<3infister~ poëzie. Kunt ge zwemmen WAT KOST HET? WAT GEEFT HET? V Zwem dan mee. Eu anders: Leeir het. De Texelsche Zwemvereeniging wacht u! Met jeugdig enthousiasme heeft onze herboren Zwem vereen iging de laatste we ken veel werk verzet. Het kleedlokaal be neden aan de dijk bij de Schans opge trokken ter plaatse, waar volgend jaair, naar we vertrouwen, „Texels Eigen Zwem bad" zal zijn aangelegd is keurig ver zorgd; het is in een nieuw vertpak ge-, stoken en heeft voor veel zwemmers en zwemsters reeds dienst gedaan. Het kwik in de thermometer, welke het ledental aanwijst, is al aardig omhoog gekomen en zal zeker nog render stijgen, wanneer straks bestuursleden en andere propagandisten „de boer op gaan" om le den te werven. Leden betalen tl.— per jaar (verdere leden van het gezin f0.75). Zij hebben het recht, kosteloos van het kleedlokaal1, gebruik te maken. Kinderen beneden 16 jaar betalen f0.50 per jaar. Zij kunnen kosteloos Woensdag- en Zaterdagmiddags zwemonderricht ontvangen. Dat geschiedt aan een hengel onder vertrouwde leiding. Ook ouderen, die willen leeren zwemmen, kunnen er terecht. NAAR EEN ZWEMBAD. De voordeelen zijn vele, de kosten ge ring. Laat straks het ledental groot zijn. Vooral ook is dit van belang, omdat het hiervan afhangt, ot het Zwembadplan- j. v.d. Pijl volgend jaar ten uitvoer zal kunnen worden gebracht. IN MEMOR1AM D. C. RIJK. De Tijd schrijft nog naar aanleiding van het overlijden van onze vroegere plaats genoot, de heer D. C. Rijk: De heer D. C. Rijk was een der meest geachte katholieke burgers van de hoofd-' stad, een der oudste leiders van de N.V. Gebr. Gerzon's Modemagazijnen en ook ■ai lieTdadighei'üskringen welbekend. Bjjna yan de aanvang at was de heer Rijk aan de zaak-Gerzon verbonden, jvier ontzag lijke ontwikkeling hij heeft meegemaakt en die voor een goed deel aan zijn initia-' tiet en wijs beraad te danken is. Met name organiseerde hij het administratieve apparaat eerst van de zaak en haar uit-t breidingen in de hoofdstad, later van de filialen elders. Welke populariteit hij ge noot bij directieleden, bedrijfsleiders en personeel, bleek bij zijn veertigjarige car rière, toen wijlen' de heer Êd. Gerzon, de toen eenig overlevende stichter der zaak, zijn onder-directeur ter gelegenheid heid van diens feest, een mede-tundator^ zijn rechterhand en de vader van het pert soneel noemde. Inderdaad stond de heer Rijk op alle .afdeelingen als „Pa Rijk;" bekend. Zijn menschkundige omgang en Pinkster-poëzie, Rijke fantasie, Dwalen door het duin, Liggen in de tuin, Stoeien aan het strand, IJsco's in de hand. Bonte kleurenpracht, Dunne kleedendracht, Auto's velerlei,. Fietsen, rij aan rij, Booten vólgelaan, Bussen af en aan. Hij en zij getwee, Turend in de zee, d' Eerste lange broek, Schoonma op bezoek, Jas en vesten uit, Karrevrachten fruit, Stro omen lavend vocht, Botsing in de bocht, Motorfiets aan gruis. Tocht naar 't ziekenhuis^ Kinderwagen raoe, Vol met blèrend vleesch, Opa met een lach. Heeft een goede dag. Onder rozelaar, Een liefkozend paar. Vlisco de japon, Tintelend de zon Pinksterpoëzie Of: een utopie? HUIB DE RIJMELAAR. (Toestemming voor nadruk te vragen aan de auteur.) Krijgt Texel een zwembad, dan zijn we niet langer van de getijden afhankelijk. We hebben dan ook een prachtgelegèn- heid voor duet houden van wedstrijden, een apart kinderbad, een heerlijk zitje in de luwte van omheinende heesters, enz. Bemoedigend vooruitzicht! Ieder, die kan en lust heeft deze zaak, waardoor een groot algemeen Texelsch belang wordt gediend, te steunen, trede toe als lid. Het lidmaatschap geeft zoo veel en kost zoo weinig! opvoedkundige tact wisten allen en ieder in het biezonder te leiden en ook in per' soonlijke moeilijkheden sprong hij met raad en daad bij. Geen wonder, dat ongewoon groote be langstelling werd betoond bjj uitvaart en begrafenis. Na de stille H.H. Missen droeg te acht uur de Z.Eerw. heer H. W. J. Hoosemans (vroeger pastoor te den Burg), de plech-, tige H. Mis van Requiem op met assis tentie. In de begrafenisstoet volgden bijna twintig rouw-auto's achter die lijkbaar. Om de groeve hadden zich op het kerk hof bij de geachte familie aangesloten, de beeren Jules Ed. Gerzon, eerste direc teur, de heeren Arth. Marx en Hecht,, leden van de directie en vele anderen, Na de kerkelijke gebeden defileerde de menigte voorbij het grat, waar niet min der dan zeven groote kransen, acht pain men en een ontelbare menigte bloemen werden neergelegd. Een goede en edele mensch is in de heer D. C. Rijk heengegaan. Zijn voor beeld zal in de kringen van allen, die hem! gekend hebben, nog laiig in zegening blij ven. R.I.P. GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. N.N., De Koog t0.50 ,NN., P.H.Polder tl.— SPORTNIEUWS. TEX. BOYS. Tweede Pinksterdag zal de opening van het nieuwe terrein plaats hebben. Ben woord van lot voor de leden die zoo hard gewerkt hebben is wel op zijn plaats. Het terrein is nu geheel af. Speciaal mag er op gewezen warden, dat al het werk gratis is verricht. Dat er nogal wat te doen is geweest, kunt u zelf zien, wanneer u 2e Pinksterdag om 2 uur op ons terrein aanwezig bent. Om 12 uur zal het plechtig worden in gezegend en om 2 uur heeft de opening plaats. Hierna wordt een kleine gvinna- stiek-demonstratie gegeven gevolgd door een voetbalwedstrijd om een medaille (zie advertentie.) In de pauze hardloopen en demonstratie speerwerpen. Het geheel zal worden opgeluisterd door Eelman's wel bekende accordeon muziek. De entree is zeer laag gesteld, zoodat we veel bezoe kers verwachten. B. SCHOOLVOETBAL. Doordat verschillende jongens van Den Hoorn weer ziek zijn geworden, heeft het elftal uit die plaats zich teruggetrokken uit de competitie. We vinden dat erg jammer en wenschen de anders zoo trouw deelnemende jongens van harte spoedige beterschap toe. We zullen maar hopen, dat ze 't volgend weer vol geestdrift mee zullen kunnen doen. De wedstrijd Den Hoorn—De Cocksdorp ging dus niet door. We hebben alleen de ontmoeting RKSOosterend gehad. Deze eindigde in een 21-1 overwinning voor RKS. Maar de eer was gered, nietwaar, jongens van Oosterend. Door het zich terugtrekken van Den Hoorn is 't programma voor vandaag gewijzigd. 't Is nu als volgt: 3—4 De Cocksdorp—Chr. School (inde Cocksdorp.) 2.30—3.30 OLS B—RKS (Schildereind.) Voor a.s. Woensdag is geen enkele wedstrijd vastgesteld, maar Zaterdag a.s. hebben we weer een programma, dat klinkt als een klok. Dan beginnen we aan de „voorlaatste ronde". Bereid je maar goed voor, jongens, want de laatste loodjesGi S.V. TEXEL. T. 1N.deGraaf H.Neijens C.Dros H.Ran G.Witvliet A.Huizinga P.Bruin M.Vlaming J.Bruin I.Boon P. Neijens T. 2: S. de Porto J.Helsloot C.KeijserLz. M.Koom J.Molenaar D.Geense P.Bruin K.dePorto J.Bruin A.Verseput Res.: J.Kiewiet. P.Keesom Prenten-, Kleur-, Teekenboe- ken. Keus uit groote voorraad. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. SCHEEPSONGEVALLEN Doordat de reddingboot van Vlieland averij oploopt, kunnen slechts zeven schipbreukelingen van de 27 Maart 1S96 gestrande STANLEY (zie blz. 26) naar de wal worden gebracht. Drie personen, die 'snachts met eigen sloep het schip ver laten, komen in de golven om. De achter gebleven leden der bemanning worden door Nieuwedieper vletterlieden aan land gebracht. De reddingboot uit De Cocks dorp, welke eveneens naar het gestrande schip was vertrokken, moet wegens averij terugkeeren. Een gedeelte der lading wordt door visschers uit De Cocksdorp aan wal ge bracht. 14 MEI 1896. De TX 32 van F. Dekker, liggende bij Oost, brandt door onbekende oorzaak tot op de waterspiegel af. Niets wias verze kerd. 24 SEPTEMBER 1896. De Finsche bark UMAN, met hout van Lovisa op weg naar Amsterdam, strandt in de Noordergronden. Kort na de stran ding wordt het schip totaal verbrijzeld. De twaalf opvarenden weten zich op een wrakstuk drijvende te houden, totdat zij door de reddingboot uit hun gevaarvolle positie worden bevrijd. 27 EIERLAND. AFSCHEID MEJ. J. G. KIKKERT als onderwijzeres aan de O. L. School te Zuid-Eierland. Woensdag 27 Mei was een belangrijke dag voor Zuid-Eierland. Om halt twaalf vergaderden alle leerlingen en vele ouders om uitdrukking te geven aan hun dank baarheid, voor wat mej. K. voor de school hier is geweest. De kinderen zongen haar een feestelijk afscheidslied toe, waarvan de tekst ver vaardigd was door mevr. De Vries. ^Jan- nie van Boven bood met een toepasselijk woord mej. K. een blijvend geschenk in de vorm van een wandklok aan. Een der jongere leerlingen, Aafje Kóonn, zong ook nog een heel lieve wensch. Mej. K. dankte, zichtbaar ontroerd. Hierop nam de voorzitter van de Oudercommissie het woord. Hij gewaagde van de hartelijke verhouding tusschen haar en de ouders, Mej. K. had n.l. hart voor de kinderen. De heer De Vries, hoofd der school, sprak daarop nog een enkel wooma over de prettige collegiale verhouding en het degelijke werk. Mej. Kikkert dankte ook voor deze woorden en bood de haar De Vries ten afscheid een fraai boek over) Rembrandt aan. De kinderen werden toen getracteerd. De Burgemeester had bericht gezon den, tot zijn spijt verhinderd te zijn, dit afscheid bij te wonen. Tot slot werden nog eenige liederen gezongen. Ook de Bruidegom, (Donderdag had de huwelijksvoltrekking plaats), de heer A. de Wolf, en de ouders van 'bruid én brui-i degom waren aanwezig. Bij het heengaan nam „Juf" van elk der kinderen met een handdruk afscheid. We zijn er zeker van, dat „Juf" nog vele malen met prettige herinneringen, aan de school en haar leerlingen te Zuid- Eierland, zal terugdenken. Voorloopig zal mej. Mantje de plaats van mej. Kikkert innemen. A.v.L.-iR. OP DE QUEEN MARY. Woensdag is's werelds grootste pas sagiersschip zijn eerste reis begon nen en wel van Southampton naar New-York. Aan boord bevindt zich o.a. een volledig telephoonkantoor, hier in beeld gebracht. De passa giers kunnen met alle hoeken van het schip en van de wereld in verbinding treden. Het schip heeft twee radio stations met 9 antennes en 32 geJ bruiksgolf lengten.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 2