RUIL-AANBOD 'SWAN 'BLACKBIRD' of JACKDAW' reductie Boekhandel Parkstraat Uit Levensgevaar Gered. Tijdelijk steit het Hoofd-Agentschap 'J in de qeleqenheid om een vulpenhouder aan te schaffen met DEN BURG TELEFOON'11. OM VOORUIT TE KOMEN VUUR. Het zit niet in de manier in de eerste plaats Een leeraar met veel enthousiasme voor zijn werk nam de volgende proef. Hij had drie klassen, die even ver gevorderd wa-i ren. In elk dezer probeerde hij het met een ander systeem van onderricht. In klas A gat hij dictaten; voor klas B ontwierp hij een systeem van vragen en antwoorden; klas C kreeg een systeem van zelf-ondenricht, waarbij de leerlingen hun kennis door eigen onderzoek moes ten vergaren. Welk systeem, dacht u, dat de beste resultaten opleverde? Aan het eind van het jaar waren alle drie klassen even goed. Wat de proef had aangetoond was niet, welk systeem het beste was, maar dat een systeem op zichzelf van minder be lang is, dan het enthousiasme, waarmee het wordt toegepast. Hier was een man, die goede resulta ten verkreeg met elk systeem, omdat in hemzelf het heilige vuur voor zijn werk brandde. Dit voorbeeld slaat ook op zaken en het slaat op alles. De vernuftigste systemen, de mooiste gebouwen en de prachtigste machines bie den geen tegenwicht aan lauwheid. En zelfs een gebrekkig systeem kan _goede resultaten opleveren, als er genoeg vuur achter zit. Zoo zaak wordt de vergissing gemaakt, te denken, dat men alleen maar de kne pen van een vak heeft te kennen en eert goed systeem te hebben om te slagen.i Maar het belangrijkste op de weg naar succes is noch een systeem, noch een serie trucjes, zelfs geen onfeilbare be kwaamheid, doch vuur vuur VUUR! SUCCES. Wanneer men bezig is gras te harken van een pas gemaaid ot geknipt grasveld, mag de hark het grastapijt niet bescha digen. Om dit klaar te spelen bevestigt men om de buitenste tanden 'n garen-1 klosje. Dan kunnen de punten niet te diep de grond in gaan. Illllllllllllllllll!llllllllllllll|||||||||||||||||||||||f||ili||||||||||j||||||||||4 HET NIEUWE MODEBLAD. Er is in ons heele land geen modeblad verkrijgbaar, dat voor zoo weinig geld zooveel geeft als bet Nieuwe Modeblad. Prijs per 3 'mind6 nrs., f 1.20. Per post tl.50. Hiernaast enkele illustraties uit dat blad, dat steeds een groote verschei denheid patronen van handwerken van allerlei aard bevat. NUTTIGE WENKEN. Geschilderd houtwerk reinige men bij voorkeur met water en azijn en niet met Zeep. Voorwerpen van fijn wit hout als broodplanken, eierrekken, enz. neemt men eerst met koud water at. Terwijl het stuk nog nat is, strooit men er wat krijt wit op en schuurt men met een lapje of bij hard hout met een schuurlapje, met de draad van het hout mee. Daarna spoelt men het met gehoon water na en droogt het af. Niet £p warme plaats drogen wegens kans op kromtrekken. VOOR DE VROUW. i. Ofschoon het nog geen acht uur was, was de ochtend reeds verlammend heet. De hitte bewroog zich door de barrel woestijuvallei in trillende draaikolken, die hier en daar miniatuur wier vel winden de den opstuiven en het stugge gras naar geestig deden kraken. Peter Winston trok de donkere rolgor dijnen voor de vensters van de kleine hut omlaag, om de brandende zon buiten te houden. ,,Pfff", blies hij, terwijl hij op die thermometer keek; tweeenniegentig gra den. Dat wordt tegen twaalven honderd- tien. Hij strekte de hand uit en. zette de electrische ventilator in werking, die mielf schroeven bevestigd was aan de stevige) houten paal in met midden van de ruimte^ die diende om liet platte dak te steunen. De waaier was een product van huisvlijt. De stad Launencetown was niet groot» moedig genoeg om nederige beambten, als een bewaker van de waterleiding, van luxe artikelen als electrische waaiers te voorzien. Peter had de motor gekocht in een tweedehands winkel en de bladen van dun ijzer gemaakt. Het was geen, fraai voorwerp, maar het bracht eert koele luchtstroom in deze gloeiende oven Zachtjes fluitend liep Peter in zijn pya- tna rond en maakte toebereidselen voor zijn ontbijt. Terwijl het koffiewater op stond, ging hij naar de achterzijde van) het houten bouwsel voor zijn dagelijksCh ochtend-stortbad onder de straalpijp, die bij daar voor dat doel had aangebracht. Het ijskoude water uit het aquaduct (wa terleiding), dat in gutsende stroomen over zijn jong, gezond lichaam plensde, ver-i dreef ieder spoor van slaperigheid. Terwijl hij zich droogwneef, gleed zijn blik langs de langgerekte, rechte lijn der betonnen-waterleiding. Het aquaduct, in drukwekkend meesterstuk van ingenieurs kunst, dat zich in de verre, wazige hori zon ver'.oor en dat hij bewaken moest voor honderdvijftig dollar per maand. E>e gezichtseinder werd afgesloten door een rij lage heuvels en daar merkten zijn scherpe oogen de rook van een kampvuur. Zijn hand, die de handdoek vasthield, bleet even in rust, hij vroeg zich met ver bazing af, wie het in vredesnaam in zijn hoofd kreeg om in het midden van Au gustus in de koperen Hel van de Puente- vvoestijn rond te trekken. Iemand op zoek naar mjjnen, een op zichter, was zijn eerste gedachte. Maar hij wist, dat dit verlaten, onherbergzame stuk wildernis bij liooge uitzondering door dergelijke lieden bezocht werd; zelts in de winter. Toen hij gedeeltelijk gekleed yvas, mon sterde hij de rookkolom nauwkeuriger door zijn verrekijker. Hij kon de gestalte van een man onderscheiden, die bij een kampvuur aan liet rondscharrelen was, en een kleine auto, in een pluk gras vlak er bij. Weer vroeg hij zich af, wat voor soort man dit wel kon zijn, die per auto door de woestijn trachtte te trekken in deze tijd van het jaar. Daar de koffiepot, die overkookte; zijn aandacht opeischte, legde hij de kijker neer. Terwijl hij ontbeet, dwaalde zijn blik weer naar buiten, langs het geweldig inassiet aquaduct, dat zich als een mon sterachtige, in de zon glinsterende reuzen-, slang, tegen het dorre bruin der woestenij afteekende. De rookkolom was nu ver dwenen, maar een sliert er van dneet nog laag in de trillende lucht, op de plaats, waar de vreemdeling kampeerde. Geen gedachte aan onraad verontrustte hem. Maar als bewaker van een tvvee- mijlsstrook van blootliggende waterlei ding, was het zijn plicht zich op (dia hoogte te stellen van de bewegingen van iedereen, die zijn dienstgebied passeerde. De bevolk'ng van Laurencetown had tvvin- ting millioen dollar opgebracht ten be hoeve van haar nieuw, driehonderd naij len lang aquaduct, en er waren zekere duistere machten aan het werk, om het ingenieurs en administrateurs te bederven en erger DOE HET ZOO. STRANDTENTJE. Hoe met behulp van een groote tuin parasol een eenvoudig standtentje kan worden gemaakt, leert deze teekening. EEN GUMMI-RING. Deze teekening Iaat zien, hoe men van een stuk oude auto-binnenband (plm. 15 cM.) een gummi-ring voor een fietsje, auto-ped ot iets dergelijks kan maken. De band wordt opgerold om een klos ot doos met een wat geringer doorsnee dan het wiel, waarvoor de ring bestemd is Vóór het oprollen de band met solution of andere bandlijm bedekken. Toen hij klaar was met zijn ontbjjt, zette hij de schotels weg. Het brood, de footer en de ham bracht hij naar zijn ijs» 'looze koelkast, een vernuftig technisch snufje van eigen constructie; de „koeloel" was niets anders dan een aarden pot, be-*, dekt met verschillende lagen jute, die hij nat hield door een druppel uit de kraan( er boven. De pot stond op een kleine ver booging aan de Westkant van de hut, de zijde, vanwaar zoo goed als altijd de wind kwam. De Iieete woestijnwind, blazend door de natte jute veroorzaakte afkoe ling door snelle verdamping. Het principe om dingen op die manier koud te houden, was allerminst een ont dekking Van Peter Winston. Het is om zoo te zeggen, zoo oud als de heuvels en bekend aan alle woestijnbewoners. Maai de eer van de toepassing in de vorm van een min ot meer permanente „installatie" kwam Peter toch toe. Paradoxaal als het mag klinken, hoe heeter de dag, hoe kou der de inhoud van de aarden pot werd. Uit nieuwsgierigheid had Peter de tempe ratuur binnenin opgenomen op een uit zonderlijk heete dag. Na een halt uur was de thermometer teruggeloopen tot 38 graden Fahrenheit, ofschoon de buiten temperatuur vei- boven de honderd was. (Wordt vervolgd.) Prijzen: „Swan" vulpennen vanaf ƒ6.75 „Blackbird", de beste vulpen na de ,Swan" vanaf >4.75. „Jackdaw" de beste vulpen voor studenten en scholieren vanaf ƒ3.40. Tijdelijk met bovenvermelde reductie. Voor ieder die nog geen goede vulpen bezit een bijzondere gelegenheid zich één van deze wereldberoemde vulpennen aan te schaffen. Inlichtingen bijt llllll Mil A

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4