BLAUWE SIMSON JASSEN s s. Texelstroom naar Alkmaar en Purmerend. Bezoek van Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. ADVERTENTSËN V ARA-ZOMERFEEST. Tooneelver. Ons Genoegen „Mislukte Levens" BAL NA. Dokter Westerhuis avondspreekuur van 8-8,30 versch gebakken schar Bekendmaking. een prima vakman een cachet, dat past bij deze tijd. Koopt uw fotomateriaal bij den bonafiden handelaar Fotohandel Schumaker H.H. Bloemisten O.B. 72, of met „Bayer", Begunstigd door uitstekend weer heeft Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, Woensdag voor de eerste maal een bezoek aan ons eiland gebracht, teneinde de daarop volgende dag aan plm, 200 kinderen en enkele ouderen van de parochies te Den Burg, Oudeschild en De Cocksdorp 't H. Vormsel toe te dienen. Z.H. Exc arriveerde Woensdagavond met de laatste boot (6.55 uit Den Helder) en werd vergezeld door de Z.Eerw. Heer Kuys, Deken van Schagen en de Z.Eerw. Heer Bank, secretaris van de Bisschop. Aan de haven, waar het ongewoon druk was, waren ter begroeting aanwezig de Zeereerw. Heeiren pastoor Brinkman, van Den Burg, pastoor Boonekamp, van De Cocksdorp, pastoor Van Haaster, van Oudeschild, de Eerw. heer Van Schijmdel, kapelaan te Den Burg, verder de leden van de Commissie van Ontvangst, be staande uit de heerem C. Kuip, M. Veeger, C. de Wit, W.Willemsen, W. Dernison, A. Commandeur, C. A. Witte en S. Keijzer, en heeren kerknueesters P. J. Verberne en M. Kuip. (De heeren C. A. Witte en S. Keijzer, eveneens kerkmeester, hadden in de Comm. van Ontvangst zitting). Boven dien had zich bij de haven een stoet van, niet minder dan 59 ruiters opgesteld. De zadels waren met een wit kleed met gele rand (de pauselijke kleuren) gedekt; op de staart van de voor deze gelegenheid extra verzorgde paarden was een wit- paarse roset, in de bisschoppelijke kleu ren dus, aangebracht. Mede verleenden vlaggen in de nationale en pauselijke kleu ren, witte broeken en petten en paarse sjer pen aan het geheel een feestelijk aanzien.' De vaandels, welke werden meegevoerd, waren achtereenvolgens die van Texel, van het Heilig Hart, van die Bisschop en dat van Den Burg. De ruiterwacht stond onder leiding van de heeren J. Kuip, Goeman en C. de Wit. Na de begroeting en het défilé van de ruiterstoet, nam Z.H. Exc. met de Dekett van Schagen, de Bisschoppelijke secre taris en pastoor Brinkman plaats in de met twee paarden bespannen landauer, bestuurd door de heer D. Witte met de heer J. van Swinderen als palfrenier. Onder groote belangstelling van het onderwijl nog talrijker geworden publiek zette de stoet zich in beweging. Eerst 43 ruiters, dan de landauer, drie volgrij tuigen en inog 16 ruiters. Via de Oude weg en de Hoogebierg werd Den Burg bereikt. Op het Sühildeneind stelde Tiexels Fan fare onder leiding van directeur Joh. Dol zich aan het hoofd van de stoet. Overal was ide belangstelling groot. Toen de R. De heer Koos Oieles dankte daarvoor en hoopte, dat OKC de vlag nog jaren zou bezitten. Na de pauze werdey nog opgevoerd J}De gewaande doode" en „De versmade min naar", waarmee het programma was ge ëindigd. De voorz. dankte met een enkel woord en wenschte allen een gezellig bal. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Woensdagavond was het zeer druk op de Schilderweg. Terwijl de landauer rm't Z.H. Exc. de Bisschog, begeleid door de ruiterwacht, zich langs de Oudeweg over de Hoogeberg naar Den Burg begaf, reden tientallen wielrijders, auto's en mo torrijwielen met gang langs de Schilder- weg, eveneens in de richting van Dep Burg. Tientallen fietsers ginger er langs rijwielpad, van wie er eenigen bij een poging om te passeeren soms reden er drie naast elkaar een buiteling maak ten, evenwel zonder ernstige gevolgen. Minder goed liep het af met de heer 'H. W. Timmer, die, met zijn echtge- noote op de duo, in de richting van Den. Burg reed en bij Burgzicht naar links uitweek om de Hoogeberg op te gaan. Dit werd hem noodlottig. Want op het zelfde moment kwam met een vaart van 50 K.M. een luxe auto, bestuurd door de heer D. van der Griend, van Rotterdam» hem tegemoet. Daar ook de heer Timmer tamelijk veel vaart had, was' de botsing! hevig, hoewel de chauffeur uit alle macht remde en zijn wagen na enkele meters blijkens 't remspoor tot stilstand bracht. De heer Timmer werd van de motor ge slingerd en brak een been, rmv. Timmer- Witte. sloeg, naar de chautfFeur ons per soonlijk meedeelde, ovier de motorkap'van de auto heen, maar bekwam vrijwel geen letsel. De heer Timmer werd, hoewei spoedig een arts ter plaatse was, nog vóór deze kwam per auto naar Dan Buig vervoerd (Goed bedoeld, maar in het algemeen zeker niet raadzaam). Donder dagmorgen werd hij in het R.K. Zieken huis te Den Helder opgenomen. De chauffeur van de auto treft, naar verscheidene ooggetuigen verklaren, geen schuld. Evenwel zou de heer Timmer door wielrijders, die zich in strijd met de very ordening op de rijweg bevonden genoopt zijn .geweest een korte bocht te maken met het bovengenoemd noodlottig gevolg. We hopen, dat de heer Timmerv die als controleur van de Landbouwcrisiscentrale een drukke werkkring heeft, spoedig ge heel hersteld, zijn werk zal kunnen hem vatten. K. pastorie alhier was bereikt was het inmiddels half negen en vrij donker ge worden. Leerlingen van de R.K. School zongen Z.H. Exc., die voor een der ramen van de eerste verdieping der pastorie de sponv tane en hartelijke huldiging in ontvangst nam, een welkomstlied toe. Met enkele, woorden bracht de Bisschop dank voor deze feestelijke ontvangst om daarna met een „Leve Texel" en het geven van de zegen te besluiten. Donderdagmorgen droeg Z.H. Exc. in de parochiekerk alhier een H.Mis op. Lat ter op de dag werd aan 200 kinderen en enkele ouderen in de parochies Den Burg, De Cocksdorp en Oudeschild 't HVormsel toegediend. Ook aan de R.K. kerk te Den, Hoorn wend een kort bezoek gebracht. Met de laatste boot heeft de boóge bezoeker Donderdagmiddag liet eiland weer verlaten, door de ruiterstoet tot Oudeschild vergezeld. Het was een bie- zondere en blijde gebeurtenis voor Tiexels katholieken en mede zeker voor Mgr. Hui bers een bezoek, waaraan die meest aan- .gename herinneringen verbonden zullen blijven. (Zie ook het 2e blad.) HET CONCOURS. op Hemelvaartsdag. Over enkele dagen zal Tiexel zijn eerste muziekconcours krijgen, het concours van de N.H. Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen, dat op uitnoodiging van de ondernemende Chr. Muziekvereen. Ex celsior, Oostenend, te Den Burg gehouden wordt. Het is te verwachten, dat de belangstel ling, ook van muziekliefhebbers van bui ten de gemeente, groot zal zijn. Natuur lijk speelt het weer hij diergelijke gele genheden een zeer voorname rol. Indien, (het echter wat meeloopt, zullen de con* cours-commissie en haar vele medewerkers zeker met voldoening op hun arbeid mo gen terugzien. De feestgids telt maar eventjes 60 pagina's en geeft eenig denk beeld van de omvangrijke taak, waarvoor de organisatoren zich gesteld zagen. Thans evenwel is het meeste werk ver richt en kan spoedig aan de voorbereid selen de laatste hand worden gelegd. in de Feestgids, welke we ieder belang stellende aanraden te koopen, schreef onze burgemeester een welkomstwoord en de secr. van V.V.V. Mooi Texel een propa ganda-artikel, waarbij wij natuurlijk gaarne van onze cliché's gebruik lieten maken. Een beknopt feestprogramma drukten we reeds af (zie ook de aanplakbiljetten),, alsmede een lijst van leden van het eere comité en van de dee Ine mende veneeni-i gingen. Hier volgt nog een lijst van schenkers van lauwertakken, kransen, medailles, enz. Mr. A. F. Kamp, burgemeester, C.Bak ker; Fam. Bakker; C. Bremer Az.Pastoor J. Brinkman; H. P. Bolt; P. Bakker; D.E. W. C. Boswijk; P. Dros Az.; Dros' Ma gazijn; A. Epe; Mej. A. Eelman; N. die Graat; A. ten Hooi; C. Huisman; C. Jon ker; W. J. Jouwersma; J. C. Kager; R.P. Keijser; R. Kikkert; M. Kikkert; Ds. A.W. Kok; H. J. Kraai; P. Kuiper Sr.; W. H. Lap; Ds. A. A. v.d. Leer; A. van der Meulen; Ds. G. Moen; G. J. B. Mulder; E. Noordijk; Joh. Parlevliet; K. Pen; S. Prins; P. Riteco; J. C. Rab; P. A. de Rode; W. Slort; J. Tiessen; S. R. Vel-1 lenga; Ds. A. Vis; Ds. F. Visser; B< Vlaming; K. Vlaming; N.V. Pli. Vlessingj J. P. Verberne; J. Westerhuis; J. H. Winkelman; F. Zegel; S. Zuidema; Fa. C. M. van Diernen, in Vaandels en Vlag gen, Dordrecht; Fa. Gebr. van Oven, in Vaandels en Vlaggen, den Haag; J. Vlaming, oud-lid van „Exoelsior", Zui len; Alg. Texelsche Middenst. Vereen; Texelsche Courant; Texels Fanfare; Be stuur Texels Fanfare; Muziekvereeniging D.E.K.; Muziekvereen. V.I.O.S.; Chr. Zangvereen. „De Lofstem"; Ned. Herv. Kerk-koor; Ziekenfonds Helpt Elkan der"; Geret. Jongelings- en Meisjesver. (H.V.); Geret. Knapenvereeniging; Gere* Jongelingsveneeniging; Geref. Meisjesver- eeniging; Zangvereen. Crescendo; N. H. Jongelingsveneen. Filadelfia en Zangver- eeniging Nieuw Leven. PAST OP uw rijwielplaatje. Van politiewege verzoekt man ons wiel rijders onder de aandacht te brengen, dat de laatste tijd veelvuldig diefstal van rijwielplaatjes wordt gepleegd. Een gewaarschuwd man telt voor twee. ^Wie zijn f.ets met een plaatje onbeheerd ergens neerzet, loopt kans een tweede plaatje te moeten koopen. ZAKENNIEUWS. De zaak van de heer D. Frank. Ln de, Weverstraat zal een belangrijke verbou wing ondergaan. De winkel wordt ver groot en krijgt mede door een gevehvij- z.iging een beter aanzien. DE WAAL. BOERDERIJ AFGEBRAND. In de nacht van Woensdag op Donder dag is de hoeve van de heer C. A. Keij,- ser, in Tienhoven, bewoond door de fam. A. S. Kikkert, door onbekende oorzaak tot de grond toe afgebrand. De heer Kikkert deelde ons persoonlijk het volgende mee: We hadden ons (vader, moeder en twee zoons) ter ruste begeven, maar werden omstreeks 12 uur gewekt en wel door Nan Roeper, zoon van de heer Joh. Roe-, per, Oost, die van Den Burg kwam, en; reeds ter hoogte van de Ruitersplaats zag, dat vlammen het dak uit sloegen. In aller ijl hebben we ons naar buiten begeven. De brand bleek in de schuur te zijn ontstaan en het vuur .greep zoo snel om zich heen„ idat aan redden niet te denken viel. Wje; hebben het vee nog in veiligheid kunnen, brengen, twee paarden, twee kalveren en twee schapen. Het werd hoog tjjd, want 'de schapen stonden al met een gesdhroei- de vacht en een er van had al brand-' wonden opgeloopen. Toen de motorspuit van Den Burg kwam, was de boel al' in gestort. Gelukkig was er vrijwel geen wind. De rook ging recht oinhoiog, maar brandend riet vloog weg tot ver in de. omtrek, het kwam zelfs neer bij Hopman en Keijser in Ongeren. Toch bleek ook voor de boerderijen in de nabijheid van D. Dros en Broekman geen gevaar te bestaan. In zeer korte tijd stond van de heele boerderij vrijwel niets meer overeind. Ze was van oude datum. Het dak was met riet gedekt, terwijl het vuur ook in de dertig pakken stroo, daags te voren ip de schuur geborgen, gretig voedsel vond. Boerderij en inboedel wanen verzekerd. Burgemeester Kamp was kort na het uitbreken van de brand op het terrein, aanwezig. 'Omtrent de oorzaak, zoo vertelde de beer Kikkert nog, is ons in het geheel niets bekend, 's Avonds te voren ben ik met een lantaarn nog in de schuur ge-l weest. m,aar daar was niets biezonders te ontdekken. Ik heb de lantaarn uitgeblazen en ben toen naar be,d gegaan. In afwachting van bet gereedkomen van een nieuwe boerderij zal de fam. Kikkert haar intrek nemen te De Waal, waar een drietal woningen wel leeg staat. De heer Kikkert was merkbaar onder de indruk van deze ramp, welke de boer* •derij in de asch legde, waarop hij nu al 40 jaar woonde (eerst met zijn moeder) en waaraan hij zeer gehecht was. We teekenen hierbij nog aan, dat in de nacht van Woensdag op Donderdag 1617 Nov. 1932 de hoeve van de Doops- gez. Gemeente, bewoond door de fam. W. G. Bakker, door onbekende oorzaak afbrandde. Deze stond tegenover de nu afgebrande jioe\e, aan de andere kant van de weg. Ondanks de enorme vonken regen is door de gunstige wind de hoeve van de heer A. S. Kikkert toen behouden. METAXAS. De opvolger van Demertzis, minister president van Griekenland, tevens minis ter van Buitenl. Zaken. Tot onze groote blijdschap werd onze zoon KEES geboren. D. J. MOOJEN—Eelman C. P. MOOJEN. Den Burg-Texel, 13 Mei 1936. Eenige kennisgeving voor Texel. ONDERTROUWD: ADR1 DE WOLF en JO KIKKERT. „Wamberg" Eierland T,oc Den Burg, Koogerstr. 41 Huwelijksvoltrekking 28 Mei a s. Thuis: Den Burg 17 Mei 3,30—5,30 u. ONDERTROUWD: L1EUWE HENDRIK VAN DER VEEN en JANME EELMAN Zuf-Eierland, 14 Mei 1936. Huwelijksvoltrekking 29 Mei a.s. Hierbij beluigen wij onze oprechte dank voor de vele hartelijke gelukvvenschen bij ons huwelijk ondervonden. C. SMIT M. C. SMIT—Lap. Den Burg, Mei 1936. Op 5 Juli naar Amersfoort. Kosten retour t 4,— Aangifte bij de bekende adressen. te de Koog Zondag 17 Mei 1936 'sav. 8 uur in hotel Den Braven opvoering van B ierentragedie in 3 bedr. door Joh. Schmidt Entree 40 ct. per persoon. vanaf Maandag 18 Mei (nieuwe tijd). Dagelijks verkrijgbaar vanaf 10 stuks 1 kwartje. Stroobokking en gerookte poonen. Beleefd aanbevelend. De Gezonde Apotheek. Door deze maken wij onze geachte clientèle bekend, dat door aan onze zaak te verbinden deze op dezelfde voet zal worden voortgezet. Hopende het vertrouwen, hetwelk wij zoovele jaren genoten hebben, te mogen behouden, teekenen wij, Beleefd aanbevelend, Wed. G. J. VINKEN, Parkstraat 20. Wij verleenen uw ouderwetsche meubelen Zie bv. de porceleinkast, gemaakt van een oud kabinet, in onze etalage. VAN ZOELEN, Weverstraat Speciaal-zaak voor meubelen en stoffeering Broeken en Overalls tegen de laagste prij zen. Wasch- en lichtecht. KI. BOON den Hoorn. Tegen „Vuui" bespuiten met het nieuwe middel hetwelk bewezen heeft uitstekend te vol doen. Voor inlichtingen en prijzen bij den vertegenwoordiger van de „Défa". Telefoon 4. C. STOEPKER, Eierland VAART MAANDAG A.S. D. METS Hz. Weverstraat 106 Telefoon 74.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 2