingswaarde van uw gerechten is grooter, wanneer u er kaas aan toe voegt en echte boter. Op onze vraag, of Mr. Kamp omgang had of bekend is met onze oud-burge meester, Oort. kregen we een ontken nend antwoord. Ot Mr. Kamp Texel wel eens bezocht? Geheel onbekend is Mr. Kamp hier niet, maar de kennismaking was maar van korte duur en oppervlakkig. Er zijn punten van overeenkomst tus- schen de Wieringermeerpolder an Texel. Beide landsdeelen zijn betrekkelijk geïso leerd gelegen en op zichzelf aangewezen; in meer dan een opzicht heeft Mr. Kamp hier ervaringen opgedaan, welke hem bij de vervulling van zijn nieuwe ambt van pas kunnen komen. Omtrent de persoon van Mr. A. F. Kamp, kunnen wij nog eenige biezonder- heden meedeelen. We danken deze aan de vriendelijke medewerking van de heer C. J. Bosker, redacteur-uitgever van de De Wieringer Courant (Polderbode en Wieringermeerbode), die geruime tijd het genoegen had met Mr. Kamp in relatie te staan. De heer Bosker schetste ons Texels nieuwe burgemeester als een vooruitstre vend man, op wiens woord je staat kunt maken; als iemand, die ten volle en har telijk meeleeft met de bevolking, te mid den waarvan hij toeft; als iemand, die gaarne deelneemt in het veneenigingsle- ven, voor zoover dit met zijn opvattingen strookt en gaarne zijn oor te luisteren legt om, op de hoogte van eens anders meening, de meest gewenschte koers te kiezen. Bovenal: een aangenaam mensch in de omgang. Texel heeft weer een burgemeester en ziet met belangstelling en vertrouwen zijn komst en zijn daden tegemoet. We zijn vervuld van de beste verwachtingen. Mr. Kamp zal een der jongste burgemeesters in den lande zyjn. Een voorrecht, dat niet geringe verplichtingen meebrengt. Met jeugdig enthousiasme evenwel zal Mr. Kamp zich werpen in de strijd om Texel in deez' crisistijd op te heffen, voor te lichten, bij te staan en vooruit te helpen. Een zware taak! Maar dat Mr. Kamp geen kamp zal geven, hopen en vertrou wen we. Aangenaam werden we getroffen bij het telefonisch onderhoud, dat we Donder dagmiddag met de nieuwbenoemde burgemeester mochten hebben. De wijze, waarop Mr. Kamp ons de gevraagde in lichtingen gaf, was zoo sympathiek en karakteristiek voor zijn persoon, dat wij reden hebben te verwachten, dat Texel ook in dit opzicht tevreden zal zijn. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de fa. A. Lange- veld Pz., graanhandel te den Burg, om in het perceel, kadastraal bekend sectie D., no. 2910 een inrichting voor het schoon- en stofvrijmaken van granen te mogen oprichten, door hen voorwaarde lijk is toegestaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 5 November 1935. Burgem. en Wethouders voornoemd, K. VLAMING. Loco-B. De Secretaris. JONKER Zondag 10 Nov. Volle maan. VAK- EN STUDIEBOEKEN van de Centr. Vereen, voor rei zende bibliotheken. 'Nu het winterseizoen weder is aange broken, vestigt de beheerder van de afd. vakbibliotheek van die Centr. Vereen, voor reizende bibliotheken er nogmaals de aandacht op, dat bij hem verkrijgbaar zijn vak- en studieboeken op het gebied van: Wis-, natuur- en scheikunde, teekenen en kunstambacht, bouwvakken, werktuig kundige vakken, nijverheid en handwerk, huisvlijt en vrouwenwerk, opvoeding en gezondheidsleer, handel, boekhouden, ste nografie, handelstekenen, handelscorres pondentie, staathuishoudkunde, waren kennis, recht, staat en gemeente, land bouw, veeteelt en tuinbouw. De vergoe ding, welke gevraagd wordt is zeer ge ring, zoodat financieele bezwaren niet behoeven te gelden. Iedereen mag van deze bibliotheek ge bruik maken. Tot het geven van inlichtin gen is de beheerder steeds bereid, bij voorkeur Woensdagsavonds van 78 uur te zijnen huize Parkstraat 11 (dus niet meer in het Glazen Paleis.) P. T.E.S.O. Geen uitbreiding Winterdienst. Men schrijft ons: Op Woensdag 1.1. had een bespreking plaats tusschen het bestuur van de Alg. Tex. Middenstandveneen. en de besturen van de Holl. Mij. van Landbouw ecner- zijds en T.E.S.O. anderzijds over de mogelijkheid van het behouden van de bootdienst van 5.35 uur n.m., de z.g. laat ste boot. Bij grondige beschouwing der argu menten en gegevens, die T.E.S.O. aan voerde tegen de laatste dienst, bleek de bovengenoemde besturen, dat het belang der Vennootschap thans niet kan samen gaan met een uitgebreider winterdienst dan thans is vastgesteld. Gij hebt kou gevat I Gij hoest en Gij „doet" er niets aan. Past op I Bijna alle ernstige borstziekten zijn het gevolg van 't verwaar- loozen eener verkoudheid. Kom dadelijk de natuur te hulp, door de vastzittende slijm, die ziektekiemen bevat, te verwijderen. Neem daarvoor een zacht en toch krachtig werkend middel, neem daarvoor Akkers Abdijsiroop, die als balsem zal zijn voor Uw zieke en ontstoken ademhalings-organen. De vastzittende slijm zal dan loskomen. Uw ademhaling zal weer diep en vrij worden, die hoest, dat piepende geluid verdwijnt. Weldra zult Gij, evenals zoovelen vóór U, de Abdijsiroop prijzen als een betrouwbaar middel bij Hoest, Verkoudheid, Bronchitis, Kinkhoest, Griep en Borstbenauwdheid. UITSLAG VERKOOPING. Door Notaris Mulder werden Woens dag volgens aankondiging in ons blad voor de heeren W. en N. Sdliumalcer ver kocht a. Eenige peroeelen weiland aan de Koogerweg, tegenover Bispinckhof, te/a men groot 2.82.05 H.A. Koopster: Di aconie N.H. Gemeente De Koog f3250. b. Een woonhuis met schuurtje en land, aan de Koogerweg, tezamen groot 2.15.90 H.A. Kooper: S.C.Eelman qcj f2070. c. Een peroeeltje land met huisje, in het KoogerveLd, groot 0.59.12 H.A.,met de zich in de grond bevindende bloiemv bollen. Kooper: Joh. Spigt Jansz., f700.—. d. Een perceel weiland, in de Hemmer, groot 1.54.50 H.A. Kooper: D. v.d. Werf Dz. f1750.—. en e. De peroeelen, gen. Enterlingen- weid en De Leg, aan de Koogerweg, te zamen groot 3.87.66 H.A. Kooper: KI. Langeveld Martsz., f4650. Medcdeelingcn van Texels Bioscoop-Theater VLUCHTELINGEN. In de hoofdrollen Hans Albers en Kathe von Nagy. Een Ufa-film. Torenhoog rijst deze film uit de stroom der massaproducten op. Waar zij behoort tot een categorie, die vooralsnog zeld zaam is: tot de boeiende, artistieke film. In een uitermate levendig en meeslee- pend relaas van de Chineesche en interv nationale verwikkelingen van omstreeks 1*128 heeft de befaamde cineast Ucickey een rijke levenservaring uitgestort. De wezenlijke inhoud van de film is de lijdensweg van 45 West-Europeanen uit de Wolgastreek, die, door de bolsjewis tische soldaten meedoogenloos vervolgd, naar Mandsjoerije zijn gevlucht, waar zij in de hel van Charbin belandden., in de. troostelooze baaierd van het hedendaag- sche China, fataal en tragisch; de chaos waarin de economische, politieke en cul- tureele verwording van Europa ontstel lend voelbaar wordt. In geen enkele an dere film is het besef, dat wij op de ken* tering der tijden leven, zoo sterk tot uiting gekomen. Het wijd, om zich grijpende gebeu ren, (het militaire en politieke barbaren dom in het Verre Oosten; de eindeloos redevoerende, internationale commissies) en de lotswisselingen van het gruwelijk verweesde troepje vluchtelingen vloeien samen tot een hellesymphonie, die voor deze menschen echter in een verlossend slotaccoord eindigt. Want dank zij de eenling, die, na aanvankelijk met zijn vaderland en zijn eigen leven afgere-. kend te hebben, zichzelf en zijn onderling verdeelde landgenooten dwingt, de enge cirkel van het egoïsme te doorbreken, vinden deze vluchtelingen letterlijk en fi guurlijk de weg terug naar hun land Deze machtige film eischt de aandacht van heel Nederland voor zich op. Illlll# HEEL Texel weet het, 111111* als het staat in de Tcxelsche Crt SPORTNIEUWS KORFBAL. T.K.B. Zondag wordt gespeeld te den Helder en wel door HKC tegen OKC om 2 uur, onderleiding van N. Spiekman. De Zwaluw ontvangt eveneens om 2 uur Elto 2 onder leiding van B. Geus. Verdo Nigro 2 gaat naar KVT 2 en vangt ook te 2 uur aan onder leiding van R. Keijser. VOETBAL. Texel 1: J.Dukers Jo Ran G.Witvliet H.Neijens J.Gieles A.Huizinga H.Ran N.deGraaf Th.Lap M. Vlaming Res.: P.Kikkert. P.Neijens Texel 2.: D.Visser D. Keijser 'C.Dros I.Boon M.Koorn C.Keijser Spronk P.Bruin J.Bruin A.Verseput S. Langeveld Res.: J. Molenaar. Maandag trainen Texel 2 en 3 om 7 uur, Texel 1 om 8 uur. Opkomst driiw gend gcwenscht. Afbericht bij A.Dros Pz. D.D. schrijft ons: Morgen wordt de comp. voortgezet met het volgende programma4 A.Strandi vogels—Alkmaar; Schagcn N.Niedorp Texel—DTS. We hebben zoo hier en daar hooren beweren, dat Texel een gemakkelijke over winning zal weten te behalen. Denkelijk houden deze profeten enkel rekening mei de stand en dat is niet voldoende. Mcip moet ook eens iets trachten tc vernemen over de needs gespeelde wedstrijden en dan zult u zeggen: „Texel krijgt de ham den vol en zal haar beste spel moeten spelen om een kleine overwinning te be machtigen". DTS speelde thuis tegen N.Niedorp en Andijk gelijk met resp. 11 en 33 en uit tegen Alkmaar eveneens gelijk 33. Eerst in het allerlaatst van de wedstrijd wist Alkmaar gelijk te maken. We heb ben hier Alkmaar reeds aan het werk ge-1 zien en weten dus, dat het al een zeer goede aanval moet zijn, die tegen die achterhoede 3 doelpunten weet te maken. We kunnen dus een spannende strijd verwachten. D. heeft een snelle aanval. De elftalcomm. heeft oen nieuwe op stelling gekozen. Zondag zal bewezen moeten worden ot ze juist gezien heeft. Laten we hopen, dat er gewonnen wordt, terwijl we van onze kijkers alleen ge paste aanmoedigingen wenschen te ver nemen en geen afbrekende critiek. Zorgt er voor, dat onze spelers plezier in hun spel blijven behouden. Texel 2 gaat naar Helder 4 én zal geducht moeten oppassen. We weten, dat we, als we naar den Helder gaan om een van die elftallen van die groote clubsi te bekampen, steeds voor verrassingen wat betreft de sterkte der laagstaande elftallen in eigen home komen. Maar door een overwinning komen we in de run ning, en dat is van groot belang. Daar-' om allemaal een schepje er op. Adsp. Om 12 uur Texel BTexel A. B. heeft met A nog wat goed temaken, dus zullen ze alles pro bee ren om te win nen. Heden om 2.15 uur trainen op het Verdo-veld voor adsp. tot 16 jaar. Komt allen, het is nuttig. Uitslagen NHVB van 1.1. Zondag: 2 F.: Helder 5—Schagen 2 32; HRC5 MLD 1 32; Texel 2Oudesluis 2 2—1. 4 H.: Watervogels 3de Cocksdorp 2 7—1. Elftal adsp. Tex. B (wit) W.Geus JoopKikkert Jac.Kikkcrt Joh.Westdorp D.Huizinga P.Keijser H.Lap W.Roeper Jn.Rab C.Zutphen H.Hillen Tex. A. L.Goënga S.Keijser(O.End.) H.Pen P.J.Koorn H.Boon L.Rijk Ab.Keijser H.Broekman K.Kikkert J.Kom- deur C. Vermeulen Programma NHVB voor morgen: 2 F.: Helder 4Texel 2, 12.30; Oude sluisHelder 5; HRC 5—Oudeschikl; M. L.D.Zeemacht. 4 H.: De Cock9dorp 2Helder 7. OUDESCHILD. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 28 Oct: 613 Kg. vrije garnalen; 556 Kg. vereen, wulken; 147 Kg. vrije wulken. 29 Oct.: 458 Kg. vrije garnalen; 374 Kg. vrije wulken; 635 Kg. vereen, garna len; 1076 Kg. vereen, wulken. 30 Oct.: 104 Kg. vrije garnalen; 66 Kg. veroen. wulken; 62 Kg. vereen, gar nalen. 1 Nov.: 657 Kg. vrije garnalen; 372 Kg. vrije wulken; 1125 Kg. vereen, wul ken; 162 Kg. vereen, garnalen. 2 Nov.: 362 Kg. vrije garnalen; 440 Kg. vrije wulken; 2142 Kg. vereen, wul ken. 4 Nov. 864 Kg. vrije garnalen; 229 Kg. vereen, wulken. KOOPT bij hen, die adverteeren.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5