BIJ ONZE FOTO'S FEUSLLETON - ENGELAND. DUITSCHLAND. ZWITSERLAND 67 Ik begrijp het nu, riep Junius uit. Ik weet Zoo, begrijp je het. De woorden van 'de bochel sneden als een scheermes door de duisternis. Ja, dat verwachtte ik. Te laat, Bronson. Ik heb nu met alles en. iedereen afgerekend. En jij zult sterven. De woorden drongen nauwelijks meer tot Junius door. Hij had nog maar een duidelijke gedachte. Eindelijk begreep hij het. En miss Courtleigh zal jou zien ster ven. Zij houdt van je. Ja, en daarom zal het geen prettig tooneel voor haar zijn. Zij zal schreeuwen en gillen en ik zal voor het eerst van mijn leven eens ple zier beleven. Dan komt zij aan de beurt. Jammer, dat jij dan niet meer leeft en dat jij er geen getuige van kunt zijn, maar ik beloof je Hij zweeg. Er werd geklopt; toen "nog eens, en vervolgens nog eens. Dat moest Laurel zijn. Junius' lichaam was als een gespannen veer. Nu was het oogenblik gekomen om zich op zijn doodsvijand te werpen, maar opnieuw scheen de bochel zijn ge- EGYPTE. iiiiir'iiiiiiüiiMiiitiiiii.iiiii.jiii EGYPTE. Kroonprins Faroek van Egypte reisde naar Engeland, waar hij in de krijgswetenschap wordt opgeleid. ENGELAND. Ir. Barnes Wallis heeft voor de Engelsche regeering dit vliegtuig gebouwd. Het kan niet alleen een grootje afstand zonder tusschenlandiing afleg gen maar levert bovendien voor afweerge schut weinig trefkans op. We herinne ren er aan, dat Ir. Wallis ook de bouw meester was van liet luchtschip R. 100. DUITSCHLAND. In verscheidene auto bussen en trams te Berlijn zijn de con ducteurs uitgerust met een dergelijk ap paraat. Zij kunnen daarmee zelf de ver- eischte kaartjes drukken. Of zulke ma chines in de practijk zullen voldoen, is aan twijfel onderhevig. ZWITSERLAND. Sir Samuel Hoare, die als Engelands Minister van Buitenl. Zaken door Sir Anth. Eden werd opge volgd, brengt, ver van alle politieke be slommering, een deel van zijn vacantie in Zwitserland door. We beelden hem hier niet zijn echtgenoote af. ITALIË FRANKRIJK J Hries r "beste meer Te Mlllllll OOSTENRIJK ITALIË. Kroonprinses Marie José neemt deel aan de verpleging van uit Oost-Afrika ziek of gewond thuisgekomen soldaten. De prinses is, zooals bekend een zuster van Koning Leopold van Bel gië. FRANKRIJK. De voorbereiding van de Wereldtentoonstelling, welke in 1937 te Parijs gehouden wordt, is in volle gang. Hier ziet men arbeiders bezig met liet vellen van boomen van de Avenue du Pres. Wilson. Op de achtergrond de Eiffeltoren. OOSTENRIJK. Hier beelden we Her tog Otto van Habsburg af in Magyaarsch nationaal costuum. Hertog Otto maakt, zooals men weet, aanspraak op de troon ingeval de monarchie mocht worden her steld. AMERIKA. Wie is dat? In 99 van de 100 gevallen zal het antwoord luiden: President Roosevelt. Maar die is het echter niet: het is zijn dubbelganger, Hen ry Smith, een uitgever te New-York, die als een tegenstander van Roosevelt's po litiek bekend staat. HET WAS ANDERS JAGERS-LATIJN dachten te raden. Pas op, waarschuwde hij. Jullie zult beiden sterven, maar sterven en sterven is niet hetzelfde. Junius huiverde. Er viel een adembe nemende stilte; het was alsof de aarde zelf haar adem inhield. Opnieuw werd er zacht maar duidelijk geklopt. Nog even luisterde hij naar het hijgend ademhalen van de bochel; toen sprong hij op hem| toe. Een heftige slag trof Junius precies boven de slaap. Junius onderging de zon derlinge gewaarwording, dat zijn lichaam bewusteloos neerviel, terwijl zijn geest even hetuer bleef werken. Hij hoorde een afschuwelijk grijnslachje en tegelijk voel de hij touwen, die zich om zijn polsen en enkels diep in het vleesch drongen en hem elke beweging onmogelijk maakten. Toen weerklonk opnieuw driemaal het noodlottig getik. De bochel liet hem los en verwijderde zich. Junius hoorde een zacht gepiep, ge volgd door een metalen geluid, dat hem aan de koperen olifantjes deed denken. Op hetzelfde oogenblik voelde hij door het donker een luchtstroom op zich toe waaien; de muur had zich geopend. Hierheen, lieveling, zei een stem. Junius schrok. Het was zijn stem en toch had hij zijn mond niet geopend. Doch hij 'begreep het: de bochel had zijn stem nagebootst om Laurel over de noodlot tige drempel te lokken. Hij wilde schreeu wen, waarschuwen, maar nog voor hij een klank had uitgebracht, sprak een andere stem: Dank je, Munger. Blij dat je sprak. Je kunt je stem wel aardig verdraaien, maar Juniper's stem ken ik toch te goed om me te laten bedriegen. De bochel zweeg. Het was Junius of 'de wereld een oogenblik stil stond. Dat was Napoleon Brown's stem. Ben je daar, Juniper? vroeg Nap. Ja, hier, antwoordde hij zwak. Waarwaar is zij Wie O, die vrouw. Beneden. Staat haar beenen te roosteren voor het vuur. Heeft koude voeten, 't Is guur buiten. Maar steek eens een lichtje aan, Juniper. Ik heb mijn zaklantaarn niet meegebracht. Ik vergeet dat ding altijd, als buiten de' zon schijnt. Wat is er gebeurd, Juniper? Er weerklonk een schurend geluidje; een vlammetje ontbrandde. Napoleon Brown stond in de opening met een luci fer in de eene en een revolver in de an-' dere hand. De bochel zag aschgrauw en trok zich langzaam terug. Met één oog opslag had Brown de situatie overzien. Goeie genade, riep hij uit. Het vlammetje van de lucifer doofde weer, maar niet voor Junius gezien had dat de bochel een van de olifantjes in zijn zak liet glijden. Krerdc V Kir; ■nans vaiei AMERIKA het s n et h.et i imme laat t ee.ei na el Geen grapjes, Munger, raadde t poleon aan. Ik heb goede ooren en 1 I op het gehoor schieten. Ik zal je dadel! losmaken, Juniper. Behoedzame voetstappen weerklonk Junius werd zich plotseling bewust, de luchtstroom had opgehouden, opening moest zich weer gesloten heblx Op hetzelfde oogenblik boog £Iap over hem heen. Waar heb ik dat mes nii? mompel zijn vriend. Ik doe het altijd in de v keerde zak. Nu Een felle lichtstraal doorsneed die da ternis en op hetzelfde oogenblik \v« klonk een revolverschot. Napoleon slaal een schorre kreet van pijn; de bod lachte hoonend. Even snel als het lk opflitste, was het weer verdwenen. Vervloekt, gromde Napoleon Bro met onzekere stem. Mijn rechterarm getroffen en ik heb m'n revolver la' vallen. Nu gaan we er aan, Juniper, tenzij Verroer je niet, waarschuwde bochel, of je krijgt een tweede ko^ En dit keer schiet ik je neer. Napoleon bromde iets, dat zoowel P als afschuw uitdrukte. Junius wrong in allerlei bochten om zichvan de k» I den te bevrijden, die om polsen en enk snoerden, maar het gevolg was sleet. -> dat ze dieper in zijn vleesch drongen- 187 188 189 189 189- 1S9: 189' (Wordt vervolgd! i Retouch

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4