DIERENBESCHERMING. Groote Balans-Uitverkoop. WËfUSUïQul Maandag a.s. begint onze TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Zoon droge Kuch Deze overtreft alle andere door de onnoemelijk lage prijzen, a contant. In alle afdeelingen enorme koopjes. Een ieder raadt mee hoe laat het horloge stil blijft staan Fa. I. MOERBEEK Zn. fexelsche Berichten Zaterdag 4 Januari 1936 sobureau voor de Midden- Q fen worden. □□□□□□rcr föest-Grizp-BrcnchiUs-Asthma jVéfhöÓgdswértónq 75cent 1 1 Vprlaaade prijzen -W GENERAAL SUNG TSJE YOEAN. In een artikel in De Maasbode lezen we over het vangen van jonge olifanten o.m.: Er bestaat kans, dat de gevangenen sterven aan zonnesteek of eenvoudig aan een gebroken hart, zooals een musch in een kooi. In het Volk lezen we in een artikel van W. Hubbard over waarnemingen en filmen in de Afrikaainsche wildernis: Tijdens een filmopname stelden wij vier leeuwen in een veekraal in vrij heid, waarin zich ongeveer veertig ossen bevonden Te Groningen heeft te politie een einde gemaakt aan een ergerlijk geval van dierenmishandeling. Op een binnen plaatsje werd een hok ontruimd, waarin plm. 250 duiven, kippen, eenden, ko nijnen, en marmotten waren geborgen. De dieren bevonden zich op een opper vlak van zes vk. M. in een toestand van ergerlijke vervuiling en verwaarloozing. Hier en daar lagen doode dieren, velen waren ziek. Het hok werd ontruimd. Pro cesverbaal is opgemaakt. In Noorwegen is een Dierenbescher mingswet afgekondigd, waarbij o.m. ver boden is: het dresseeren van dieren voor b.v. een circus, het coupeeren van staar ten, het etaleeren van levende visch en schaaldieren op schotels in etalages, enz. Wie sympathiseeren met het strewn der Ned. Vereen, tot Bescherming van Dieren, geven zich op aan het secr.: Prinses Mariestraat, den Haag. Het Maandblad, dat behalve bovenstaande be richten op zijn 12 pagina's veel meer lezenswaardigs bevat, kost f3.50 fr. p. p. p. jaar. Voor leden f 2.50. MIDDENSTANDERS. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. Handelsinformatie- en Incas- stand, opgericht 1864, biedt in deze tijd groote voordee- len. 0 Een volledig prospectus, waaruit zulks duidelijk blijkt met een ex. van de 14-daag- sche zeer verzorgde courant O 9 wordt op schriftelijke aan- vrage p.o. verstrekt. N.V. PROVINCIAAL BELANG, Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden O kan een speciale overeenk. getrof- «se DE LIST VAN DE SMOKKELAAR. 'Illll© VAN ZON EN MAAN. ©MM MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder: Z. 5 Jan. 0,50 5,09 8.11 15,59 M 6 1,41 6,18 8,10 16,- D. 7 2,44 7,13 8,10 16,02 W 8 3,56 7,55 8,in 16.03 0 9 5,11 8 27 8 09 16,04 V. 10 6 26 8 49 8.09 16,06 z 11 7,37 9,07 8,08 1607 RECENSIES Douwe Egberts-kalender 1936. Een practisch uitgevoerde maandkalender (posttarieven, afstandstabel voor binnen- en buitenland, verkeersteekens, enz.), in diverse kleuren uitgevoerd, ook op een afstand goed leesbaar en met terzijde op ieder blad ruimte voor aanteekeningen. Verbruikers van D.E. koffie en thee ra den we aan 50 punten te verzamelen en daarvoor zoo'n kalender aan te vragen. De Wandelaar, Maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, folklore, enz. Uitg. A. G. Schoonderbeek, Laren (T 7.50 p. j. fr. p.p.) Het is weer een juweel, van binnen en van buiten, dat Dec.-nr. van De Wan delaar. Een schat van prachtige foto's en artikelen, met zorg gekozen, altijd le zenswaard, altijd boeiend, te kust en te keur; over vlinders en vogels, over het wondere leven der paddenstoelen en over de grootsche sterrenhemel, over natuur schoon in Brabant en in Limburg, over Texels vogeltrekstation, over planten in kamer en tuin. £n dan te bedenken, dat het nieuwe jaar weer nieuwe „Wande laars" brengen zal, met nog meer rubriek ken, dan het maandblad nu reeds bevat. We wenschen uitgever en redactie er alle succes mee. llllll© Berouw is beterschap, maar lang lil© niet altijd verbetering. VAN DE BOEKENPLANK. (Voorhanden in Boekhandel Parkstraat) Frans Coenen, Zondagsrust. Roman. 234 blz. Geb. f 1.50. Dr. E. Vogel. Fotograaf. Zakboek. 150 LIL 436 blz. f 2.90. Geb. f3.90. Arthur van Schendel, De Mensdivan Nazareth. Roman. 254 blz. Geb. fl.50. Louis Bromfield, Het Wonder. 338 blz. Geb. fl.90. W. Langhoff, De Veensoldaten. 13 mnd. concentratiekamp. 244 blz. Geb. f 2.90. Willy Corsari, Het mysterie van de MondseheinscKnate. Met groote foto's uit de film. 158 blz. Geb. fl.50. Joh. Oostveen verzamelde „Wat Nederland zingt". Met pianobegeleiding. 250 blz. Geb. fl.65. Breiboek Steek voor Steek, 17 win- termodelLen. Met foto's. 35 ct. - Karei Capek, Tuuntje. Het leven van een jonge hond. Veel prachtfoto's en aar dige tcekeningen. 90 blz. f 1.75. Geb. t 2.50 C. v. Lie rule n-de Greve, Elsbeth. 200 blz. fl.90. Geb. f2.75. Tony de Ridder, God groet u. Een wijdingswoord voor elke dag. 384 blz. Geb. f2.90. Fjansa Welt-Atlas, 63 kaarten, zeer uitvoerig, in kleuren, register met 25000 plaatsnamen. Duitsche uitg. 170 blz. Geb. 90 ct. Collin's National Dictionary and Encyclopedia. 40.000 references. Many illustrations. 512 pages, f 1.25. Als prijzen stellen wij beschikbaar: Een pracht zuiver wollen DEKEN en een schitterende staande SCHEMERLAMP. Aanbevelend, PARKSTRAAT- HOOGEPSTRAAT. KERKNIEUWS. De eerstvolgende Doopsgez. Gemeente avond alhier is bepaald op 14 Jan., aan-i vang des avonds half acht. Er wordt die avond een verloting georganiseerd ten bate van het ziekenhuis van de Russisdhe emigranten te Witmarsum in Brazilië. Tot de hoofdprijzen behoort o.m. een sprei, vervaardigd door de Doopsgez. Zu ster- kring alhier. (Uitvoeriger bericht in De Lampen Brandend van deze maand.) In De Lampen Brandend van deze maand worden zij, die gevoelen voor toe treding tot een op te richten Doopsgez. Kerkkoor, uitgenoodigd zich nog deze maand aan te melden bij mej. N. Boekei, Parkstraat, ot de heer Adr. Bakker, Bin- nenburg. CONCERT TEXELS FANFARE. Men schrijft ons: Texels Fanfarecorps geeft volgende week weer zijn jaarlijksch winterconcert voor zijn donateurs. Zooals uit de adv. blijkt," is het bestuur dit jaar wel op zeer biezondene wijze van de gewoonte afgeweken, door de plaat sen, die Donderdag zullen overblijven, gratis ter beschikking van nog geen donateur zijnde muziekiiefhebbers(sters) te stellen. Het bestuur heeft terdege re kening gehouden met de tijdsomstandig heden en begrijpt zeer goed, dat de kos ten, aan het donateurschap verbonden, voor velen een bezwaar opleveren. Het stelt hen daarom op deze wijze in de ge legenheid om toch het concert te hezoe-; ken. Maar het bestuur is ook van mee- ning, dat er nog velen zijn, voor wie dat bezwaar niet geldt en die toch misschien nog nooit een winterconoert hebben mee gemaakt. Hier is vermoedelijk van toe passing: Onbekend maakt onbemind. Ook voor hen is hier een geschikte ge legenheid om met Tex. Fanfare kennis te maken. Het spreekt vanzelf, dat dit geen regel gaat worden, maar alleen een maatregel is voor dit jaar. Anders zouden sommige donateurs geneigd zijn, volgend jaar geen kaart te koopen, in cle veronder stelling, dat de toegang toch vrij zal zijn. Daardoor zou het paard achter de wagen worden gespannen, hetgeen allerminst onze bedoeling is. Immers: het is er niet om te doen MINDER maar om MEER donateurs te krijgen. Daarom is het te hopen, dat velen van deze gelegenheid gebruik maken en dat deze kennismaking tot gevolg moge hebben: grooter belang stelling voor Tex. Fantare en grooter aantal donateurs. SPORTNIEUWS. Morgen speelt Tex. Boys 1 tegen De Cocksdorp 1, aanvang 2 uur: Jac.Schrama K.Graaf M.Bakker P.v.Heerw. J.v.Sambeek C.Ran Th.Kager J.'Schrama W.Ran C.de Veij Res.: Jb.Dijt. D.Witte Half één Tex. Boys ADe Cocksd. A: H.Schrama J.Rijk Jac.v.Heerw. KeesWitte J. Hopman A.Witfe Th.v.Heerw. N.v.Heerw. K.Witte L.v. Heerw. S.J.Zijm. Res.: D.J.Witte. - B. NIEUWE LIJKAUTO. Door de hoeren C. Boon en R. Kooi man alhier werd een lijkauto aangeschaft, merk Chrysler; de carosserie is gebouwd op verlengd chassis. We werden in de gelegenheid gesteld om de auto te bezich tigen en kunnen verklaren, dat ze naar de eisch van de tijd is ingericht. Ze zal niet alleen voor begrafenissen op Texel te- beschikking staan, maar ook voor vervoer aan de vaste waf, terwijl het tariet, naar ons werd verzekerd, geheel aangepast is aan de huidige tijdsomstandigheden. Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 's nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door slijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die raakt Ge binnen 24 uur kwijt, als Ge Akker's Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die slijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht de gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan doeningen. Neem vandaag nog bij: President van de nieuwe Politieke Raad ingesteld ten behoeve van de Noordelijke Provinciën van China. OOSTEREND. ZAKENNIEUWS. Filiaal C. Huisman (J. Lok) liet raden naar het aantal bruine boonen in een fiescli (3475). De le prijs, fl. advocaat, werd gewonnen door D. Roeper, de Waal, 3485; 2. een pot boerenjongens, door H. Fenijn, 3456; 3. een fl. wijn, door J. v. Maldegem, Eierland, 3499. D. UITVOERING EXCELSIOR. Op Nieuwjaarsdag heeft „Excelsior"een welgeslaagde uitvoering gegeven in 't Ge bouw voor Clir. Belangen. Om acht uur is de zaal reeds gelieel gevuld en opent voorz. J. Daalder door te laten zingen Ps. 97, vers 1 en door voor te gaan in gebed. Voorz. zegt over zoo'n groote opkomst verheugd te zijn en hoopt van harte, dat de belangstelling dit nieuwe jaar niet zal verflauwen. Excel sior hoopt ook dit jaar weer actief te zijn. De directeur krijgt hierna de lci- dnig en de muziek zet in met de marsch „Le drapeau Eindhoven". Dit nummer valt al dadelijk een luid applaus ten deel. Na de eerste twee nummers muziek, welke de stemming er in brengen, volgen twee voordrachten van J. Daalder, Scheiden en Het vreemde woori, liet laatste van de bekende Huib de Rijmelaar. De voor drachten blijken weer een aangename af wisseling, er wordt luid geapplaudiseerd. Het verdere programma is rijk gevari eerd, te veel om op te noemen. Een mannenkoor, gevormd uit de muzikanten, laat zich ook meermalen hooren en geeft ook een mooie afwisseling, hoewel men kan hooren, dat het nog een jong koor is. De muziek speelt het meenendeel der stukken op verdienstelijke wijze. Na de pauze volgt een prijsvraag. Een 15-tal muzikanten wend aan het publiek voorgesteld, eerst in persoon daarna als schaduwbeelden. Het publiek moest aan- teekenen, van wie de schaduwen, bijna on herkenbaar soms, waren. De beste op lossingen werden beloond: 1. een taart aan mej. J. v. Kan, 2. een speculaas, mej. N.BremerMossel, 3. een worst, mej. I. Vlaming. Nu kregen we nog het schim menspel „Op het ijs", door zang bege-' leid. Meermalen brachten de verschijnin gen de lachspieren danig in beweging. Aan het slot brak een daverend applaus los. Ook was er nog een spreekwoor- denpuzzle. Een elftal spreekwoorden werd door schaduwen voorgesteld en het publiek kreeg weer gelegenheid om deze aan te duiden. 1. een taart, S.Daalder; 2. een speculaas, mej. A. Harten en 3. een worst, mej. M. de Visser. Om ongeveer half 12 was het groote program afgewerkt en sloot de heer C. Bremer door te laten zingen „Komt Iaat ons voortgaan kinderen, want de avond is nabij". Daarna ging hij voor in dank gebed. Moge deze avond door het publiek op de juiste waarde worden geschat en niemand zoo mogelijk zijn steun als do nateur aan het corps onthouden. D. ZOO MOET HET Hoevelen staan voor een somber keer punt? Hoe weinigen konden zonder be zorgdheid 't nieuwe jaar intreden? 't Kan de kloekste te nijpend worden, hoeveel hulp ook gereikt wordt. Zijn wij nog niet aan het uiterste, wordt het donkerder, gaat het pad voor ons, in steiler spoor? Volhouden en samenhouden, in ver trouwen, uitziend bij de weg, bedacht zaam maar vastberaden. Anderen hebben vóór ons voor heete vuren gestaan. Maar met moed en de wil om elk het uiterste te geven en omi elkander te vinden en te schragen, zijn zij er gekomen. Dat zij ook nu de sterkende gedachte nu een nieuwe tijdsruimte zich in haar onbekendheid voor ons opent. De handen ineen. En dan: Voerman, rijd in Godsnaam, voort.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 5