L VERRAST ELKAAR ELECTRISCH! Bakkerij M. WITTE Hooge Hoeden en Pantserplaten. mmm Kruidbollen Ouders SOBABQWBV. Een prima vulpenhouder is een welkom Geschenk Gaat naar BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Bp9M Geeft 'n electrisch geschenk Bakkerij De Hoop Tel 707 Tel. 707 GEBR. PLANJE Tel. 707 Tel. 707 Enkhuizer Almanakken Ie kwaliteit. Billijke prijzen. Notaris Muller Houdt uw kinderen van de straat VONK's Meubel-, Lijst en Huisvlijthandel FEUILLETON duóföld WmWm 7,.7/7" „77 smm Het mooUte g»> schenk dat bestaati een geschenk dat electrisch gaai Zulk een surprise heeft succesl Het electrfsch» scheerbakje, het electrische broodrooster het electrische wi|nmandje of het tee»> lampje boven het bed alles door electrl> citeit bezield zijn begeerenswaardige zaken voor een manl Er zi{n fraaie, waarde» volle toestellen, maar ook practische klei nigheden. Keus uit méér dan 100 artikelen! 10 stuks 12 cent. Gaat u op reis, neem dan een luxe wagen van Nieuwe 5 en 7 pers. wagens tegen de laagste tarieven. Beleefd aanbevelend, GARAGE PLANJÉ, Weezenstraat 48, Den Helder We ontvingen weer is een bekend adres voor Prima Banket, Speculaas, Half om half, Taai-Taai, Pepermoppen, enz. Ze zijn er Prijs 10 ct. Franco p. post 12 cent. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. zal op Vrijdag 29 November 1935, des avonds 8 uur in het Wapen van Amster dam, te Oosterend, PUBLIEK VERHUREN: voor 3 jaar, ingaande 20 Maart 1936. a. voor de Diaconie Ned. Herv. Gem. te Oostenend ongev. 0.46.H.A. weiland Steenen paadje 1.10.20 H.A. weiland Heele Montfan. 0.86.50 H.A. weiland Halve Montfan. 0.80.H.A. weiland De Voetakkers in 2 perc. 0.74.H.A. weiland Het Waardke. 2.60.H.A. hooiland De Plas, in 2 perc. 0.57.20 H.A. weiland Het Eestje. b. voor de kerk der Ned. Herv. Ge meente aldaar. 0.66.H.A. weiland De Bollen 0.62.40 H.A. weiland De Zwartkoog 0.56.90 H.A. weiland De NoordeL 0.95.60 H.A. weiland De Kosterskoog 0.31.13 H.A. hooiland Groote Kerke- boorden 0.19. 72H.A, hooiland Kleine Kerke- boorden Wenscht gij uw kinderen aangenaam en Leerzaam bezig te zien? Koopt dan huisvlijtgereedschap en materiaal' voor hen. Een ruime sorteering van alles op dit gebied is te verkijgen in Weverstraat, den Burg. ZIET DE ETALAGE. 52 Terwijl hij nog sprak en Leffingwell nog. stom van verbazing naar de kogels keek, strekte Junius snel zijn andere hand uit en ontrukte de man het wapen. Ach, zei Leffingwell. Nu begrijp ik het. Schrander. Nu, voor dit keer hebt u gewonnen. Junius had intusschen de kogels in zijn zak geborgen en onderzocht thans het wapen. Ziet er niet bijster vriendelijk uit, idit instrument, merkte Junius op. Net zoo'n soort wapen als Jonas had. Jonas durfde het niet meer bij zich dragen. Hij is te zenuwachtig, enHij opende het magazijn. Wat, riep Junius kwasi ver wonderd, nu is het toch geladen. Junius was op weg naar Oakhult's kantoor; hij 'had zoo juist op Napoleon Brown's kamer een gesprek gehad met zijn vriend, en dit gesprek was geëindigd met de zonderlinge opdracht de zon derlingste van heel zijn leven welke Junius thans naar Oakhult's kantoor voerde. Junius had, na de opwindende gebeur tenissen op Branson's Spite en zjjn be zoek bij Leffingwell, slechts enkele uren geslapen en zich tegen twaalven naar Nap's kamer begeven om hem van het gebeurde op de hoogte te brengen en zijn meening te vragen. Nap had toen al het een en ander uit de ochtendbladen vernomen en al dadelijk zijn twijfel ge lucht over de val van die ventilator, Volgens hem en ook de verslaggever van de krant liet deze meening dóórsche meren moest de afstand tusschen die plek, waar de ventilator had gestaan en Gramhaw's hoofd te gering zijn geweest, om het voorwerp die vaart te geven, vveike noodig was, om Gramshavv bewusteloos ineen te doen zakker. Junius had hier snel over heen gepraat want het was vooral de angstige weten schap, dat Laurel thans in het huis van, niemand minder dan een moordenaar ver toefde, die hem naar de kamer van zijn' vriend had gedreven. Doch Nap had slechts spottend geglimlacht. Moorden is geen besmettelijke ziekte, had hij gezegd, en voor het overige had hij zich in eem geheimzinnig zwijgen gehuld. Ja. Nap scheen die morgen alles nogal nogal zonderling en nuchter op te vatten,. Van Leffingwell's verbijsterde opmer king, dat Munger voor twee-derden ver moord was en voor één-derde nog leef de, scheen hem slechts de omstandigheid te verwonderen, dat Leffingwell en niet een ander Junius dit gezegd had. Junius was echter woedend geworden, toen Nap nog steeds volhield, dat achter het heele mysterie van Branson's Spite een vrouw stond. In zooverre was hij het met de politie eens, had Nap gezegd, dat hij ook aannam, dat Laurel de moor den op touw had gezet, doch ze door een ander ten uitvoer had laten brengen. Maar, verder ga ik met de politie niet mee, vervolgde Nap. De politie is de meening toegedaan, dat die vrouw jou overhaalde voor haar het ruwe werk te verrichten. Doch die meening is niet meer dan een werkhypothese; de bewijzen er voor zijn verre van voldoende. Dat 'is dan ook de eenige reden, dat je deze stralende herfstmorgen niet achter de tra lies van een cel doorbrengt. In ieder geval zijn je bedreigingen aan Munger's adres en het klontje suiker, dat gevonden werd, zeer verdachte aanwijzingen. De politie veronderstelt danook, dat Laurel het mes verborg, omdat ze vreesde, dat je vinger afdrukken je verraden zouden, en omdat zij haar handlanger beschermen wilde. Maar, zooals ik reeds zei, had Nap schert send besloten, ik neem wel aan, dat de vrouw van alles de aanstichtster was, maar ik geloof niet, dat jij de moordey naar bent. Toen was het gesprek weer op de oli fantjes gekomen, waarvan het spook van Branson's Spite er die nacht een gestolen had en Nap had gezegd, dat 'het zijn vaste overtuiging was, dat het Munger's le vende één-derde moest zijn geweest, die zich het olifantje had toegeëigend. Deze krankzinnige woorden hadden Ju nius plotseling doen uitroepen: Maar welk derde deel van Munger leeft dan nog? Waarop Nap enkel had geantwoord Ga naar Oakhult, ga nu dadelijk; en vraag het hem. Vraag liet hem precies, zooals je het mij nu vraagt, en let dan niet zoozeer op hetgeen hij antwoordt, als op de wijze, waarop hij kijkt en doet, terwijl hij antwoordt. Maar waarom doe jij dat niet? Omdat Oakhult voor mij op zijn hoede is. Hij zou tegenover mij ieder woord wikken en wegen en al zijn best doen zijn gevoelens te verbeiden. En met deze zonderlinge boodschap zooals gezegd de zonderlingste van heel zijn leven bevond Junius zich thans op w^g naar Oakhults kantoor. Toch voelde hij zich, nu h,ij Oakhult's kantoor naderde, meer en meer 'met zijn boodschap verzoend. Hiet zou toch mins tens interessant zijn te zien, hoe Oak-* hult reageerde. Misschien was de vraag, •die hij hem ging stellen, geladen met dy namiet. (Wordt vervolgd.) TST.WTV??: voor 1936. BOEKHANDEL PARKSTRAAT 0

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4