Verdrijf die knellende hoofdpijn neem 'n "AKKERTJE -|eel Iexel TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT TEXELSCHE COURANT Texelsche Berichten II Gemengd Nieuws jWEET HET, ALS HET STAAT IN DE Woensdag 13 Nov. 1935 1 V die doffe pijn, alsof Uw hoofd in 'n tang zit. Ge behoeft U nu niet meer te laten kwellen door hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, spierpijn! Neem nü daarvoor een "AKKERTJE" (AKKER-CACHET) een bijzondere vinding van Apotheker Dumont. Prettig innemen! Ge proeft niets! Onschadelijk! Werkt snel en zeker, verwekt geen maagpijn. Neem 'n buisje in voorraad. Als Ge pijn krijgt: A ESPERANTO-LESSEN. Een laatste maal in dit seizoen wordt de gelegenheid geboden om aan een'Es- peranto-cursus Keel te nemen. "Laat ze niet voorbijgaan. Vergeet niet, dat elk jaar uitstel beteekent: een jaar minder plezier en voordeel van deze taal. Vraagt eens aan hen, die zoó'n cursus volgden en u wordt cursist. Begincursus ie den Burg op Maandag. Vervolgcursus te den Burg le les op morgen, verder Woens dags. Vervolgcursus te Zuid-Eierland op Vrijdag. SPORTNIEUWS. KORFBAL. T. K. Bond. Van de wedstrijd KVT 2 —V.N. 2 op Zondag LI. is bij de comp. leider geen bericht binnengekomen. De clubs worden er aan herinnerd, dat de uitslagen binnen 24 uur ingezonden moe ten worden. De stand is: OKC 2 2 0 0 4 8—4 Zwaluw 3 2 0 1 4 17—7 HKC 3 2 0 1 4 3—3 V.N. 2 2 0 1 2 5—1 Elto 2 3 1 0 2 2 4—9 KVT 2 1 1 0 0 0 1—4 SVC 2 2 0 0 2 0 3—11 MR. KAMP OP TEXEL. Gister brachten Mr. Kamp, onze nieu we burgemeester, en zijn echtgenoote, mevr. Kamp-Neudecker, een kort bezoek aan onze gemeente. Het echtpaar kwam op Texel aan met de boot, welke om 10 uur van den Helder vertrekt en begaf zich rechtstreeks naar het gemeentehuis, waar de heer en mevr. Kamp zich geruime tijd met de h.h. K.Vlaming, loco-burgemeester, C. Jonker, gem.-secr. en J. Kager, weth., onderhielden. In hotel De Lindeboom werd geluncht. We hadden het genoegen een kort on derhoud met Mr. Kamp te hebben, maar konden het niet te lang maken, omdat reeds met de boot van 2.40 weer moest worden teruggereisd. Tot ons genoegen kunnen we nog eenige biezonderheden toevoegen aan het relaas, dat we Zaterdag over Mr. Kamp opnamen Allereerst over mevr. Kamp, die een dochter is van een rechtsgeleerde van naam, van prof. Neudecker. Zij werd, zooals gemeld, te Heidelberg geboren, waar ze aan de bekende Hoogeschool stu deerde. Mevr. Kamp spreekt niet alleen Duitsch, maar ook Fransch, en, wat ons het meest verheugt, zuiver Hollandsch. De ambtsbezigheden, welke Mr. Kamp als secr. der afd. Alg. Zaken van de Wie- ringermeerpolderdirectie verrichtte, vorm den een uitstekende leerschool, ja, als het ware de voorbereiding voor een juiste uitoefening van het hooge en gewichtige ambt, waartoe Mr. Kamp geroepen werd. De Burgemeester van Medemblik, de heer Peters, was de voorz. van genoemde afd. Alg. Zaken en heeft mede zijn deel bijge dragen tot de kennis en ervaring, waar mee Mr. Kamp straks zijn ambt aan vaardt. Er kwam voor de kolonisatie van de Wieringermeerpolder heel wat kijken. Er moesten woonhuizien en winkels worden gebouwd, het bedrijfsleven moest worden geordend, brandweer en politie moesten worden georganiseerd, er moesten wegen komen en straatlantaarns, post-, telegraaf- en telefoonkantoren, er moest worden voorzien in de behoefte aan geestelijke en lichamelijke opvoeding, medische ver zorging en honderden zaken meer. Deze periode van groei heeft Mr. Kamp geheel meegemaakt en gaf hem volop gelegen heid zijn werklust te toonen, zijn ar beidskracht te ontplooien, zijn standvas tig karakter en zijn zin voor orde, regel en netheid te doen kennen. Schreven we "Zaterdag in het kort over Mr .Kamps litteraire arbeid, we kunnen nu nog meedeelen, dat Mr. Kamp nog medewerker is van het Alg. Handelsblad en dat van tijd tot tijd juridische bijdragen verschijnen in Opbouw, Universum, Week blad voor Gemeentebelangen, Econ. Ge ografisch Tijdschrift, enz. Mede zij nog vermeld, dat Mr. Kamp in de Wieringermeer zitting had in tal van commissies, o.a. in die voor de Schoolbouw, Woningbouw, Volksgezond heid, Landbouwonderwijs en Jacht.. Wie Mr. Kamp van nabij kennen, ver zekeren ons, dat Texel een energiek bur gemeester krijgt, opgewassen voor de ontegenzeggelijk zware taak, welke hem hier wacht. Het is ons bekend, dat Mr. Kamp vol ambitie en dadendrang Jjier de teugels van het bewind in handen zal nemen; dat het leven ten plattelande hem lief is en dat hij in zijn eega bij de vervulling zijner ambtsplichten, waar mogelijk, een trouwe steun zal vinden. Glazen buisje met 12 stuks 52 cent. Metalen zak-etui met 3 stuks 20 cozvl. DE INSTALLATIE. Van officieele zijde vernemen we, dat nog wel eenige tijd verloopen zal, eer Mr. Kamp hier als Burgemeester geïnstalleerd zal worden. De juiste datum zal echter tijdig worden bekend gemaakt. De aandacht wordt verzocht voor de adv. in verband met deze inhuldiging, voorkomende in dit nr. Ze zijn van be^ lang voor de zangers(sters) en ruiters en voor alle andere vereen., welke aan de feestelijke ontvangst willen meewerken. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te den Burg-Texel werd gedurende de maand Oct 1 OB.'ï Ingelegd f 5988.79 Terugbetaald 13135,72 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 7146,93 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 4 OUDESCHILD. KORFBAL. Zondag speelde OKC haar 2e comp. wedstrijd tegen HKC. Spoedig blijkt, dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn. Vooral bij OKC wil het niet vlotten. De verdedigingen blijven hierdoor de aanval lers de baas. Rust 0—0. Na de rust palet OKC flink aan. Het is nu geregeld in de meerderheid en weet dit met 3 punten te bevestigen. Daar HKC de korf niet weet te vinden, komt het einde met 3—0 voor OKC. Toch dient beter ge speeld om goede resultaten te bereiken en Zondag de derde overwinning te boe ken. D.B. SIEM DE WAAL VERTELT. Wanneer? Zaterdag a.s. Waar? In „Ons Gebouw". Hoewel kost het? 10 ct. p.p. Het belooft interessant te worden, want Siem heeft op zijn tocht door elf landen van Europa en door Tunis en Algerye veel beleefd en kan daarover onderhoudend vertellen. Zie adv. Vanavond spreekt Siem in hotel Texel te Den Burg voor de ouders em de oudere leerlingen van de o.I. school aldaar. DE COCKSDORP. SPORTNIEUWS. Begunstigd door mooi voetbalweer zijn wij er Zondag in geslaagd Atlas 2 op eigen veld te kraken. Daar er weer geen bondsscheidsrechter aanwezig is, gaan we roeien met de rie men die we hebben en dat is dan de heer Dol die misschien wel dol was, dat A. niet kon winnen. S. zet meteen een aan val op, welke echter niets oplevert. Een corner wordt genomen, maar A. heeft ge luk, de bal wordt weggewerkt en onze achterhoede moet ingrijpen, wat haar slecht afgaat. De 'keeper loopt te gauw uit zijn doel en het is 1—0 voor A. Ma- rius," flink op schot, lost dan een kogel van het middenveld af, over alle spelers heen. De keeper kan de bal met de vin gers aantikken, maai- niet houden; het is 11. Een prachtgoal. S. is overwegend sterker. Na de rust zijn allen weer fit en met de wil om te winnen werpt ieder zich in de strijd, alsof het leven er var» afhangt. Er wordt flink op de vleugels gespeeld dank zij de theoretische les sen van onze voorzitter weten wij nu hoe wij moeten spelen. Gerrit krijgt de bal en het is 31 voor ons. De linksbui-, ten, die zich voor de rust maar in de hoek liet drijven, zwenkt nu naar binnen en het is 41. Nog is het niet mooi ge noeg: Gerrit weet nogmaals te doelpun ten, 5—1. Doch dan belandt de bal bij ons doel, één van onze spelers krijgt de bal tegen zijn rug en de scheidsrechter geeft een penalty. Zoo komt A. aan haar tweede doelpunt. Wij denken, dat het gauw is afgeloopen, maar de scheids rechter heeft bepaald een te 'langzaam loopend horloge. Eindejijk is het dan einde en heeft S. een verdiende 52 overwinning behaald. Ons tweede elftal verloor van Helder 7, in welke club het zijn meerdere moest er kennen. (32.). J.B. DEN HOORN. KORFBAL. Zondag werd alhier gespeeld de wed strijd Zwaluw ELTO 2. Beide par tijen waren volledig. Z. had Kalis Jr. weer in de gelederen, wat een versterking bleek. Kort na de aanvang was het Kalis Sr.„ die de stand op 10 bracht. Door goed werk der beide verdedigingen bleef de stand zoo tot de rust. Daarna was het weer Kalis Sr., die de stand op 2—0 bracht. Na de omruiling maakte D.Duin- ker met een onverwacht schot 30. Kort hierna bracht dezelfde speler de stand op 4—0. Kort na de omruiling was het W. Cupido, die zich schitterend opstelde en dank zij een goedgeplaatste bal 50 maakte. Plm. 15 min. voor het eind wist A. Lap de voorsprong nogmaals te ver- grooten. Eindstand 6—0 voor Z. J.B. IJSCLUB DE GEUL. Maandagavond had in 't Loodsmans- Welvaren de jaarvergadering van boven genoemde ijsclub plaats. De voorz., de heer Riteco heette de vele aanwezigen welkom, en sprak de wensch uit, dat de besprekingen tot bloei der ijsclub zouden mogen medewerken. Nadat secr. D. C. Drijver de notulen had gelezen, bracht deze zijn jaarverslag uit. Hieruit verna men we, dat de baan vorige winter zon der voorkennis van het bestuur is bere den, waardoor groote kans heeft bestaan, dat bij doorgaande vorst deze slecht be rijdbaar was geweest Voortaan zal een bord met Verboden Toegang worden ge plaatst en wordt ieder, ook wanneer hij lid is, geweerd, tot de baan door bestuur is geopend. Aan het verslag va npenn. M. de Porto; ontleenen we, dat de ontvangsten waren f 111.03, de uitgaven f 128.32; alzoo een nadeelig saldo van f 17.09. Dit ontstond door het maken van een kade om de nieuwe baan in 't Hoorndcr-NieuwUuid Door de zachte winter waren de ont vangsten ook niet zoo groot. Om dit te kort te dekken, heeft men besloten, bij vorst 'n kleine vergoeding boven de con tributie van de leden te vragen. De contri butie is bepaald op f0.50 wanneer men voor 1 Dec. lid is, op f 1.— zoo men na 1 Dec. lid wordt. Door de hceren C. Lap en W.T. Bakker was de rekening nagezien en volkomen in orde bevonden. Huurder van de tent voor het winter halfjaar werd de heer W. 1c Noble voor f5.— en fl.per dag, dat de baan ge opend is. Voor de zomermaanden is de tent nog niet verhuurd. Tot bestuursleden werden herkozen de hoeren A. Slegh en P. Boon; inplaats van de heer M. de Porto, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer K. Lap Pz. gekozen. Bij deze stemming deed zich nog ceil inci dent voor, waardoor het bestuur in zijn geheel zou zijn afgetreden, maar gelukkig is dit voorkomen. Bij de rondvaag meen de de lieer S. Lap Dz., dat er meer water op de baan moest worden gebracht dan vorige winter. Ongeveer half Nov. zal ze onder water worden gezet. Tot liet nazien der rekening over 1936 werden aangewezen de hoeren Jb. Kiljan en A. Smit. De voorz. dankte de aftre dende peiiningm., M. de Porto voor liet vele, dat hij voor de vereen, deed. Met de wensch, dat alle leden zouden me tic wer ken tot bloei van „de Geul", sluot de lieer Riteco hierop de vergadering. Uit de dagbladen van Zaterdag: (Vervolg.) Abess. 1 tal. vliegers hebben Dag- gaboer, ten Z. van I larrar, gebombar deerd. Ze lieten 100Ü bommen vallen en maakten veel dooden. Hoeveel vrouwen en kinderen wel Australië. WOLVEILING, Sydney, 8 Nov.: Stijgende prijzen. Voor vette wol werd liet record voor dit seizoen ge haald. Gemiddeld 13.7 d. per lb. Amerika. Bandieten, met machine geweren gewapend, hielden te Garctsville in Ohio een trein aan en ontkwamen met vele tienduizenden dollars, gestolen uit de postwagon. Uit de dagbladen van Zondag: Te Den Haag werd Generaal 1 )uy- maer van Twist ter gelegenheid van zjjn 70c verjaardag gehuldigd. Z.Exc. werd benoemd tot comm. in de Orde van Oranje-Nassau. Den Haag. De briefport kan niet van zes op vijf cent worden gebracht. Dit zou de regeering eenige millioemcn kosten. Te Den Haag overleed, 69 j. oud, de beleende schrijver van jongensboeloen A. C. C. de Vletter, oud-hoofd eener o.I. school aldaar. Waalwijk besloot met 74 stemmen voetballen en duivenwedstrijden op Zon dag te verbieden. Abess. Het ingenomen Gorohai werd vergeefs met 60 machinegeweren en 3000 geweren verdedigd. De vliegtuigaanvallen maakten de stad onhoudbaar. Ras Koeksa, die aan de Negus verraad pleeg de, hield in het veroverde Makalle een toespraak, waarin hij „Italië de bakermat der hoogste wereldbeschaving" noemde. Jammer dat er zooveel granaten en gifbommen uit de luren kwamen. Abess. De zoons van de Abess. ge zant te Londen, Martin, zouden de zoons van Mussolini tot een luchtgevecht heb ben uitgedaagd. Italië meldt officieej, dat het sinds het begin van de oorlog in Abess. een officier, drie soldaten en 32 Askari's ver loor. Duitschland. Een Naziblad te Neu renberg stelt voor te gelasten, dat éta lagepoppen in Joodsche winkels Joodsühe gezichten moeten hebben. Dat is kras. 0 0 0 Uit de dagbladen van Maandag: Amersfoort. Gebleken is, dat niet de dienstbode, maar de 17-j. dochter van de fam. B. hier zooveel geld verduisterde. Zus leidde een luxieus leventje en bracht er in een jaar f7500 door. Engeland. Jean Batten is vandaag opgestegen om naar Brazilië,te vliegen. Later bericht: De vliegster is te Casablanca (aan de N.W. kust van Afri ka) aangekomen: 16u. 20 pl. tijd.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5