MKTMM UDIIM C 30 it pir tall pond. Adverteeren doet verkoopen Vraagt uw winkelier Notaris Mulder Domeinveiling no. 1002 Jong en mooi met een glimlach op het gelaat, S. TROMP Azn. - HARLINGEN Uit Levensgevaar Gered. Abonneert U op dit blad. lichtwachterswoningen met bijbehoorende erven VOOR DE JEUGD. MET DE POPPENKAST OP REIS. Tekst en illustratie van H. KANNEGIETER. 114. Baas Cobalt trekt z'n feestpak aan en zet de hoge hoed op zijn hoofd. De jongens vinden dat prachtig. De baas gaat voor de poppenkast staan. Hij schreeuwt heel hard: „Jongens en meisjes. Jan Klaassen en Katrijn gaan beginnen". In een ogenblik staat het zwart van de km deren. Joelend en lachend staan zie elkaar te verdringen. 115. Er is geen kind op de boot of het is er bij. Wat genieten de jongens en meisjes van de grapjes en aardig heidjes van baas Cobalt. Ze lachen zich ziek oni die rare Jan Klaassen en Ka trijn. Wat krjjgt ze er vaji langs. En, dan die harlekijn met de rechter. Die is ook reuze-fijn. HOE LEKKER HET WAS. ii. Nadat hij de hut aan kant had gemaakt keek Peter op zijn horloge en zag dat het tijd was voor het morgenrappoirt. Hij glimlachte, toen hij naar het telefoontoe stel liep en de hoorn van de haak nam. Wachtpost elt. Winston meldt zich, kondigde hij op officieele toon aan en een meisjesstem, aan de andere zijde van de lijn antwoordde even vormelijk: - Ja, post elt. Winston. Tijd: Inegen uur twee. En toen, heel wat minder for meel: Twee minuten te laat, Peter. Peter lachte. —ik wist, dat je deze week pas om negen uur dienst had^ daarom wachtte ik, Jenny. - Het is tegen die voorschriften, ver klaarde Jenny. Welk excuus moet ik op het rapport zetten Zeg maar, dat die stem van de nacht- telefoniste me niet aanstaat. Ik ben bang, dat ze daar geen ge noegen mee nemen, Peter. Vertel dan maar, dat mijn horloge achter is, lijkt je dat beter? Veel beter. Western Union tijd, ne gen uur drie, constateerde ze zakelijk. Peter herhaalde de tijdsopgave; daar op: Mijn verlof gaat Zaterdag in, net als het jouwe. Ze sturen Hogan van het NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. We beginnen vandaag weer met een schone Lei, d.w.z. met een nieuwe serie raadsels, negen in getal. 1. Ik omhul appel, peer en andere vruchten. Zet de Letters van mijn naam' in andere volgorde en je krijgt de naam van een waterplant met mooie bloemen. Welke plant? 2. Ik ben een schaaldier met tien poten. Lees je mijn naam van achter naar voren, dan heb je de naam van een zeilschip met 3 masten. Hoe beet dat schip? 3. Vul eens in: Met B van hout. Met K tussen stenen. Met V een roofvogel. Met T een soort vet. Ik verwacht die raadsels pas na no. 9 (dus over twee weken.) De oplossingen van de laatste serie van 9 kunnen tot en met vandaag nog wor den ingezonden, zooals jullie weten. Veel succes weier toegewenst, Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. pompstation om me te vervangen. Een onderdrukte kreet van blijdschap bereikte zijn oor langs de honderd mijlen telefoondraad. Hoe heb je dat klaargespeeld, Pe ter? Tooverkracht. Wat dacht Je van een weekje in Catalina? Ik heb moeder gis teravond opgebeld toen jij geen dienst had. Ze zei, dat ze ons graag te logeenerf zal hebben en ze heeft er niets op tegen voor ch a per ome te spelen. Dat kan een heerlijk weekje worden. Zalig gewoon. Dan is alles voor elkaar. Behalve de bruiloftstaart en de oranjebloesem, kwam eien gemelijke stem tusschenbeide. Als u klaar bent met ujv liefdesduet, met die meneer van post elf, juffrouw, geet me dan even de boek houding. Tot twaalf uur, had het meisje gele genheid nog even haastig te zeggen. Peter Legde de hoorn neer met een glimlach om zijn vriendelijke, flinke mond. Hij en Jenny „zagen" elkaar drie maat per dag door de telefoon, wanneer hij op belde om zich te melden 's morgens, om twaalf uur en om zes uur 's middags. Driemaal per dag Jenny's stem te hoo- ren maakte hem het eenzame leven op post elf draaglijk. Want Peter was alles behalve een geboren kluizenaar. Hij had het baantje van waker bij het aquaduct aangenomen, omdat het hem tijd gat zijn zal op Maandag 15 Juni a.s. des midd. 12 uur in hotel de Oranjeboom te den Burg PUBLIEK VERKOOPEN EN VERHUREN: a. voor den heer C. Koning |bz. te den Burg HOOIGEWAS en NAGRAS van: 128- Huiskoog te Noord-en Zuid- Haffel 0 97 10 tegen Kuiper alsvoren 0 94 20 tegen C. Witte alsvoren 1 19 70 Kleine Keppelen alsvoren 1 12 30 Kleine hoekje annex alsvoren 1 38 60 Groote Keppelen alsvoren 1 65 50 Pongersland alsvoren B voor den heer H. Broekman |z. Tien hoven HOOIGEWAS en NAGRAS van: 5 50 HA de Kleiakkers bij Hertenkamp in Walenburg in 3 perc. C voor den heer J. Roeper |bz. Eierland HOOIGEWAS: 0 82 40 HA het Horntje te Tienhoven. Koopers en huurders van perc. A en C moeten 2 gegoede borgen opgeven. Beta ling perc. B moet contant geschieden. De Ontvanger der Registratie en Domei nen te Den Helder zal op Donderdag den 25 Juni 1936 des voormiddags 11,15 uur te zijnen kantore aan de Kerkgracht no. 12 bij inschrijving afzonderlijk en in massa verkoopen te Eierland op Texel, plaatselijk gemerkt C 93 en 94, elk groot ongeveer 3,29 aren. De woningen zijn solide gebouwd en goed onderhouden. Aanvaarding terstond. Elke dag te be zichtigen. Veilingskosten voor den kooper 5 pet. De betaling van de koopsom kan ge schieden in 6 jaarlijksche termijnen met bijbetaling van 5 pet. interest. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor 11 uur voormiddags van den dag der ver- kooping ten kantore van den voornoemden ontvanger, alwaar de voorwaarden en per ceelsbeschrijving ter inzage liggen en nadere inlichtingen worden verstrekt. De ontvanger is bevi egd het stellen van borgen te vorderen. 3OEDERS OF TABLE TTEIÏ VAM Verkrijgbaar te Den Burg Drogisten] j. v eseem, umncÉiuurg 5; de De Coeksdorp F. Kikkert Zn. en Wed. G. v. d. Kooite te Waal J.Bruin. studie voort te zetten. Over een jaar zou hij geld genoeg hebben overgehouden, om naar de universiteit terug te gaan en at te studeeren. Zes maanden was hij hier nu, en ofschoon hij aanvankelijk erg te gen dit afgezonderde bestaan had opge zien, beviel het hem thans de omstan digheden in aanmerking genomen best. Daar zijn taak uitsluitend bestond in het patrouilleeren langs zijn bewakingszone en zijn drie dagelijksche meldingen, vond hij tijd in overvloed voor zijn studie. Natuurkunde was zijn voornaamste lief hebberij en hij had het kleine aanbouw sel aan de schaduwkant van de hut een soort schuurtje ingericht tot een klein maar goed voorzien laboratorium, waar hij op koele dagen en 's avonds experi menteerde en de practische en theoretische kennis opdeed, die hem later goed te pas zou komen. Aan post elf was ook te danken, dat er iets heel moois en liefelijks in zijn leven was gekomen. Als een jonge man, alleen zit in het hartje van een woestijn, en maandenlang driemaal per dag prac- tisch gesproken, slechts één mensche- lijke stem hoort, en als verder die stem een prettige, aantrekkelijke meisjesstem is en ,h.ij zijnerzijds over een beetje ver beeldingskracht beschikt, dan is het on vermijdelijk, dat er wat gaat gebeuren. En het was gebeurd. Peter was om de andere Zondag vrij. De tweede en vierde Zaterdagmiddag van de maand kwam Hogan, een van de pomp stationmannen op een motorlorrie langs de smalspoorbaan, om hem at te lossem en Peter ging dam in een lorrie terug naar Laurenoetowm en bracht de rest van de Zaterdag en de heele Zondag bij Jenny en haar moeder door. Hij wipte met zijn stoel tegen de houten pilaar en verdiepte zich in zoete visioenen van het uitstapje naar Catalina. Tijdens zijn laatste verblijf in Laurence town wa ren ze het definitief eens geworden. En in de verte, heel in de verte voorloopig nog, lonkte een klein, vriendelijk huisje er gens in een aardige, schaduwrijke laan van een voorstad verscholen, waar hij en Jenny III. Steek je handen omhoog en zit stil, grauwde een ruige stem achter hem. Peter verstrakte waar hij zat. Zijn eerste daad was zich om te keeren en de man die sprak, in het gezicht te zien, maai1 zijn voorgevoel waarschuwde hem, dat. zijn Leven daarmee gemoeid zou zijn. Zijn linkerhand, die de leuning van de stoel omklemde, liet los en ging onwillig, omhoog, de rechterarm volgde in het zelfde trage tempo. Het volgende oogen- blik voelde hij iets hards, waarvan hij wist, dat het de loop van een pistool moest zijn, tegen zijn achterhoofd ge drukt. Je bent niet vlug in het gehoorzamen van orders, beet de onaangename stem tjpm toe. (Wordt vervolgd.) OPGERICHT 1825 dank zij de poe ders of tabletten von het „Witte Kruis" die zij altijd in haar tasje met zich dragen I Poeder. crème of lippenstift geven U «lechu schijn vmn schoonheid; poeders of tabletten van het „Witte Kruis", welke gij altijd bij U hebben moet. besparen U zelfs de kleinste pijn en doen U Uw Jonge en frisse uiterlijk behouden het kenmerk der ware schoonheid. Voorkomt onnodig lljdea. waet elk* pijn toch welke tich herhaalt, laat rimpels ach ter. die U wat van Uw frisheid wat van Uw Jeugd doeo verlieren. Gaat daarom nooit oit ronder een dootje poeders oi bij U te hebben. Bq iedere pijn rijt gl) geholpen, want de poeders of tabletten van het -Witte Krats" helpen vlug en zeker. Bij hoofdpijn, slapeloosheid. Instel ooiheid. werken de poeders van het ..Witte Krols" kalmerend. Gij wordt er weer monter door cn ge kont opgewekt Uw dagelijkse bezig heden verrichten. HOOFDPIJN - ZENUWPIJNEN - PERIODIEKE PIJNEN - RHBUMATIBI - GRIEP - KOORTS Per poeder 5 Per doos van 12 poeders of tablettten 45 cent. Per koker, in stofvrije en onbreekbare verpakking, inhoudende 24 tabletten 60 Bij apotheken ca drogisten Voor Nederland i ,J)UTIM", Ocgctgeesi VnjU

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4