Texelse Boys I - Texel II. NI PH. VLESSING, Den Burg Motorschip Maria Gemengd Nieuws ADVERTENTIËN Bezoekt 2e Pinksterdag passende lijst om uw foto N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming schilderwerk s.s. Marsdiep degelijk net pension Bezoekt op 2e Pinksterdag om 3 uur het ZENDINGSFEEST te de Koog. van pasvorm, afwerking en duurzaamheid Maandag 1 Juni naar Purmerend. moderne dames-, heeren en kinderportemonnaies, portefeuilles en actetasschen Ze zijn er weer reclame-rijwielen. Fotohandel SCHUMAKER 2e Pinksterdag geopend. driewieler karren De Afsluitdijk is thans vrijwel mug- "xij. Ook te Beverwijk wend een Leger des Heils-afd. gesticht. De Ned. Spoorwegen rekenen met Pinksteren op druk vervoer. Er zal een groot aantal extra treinen rijden. In Z.-Holland leeft de scheepsbouw- njjverheid door toenemende belangstel ling voor watersport op. Bij Wou brugge wordt een nieuwe werf gebouwd. Te Nijmegen is een 12-j. jongen door het instorten van een muur van een ten deele gesloopt bouwvallig huis in de Steenstraat doodelijk getroffen. Te Weert werd op een onbewaakte overweg met 50 M. vrij uitzicht een melkwagen door een trein gegrepen. Een 38-j. landbouwer en zijn paard werden gedood, een zoontje ernstig gewond. De man laat een vrouw en zeven kinderen achter. Amsterdam. Ir. Mussert, leider N.S. B., heeft per telegram onder de aandacht van H.M. de Koningin gebracht, dat hon derden loyale Nederlanders bij de huldi ging van de Koningin op de Dam door de politie met gummiknuppels uiteengeslagen en gewond werden, „toen zij in groot enthousiasme hun trouw en verknocht heid aan het Koninklijk huis uitten". - België telt nu 8.3 mill, inwoners. - België. De Rexisten, die Zondag 21 van de 202 zetels behaalden, verlangen o.a.Onderdrukking van de partijstrijd, een regeering van deskundigen, weinig talrijk en onder politieke leiding, een nationale vertegenwoordiging door een Kamer van Afgevaardigden van ten hoog ste 100 zetels, die slechts twee maanden per jaar zitting heeft om de begrooting en enkele speciale wetten te bespreken', opheffing van die bestaande vakbonden, versterking nationale verdediging. Engeland verklaarde in Palestina niet voor het geweld der Arabieren te zullen zwichten. De vestiging van Joden in Palestina gaat door. VAN EEN RASCH RAS. De volbloed Arabische viervoeter, eens bereden door de filmster Rudolt Valentino, onlangs een der attracties op de tentoon- stelling te San Diego. Oostenrijks ex-vice-kanselier Prins Starhemberg zal tegen de regeering Schuschnigg in oppositie gaan. Hongarije heeft hef tooienstelsel af geschaft. Kellners hierover zeer ontsticht. Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater JONGE HARTEN. Een film, welke haar succes voor een groot deel dankt aan het heit, idat haar „bakermat" op ons eiland stond. Prachtige na- tuur-opnamen. Bruingebrande, vroolijke, jonge men- schen genieten van de heerlijke natuur, van de onbezorgdheid van het heerlijke kampleven, waar tijd en conventie geen rol spelen. We noemen slechts: Peter, de jonge student, krachtig van lichaam, avontuurlijk van geest. Annie, het ge zonde, sportieve meisje, dat oprecht uit komt voor haar gevoelens voor Peter. Hans, een teekenaar, fijnbesnaard en on beholpen in zijn uitingen, amoureus van aanleg, die steeds een mededinger in; Peter ziet en tenslotte Sip, een teer fi-i guurtje, opgaande in haar muzikale uitin gen, ronddwalend met haar instrument, een blokfluit; zij voelt zich aangetrokken tot „Hansje", zooals ze hem noemt, daar zij in hun artistieke aanleg geestesver wantschap voelt. En dit rustige le ventje, waar alleen slaap en eetlust nog aan de tijd doen) herinneren, wordt opgeschrikt door de komst van Maja> een jonge vrouw, die, na de val van haar paard, het kamp wordt binnengedragen. Peter, zoowel als'Hans, die Maja terugbrengen naar de boerderij waar zij verblijft, worden op slag door Maja's verschijning geboeidtot groot \erdriet van Annie. Tusschen Peter en Hans komt het tot ernstige botsingen, als de een voor ae ander met de ypro- Engeland. Koningin-Weduwe Mary werd Dinsdag 69 jaar. In Eng. N. Guinea (Mandaatgebied) heeft een Eng. expeditie een onbekend dwergenras ontdekt. Lengte van de man nen gemidd. 138 cMu vrouwen 131 cM. Taal: niet te verstaan. De expeditieleider noemde deze dwergstam de onzindelijk- ste, welke hij ooit ontmoette. Frankrijk. Te Vimy zal een monu ment worden onthuld voor de in de we reldoorlog gesneuvelde Canadeesche sol daten. Het zal door de Canadeesche pre mier Mackenzie King worden onthuld. Plm. 5500 Canadeesche soldaten zullen naar Frankrijk komen. Ook koning Edward. Duitschland. Te Ruhrort liggen, schrijven de Woensdagbladen, op het oogenblik 800 Rijnschepen op lading te wachten. Ook te Maasbracht is het aantal wachtende schepen sterk toegenomen. Oorzaak ten deele de terugslag van de afloop van het Italiaansch-Abessinische conflict op de kolenverschepingen naar de Middellandsche Zee. Te Rotterdam is het aantal wachtende schepen gering. Gunstig ziet het er onder deze omstandigheden voor de Rijnvaart niet uit. Het staat te te voorzien, dat er in de lange wachttijden geen verbetering zal komen en dat het teveel aan tonnage zich deze zomer sterk zal doen gevoelen. IfW MARCEL REGNIER. Fransch Minister van Financiën. Vaticaanstad. De Paus heeft naar aanleiding van zijn 79e jaar (31 Mpi)* zeventig Romeinsche correspondenten van niet-Italiaansche bladen ontvangen. Hij zei o.m., dat de pers een der grootste machten ter wereld is, er een aansporing aan toevoegend, om voor vrede en recht te werken. Polen. Bij Krakau werden vijf per sonen door de bliksem gedood. Japan. WOL. Nu wegens verhooging der Austral, invoerrechten op Japansohe katoenen en zijden goederen de beper king van de invoer van Australische wol met zekerheid verwacht kan worden, schenken de importeurs niet alleen aan-< dacht aan Zuid-Atrika en Zuid-Amerika, maar ook aan China, dat wol kan leveren ter vervanging van het Australische pro duct. Japan heeft dit seizoen 679.000 balen Australische wol geïmporteerd en daar mede zijn behoefte aan wol voor dit sei zoen practisch gedekt. Argentinië heeft Maandag de 126e verjaardag herdacht van de Mei-revolutie van 1810, Welke de Spaansche onder koning noopte te vertrekken. fessor", de auto van de .kampeerders, naar Maja wil. Op een dag komt Annie in aanraking niet een detective, die haar een portret van Maja toont en haar vertelt, door de schoonouders van de jonge vrouw er op uitgestuurd te zijn, om Maja van Erie- com en haar kind, die na een familie twist vertrokken zijn, op te sporen. Spor tief als zij is verzwijgt Annie de man de aanwezigheid van Maja op het eiland. HAROLD LLOYD. Een populaire held van het witte doek. Een speler, die zich niet druk maakt. Hij treedt hoogstens in twee films per jaar op, maar geldt nochtans voor de rijkst betaalde filmacteur op dit ondermaansche. Inplaats van kaarten. VERLOOFD: MAR KE1JSER en KAREL HOUTMAN. Hoekwaterstraat 34, Voorburg Viviënstraat 41, Den Haag 31 Mei 1936. ONDERTROUWD: DIRK W KE1JSER en NEL SLOT. Walenburg, 28 Mti 1936 GETROUWD: P BAKKER en N. VERBERNE die ook namens wederzijdsche fam. hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van be langstelling voor cn na hun huwelijk onder vonden. De Westen-Texel, 20 Mei 1936. GETROUWD: P. KIKKERT en K KIKKERT—Lap die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de bij hun huwelijk ondervonden belai gstellirg De Westen, 26 Mei 1936. de medaillewedstrijd Aanvang 2 uur. Voorafgegaan door gymnastiek vin de adspiranten. In de pauze demonstratie speerwerpen. Opgeluisterd door Eelman's Accordeon- muziek. Terrein Driehuizerweg Entré 15 cent. Kinderen 5 cent. U zoekt een Wij hebben de nieuwste soorten tegen de laagste prijs. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. te Texel. Aanbesteding De voorwaarden liggen ter inzage ten kar- tore der Vt nnootschap te den Burg. Aanwijzing ter plaatse aan boord in de haven van Oude child op Donderdag 4 Juni 1936 des nm. ten 1,30 uur. De Directeur. Op Texel gezocht door echtpaar met kind, 3 fietsen, van 6-20 Augustus. Br. aan S. DE JONG, Wipperplein 18a Heemstede. Maja heeft Peter verteld, dat haar man voor zaken steeds in het buitenland is en, dat zijn familie, bij wie zij inwoont, het niet eens is met haar levensopvattingen en de opvoeding van haar kind aan anderen wil 'toevertrouwen. Daarom is zij, zonder adres achter te laten, naar Texel ver- trokken. Peter verklaart Maja zijn liefde en on der de indruk van de onstuimigheid van zijn jeugd, laat zij zich door Jiem om armen. Als Annie dit ziet, wordt zij blind is de CORSETBAND vaart Afvaart 10 uur. Wij ontvingen een nieuwe zending Profiteert van onze extra voordcelige aanbieding. BOEKHANDEL PARKSTRAAT Die mooie goedkoope lichtloopende Kom eens kijken. F. ZEGEL, Parkstraat. Weverstraat 98 hoek Warmoesstr. Alle formaten rolfilms en packfilms voor radig. Erkend Kodak-handelaar. TE KOOP 2 zoo goed als nieuwe Lage prijs. T. v. d. BAAN, Smederij, S'. Maartensv lotbrug. van jalouzie. Zij besluit naar Amsterdam te gaan, om de familie van Maja te waar schuwen. Op bet station te Amsterdam belt zij de familie Van Erlecom op. Zij krijgt toevallig Maja's man aan de tele foon, die op aandringen van zijn broer inaar huis gekomen is en nu van Annie verneemt, waar zijn vrouw is. In tusschen verwekt de verdwijning van Annie in het kamp groote consternatie en Peter, aan wie men dit wijt, wordt geboycot. Maja, die bij het zonnebaden in een roeiboot door de wind naar zee is afge dreven, verkeert in gevaar. Peter, die haar hulpgeroep hoort, springt te water, doch wordt bij de redding vaii Maja zelt die; dupe. Maja sleept zich voor! naar het kamp en waarschuwt de kampeerders, dat Peter nog in zee is. Allen snellen hun makker te hulp en Sip en Hans hateni Peter uit de branding. Bewusteloos ligt hij daar op het strand, zijn hoofd in die schoot van Maja. Annie".... mompelt Peter en verwijtend kijken allen Maja aan, die de oorzaak van dit alles schijnt te zijn. Zij heeft hier niets meer te zoeken. Een zaam loopt zij het strand at. Bij de boer derij komt Maja Annie tegen. „Ga maar gauw naar Peter" zegt ze, „hij wacht al op je". Aan het eind vati haar krachten valt ze in de armen van haar echtgenoot, die met Annie mee naar Texel gekomen is. Stralend schijnt de zon. Op de lange weg naar het dorp staart Peter het lauto'tje na, dat Maja en het kind weer terug brengt. Annie, die al die tijd niets van hem wilde weten, komt naast Peter1 staan en legt haar hand op zijn schouder. ^Eééééten!" roept de kok en hand jn hand snellen zij het duin in naar het kamp mm GRACE MOORE. Een gevierd Amerikaansch filmspeel ster. Thans maakt ze een reisie door Eu ropa. Ook in ons land heeft ze eenige tijd vertoefd. V. OCTROOI 17201 l A«iv Ittlrr u uur

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 3