Op elke wond Purol. Fl DAMPO f Gemengd Nieuws DE KOOG. DE KAMPWEG VRAAGT MARKTBERICHTEN Er DE GROOTE REIS. Maandag wordt door de R.K. Tooned- vereeniging „Omhoog" in De Zwaan het tooneelspel „De Groote Reis" opgevoerd. Gezien het succes bij eerder optreden, zien we deze avonden met belangstelling tegemoet. DAT KNAPT OP. Aan beide zijden van de Koogerweg wordt tusschen de Alg. Begraafplaats en Buitenlust een grintpad aangelegd! Een uitkomst, vooral in deze tijd van regen en modder. De bewoners van deze buurt zullen deze verbetering zeker op prijs stellen. GRATIS HUISHOUD ONDER WIJS. Gaarne maken we er belanghebbenden opmerkzaam op, dat bij voldoende deel name ook te Oosterend en te Oudeschild gelegenheid zal worden gegeven voor het kosteloos volgen van een cursus in Huis- houidonderwijs. Inlichtingen worden ver strekt door de heeren: H. Klimp, Den Burg; S. Zuidema, Oosterend; Jb.Bruin, Oudeschild. Verkoudheid van Neus, Hoofd Keel en orst Doos 30 cent „Wat Mijnhardt maakt is goed" SPORTNIEUWS. KORFBAL. In de korfbalcompetitie wordt Zondag gespeeld Verdo Nigro "2S.V.C. In den Helder wordt gespeeld: HKCElto 2. De wedstrijd Zwaluw—OKC gaaf op verzoen van me eerste ciuo niet 'door. VOETBAL. Morgen gaat de algemeene voetbalbe langstelling uit naar de ontmoeting te Parijs tusschen het Fransche eu Neder- landsche elftal. Het ooggetuigeverslag van de heer Hollander zal ons weer anderhalf uur doen meeleven. We hopen, op een herhaling van „Dublin". Het Nederl. elftal komt in dezelfde sa menstelling uit als tegen Ierland. Alleen is er nog geen zekerheid of Smit, die zich onlangs blesseerde, zal meespelen. In NHVB 2 F spelen M.L.D.Helder 4; Schagen 2Zeemacht; Oudesluis HRC 5. Het zou ons niet verwonderen, als de beide leiders in deze afd. ieder een nederlaag te slikken zouden krijgen. Op ons terreih speelt om 12.15 Texel 2— ZVS-elftal uit den Helder. Aanvang 11 uur: Texel ATexel B. Dit is een oefenwedstrijd ter controle van de steriele der elftallen. Ieder kome trouw en op tijd. We lazen in „De W. Friesche Sportne- vue" een verslag over Strandvogels-Texel. De schrijver had meer van Texel ver wacht, hetgeen een gevolg is van 'de goe de roep, die er van ons spel is uitgegaan. Hij meende, dat T. onder zijn vorm speel de, terwijl bet terrein uitstekend ge noemd werd. Over het algemeen werd er tamelijk lauw gespeeld, schrijft hij. Wel wanen de meeste groen-zwarten technisch de meerderen van de Strandvogels, maar er zat geen systeem in. De schrijver be sluit: Al met al een matige wedstrijd. Zóó spelend zal T. een heele dobber heb ben om in Alkmaar van Go Ahead te win nen. Dat zullen de aanwezigen Go Aheadspelers ook wel hebben gezien. inderdaad moeten onze spelers, vooral de voorhoede, vinniger optreden, maar we moeten er altijd rekening mede houden, dat T. niet alleen de tegenpartij, die zich tot het uiterste zal geven omdat ze tegen de leiders spelen, moet overwinnen, maar ook de zware velden. Voor ons was het Strandvogelveld zeer glad en zwaar te bespelen, waarop telkens bleek, dat de tegenpartij zich beter kon bewegen. Dat Alkmaar ons sterker zou voorstellen, kan ons slechts tot voordeel zijn, maar we weten beter. Bovendien speelt T. dan zijn beste wedstrijd van het seizoen. Daar zijn we van overtuigd. Bij tijdig opgeven zijn de kosten bij vooruitbetaling retour Den BurgAlk maar f 1.60 p.p. Vanaf Oudeschild f 1.35 De opgave sluit 24 Jan., 's av. 6 uur. Maandag a.s .wordt ieder lid, dat mee wil werken aan het zeer interessante pro gramma, dat zal worden uitgevoerd, ver wacht in hotel Texel. Aanvang 8.45 uur. De adspiranten moeten zich beter gaan gedragen. Zij hebben ook een taak en die behooren ze met vreugde te vervullen. Laat het niet zoover komen, vrienden, dat we tegen jullie moeten optreden. Woens dag zullen we nog eenmaal" probeeren. Loopt het verkeerd, dan stoppen we. Om elf uur A tegen B: A (wit) L.Goënga Jac.Kikkert Jac.Koorn A.Broekman D.Huizinga P.J.Koorn H.Dop K.Boswijk Jn.Rab H.Broekman H. Boswijk B (gr.zwart) S.Keijser (Oosterend) W.Langeveld H.Hillen B.Koningsveld H.Boon L.Rijk H.Mulder W.Roeper C.Zutphen J.v.d.Pijl P.List Res.: B. Koorn. Training: Maandagavond van Tialf acht tot uiterlijk half 9: Adsp. voor Texel 1 en reserves. Maakt u gereed voor de groote strijd op 26 Jan. D.D. ESPERANTO-HUWEL1JKEN. Volgens een bericht, dat we uit Zwe den ontvingen, is daar de heer Birger Karlson, in Esperanto-kringen op Texel welbekend, in het huwelijk is getreden met mei. N. de Jong, Nederland (zijn adres: Rösen 9, Amal. Zweden.); Ook trad in het huwelijk de hier even eens bekende Tsjechische Esperantist Willy Burgemeister, uit Warnsdorf, met mej. V. Hakansson, uit Amal (Zweden.) RUNDVEE-VERZEKERING TEXEL In het afgeloopen jaar werd voor 13 gestorven runderen f1890 uitbetaald. Aan de vereen, kwam bij slachten ten goede f256,Thans telt de vereen. 126 leden met 806 runderen (vorig jaar 129 leden met 928 r.) met een verzek. waarde van 1 102945,—. Er is in kas een batig sal do van f1230. In de vacature M.W. de Graaf werd voorzien door benoeming van de heer Joh. de Graaf (zie ook volgend - nr.) DE SCHAPENSCHURFT. Om aan de schapenschurft op zijn boer derij radicaal een einde te maken, besloot de heer D. Roeper alle 109 stuks aange tast wolvee door het abattoir te Bode graven te doen afslachten. Gisteren werd plm. een derde per auto ingevolge de Veewet onder politietoezicht daarheen getransporteerd, vandaag gaat een derde en Maandag de rest. Voor de 19 dieren, op het bedrijf van de heer P. Keijser aangetast, wordt een zelfde maatregel getroffen. Daar de ove rige dieren op dit bedrijf onder strenge controle blijven, is de hoop gegrond, dat uitbreiding van de gevreesde ziekte niet behoeft te worden gevreesd. DE COCKSDORP. SPORTNIEUWS. Tex. Boys A—SVC A: 1—4. Zondag wisten onze jongens door hun overwin ning op de Tex. Boys A beslag op het afd.-kampioenschap te leggen. Bravo. Wel gefeliciteerd. Eén wedstrijd werd verloren, de ove rige alle gewonnen. Jullie hebben je feestavond verdiend en krijgen die na tuurlijk ook. Wanneer? Dat zal nog na der beleend gemaakt worden. Tex. Boys 1SVC 1: 35. Het was SVC, dat het eerst met de wind in de1 rug speelde. Aan beide zijden worden eerst de achterhoeden geprobeerd. Doch na 5 mnt. was het de S-Iinksbuiten, die met een prachtschot de T.B.'s doelman passeerde en S. de leiding gaf. Na eei4 kwartier werd een afgemeten voorzet van links keurig door de S-midvoor inge kopt 2—0. Uit een vrije schop maakten de T.B. 21. De rust ging in met 32 voor S. Na de rust werd de strijd for- scher, doch de scheidsrechter, die ver dienstelijk leidde, hield de teugels nogal kort. Het waren de B.'s, die het eerst doelpuntten, doch kort hierna nam S. de ile'ding weer, om kort voor het einde nogmaals het doel der B.'s te doorboren. Met 53 won SVC verdiend. We staan nu met Helder 6 bovenaan, beiden met 14 punten. De kansen staan goed. K. (Dit verslag kwam Vrijdagmorgen pas in ons bezit. Red.) Morgen: Oudeschild 2SVC 2, aanvang half 12, vertrek bus half 11. SVC 2: P.Boon Jz. B.Nieboer D.de Vries C.BooriCz. Jn.VIaming M.deGraaf 'Jn.Nieboer Jb.Verberg L.v.d.Kooij A. v. 't No ordende Jn. Lampers Res: W. Verseput. VERBETERING. Men schrijft ons: Het zal niet reel Tes9elaars bekend zijn, dat we op Texel een weg hebben, die bij voorbaat al genoemd is naar onze nieuwe Burgemeester. Het is echter jam mer, dat de Kampweg, waaraan toch ver scheidene huizen, liggen, in zoo'n ver schrikkelijke toestand verkeert, dat er geen auto meer doorheen komt. Als men bij ot aan de Kampweg woont, verwondert men zich daar wel eens over Onder leiding van de boschwachter wordt nu immers een nieuwe weg gemaakt van de Brink naai' het strand, een zeer belangrijk werkverschaffingsobject. Waar om met datzelfde ploegje werkvolk niet eens een week gewerkt aan de Kampweg, die toch ook tot het staatsbezit behoort. De nieuwe weg zal evengoed vóór het seizoen wel klaar komen. Het zal wel net als zoo vaak zijnvol-i gens de bureaucratie, moet de nieuwe weg gemaakt worden. Aangezien er geen instructies zijn voor verbetering van de Kampweg, zal deze wel in dezelfde toe stand blijven. Opmerking van de Redactie: Niet zoo somber. Het komt ons voor, dat verbete ring niet lang meer op zich zal laten wachten, nu "de aandacht van allen, die een handje helpen kunnen (in figuurlijke zin), daarop gevestigd is. DE WAAL. VERBLINDEND LICHT Maandagmorgen vroeg is een auto van B., bij Menno-hoeve in een greppel ge raakt doordat bestuurder W. door het licht van een wielrijder werd verblind. De kraanwagen van Reij moest er aan te pas komen. Er was alleen materieele schade. Mededeelingcn van Texels Bioscoop-Theater KONING EN KRUIER. Een hoogst vermakelijke film is het, met een lange reeks avonturen, die de toeschouwers anderhalf uur genoegen zul len geven. De zaak zit zoo: Er is een kruier, die een sprekende gelijkenis met de landvoogd, Vorst Christiaan XVil ver toont. Alle pogingen van de politie om daaraan iets te veranderen door kruier Hessdorfer b.v. te bewegen zijn snor at te knippen stranden. Wanneer de man op audiëntie gaat om bij de Ko ning zich tc beklagen stelt de vorst hem voor van rol tijdelijk te wisselen. Dat valt in goede aarde: de koning wordt kruier en de kruier zal een dag de zaken ides konings waarnemen. Wat daar het gevolg van is, laat zich raden maar is in geen kolom te beschrijven. De „kruier" begaat de eene domheid na de andere, terwijl de koning in zijn nieuwe betrek king ook veel beleeft. Maar hij hoort onderwijl veel van wat anders niet tot zijn koninklijke ooren doordringt. Endaar was het nu juist om begonnen. De film geeft, .zooals gezegd, een aan eenschakeling van vermakelijkheden en zal zeker veel waardeering vinden. Uit de dagbladen van Donderdag: (Vervolg) In de Wieringermeerpolder vonden in 1935 tusschen de 700 en 800 arbeiders geregeld werk, alsmede ongeveer 900 werkloozen die te werk weiden gesteldi aan bebossching en drainage. Geoogst werd 17.5 millioen Kg. zaad, 23 mill. Kg. hooy en 650.000 Kg. bieten, waar nog bijkomen de door de pachters van circa 7600 H.A. geoogste producten. Rusland. Een Russ. graanschip zou bij Kroonstad op een mijn geloopen zijn; 31 personen kwamen om. Zweden. In het N. heerscht 40 gr. kou. Groote kudden wolven vallen de rendierkudden aan. 50 rendieren zouden verscheurd zijn. Het Duitsche Roode Kruis zal artsen en geneesmiddelen naar Ahessinië zenden. China. Japan verlangt van minister- pres. Tsjang Kai-tsjek een verklaring, dat de anti-Japansche beweging wordt ver boden, liet communisme zal worden be streden en de Noond-Chineesche kwestie zal worden geregeld als veiligheidsgaran tie voor Mandsjoekwo. Spanje gaat 2 torpedobootjagers, 2 kanonneerbooten en 6 kdeinere schepen bouwen. Engeland. De vlootconferentie dreigt te mislukken daar Japan gelijkheid van vloot met de andere mogendheden eischt. In Z.O. Siberië daalde de temp. tot 60 gr. onder nul. Uit de dagbladen van Vrijdag: Damsport: de 7e en Se partij Rai- chenbach-Vos eindigden remise. Stand nu R 10, V. 6 p. Bij Gorkum reed een auto van een loswal te water. Twee van de zeven in zittenden kwamen om: de 25-j. W. Hup- ner en de 19-j. C. Romijn, uit Sliedrecht. Haarlem. Tegen de 56-j. ambtenaar Ned. Spoorwegen, die aan het plaats kaartenbureau tl 37000 verduisterde, kreeg 2y2 jaar. De man pleegde de verduisteringen in plm. een jaar. Hij bleek f 100.000 ver- speculeerd te hebben. a Nijmegen's inwonertal heeft in '35 de 90.000 overschreden. Te Echt kwamen bij een boerderij- brand een paard en negen koeien om.— Te Den Bosch werd de oud-ge- meenteontvanger van de gemeente Veen wegens verduistering van f3000 tot een jaar veroordeeld. Den Haag. Indiening van het ont werp belasting op buitenl. plezierreizen is spoedig te wachten. Amerika. De filmacteur John Gil bert is, 39 jaar oud, door een hartver lamming overleden. Br. Indië. Gandhi is ernstig ziek. Hij lijdt aan te hooge bloeddruk. China. Te Peiping werden begin Jan. 204 gewone en politieke misdadigers openbaar terechtgesteld. Illlllllllll LUCHTVAART. Engeland. Een militair vliegtuig, op gestegen van het moederschip Furious bij Wight, is in zee gevallen. Twee personen kwamen om. Kipei Prijzi OVER POSTZEGELS. ||i De Curasao-herdenkingszegels f nog geldig tot 31 Dec. '36 Noorwegen brengt een nieuwe 0 weldadigheidspostzegels in omloop, v zien van de beeltenis van Nansen. De Duitsche Rijkspost geeft ter genheid va nliet 10-jarig bestaan %z „Lufthansa" een postzegel van 40 pfH llllll LANDBOUW EN VEETEELT. Lv rnjz.' De Minister heeft besloten tot ven|3,70. 5( dering van de totale bietengarantie 5 pet. ten bate van de Veenkoloniale brieksaardappeltelers 1936 om wat t moet te komen aan de zeer sterke perking, welke ten aanzien van de van fabrieksaardappelen noodig zal Den Haag. Bloembollensaneeri, Of wel 85 pet. der minimumprijzen worden uitgekeerd, is aan twijfel 0 hevig, volgens de N.Rotterd. Crt. LOONEI JSLAGREGELING. Burgemeester en Wethouders van Ti brengen ter kennis van belamgbebbe dat met ingang van 1 Mei 1936 nieuwe regeling in werking treedt betrekking tot het verleenen van lo slagen voor de landbouwbedrijven. Tot 30 April a.s. zal de loonbij. regeling niet gelden. Echter kunnen drijven over dit tijdvak bij voldoi aan de voorwaarden wel in aanme komen voor subsidie uit het werk* heidssubsidiefonds' voor draineeren, u len van grond, diepspitten, kleide! graven van nieuwe slooten, ophalen bestaande waterleidingen, enz. Aanvragen hiervoor behooren te v den ingediend aan den Rijksinspe voor de werkverschaffing te Boe door tusschenkomst van het Gem bestuur. Texel, 10 Januari 1936. Burgem. en Wethouders voornoeii KAMP. De Secretaris, JONKER CORRESPONDENTIE. Een toegezegd verslag van de zing over Rome (voor de R.K.Prod club op Donderdag) kwam nog niet ons bezit. Adressen op advertenties „Adres tetil vragen aan het Bureau van dit blad"\v den in den vervolge verstrekt 11a 's ra dags 12 uur op de dag van verschijn! We treffen deze maatregel om abonni die ons blad pas tegen 11—12 uur 0 vangen, terwille te zijn. Adm: let or zu PREDIKBEURTEN. in Zondag lz januari '38 HERV GEMEENTE Burg, v.m. 10 uur Ds. Visser Ringvergadcring C.J.M. V.'s is uitgeste! Oudeschild vin. 10 uur ds. Scholte. Waal, v.m. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Moen Oosterend, vm. 10 uur Ds. Kok. Bevestiging van ouderlingen diakenen, de Cocksöo p, vm 10 uur ds. Salm nm 7 uur ds. Salm GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Ds .v.d. Leer. nm. 3 uur Cand. Berger. Burg, vm. 10 uur Cand. Berger. nm. 3 uur Ds. v.d. Leer. gebouw Tex Fanfare GEREF. KERK H.V. Oosterend, vm. 10 uur dhr. Schurer nm 2,45 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur Ds. Vis. Diakenbevestiging. Dii Aanvang Zondagsschool. rtie b Burg 'sav. 7 uur ds. Vis I Diakenbevestiging W< Kerkbus van de Koog. dende TC Ms :ongi 17 ia ALKMAAR, 10 Jan.: Tarwe 4,75-5,1 I, gerst 6-6,35; haver 6,70-7,25; gr. groe*-'3 erwten 12-14; grauwe 20-26; vale 16- Coöp. Centr. Eicrveiling Purmerer.d 0 Aanvoer op 7 Jan. 70,80 K.G 65; 66 83 64 60 62 58 59 56 57 53 55 50 52 45,49 80000 eendeieren Schagen 9 Jan. 0 paarden - 0 a (fl veulens a I 40 koeien (vette) 140 a 217, I 6 Geide koeien mag 00 a ijl 3 kalfkoeien 140 a 1.1 119 vette schapen 14,— a 19,'3 90 overhouders 9 a 13,fl 30 Nuchtere kalveren 6, a 14, 24 vette varkens per kg 0,35 a 0,fl magere varkens a 111 biggen 10,00a HijS 75000 stuks f 4 50 a f

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 6