Aspirin qttfr TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Mik&a Abonneert U op dit blad. Texelsche Berichten „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar". Gemengd Nieuws Woensdag 19 Februari 1936 co ra- Eer. ilijke vanaf zelfs i. B orge- er en voor i van leigh ont' DIENSTPLICHT. Jaarlijksch onderzoek. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van verlofgangers der lichtingen 1924 en 1927, dat zij zich in de maand Juni van dit jaar aan het jaarlijksch onder zoek zullen moeten onderwerpen. De plaats en tijd van het onderzoek zal nader worden bekend gemaakt. Texel 17 Februari 1936. De Burgemeester voornoemd, KAMP. Aan de Middelb. Techn. School te Amsterdam werd de heer Koen Koorn Dz. bevorderd van de Se naar de 6e klas. De gisteren in hotel Texel door de N.S.B. belegde propag. vergadering werd door 50 a 60 personen bijgewoond. Ze had een rustig verloop. Spreker: de heer Vlekke, lid Prov. Staten. (Zie verslag in volgend nummer) IN MEMOR1AM H. KLIMP. Het Alg. Ned. Landbouwblad van vo rige week wijdt een waandeerend artikel aan de nagedachtenis van de heer H. Klimp, in leven hoofd van de Lagere Landbouwschool alhier. We nemen er het volgende uit over: „De heer Klimp mocht zich in de ach-, ting van geheel Texel verheugen, om de degelijke en uiterst nauwgezette wijze, waarop hij zijn werk placht te verrichten. Kort voor zijn dood heeft hij nog een aanvang gemaakt met het geven van les sen aan een cursus in Lawdbouwboek- houden voor onze afdeelingen. Het was hem echter niet gegeven, deze te mogen beëindigen. Vflen zullen met dankbaarheid terug denken aan hetgeen de heer Klimp voor hen in hun jeugd en in latere levensjaren is geweest. Hij ruste in vrede!" Aan ons verslag van de teraardebe stelling dient nog te worden toegevoegd, dat ook een fraaie krans van de bewoners van Zuid-Eierland op het graf werd ge legd. VOOR DE SCHOOL K.L.M.-leermiddelen. In verband met het optreden van de heer A. Viruly, K.L.M.-gezagvoerder, met een causerie en een film over en van Se Indië-route voor de abonné's van ons blad en hun huisgenooten op 7 Maart a.s., mochten we van de K.L.M. o.m. een groote routekaart ontvangen, welke ons voorkomt een uitnemend leermiddel te zijn voor de hoogste klassen onder lagere scholen en voor onze U.L.O. We hebben ons daarom tot de K.L.M. gewend met de vraag, of zij die kaart wellicht voor i edere school ter beschikk ng kan stellen, in welk geval wij ons gaarne met doorzending hadden willen belasten. In antwoord hierop deelde de K.L.M. ons mee, dat bedoelde kaart met bij be- hoorende cartonnen Fokker-Douglas vlieg tuigjes aan onderwijsinstellingen wordt toegezonden na ontvangst van 30 ct. voor porto en verpakking (giro 58150). Voor eenzelfde bedrag zijn beschikbaar: 1. Plaat doorsnede Fokker F 36 Arend; 2. Plaat doorsnede Fokker-Douglas, Europ. uitrusting; 3. Idem, Indische uitrusting. We kunnen heeren hoofden der scholen aanbevelen een of meer van deze platen aan te vragen. Bestelt in elk geval de route-kaart. Alle vliegstations aan de Indië-lijn kunt ge daarop vinden. middenstanders. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. 9 Handelsinformatie- en Incas- sobureau voor de Midden- 9 stand, opgericht 1864, biedt in deze tijd groote voordee- len. G 9 Een volledig prospectus, waaruit zulks duidelijk blijkt 9 met een ex. van de 14-daag- 9 sche zeer verzorgde courant wordt op schriftelijke aan- G 9 vrage p.o. verstrekt. O G N.V. PROVINCIAAL BELANG, Q Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) G AMSTERDAM C. G Voor Middenst. Fed. en Bonden Q kan een speciale overeenk. getrof- Q fen worden. DQGGGJOnCT9 „1VOROL* De Nederlandsche tandpasta U.D.I. ontving nog voor de verlo ting een Silpacca aardappel- en soep lepel van Dros' Magazijn. WAARSCHUWING voor wielrijders Den Burg-Oudeschild. Maandag zijn aan de Schilderweg bor den geplaatst, volgens welke wielrijders voortaan van het fietspad Den Burg Oudeschild v.v. gebruik moeten makea Wie zich daar niet aan stoort, stelt zich bloot aan een procesverbaal, oproep door het kantongerecht, tijdverlies, boete, enz. Sla de goede raad: „neem het fietspad" dus niet in de wind, maar let op het snel verkeer, wanneer ge van het Schildereind in de richting Oudeschild gaat en de rij weg moet oversteken om het fietspad te bereiken. SPORTNIEUWS. Feestavond. De jongste adspiranten worden vanmiddag om 5 uur in hotel Texel verwacht voor „grim"-oefeningen. Training. Vrijdag wordt weer ge oefend. Als het veld het toelaat op liet terrein, anders een loopoefening, leder zij present. Zondag moet iedere speler in conditie zijn om van N.Niedorp te winnen. Als het meeloopt zullen we dan toch eindelijk weer eens een wedstrijd zien en dan nog wel tegen N.Niedorp, hetgeen een fraaie belooft te worden. Zaterdagmiddag baden. Programma a.s. Zondag: Schagen - Alkmaar, TexelN.Niedorp, AndijkD. T.S. NHVB: Oudeschild—Zeemacht, HRC 5 Helder 4, Texel 2M.L.D. FEESTAVOND S.V. TEXEL. Feestavonden als die van S.V. Texel hebben een goede naam, en we verwach-i ten, dat ook die van heden aan de hoog gespannen verwachtingen beantwoorden zal. Veel tijd en moeite zijn aan de voor bereiding besteed, het belooft weer „dik in orde" te zijn. Het programma ver meldt vrije oefeningen en standen van de Texel-adsp. onder leiding van Gom Wit vliet, een sport-revue in 7 tafereelen (van training, oliebollen en meer), optreden van N.R. als zanger-conferencier, een tooneelstukje „De geest van Suzanna" getiteld, enz. De zaal raakt zeker vol! Bespreekt uw plaats. EEN JUBILEUM. Een bakerpraatje, lezer, maar in de let terlijke zin van het woord: een praatje, een berichtje, zoo ge wilt, over een baker. Want volgens Van Dale is een baker-' praatje in de gewone beteekenis „kwaad sprekende beuzelpraat, zooals van bakers veel werd gehoord." En u begrijpt: daar mee beeft, wat hier volgt, heelemaal niets te maken. Integendeel. We willen even meededen, dat het Maandag 24 Febr. 12Va jaar geleden zal zijn, dat mej. Corn. Witte, beter bekend als „Tante Kneel" haar loopbaan als baker begon. Het wa ren ruim 150 Texelaartjes, die in hun eerste dagen aan haar zorg en toewijding waren toevertrouwd. Wie haar kennen, kunnen getuigen, dat zij voor haar taak volkomen berekend is en dat het haar aan hartelijke sympathiebewijzen op haar jubeldag niet zal ontbreken. R.K. MIDDENSTANDSVEREEN. Men deelt ons mee, dat ook d'e heer C. Schoenmaker, voorz. van de afd. Texel van de R.K. Middenst. Vereen., aan de conferentie te Alkmaar over de vorming van een borgstellingsfonds deelgenomen heeft. Naar gemeld wondt zou voor de vorming van zoo'n fonds een omslag van 15 a 20 ct. per inwoner noodig zijn. (Schager Crt.) DF. COCKSDORP. „DE HOUTEN HAM". Door Tooneelvereen. „Ons Genoegen" van de Koog wordt Zaterdag alhier in hotel De Hoop opgevoerd het spel in 3 bedrijven De Houten Ham. Zij die van een aardig blijspel en goed spel willen genieten, verzuimen niet deze avond daar van te profiteeren. (Zie adv. in dit nr.) SIMULTAAN DAMPARTIJ. De belangstelling voor de simultaan- partij dammen door de heer S. v. Heer- waarden, Zaterdagavond in het café van de "heer Notk gehouden, was nog grooter dan de vorige keer, zoowel van de zijde der kijkers als die der spelers. Tegen niet minder dan 28 dammers trad de heer Van Heerwaarden in het strijdperk. Wederom werden alle partijen door hem gewonnen. De partijen, tegen de heeren A. Stolk en C. Troost hadden het meest spannende verloop. Deze heeren deden hun uiterste best om het tot remise te brengen, doch het was tevergeefsch. Ook hier wist de heer Van Heerwaarden ten slotte te zege vieren. DEN HOORN. SPORTNIEUWS Zondag werd alhier gespeeld voor de comp. ZwaluwOKC. Bekle partijen wa ren vrijwel even sterk, zoodat we een vlugge wedstrijd kregen met in het begin Z. iets in de meerderheid. Deels door onfortuinlijkheid bleven doelpunten uit. Toen kwam OKC los. Het wist spoedig na elkaar 10 en 2—0 te maken. Na de omwisseling zette Z. er alles op, doch het was vergeefsdi. Ook het anders goede duo Lap-Duinker maakte er niet veel van. In een onbewaakt oogenblik ver- groote OKC de voorsprong, waarmee de rust kwam. Na de rust werd er weer soms wat forscli gespeeld. Doch hoe Z. zwoegde, het was OKC, dat 40 maakte. Na omruiling kwamen Kalis Jr. en Cupi do in de aanval. Dit waren de eenigen, die uitblonken. Zij hebben het talrijke publiek door een mooi schot van Cupido laten juichen, de eer was gered. Doch OKC maakte nog 51. Kort voor het einde verkleinde C. Drijver de achter stand, waarmee het einde kwam. Er werd meer enthousiast dan mooi gespeeld, de productiefste heeft gewonnen. Scheids rechter Geus, bijgestaan door A.Kieviet en P. Vermeulen als grensrechters, leidde deze zware wedstrijd correct. J.B. OUDESCHILD. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de adv. betreffende de N.V.V.-fihnavond. Als propagandist zal de heer J.C.Faber optreden. VERTEGENWOORDIGER A.P.C. Aan de heer Joh. Dogger, sinds 30 jaar vertegenwoordiger van de A.P.C. alhier, zal met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag worden verleend. De ad ministratie zal daarna worden gevoerd door de lieer Korver, districtsvertegen woordiger te den Helder. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 4 Febr.: 1390 Kg. vereen, wulken; 717 Kg. vrije wulken; 44 Kg. vrije garnalen. 5 Febr.: 412 Kg. vrije wulken; 75 Kg. vrije garnalen; 923 vereen, wulken. 6 Febr.: 542 Kg. vereen, wulken; 256 Kg. vrije wulken; 160 Kg. vrije garnalen. 7 Febr.: Ill Kg. vrije garnalen; 161 Kg. vrije wulken; 366 Kg. vereen, wulken 8 Febr.: 161 Kg. vrije garnalen. 10 Febr.: 88 Kg. vereen, wulken; 73 Kg. vrije wulken. 12 Febr.: 70 Kg. vrije wulken291 Kg. vrije garnalen. 13 Febr.: 276 Kg. vrije garnalen; 14 Febr.: 469 Kg. vrije garnalen; 256 Kg. vereen, garnalen. 17 Febr.: 17 Kg. vrije garnalen. Door de kou van de vorige week zijn de wulken weggekropen, zoodat er zoo goed als niets te vangen was. De kleine partijtjes, die aangevoerd zijn, werden bij laag water aan de dijk opgezocht. De wulkenvisscherij heeft gedurende het ge- heele seizoen belangrijk minder opgele verd dan verleden jaar. Het Tij kt wel, ot de wulken langzamerhand verdwijnen. OOSTEREND. A.R. KIESVEREEN. „NEDERLAND EN ORANJE." Vrijdagavond hield deze vereeniging haar jaarvergadering onder leiding van ide heer H. P. Bolt, voorz. Geopend wordt met het zingen van Ps. 25:2 en gebed em het lezen van een gedeelte uit Rom. 13. De voorz. wijst vervolgens op de moei lijke omstandigheden op publiek terrein. De maatregelen, door de regeering ge nomen, hebben niet altijd instemming. Ve len zijn ontevreden, maar, zegt hij, laat ons vooral op de goede dingen letten, waarin wij ons nog kunnen verheugen in tegenstelling met de bewoners van de landen om ons heen. Onze vrijheden mo gen we nog wel dubbel op prijs stellen, wanneer we zien wat er in b.v. Rusland, Duitschland en Frankrijk gebeurt. In Ne derland worden onze' Chr. ^grondslagen ons nog gelaten. Secr. Van den Brink leest nu zijn uit voerig jaarverslag en daarna geeft pen ningmeester Joh. A. Eelman een over zicht over de financiën. Bij de bestuursverkiezing wordt her kozen penningm. Joh. A. Eelman. In de plaats van Q. Bakker wordt gekozen A. de Visser. De heer Joh. A. Eelman houdt nu een inleiding over „Het oorlogsvraagstuk". Spr. gaat er van uit, dat de oorsprong van de oorlog gelegen is in het woord van Da Costa: Op de bodem aller vra gen ligt der wereld zondeschuld. Uit oor zaak der verdorven menschheid zijn de overheden van God ingesteld en is haai- 't zwaard gegeven om de ongebondenheid te bedwingen. Wij hebben deze overheden te gehoorzamen (Rom. 13.) Daarom ook steunen wij het werk van de Volkenbond om op te bouwen het samenleven op basis der gerechtigheid. Spr. memoreert de uitspraak van Cromwell, „Bidt God en houdt uw kruid droog". Spr. zegt een voorstander te zijn van ontwapen hg, doch internationaal, niet nationaal. Spr. is van meening, dat door nationale ontwapening het oorlogsgevaar wordt vergroot. Spr. pleit voor een weermacht, die in staat is om binnenlandsche orde te handhaven en de internationale verplichtingen na te komen. Gerechtigheid verhoogt een volk, van Aspirin-fabletten berust daarop, dat zij, in tegen stelling tot veel namaak- producten, ook de kleinste bloedvaten verwijden, de circulatie van het bloed gunstig beinvloeden en zodoende de bloedsom loop bevorderen. Dit is bij zonder belangrijk bij griep en verkoudheidsziekten. let product van vertrouwen. Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. h 10 ets. maar de zonïie is een schandvlek der Natiën. Hiermee besluit spr. zijn met aandacht gevolgd betoog, waarop een geanimeerde bespreking volgt. Ds. Van der Leer sluit hierna de vergadering met dankgebed. D. DE KOOG. V.V.V. „TEXEL". Daar van samenwerking met Mooi Texel dit jaar weer niets zal komen, zal V.V.V. Texel weer uitkomen met een eigen gids, welke volgende week ter perse gaat. Het bestuur stelt aan de leden een contributie voor van 50 ct. per bed. Adverteutie's voor de gids kunnen tot Zaterdag opgei gegeven worden bij het bestuur,» en aan het bureau van dit blad (onder motto: Gids V.V.V. Texel de Koog.) M.L. In Nederland bracht de inkomsten belasting in Jan. 4.3 mill, meer op dan Jan. 1934. Vermogens- en grondbel. brach ten samen 6.8 mill, meer op. Amsterdam's nieuwe stadhuis zal vermoedelijk wonden ontworpen door een Comm. van vooraanstaande bouwmees ters. Amsterdam. Uit verslag ja ar verg ad. Witte Kruis: Ledental steeg van 5841 tot 7012. Aantal bezoeken door verpleegsters in 1935 62025. Totale uitgaven ruim 55,3 duizend gld. De ontvangsten bleven daar beneden. Rotterdam, pleegt overleg met de regeering over wijziging begrooting en andere maatregelen tot leniging financ. nood. Den Haag. Eerste Kamer aanvaardde ontwerp-onderwijsbezu iniging met 24-11 stemmen. De gehuwde onderwijzeres zal ontslagen worden. Tegen: Soc.-Dem. en N.S.B. Harderwijk. De raad verbood voor taan passagiers per boot naar Harlin- gen te vervoeren of daar op te nemen. Uit scheepvaartkringen rijst verzet. Waar om vervoer per trein, auto' enz. vrijgeV laten Lemmer. Het stoomgemaal was van 28 Dec.17 Febr. onafgebroken in wer king. Naar zee gebracht 308 mill. kub. M. water. Of het in Dec.-Jan. in Friesland ook nat was. Te Neerloon bij Ravestein werd een stuk weiland, groot één H.A., voor f2400 verkocht. Zoo lezen we in Rust Roest. Te Laren is door een hartverlam ming overleden de ijverige secr. van de onlangs gestichte Neeltje Pater-Vereen., A. Pater. Nijmegen. Opening Waalbrug is be paald op 20 Juni. Te Arnhem werd de 55 j. stoker van de oentr. verwarming in de kerk der Evang. Luth. Gemeente doend in de kel der gevonden, vergiftigd door kolen damp. Te Oldeberkoop kwamen bij brand in hoeve W. Bourna 50 koeien en vier paarden om. Bewoners moesten in nacht gewaad vluchten (brand brak om drie uur 's nachts uit.) Niets gered. mm Duitschland zou volgens de Man chester Guardian streven naar een goede verstandhouding met Rusland om zijn eisch tot herstel van zijn militaire positie in het Rijngebied kracht bij te zetten. Duitschland. Alle Joodsche doctoren is de toegang tot de Roode-Kruishospi- ta'en in Beieren ontzegd. Frankrijk. Jeanne Lanmeau, die in in haar jeugd als model diende voor het Jeanne d' Arc-standbeeld, is bij een brand in haar kamer door het omvallen van een kachel om het leven gekomen. Ze werd ruim 80 jaar.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 5