'n Dorstende Hoofdpijn AKKERTJES Bij Examens Gemengd Nieuws GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. W.v.d. V. Jz., Oosterend tl. „SANATORIUM". 6e verantwoording. Door de Redactie ontvangen: J. H., den Burg tl. J. C. v. A., Weesp (giro) 2.50 A. J. F., Arnhem (giro) 1. J.H.F.A.R., Amsterdam (giro) 1.— M. W., Bloemendaal (giro) 10. N.N., den Burg 0.50 N. D., Heemstede (giro) 2.50 Door de lieer J.G.Ph. Pisart ontvangen: Mw. A. de K.-K., Vught(N.Br.) 2.50 Mej. J.H.P.M., Amsterdam 2 J. A. H. W., Heemstede 1. Mej. v. O., den Burg 2.50 Totaal ontvangen 1163.50. Benoodigd bedrag plm. 1700. SPORTNIEUWS. S.V. TEXEL. Morgen zal Texel 1 te gen Helder 2 kampen, weer voor de Rauchbeker. Dit elftal wist j.l. Zondag Sucoes 1 met 21 nederlaag naar huis te sturen en zal nu zeker alles doen om de nederlaag van Helder 1 tegen ons le elftal te niet te doen. Zeker kan een felle strijd tegemoet gezien worden. Helder 2 zal het sterk probeeren en ons elftal niet onderschatten. Het is te verwachten, dat wie een 3e klasser weet te slaan van, een 4e klasser zal kunnen winnen. Texel 1 zal zich van haar beste zijde behooren te laten zien: vlug, open spel. We hebben, Zondag vergeefs naar doortastendheid gezocht. Weinig zagen we rekening hou den met de mogelijkheid, dat de bal nog terug kon springen. Ook moeten die vleu gelspelers naar binnenkomen. Denk om het van plaats verwisselen. Denk nooit:, Die kan ik niet hebben, maar tracht steeds het eerst bij de bal te zijn. Vooral schie ten. Halflinie, denk aan het voedende gedeelte en verander veel van opzetten, en vooral vlug. Voorkomt buitenspelzet- ten, zorgt er voor, dat onze spelers moei ten loopen om de hal te krijgen. Vul aan, als een back naar buiten loopen moet. Bedenkt, dat terugspelen dikwijls teen prachtig verdedigingsmiddel is. Laten al ten willen winnen. Dan zijn we zeker van een aantrekkelijke wedstrijd. Texiel 1J.Dukers H.Neijens C.Dios H.Ram G.Witvliet A.Huizinga P.Kikkert M.Vlaming J.Bruin N.deGraat Res.: I.Boon. P.Neijens Adspiranten: om 6 uur Texel C— Texel A. Dit kan de laatste wedstrijd zijn. Laat C nu eens de tanden op elkaar zet ten. Doet je best, jongens. Hard werken, snel handelen en opstellen, profiteeren van de kansen en durven te schieten) C. speelt in het wit, elftallen ongewijzigd. Training adsp.Maandagavond oefenterrein, aanvang halt acht; leden Dinsdag- en Donderdagavond half acht. D.D. TEX. BOYS. Morgen half drie beker wedstrijd te de Cocksdorp, vertrek 2 uur. Elftal: Jac.Schrama C.Graaf (aanv.) J.v.Sambeek P.v.Heerw. M.Bakker A.v.Sambeek Th.Kager J.SChrama W.Ran C.de Veij D.Witte Res.: Th. v. Heerw., Henk v. Heerw. De feestelijkheden zijn schitterend ge slaagd. (Verslag Feestavond niet ontvan gen. Ook geen invitatie. Het ontbreken van verslag dus niet aan ons te wijten. Voortaan beter oppassen. Red.) Nog maals onze dank voor de medewerking, ook van het publiek. Vrijdag ledenverga dering om 8 uur. Komt op tijd. Br is veel te bespreken. B. DIE ZAT. Toen Jan van Leo Balie geen handtee- kening maar een „strafschop" kreeg CONSULTATIEBUREAU. Gisteren bracht het Bureau adviezen uit over 59 zuigelingen. UIT MET VAN DER SCHUYT. Aan de Van der Schuyt-trip namen le Pinksterdag 70. personen deel, 2e Pink sterdag 30 en Donderdag j.l. 12. LAMMERENMARKT. Leiden. 5 Juni 1936: Matige aanvoer. Handel stug. Prijzen van zes tot tien gulden VOOR TEXELS FANFARE. Dat Tex. Fanfare zich in de sympathie der burgerij verheugt, blijkt uit de be langrijke opbrengst van die op 2e Pink sterdag gehouden bloempjescollecte, be dragende 1 129.85. EEN ZOMERJURK een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA-zonnebruincrême doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 c OP EXCURSIE. Woensdag 10 Juni zal de Raad dezer gemeente een excursie ondernemen naar de Zuiderzeewerken, Wieringermeerpol-- der en Medemblik (boschaanplant, boer derijen, scholen, sluizen, gemard, monu ment, kasteel Radboud, enz. zullen be-/ zichtigd worden). Om 1 uur zal het ge- zeischap ten Raadihuize van Medemblik ontvangen worden. Vertrek van Texel: 'boot 7,50; terug met cle boot van 4,20; eventueel met de laatste boot. Het programma voor deze excursie werd opgemaakt in overleg met de Wie- ringermeerdifectie en de Burgemeester van Medemblik. DEN BURG—DENNEN. Wegverbreeding. Den Burg krijgt de lezer weet er van een zeer goede verbinding met de Dennen. Akanbuurtweg, Oosterlaanweg en Duinweg worden niet alleen verbreed tot plm. 10 M., maar krijgen bovendien een afzonderlijk wandel- en rijwielpad, met daarlangs een beschuttende haag van heesters! Een mooi stuk werk, dat, in werkverschaffing wordt uitgevoerd en reeds genoeg gevorderd Js om 'n beeld te kunnen geven van de belangrijke ver- keersverbetering, welke hier tot stand wordt gebracht. Met de eigenaar van Hermanshoeve was het de betrokken autoriteiten nog niet mogelijk een overeenkomst te treffen, zoodat bedoelde weg ter hoogte van deze boerderij vooirloopig nqg zijn oude breedte houdt, wat, wanneer de verb ree- ding overigens gereedgekomen is, bet snelverkeer niet weinig belemmeren en het gevaar op de weg vergrooten zal. We schrijven eenter van „voorLoopig", omdat we verwachten, dat de betrokken eigenaar zeker bet goede voorbeeld van zooveel andere landeigenaren zal volgen, opdat ook de toegang tot de Duinweg, van de zijde van de Koogerweg, de noodzakelijke verbneeding zal kunnen ondergaan. Voor Texels Filmarchief werden van deze belangrijke wegverbreeding eeiïïge tatereelen vastgelegd. Boomplantdagen. Er komt langs het fiets- en wandelpad een haag van heesters. Maar wie zorgt daar nu voor? Het plan is geopperd eenige boomplantdagen te organiseeren en de jeugd met het planten van boompjes (heesters) te belasten. „Fijn werk". Dat zullen onze jongens en meisjes onder deskundige leiding natuurlijk zeker graag opknappen. Bovendien zit in die boomplantdagen nog een sterk paeda- gogisch element, want wie aan bet plan ten meegeholpen heeft, zal zeker „zijn" boompje beschermen, zooveel als hij kan. En wee degene, die er een schendende; hand naar durft uitsteken. Die krijgt er van langs. Op deze wijze worden zij, die anders wegens de „baldadige jeugd" in het planten van zoo'n haag geen heil zien, in het ongelijk gesteld. Zeker zul len zij met ons van meening zijn, dat door het houden van boomplantdagen meer dan dén goed doel wordt bereikt. Wie nu zal ze voorbereiden? Van de medewerking van heenen onderwijzers is men o.i. bij voorbaat verzekerd. Ook wijzelf zullen, door publicaties, ons deel bijdragen. Het idee verdient alle toejuiching. CIERL.AND. ONWEER. Woensdagmiddag is tijdens het onweer de bliksem in een boom geslagen, naast de poort van de boerderij Breda, bewoond door de beer Vreugdeliil. Gelukkig weid overigens geen schade aangericht. OP REIS. Men schrijft ons: Op 2e Pinksterdag maakten de ouders der schoolgaande kinderen uit Midden - EierlaijJ, onder leiding van de heer Plomp een reisje, dat uitstekend slaagde. Vol goede moed werd vertrokken. Het weer liet zich in de vroege morgen goed aan-, zien. Het ging van Den Helder naar Am sterdam 'per bus, met in Alkmaar een korte onderbreking om „schoftt.ed" te houden. In Amsterdam per boot over bet IJ en met de tram naar Monnikendam, waar we o.a. een mooie oude kerk be zichtigden. Wanneer de klok slaat komen boven in de toren ruiters naar buiten, waarna het carillon zich laat hooren.. Vervolgens werd Marken bezocht. Ons oog werd dadelijk geboeid door cle ty pische kleederdracht. We troffen het, daar de Markervrouwen op 2e Pinksterdag extra mooie en kleurige kleeding dragen. De heer Plomp vertelde ons, een en ander over de gewoonten en de kleeding der Markers. Als vreemdeling kan men de jongens en meisjes tot hun zesde jaar door hun gelijke kleeding niet onderschei den. Hierna bezochten wij het binnen huisje van de Wed. Teerhuis. Onder vroo- lijke kout van het oudje, en soms uitbun dig gelach van het gezelschap, was liet verblijf daar een aangename verpoozing. tntusschen was het 1 uur gewonden. De inwendige mensch werd versterkt entoen trokken we na een kleine wandeling door kerk- en havenbuurt via Volendam naar Edam. Ons doel was „strandbad". In opgewekte stemming deden „de ouden van dagen" (wie lacht daar?), claar aangeko men, zelfs even „haasje over", wat bij sommigen uitliep op „koppeltjeduuk". Dat was een dorstig werk, dus gebruikten we hier de thee. Ben rustig en aangenaam1 zitje, doch van korte duur. De bus, die in Edam oq ons wachtte, werd opgezocht, en over Hoorn en Aartswoud werd door de Wleringermeer gereden. Resultaat: prachtige rit, oogen te kort om te kijken. Op de Texelsche boot passeerdealles nog eens de revue. Toen de heer Plomp vroeg, ot er weer gespaard moest wor den voor een volgend jaar, werd er vol mondig „nou en of" gezegd. Op liet schoolplei ihdankte de voorz. der oudercomm. namens allen de heer Plomp voor zijn moeite en uitstekende leiding. De thuisblijvers kunnen niet andiers dan spijt hebben. Het was een „knatdag". die U kwelt en belet le werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis. Vannacht kunnen ze te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, ze nuwpijn, Spierpijn of gevatte koul OUDESCH1LD. SPORTNIEUWS K.Z. DE GAST VAN O.K.C. Met de Pinkster ontving OKC bezoek van K.Z. uit Koog-Zaandijk. Zij arriveer de Zaterdagavond. Na kennis gemaakt te hebben met de pleegouders, werd nog een wandeling gemaakt naar Den Burg. Om elf uur waren we weer thuis. Zondag om elf uur werd gespeeld OKC -K.Z. Direct ontwikkelde zich een vlugge op en neergaande wedstrijd. Doch weldra wist KZ de leiding te nemen. De rust kwam met 30. Na de rust gelukte het O. de achterstand te verkleinen en zelfsi de leiding te nemen 43. KZ zet er nu alles op, doch O. houdt stand. Het einde van deze goede en pittig gespeelde wed strijd komt niet 43 voor OKC. Zondagmiddag maakten wie een auto tochtje via Den Hoorn en Dennen naar de Koog. 's Avonds maakten we een wan deling via de Jeugdherberg naar 't Dool hof, waar op de Zeven Pannekoeken door Dirk en Teun een voordracht ten beste werd gegeven, en waarom smakelijk werd gelachen. Het bleken een paar comedi- anten te zijn, die de zaak best vermakant kunnen. Na nog een bezoek aan Den Burg gebracht te hebben, werd Oudeschild weer opgezocht. De 2e Pinksterdag zou tegen de Zwa luw uit Den Hoorn gespoeld worden, doch dit ging niet door en zoodoende werd nogmaals tegen KZ gespeeld. O. weet spoedig de leiding te nemen en zelfs 20 te maken. Maar nu blijkt, dat K.Z. nog wat in reserve heeft. O. wordt ge heel overspeeld en spoedig is de stand 52 voor K.Z. O. komt er nu weer wat beter in en weet nog voor de rust de stand op 53 te brengen. Na vde rust pakt O. flink aan en weer loopt zij de achterstand in. Als een kwartier gespeeld is in de tweede helft, heeft O. weer de leiding. De stand is nu 65 voor O. en zoo blijft het. 's Middags werd nog een bezoek ge- blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's ZenuwtabKt en gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. bracht aan de broedplaatsen achter Oude schild. Om 5.20 uur vertrok K.Z. weer naar huis. We hebben een paar prettige dagen gehad, de geest was uitstekend. Met Augustus zal OKC een tegenbezoek bren gen aan K.Z., want zulke dagen zjjn on vergetelijk en smaken naar meer. D.B. DOOR DE BLIKSEM GEDOOD. Tijdens de onweersbui, welke zich Woensdagmiddag omstreeks half drie bo ven onze gemeente ontlastte werd op de Kerkeplaats een koe van de heer Wiering door de bliksem getroffen en gedood. DF. COCKSDORP. REPORTAGE NED. CHR. RADIO VER. Dinsdagavond arriveerde alhier de re portagewagen van de N.C.R.V. voor het vastleggen van vogelgeluiden op de gra- motoonplaat. Het was voornamelijk te doen om iiet geluid van de „kluut". Woensdagavond heeft de auto 'hdl eiland verlaten. Uit de Dagbladen: - Alkmaar. In haar Woensdag gehou den vergadering besloot de Kamer van Koophandel steun te verleenen aan het gestichte Middenstandsborgstellingsfonds. Callantsoog. De raad sprak zich met aigemeene stemmen tegen samenvoeging met Zijpe uit. Amsterdam. Wegens moord op een jongeman, 29 Sept. 1933 in de IJpolder gepleegd, wend tegen eene S., bijgenaamd „de Mop", die al 9-maal veroordeeld werd (samen wegens 12 diefstallen), 12 jaar gevorderd. Adv.-generaal, Mr. Rei- lingh, noemde verdachte, die tegen alle bezwarende getuigenissen in, hardnekkig blijft ontkennen, hoogst misdadig. Te Amsterdam heeft Burgemeester De Vlugt bet huwelijk voltrokken tusschen de 70-j. Sir Henry Defending, grondleg ger en dir.-geil. van de Koninkl. Petrol. Mij., en de 38-j. Duitsche mej. Charl. Knaack. De Ned. Bank verhoogde de rente tarieven Donderdag opnieuw, nu van 3.5 on 4.5 pet. Bij Brouwershaven is Woensdag avond een kustlicht uit elkaar gesprongen. Het werd gevoed door samengeperst blauwgas. Twee jongens, die in de nabij heid wandelden, werden gewond. Te Den Haag had een ontroerende plechtigheid plaats": de onthulling van 'n monument ter nagedachtenis van H.M. Koningin—Moeder. H.M. de Koningin hield een toespraak en verrichtte de ont hulling. Den Haag. De R.K. Fractie en de lieer Schouten .(A.R.) verklaarden in de Tweede Kamer, dat zij tegen het vaste- lasten-ontwerp zullen stemmen. Den Haag. De regeering zal geen politieke gevolgen verbinden aan eventu- eele verwerping van [jet vaste-lasten-oint- werp. Ambt-Hardenbierg's ex-burgemee - ster W. zal 25 Juni terechtstaan wegens het bewust aannemen van van misdrijf afkomstig geld van de (nu) ex-gemeente ontvanger; thans in liooger beroep. Hindeloopien. De 24-j. gemeente ontvanger is op de loop. Hij, die gun stig bekend stond, beeft f4000,zoek gemaakt. Te Almelo werd de Duitsche kwak zalver Fick tot f1500,boete veroor deeld. Groningen. In de Ainbonstraat werd Jiet 4-j. dochtertje van Korenhoff over reden door een wagen. Eerst kreeg ze een trap van het paard, daarna gingen twee wielen over het arme kind, dat dood opgenomen werd. Engeland. Oud-Minister Thomas werd schuldig verklaard aan het verstrek ken van ongeoorloofde inlichtingen, de begrooting betreffende. Engeland. De hoop op 'net vlotbren- gen van 's werelds grootste zeilschip, de Hertogin Caecilie, (Finland), 5 weken,ge leden gestrand, is nog niet opgegeven. Engeland. Een 33-jarige vrouw te Froy kreeg 3 jaar oelstraf daar zij 'del vingers van haar stiefdochtertje boven 'n gasvlam had gehouden, omdat het kind zonder toestemming een paar potlooden gebruikt had. geest ot mensch? Engeland. De Queen Mary verbruik te op haar eerste reis 32500 barrels stook olie, de Acquitania, die halt zoo groot is, 55000. Meegedeeld door de pres. der Standard Oil Cy New Yersey. België. De Antwerpsche havenar beiders staken. Van communistische zijde wordt ook op staking elders aangedron gen. België. Voor de tweede maai werd Van der Velde benoemd tot kabinetsfor-: mateur. Getracht zal worden een kabinet gebaseerd op de „nationale eenheid" te vormen. De Volkenbond komt vermoedelijk 30 Juni bijeen. Nederlandsch Smaakloos ouwel-omhulsel om Product poeder. Ge proeft daardoor niets. 2e glijden naar binnen.; Per 12 sl. 52 ct. Zakdoosje 20 ct, 't Volgens recept van Apotheker Dumont

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 6