ELECTRISCH! VERRAST ELKAAR Banketbakkerij Oudeschild. Boterletters, banketstukjes, Chocoladeletters en -figuren leder doet mee aan onze attractie Consultatiebureau voor Zuigelingen Zitting Vrijdag 6 Dec. Toegang kosteloos voor alle kinderen tot anderhalf jaar. Vrijwillige bijdragen Juist ontvangen: DROS' Magazijn. FEUILLETON TAFELZILVER Een kleurboek, een teekenschrift met ruitjes, een prentenboek, een school schrift met lijnen, een potlood met potloodgummi en liniaal Ook nog een doosje kleurkrijt. En dat kost samen in BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Gevulde speculaas. Boterspeculaas. Amandel specu laas Honingtaai. Gembertaai. Anijstaai. Moppen. Marsepain. Fabrikaat Ringers. Kwaliteit als vanouds. Verzending over geheel Texel. Beleefd aanbevelend. te den Burg. in café den Burg van 11 tot 1 uur. Deze zitting is ALLEEN voor reeds in geschreven kinderen. hartelijk welkom, leder geve naar vermogen (bus in de zaal aanwezig). stopcontact ^|f Boekomslagen van leder, fraai bewerkt, 62y2 ct. Rijbewijs-étui, zeer sterk, 25 ct. Rubberbandjes, voor pakjes, diverse breedten en kleuren, gesorteerd in doosjes 22'4 ct. Postpapier, luxe, in doos 31 ct. BOEKHANDEL PARKSTRAAT Geeft 'n electrisch geschenk MODERN] 54 'n Oogenblik, sprak Oakhult. Dade lijk zal u alles duidelijk worden. Laat hem de sdhoen eens zien, Jonas. Zooals ik reeds zei, de messteek is niet onmid dellijk doodelijk geweest. Courtleigh heef 1 nog 'n minuut, anderhalve minuut ge leefd. De moordenaar werd in zijn werk gestoord en legde zijn slachtoffer op die grond. Courtleigh moet toen, met de dood voor oogen, slechts één gedachte hebben gehad: namelijk de naam van de moorde naar, hoe dan ook, bekend te maken. Toe vallig lag er een stuk krijgt in zijn bereik misschien had hij het in zjjn zak. Hij nam het, en met inspanning van zijn laat ste krachten, krabbelde hij, iets op het eenige oppervlak, dat hem ten dienste stond: de zool van zijn schoen. Oakhult zweeg. Junius was zjjn ze nuwen inauweiyks meer meester. Toen hervatte de moordenaar weer zijn werk en sleepte het lichaam w^g. Dpch niet. dan nadat hii, zooals ik reeds zeide, de schoenen van de voeten van zijn slachtoffer verwijiderd had; om geen on- noodig leven te maken. Daar hij een oogenblik met de rug naar het slacht-. offer had gestaan, wist hij niet, dat op een der zolen iets geschreven stond. Later werden de schoenen gevonden, maar geen mensch dacht er natuurlijk aan, ze nauw keuriger te bekijken. Een der dienst meisjes heeft ze wellicht gevonden en zonder er verder bij te denken in de kast gezet. Daar bleven ze staan, tot Mr. Jo nas ze hedenmorgen vond. Oakhult zweeg; een oogenblik hoor de men niets anders dan het gekraak van het papier, waarin de schoenen verpakt waren. Met bevende hand hield Jonas een schoon omhoog met de zool naar boven. Junius zag, dat er iets op was neerge krabbeld en op hetzelfde oogenblik ver scheen er een verbijsterende uitdrukking in zijn oogen. Doch hij was niet in staat een woord uit te brengen. Met moeite had hij de letterteekens ontcijferd; „Arresteer J. B." In het vertrek heerschte een doodsche stilte. Junius voelde de doordringende blik van de oogen achter Oakhult's fonke lende brilleglazen. De letters op de zool begonnen voor zijn oogen te dansen, en verdwenen als in een nevel. Dat is alles, wat Courtleigh nog kon schrijven, sprak de advocaat toon loos. De bedoeling is echter duidelijk. De stervende dacht, dat jij, Junius, de moordenaar was. Of hij gelijk heeft ge had of niet, doet op het oogenblik nief terzake. Maar dat was mijn meening. Junius wierp een tweede, verbijsterende blik op de letterteekens. Heb je misschien nog iets te zeggen, voor we ons met de politie in verbinding stellen? vroeg Oakhult. Junius was sprakeloos. Hoe had Court leigh op de gedachte kunnen komen, dat hij, Junius, zijn moordenaar was? Ik heb Courtleigh niet vermoord, riep hij eindelijk wanhopig uit. Mr. Jonas weet, dat ik het niet gedaan kan hebben. Hij en miss Courtleigh stonden bij elkaar, toen de schreeuw weerklonk. Toen 'n schreeuw weerklonk, ver beterde Oakhult. Juist een schreeuw, herhaalde Ju nius ernstig. En die kan evengoed door een betaalde schreeuwer geslaakt zijn. Er zijn betaalde hoera-roepers en betaalde rouwdragers, waarom dus geen betaalde schreeuwers Junius was na deze groteske veron derstelling niet bij machte iets te ant woorden. Ja, waarom niet? vulde Oakhult aan. Veronderstel, dat de moordenaar zijn alibi wenscht te bewijzen; hij kan dan iemand hebben omgekocht om een schreeuw uit te stooten op een oogen blik, dat hij zidh in tegenwoordigheid van anderen zou bevinden. Dat kan heel gemakkelijk. Junius staarde zwijgend en 'beweging loos in Oakhult's fonkelende brilleglazen. Maar het blijft een feit, zei hij, dat ik Courtleigh niet vermoord heb. Eveneens blijft het een feit, ant woordde Oakhult, dat Courtleigh meende, dat jij het deed. En dan is er dat veel zeggende klontje suiker Suiker en krijt, grijnslachte Junius plotseling. Is dat alles, wat jullie kun nen verzinnen? Hoe verklaar je dan dat silhouet? Hoe hebt uPlotseling zweeg hy'ineens herinnerde hij zich zijn boodschap: En welk deel van Mun- ger werd die nacht vermoord? Hij sloeg Oakhult scherp gade, doch diens gezicht vertoonde niets dan stomme verbazing. Welk deel vanMaar wat is dat nu voor onzin, Junius? Het effect van zijn woorden scheen 'n groote teleurstelling te worden, doch juist op dat oogenblik weerklonk een onderdrukte kreet. Junius keerde zich met een ruk om en keek naar Mr. Jonas. Te gelijk wist hij, dat hij doel had getroffen. Napoleon Brown toonde zich niet bie- zonder verwonderd, toen Junius met het nieuws van de beschuldiging op de schoenzool bij hem binnenstormde. Hij leek een oogenblik verbaasd, maar over liet algemeen scheen hij de meening toe gedaan, dat men dergelijke onbenullig heden op de koop toe moet nemen. (Wordt vervolgd.) dij U thuis, bij Uw kennis san, Uw familie, heeft slechts deze ééne bestemming: een gewillige bron te zijn van genoegen en gemak. Op méér dan 100 manieren kunt U iemand lange electmchen weg blij maken: met een keteltje, een kacheltje, een bedkruik of een strijkbout; met een grooter of kleiner electrisch geschenk, voor méér dan 100 doeleinden en in werkelijk alle prijzen. Het moderne geschenk is: een electrisch geschenk. m*

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4