Voorkomt verkoudheid en keelpijn Sedert 1930 nam de Nederl. Schapenstapel met 40 pet. toe. 1930 4S4.430 1934 641.894 1935 680.174 WINKELSLUITING. De Burgemeester der gemeente Texel herinnert de winkeliers aan de bepalingen der Winkelsluitingswet 1930, Staatsblad no. 460. Inzonderheid wordt onder de aandacht gebracht, dat behoudens uitzonderingen, de winkels op Zaterdag gesloten moeten zijn vanaf 10 uur des namiddags en op andere werkdagen vanaf 8 uur 's avonds. Voor den Zondag geldt als algemeene regel, dat de winkels gesloten moeten zijn. Hierop bestaan voor bepaalde winkels uitzonderingen. Is een dergelijke uitzonde ring op een winkel van kracht, dan geldt zij voor bepaalde uien en zijn daaraan voorwaarden verbonden. Aan hen, die van meening zijn, dat voor hun zaak een der uitzonderingsbepalingen van toepassing is, wordt in overweging gegeven zich van de voorwaarden op de Hoogte te stellen en dienovereenkomstig te handelen. Op de naleving van de wettelijke bepa lingen zal een verscherpt toezicht worden uitgeoefend. Texel, 21 Februari 1936. De Burgemeester voornoemd, KAMP. Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater ONS NIEUWE PROGRAMMA. Een programma met twee hoofdnum mers inet zorg gekozen, beide echte film kinderen van deze tijd van techniek en vernuft: De Geheime zender van Londen en Vliegende Schaduwen. Eerstgenoemde behandelt op origineels manier de avonturen van een troepje jongelui, die met hun geheime en dus verboden zender heel Londen vermaken. Het spel van de jonge Engelsche ac teurs tezamen met de vroolijke afwisse ling van romantiek, zang, dans, muziek en sensatie maken deze film zeer aantrek kelijk. Een der grootste attracties van deze rolprent is ongetwijfeld de band van Roy Fox, die door radio-uitzendingen en herhaald optreden in Nederland alom bekend is geworden. Ongetwijfeld zal ieder pubiliek zich amuseenen met deze film, doorspekt van gezonde humor, vol van meesleepende muziek en sensatiomeele scènes. Vliegende Schaduwen is een film zon der speciaal in elkaar gezette sensaties, maar een levensware afwisselende en in hooge mate spannende wildernisfilm voor elk publiek. De vlieger Udet, die reecis zooveel naam maakte door staaltjes van ongekende moed, aan vermetelheid gren zende, in andere films aan de dag gelegd, verzekert ons ook hier weer een uur van spanning, van respect voor zijn ta lent en zijn durf. Export 5065 pet. afgenomen. Aangezien vragen vrij staat, hadden een ge Tweede Kamerleden in het Voor- lcopig Verslag over de begrooting van, het Landbouwcrisisfonds de minister ge vraagd, of hij wil overgaan tot steun aan de schapenhouderij. Daarop heeft dr. Deckers nu geant woord, dat de steun aan de schapenhou derij zijn voortdurende aandacht heeft, doch dat het zeer moeilijk is 0111 te komen tot een regeling, die uitzicht biedt op suc ces; de grooue moeilijkheid bij deze tak van veeteelt is, dat al moge dan wellicht) nog een wijze van steunverleening zijn te vinden, het bezwaarlijk zal zijn, om voor de daaraan noodzakelijk te verbinden teeltbeperking een oplossing te vinden aldus de minister. Het Handelsblad teekent hierbij aan, dat het aantal schapen in Nederland sinds 1930 belangrijk toegenomen is: Een toeneming dus met rond 195.000 stuks of ruim 40 pet. Daar tegenover staat, dat de export v an schap en vleesch, die vóór de crisis schommelde tusschen 5 en 6V- millioen Kg. per jaar (in 1930 nog 5.141.000 kg.) in 1934 zoowel als in 1935 was ineen geschrompeld tot 1.825.000 Kg. dus tot het derde deel van vroeger. De export van levende schapen bedroeg vóór de crisis 4000 a 6000 stuks per jaar (in 1930 3500) en in 1931 (5600), doch in 1934 en 1935 nog slechts 2300 stuks, een daling dus tot de helft. FILM CARP'S GARENFABRIEKEN. De N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing zal de Texelsche dames ook meisjes, mits n et beneden 14 jaar een koste- looze filmavond aanbieden op Woensdag 4 Maart. Vertoond wordt o.m. een inte ressante film, betrekking hebbende op Carp's Garenfabirieken te Helmond, een prachtindustrie, waarmee het een genoe gen zal zijn nader kennis te maken. Zoolang de voorraad strekt zijn kaar ten te bekomen bij de N.V. Vlessing. SPORTNIEUWS Texel 1J. Du kers Jo Ran G.Witvliet. H.Neijens J.Gieles A.Huizinga Spronk M.Vlaming H.Ran Th.Lap P. Neijens D.D. schrijft ons; De feestavond is achter de rug, het resultaat van organiseeren, repeteeren, enz. is voor het voetlicht gebracht en een enorm aantal kijkers was opgekomen om het te zien en te beluisteren. Er gaat heel wat aan zoo'n avond vooraf en nu vooral was het moeilijk, daar de „hoofd persoon", de heer Winter, er niet meer bij kon zijn. Aan hem toch zijn we veel dank verschuldigd, zelfs nog voor deze avond. Over het algemeen kunnen we tevreden zijn. De adspiranten hebben een pluim verdiend. Dus: maar klaarmaken voor onze zomertrip. als er met ambitie wordt getraind. Over „Trainingsflitsen" hoorden we veel goede klanken. We zouden hieraan voldoende gehad hebben, werd opge merkt. We kunnen hiermee rekening hou den volgend jaar. Al doende leert men. Over „De geest van Suzanna" (Een kort Grapje) is de meening meer verdeeld. Op verschillende repetities is wel beter spel gegeven. Er werd nugal gefantaseerd. (O.i. was het spel zoo kwaad niet, maar het stuk werd te veel gerekt, er zat geen gang in. Red.) In totaal echter kun nen we ook op deze avond met genoegen terugzien Van deze plaats af onze har telijke dank aan alle medewerkenden. We stellen die medewerking op hooge prijs. Dat de Vereen, groole belangstelling heeft is weer overduidelijk bewezen. Laten wij er voor zorgen, deze te behouden, maar niet door het verzorgen van een feest avond alleen. Wel mag en kan na een jaar intensieve vercenigingsarbeid, training, comp.-wed- strijden, enz., al of niet mei succes, zoo'n avond een prettige afsluiting zijn en de goede geest bevorderen. Met dank voor alles vestigen wij nu reeds de aandacht op ons 25-jarig jubileum in 1937. De schenkers van de 40 prijzen voor onze verloting, 25 winkeliers en particulieren hartelijk dank. En nugaan we ons weer gereed maken voor morgen. Dan zullen we weer optrekken naar ons Sportterrein en kun nen we na ruim een maand ons le elftal weer eens aan het werk zien. N.Nicdorp is een sterke tegenstander. We hadden zeker verwacht, dat deze ploeg ©en hartig woordje om de bovenste plaats zou heb ben meegesproken. Maar ze blijven door hun goede spelkwaliteit zeer sterke teg nstanders, in staat eenige doelpun ten te maken. Als Texel 1 vol zelfver trouwen de strijd aanpakt, mogen we zelfs een kleine overwinning verwachten, want ook T. speelt een goede partij, maar flink open spel en niet angstvallig enkel verdedigen; kansen scheppen en trachten ze te benutten. Ook in Schagen wordt een belang rijke wedstrijd gespeeld daar Alkmaar op bezoek komt. Ook de uitslag van deze wedstrijd kan belangrijk zijn. Een voor spelling doen we niet. De wedstrijd Am dijkDTS is van geen belang meer. NHVB: In 2 F. wordt gespeeld. Helder 5—Zeemacht 1; HRC 5Helder4; MLDSchagen 2. Adspiranten: Denkt er om, dat Woensdagavond wordt opgegeven wie de reis naar Apeldoorn mogen medemaken en of een spaarregeling gewensclit wordt geacht. Aanvang training 7 en 8 uur. Houw opkomen en niet storend gedra gen. De onderlinge comp. volgt spoedig. Contributie. De Junioren en adsp. die op achter zijn geraakt, moeten zor gen spoedig deze achterstand aan te zui veren. KORFBAL. Tex. Korf halbond Competitie. Weer deed EIto wegens ziekte afbe- richt, terwijl het natte speelveld van HKC SVC thuis hield. De sportief ge speelde wedstrijd ZwaluwOKC eindigde met 25. OKC won. Morgen ontvangt OKC SVC, komt HKC naar den Hoorn en wordt Elto 2doorVerdo Nigro ver wacht. Alle wedstrijden beginnen om 2 uur. De competitieleider verzoekt de clubs, de wedstrijdformulieren vooral duidelijk te willen invullen. Woensdag volgt de stand van de competitie. W. DAT WORDT WAT ïh de 20 Febr. gehouden bestuursverga dering werd besloten tot het einde Maart organiseeren van een feestavond. Gymn. Vereen. Texel heeft haar medewerking toegezegd, hetgeen door de Zwemvereen. ten zeerste wordt gewaardeerd. Eletmoge e^n succes-avond worden. BRANDJE. Door tijdig ingrijpen de motorpomp op de Groeneplaats gaf volop water werd gisteravond te ruim 8 uur een brandje, ontstaan in een vrijstaand stee- nen schuurtje van de heer J. van Zoelein, staande achter zijn woning aan de War moesstraat, spoedig gebluscht. Vermoede lijke oorzaak: broei in een baal kapok. Een partij meubelen, matten, enz. - pas in het schuurtje opgeslagen, werd ver nield. Schade, f400 - t500,wordt door verzekering ten deele gedekt. LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Naar we vernemen zal in de vacature- hoofd lagere landbouwschool, ontstaan door het overlijden van de heer H. Klimp, zoo spoedig mogelijk door benoeming van een tijdelijke leerkracht worden voor zien. ZooJra zich na een oproep van sol licitanten voldoende gegadigden hebben aangemeld, zal benoeming in vaste dienst volgen. Gevolg gevende aan een verzoek uit het H.B.G. zal getracht worden een leerkracht te bekomen met uitgebreide kennis ook op het gebied van bollencuT- tuur. FINANCIEN MOOI TEXEL. We ontvingen ter publicatie een over zicht over het financ. beheer van Mooi Texel over 19341935. Ontvangsten Contributies (verminderd met de bij drage voor de afd) f 1023.75; subs. Ge meente f350; Subs. T.E.S.O. f800; Adv. in pensiongids f385; Adv. op kaartjes 140.50; goedkoope treinen f341.50; Resti tutie gelden f 23; achterstall. gidsgeTden f 10; aandeel afd. in gids t'35;rente 13.70 Jaarbeurs, tentoonstell. 'f 1308.50; gidsen- fonds f639.73; voorraden 1000 ex. gids 1100.voorraden 400 folders f16. voorraden 900 kaart v. Texel tlO. Totaal f 5086.68. Uitgaven: Jaarwedden f650.10; kantoorhuur 53.33; bureaubeh. 88.31; porti pakketpost201.03; telet. 46.31; vergaderingskosten 13.75; lidmaatschappen, subs. 198.50; bodeloo- nen incasso 21.10; adv. in dagbladen, period. 674.76; folders 238.30; pension- gidsen en Texelgidsen 654.76; kaartjes v. Texel f45.50; handwijzers 54.05; rente zegels 31.80; overgenomen schuld v.d. Koog 56.47; adv. kosten Tex. Crt. 9.56; kiosk de Koog 37.35; verlies gidsen Koog 1934 28.90; goedkoope treinen 257.30; gidsenverlies over 1934'35 71.voor schotten 23: te goed van afd. De Cocks- dorp 19.50; diversen 4.95; Jaarbeurs, ten toonstell. f 1341.43. Totaal f4821.06. Saldo na betaling van alle schulden 265.62. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tand pasta den mond dagelijks grondig desinfec teert. U.D.I.-AVOND. Wat i n eendrachtige samenwerking on der goede leiding kan worden bereikt, heeft de U.D.I.-avond gisteren weer eens duidelijk gedemonstreerd. Pen's Zaal was vrijwel geheel bezet ook de heer en mevr. Kamp waren aanwezig. de too- neeluitvoering was gelijk we die van U.D.I. gewend zijn, amateurs-spel van de bovenste plank; de loten bleken ten ge tale van ruim 2000 geplaatst, dank zij de ruim 60 welwillend aangeboden ge schenken; de stemming was zeer goed, Het batig saldo beloof4 verheugend groot te zijn. Een geluk voor Texels Klee ding Comité. Medewerkers waren de dames Van der MeulenFlens, Gr. Dijt, N. Bakker-Zui- devvind, J. Room-Wilkeshuis en de heieren A. de Wilt, G. Bakker Pz., J Kohier, S. de Waal Sz., H. Room en Th. Poort. We komen er uitvoeriger op terug en ve. melden nu alleen nog, dat Burgemee ster Kamp aan het slot woorden van waardeering sprak o.a. tot de leden van U.D.I. voor het spel, dat z.i. boven dat van dilettanten uitging en voor het goede werk in het belang van Tex. Kleedingco-i mitc, dat onder zijn ijverigevoorzitter op Texel zoo nuttig werkzaam is. Voor de verloting werd nog ontvangen: Hors d' oeuvre-schaal van mevr. Kamp; 2 doozen chocolade van Jac. Bakker; krantenhanger van „jongens Van den Berg"; doos zeep met flesch eau de cologne en 'n flesch eau de cologne van mevr. Schraina-Lap; 3 pond margarine van P. Swarthof. Uitslag verloting (gele loten): 2064 fototoestel, 1934 salontafeltje, 98 zilveren lepeltje, 330 keukenrek, 224 kap stok, 1529 broodtrommel, 222 ontbijtkleed 24S gebakstel, 742 soeplepel, 1438 kussen, 1696 bloempot, 877 voetbalschoenen, 1165 fietsband, 32 overhemd, 135 vaas, 669 sigaren, 1947 rollade (afhale nbij slager A.Dekker), 645 gehaakt kleed, 1532 fiets band, 1309 bus verf, 1979 bloempot, 870 pantoffels, 1322 zijden kleed, 724 bonbon- bakje, 1963 aardappellepel, 2147 fruit schaal, 591 bloempot, 1855 slip-over, 1866 bakoven, 657 presenteerbakje, 1584 bloem pot, 1760 Kleedje; 547 bus verf, 996 Kleedje. 1563 Kussen, 2005 fietsbel, 1020 kleedje, 198 badmuts en handdoek, 1904 bloemenkannetje, 1932 fl. grenadine, 1122 kleedje, 18S0 drijfschaal, 10S6 drink- kruik, 1830 bloempot, 384 fietsbel, 1982 linnen kleedje, 941 schortje, 1603 kande laar, 809 rijwiellak, 1006 sigaretten, 1604 bloempotje, 233 rijwiellak, 383 zakdoekjes, 1894 vaasje, 1601 kleedje, 1 089Hors d' oeuvre-schaal, 1981, 1863 en 558 een pond margarine, 1774 krantenhanger, 520 fl. eau de Cologne, S97 doos chocolade. De prijzen kunnen op vertoon van lot worden afgehaald in Bakker's Ijzerhandel UITSLAG VERKOOPING. De opbrengst van de gisteren door notaris Mulder gehouden verkoop van strandvonderijgoed, prima timmerhout, af komstig van de Menja, bedroeg f 2668,25. De belangstelling was gering. Het meeste hout ging voor „een zacht prijsje" van de hand. DE COCKSDORP. SPORTNIEUWS. Morgen 2 uur: Oudeschild 2—SVC 2, vertrek bus 1 uur. P.Boon B.Nieboer C.BoonCz. Jn.Vlaming D.de Vries M.deGraaf C.Troost jn. Lampers L.v.d.Kooij P. de Jong Jn. Nieboer Res.: A. Westdorp. Op eigen terrein morgenmiddag om 2 uur SVC 1Veteranen. Getroffen door de sympathie onzer vereeniging, ons bij ons huwelijk betoond, breng ik ook op deze plaats mede namens mijn vrouw, hartelijk dank aan alle leden. Het was voor ons een zeer groote verrassing, welke wij niet licht zullen vergeten. K.v.dX OUDESCHILD. GEEN STROOM. De aandacht wordt gevestigd op de annonce van de T.E.M., waarin voor Dinsdagmiddag een stroomonderbreking wegens te verrichten werkzaamheden wordt aangekondigd. LICHTBEELDENAVOND. E>e lichtbeeldenavond in de Ned. Hen', kerk ten bate van de Vereen. Tot Steun aan gevangenen en verwaarloosde kinde ren, was zeer slecht bezocht. Ds. Scholte sprak een kort woord van welkom, en zette uiteen, dat genoemde vereen, een biezonder godsdienstige grondslag heeft en zich ten doel stelt, verwaarloosde kinderen in haar tehuizen te voeden en op te voeden. In deze crisistijd heeft ze meer arbeid dan ooit. Ds. gaf hierop het woord aan mej. Stomp, uit A'dam, die een en ander zou vertellen over het werk der Vereen. (Zie volgend nummer.) OOSTEREND. SPORTNIEUWS Morgen speelt Atlas 2 tegen O.V.V. 1 te den Helder. Elftal OVV 1C. Steigstra J.PIaatsman J.Klippel W.v.Dijke J.Visman P.Roozendaal S.Bakker Jb.Schraag M.Mo'sk G.Schraag Res.: W.v.Liene. A.Mosk FEESTAVOND OP 26 FEBRUARI. Een Feestavond ter gelegenheid van het 40-j. bestaan van Filadelfia en Maria Martha. Dit belooft weer goed en gezel lig te worden. Het programma vermeldt, behalve eenige kleine samenspraken een groot nummer, getiteld Novemberstorm, een stuk in vier bedrijven, betrekking heb bende op het zeemansleven. Bovendien zullen waarschijnlijk nog lichtbeelden wor den vertoond uit het vereenigingsleven. Voor zoover de toegang niet kosteloos is, zal de entreeprijs voor belangstellende gemeentelieden en oud-leden der Vereen, wel geen struikelblok zijn. JAARVERG. SCHOOL MET DE BIJBEL. Woensdagavond hield de Vereen, tot stichting en instandh. van Scholen met de Bijbel haar jaarvergadering. Devoorz. Joh. A. Eelman opende de bijeenkomst met gebed, na 't zingen van Ps. 84:3. Vervolgens las hij Ps. 34. In zijn ope ningswoord wees de voorz. er op, dat ouders en onderwijzers oen heerlijke taak hebben in het opvoeden der kinderen, maar ook een moeilijke arbeid; dat we niet moeten vergeten, dat ook onze kin deren van nature geneigd zijn tot bet kwade; dat wij ouders in onze handel ©en voorbeeld voor onze kinderen dienen te zijn; dat in onze harten de stoffelijke dingen niet de voorrang mogen hebben. De vreeze des Heeren zij het beginsel der wijsheid. Vervolgens las de secr. de notulen der vorige jaarvergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Hierop volgt een keurig verslag over 1935. In herinnering werd gebracht, dat mej. T. Vlaming Kd. was aangesteld als kweekelinge met acte. Het aantal leden was teruggeloopen, wat zeker te wijten is aan de maatschappelijke omstandig heden. De penningm., G. Bremer Cz. gaf een overzicht over de financieele toestand, welke reden geeft tot dankbaarheid. Bestuur: De voorz. Joh. A. Eelman werd herkozen, terwijl voor Jn. Kuiper en P. Vlaming, die niet herkiesbaar wa ren, als bestuursleden in de plaats kwa men J. C. Dogger en J.M. Vlaming Cz. Onder het zingen van „Er ruischt langs de wolken", werd gecollecteerd voor de oud-strijders. Tot slot sprak H. d. S. H. P. Bolt over het resultaat van het onderwijs in de Bijb. Geschiedenis. Gewezen werd op het noodzakelijke van het samengaan van gezin en school. Gewaarschuwd tegen ver keerde kameraden. Ook werd een opstel voorgelezen, gemaakt door één der leer lingen van de 5e klas. Bij de rondvraag werden nog enkele dingen van huishoudelijke aard besproken, waarna Ds. Van der Leer de bijeenkomst met dankgebed sloot. |C*

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 6