Koopt bij hen, die adverteeren. Finale Velo-Beker-Tournooi. S.V.C. versus Texel II HOOITIJD Pensionhouders Sola-zilver en messen ADVERTENTIËN VEEHOUDERS Waterschap 30 Polders. Het is zoo goedkoop. een Cormick grasmaai- machine No. 31 - de Koog. KEES SMIT, „Duinrand VOOR DE VROUW. Onverwacht overleed heden zacht en kalm na een kortstondige ziekte, onze innig geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader JACOBUS RIJK in de ouderdom van 66 jaar. C. G. RIJK geb. Wieser kinderen en kleinkinderen. 's-Gravenhage, 10 Juni 1936. Louise de Colignystraat 155. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 13 Juni a.s. in het familiegraf op het R.K. Kerkhof „St. Barbara" aan de Binckhorstlaan. Vertrek van het sterfhuis 10 uur. Nog enkele vertinde Emmers Zeven Roomemmers Melkemmers, enz. voor spotprijs. F. ZEGEL, Parkstraat. Openbare vergadering van Hoofd ingelanden op Woensdag 10 Juni, 's morgens 10 uur. Afwezig met kennisgeving we gens ziekte Jb. Boogaard. Men schrijft ons: Na opening door de voorzitter, spreekt deze de wensch uit, dat de beer Bool- gaard, die steeds de vergadering pleegt te bezoeken, spoedig hersteld moge zijn. Vervolgens wordt door de voorz. op gemerkt, dat een nieuw tijdperk voor het Waterschap is aangebroken, nu voor bet eerst de Hoofdingelandenvergaderingen, evenals de gemeenteraad voor het publiek toegankelijk zijn, zulks in verband met het in werking treden van bet nieuwe Algemeen Reglement voor Waterschappen in Noord-Holland. In verband met ver andering van bestemming van café Den Burg'was het niet mogelijk, daar deze vergadering te houden, waarom door bet Bestuur thans gebruik gemaakt wordt van de aanbieding van de beer Demison, Om hier te vergaderen. Het ligt nu in( de bedoeling voortaan om beurten zoo| mogelijk in een der hotels te vergaderen., Verder dankt spr. voor de schitterende behandeling, welke bet Polderbestuur tij dens de vergaderingen gedurende een lange reeks van jaren ondervonden heeft bij de fam. Kuijper, waarbij de vergade ring zich geheel aansluit. Ingekomen stukken. a. Van Ged. Staten, houdende goed keuring raming onderhoud zeewering met bijkomende werken over 1936: f7434.50. b. Van Ged. Staten betreffende een be zwaarschrift van D. BakkeT Hz. te Den Helder, wegens 't onttrekken van gron- den aan zijn eigendom voor de dijkver zwaring door Zuiderzeewerken. Voor on derzoek gesteld in handen van Dag. Be stuur. c. Van Raad van State, houdende in diening van nadere toelichting en be wijsstukken, betreffende het beroep, in gesteld door het Coll. van Dag. Bestuur GOEDKOOPE PATRONEN. Voor abonné's a 25 ct. A 173. Vlotte strandpyama. Patro nen verkrijgbaar voor 96 en 104 cM. boi venwijdte. Noodig 4 el (witte) zijde, 2 el (roode zijde) zijde, 90 cM. breed. A 174. Zomeravondjapon van b.v. gebloemde organdi. Patronen voor 92 en 100 cM. bovenwijdte. Noodig 4.50 M. stot van 90 cM. breed. 70 cM. fluweel van 70 cM. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bij sluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Het Nieuwe Modeblad is het meest gelezen dames-modeblad; tl.20 per 6 nrs. (3 innd.); fr. p.p. tl.50. NUTTIGE WENKEN. TOMATEN. Een buitengewoon gezon de yrucht, bevat veel vitaminen, zelfs ge bakken, gekookt of geconserveerd. Moe ten in zóo groot mogelijke hoeveelheid en verscheidenheid worden opgediend. Een zeemleeren lap kunt ge zoo zindelijk houden. Uitwassdhen met sterke zeepoplossing na het gebruik, dan flink drogen en soepel wrijven. V Wormen in bloempotten kan men verdrijven met wilde kastanjes: 6 a 8 wilde kastanjes, van de schillen ontdaan, fijnstampen en koken in een halve liter water. Zoodra dit aftreksel afgekoeld is, begiet men de bloempotten er mede. De wormen komen dan naar boven en kunnen dan gemakkelijk verwijderd worden. SI HELDHAFTIGE HARDLOOPERS. Zondag a.s. te half drie terrein SVC te de Cocksdorp Toegang 15 cent. Leden en donateurs SVC 10 ct. Bekeruitreiking in „De Hoop". van Waalenburg tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland van 3 Juli 1935 tot wijziging van de bemalings rekening van die polder over 1933, in vpr- band met ingediend bezwaarschrift der 30 Polders. De openbare behandeling de zer zaak zal vermoedelijk plaats hebben op 1 Juli a.s. Voor onderzoek overge laten aan Dag. Bestuur. REKENING dienstjaar 1935. De voorz. verzoekt de commissieleden S. Keijser Jbz., J. Vlaming en Joh. Roe per Nz. daarover verslag te willen uit brengen. De heer Joh. Roeper Nz. deelt uit naam der commissie mede alle be scheiden in orde te hebben bevonden era brengt de penningmeester dank wegens die netheid en correctheid. De rekening wordt goedgekeurd. BEGROOTING dienstjaar 1936: Behan deling achterstallige lasten. Voorz. deelt imee, dat dit jaar bij deurwaardersexploit geen enkele post behoefde te worden ge stuit. De betrokken ingelanden zijn na mens het bestuur bezocht en op tie hooge kosten, verbonden aan een dergelijke stui ting, gewezen, met het gevolg, dat de achterstallige lasten werden betaald. LASTEN. Wegens de slechte uitkom sten in bet schapenbedrijf, zijn ook dit jaar de lasten zooals vorig jaar vast gesteld op 15.04 per H.A. voor Koog en Everstekoog en voor het overige deel op tS.77, terwijl de bemalingskosten voor Koog en Everstekoog en het geheele Waterschap f0.23 bedragen. Wordt zon der stemming aangenomen. SALARISSEN. Hierover worden door de beieren Jb. Bakker en S. Keijser Jbz., vragen gesteld, welke door de voorz. en heemraad IJ. Lap worden beantwoord, met het gevolg, dat de salarissen onver anderd blijven. ONDERHOUD WEGEN. Uit de be grooting blijkt, dat het bestuur voorstelt* enkele wegen om Oosterend te gaan ver beteren door asphalteering (begroot op 17000). Het ligt in de bedoeling bij Oed. Staten goedkeuring te vragen voor een geldleen ing tot dit bedrag, af te lossen, in 8 jaren. Verder wordt meegedeeld, dat de heer B. Bakker, eigenaar van, Nieuw-Californië bereid is geweest 1800 bij te dragen in de kosten van bet be|f harden van de weg tot nevens de boer-i derij van D.v.d. Wert; door de belen dende eigenaren is de grond voor deze weg gratis afgestaan. Verschil van mee ning ontstaat over het al dan niet asphaiteeren van deze nieuw aan te leg gen weg, nu liet toch in de bedoeling' ligt de weg at te walsen. Mieerderen zijn) van meening, dat tot asphalteering moet worden overgegaan, daar zulks een bespa ring geeft in de kosten van onderhoud, ook in verband met de bijdrage van die heer Bakker. Bij stemming blijkt dat 9 bestuursleden voor en 5 tegen asphaltee ring zijn, zoodat werd besloten, de weg deze zomer te asphaiteeren. FORTEN, enz. Voorz. deelt mee, dat getracht wordt bij het Ministerie van Det., vermindering van huur te krijgen, een en, ander in verband met beëindiging van de huurovereenkomst en afgraving door Zui derzeewerken voor dijkverzwaring. RENTEN en aflossing,-. Meegedeeld wordt, dat alle leeningen, welke hiervoor in aanmerking kwamen, zijn geconverteerd geworden, waardoor een lager rente-ni veau werd verkregen. SPUIEN met de sluizen: De heer Vla ming merkt op, dat vorig jaar meer dan. 1400 werd betaald voor het spuien met de sluizen en mu een post is opgenomen van 1200.Voorz. deelt mede, dat dit bedrag in normale omstandigheden voldoende kan worden geacht. Verder worden geen vragen gesteld. Met aig. stemmen wordt de begrooting goedgekeurd. HERZIENING KEUR voor het Water schap: Zonder wijzigingen goedgekeurd. RONDVRAAG. Stekels. De beer Lap verzoekt de stekels op de wegbermen te laten bakken. Voorz. zegt zulks toe. Slooten. Vervolgens wijst de beer Lap op de slechte toestand der boenen-) slooten, hetgeen bij de vergraving der tochten nog meer blijkt. Voorz. deelt mee, dat volgens de Keur het bestuur de inge landen kan vellichten de slooten te.gra- Zit j' in een bus, waar een dame in sta; Zorg, dat je haar op je plaats zitten laj Is ze heel mooi, laat je hart het dan doe Is ze dat niet, doe het dan uit fatsor Wees beleefd, het is zoo goedkoop! Sta je met 'n oudje op een heel druk kantoi Zeg dan maar gerustasjeblief, gaat u vó< Tref je hem aan voor een spoorwegcouj Klemt het portier, help hem dan 'n handje nu Wees beleefd, het is zoo goedkoop! Spreek tot je meerderen altijd beleei Weet, dat je mindere er óók recht op hee Valt er een tasch, een zakdoek, toe, gauw, Buk je - en zeg niet: daar valt wat juftrou Wees beleefd, het is zoo goedkoop! Moet er 'n handkar een hoogt' opgesjouw Niet staan te kijken, maar vlug mee- gedouw Als j' op de levens-weg zoo'n kar ontma Doe dan net zoo, geet de tobber wat moe Wees beleefd, het is zoo goedkoop! TE KOOP: met nieuwe vingerbalk. Smederij Den Hoorn, Tel. 1, Zeisen, zeisboomen, strijklatten, harken. F. ZEGEL, Parkstraat. Hiermee bericht ondergeteekende, dat telefonisch is aangesloten onder Het voordeeligst adres voor melk vi t.b.c.-vrij vee, versche hoer.derpark-eiere boter, enz. Beleefd aanbevelend, Voor goedkoop naar F. ZEGEL, Parkstraat. ven. Wanneer blijkt, dat de binnensloof voor een goede afwatering onvoldoenj zijn, zal het bestuur de ingelanden ve plichten deze te graven op de diepte breedte volgens art. 27 der Keir voor oi Waterschap. De heer A. Eelman verzoe vergraving van de tochtsloot langs i Waal-en-Burgerdijk in het Koogervek Voorz. deelt mee, dat meerdere tocht in dit polderdeel zullen worden vergrave Onderhoud weg. Ook waagt de he A. Eelman, wie met het onderhoud va de weg tusschen Wiestenveg in Waal-e Burg en het Oude Dijkje is belast, staat op naam van de 30 Polders. Voor deelt mee, dat juist de vorige avond de vergadering van polder Waalenbui werd besloten de weg van de 30 Polde over te nemen. Zeewater. De heer J. Vlaming a gedurende deze vergadering stemmen hebben opgevangen om ^een zeewater te laten, doch vraagt, ot dan in Mei to zoete water wel noodzakelijk moest wo den geloodst. Hij meent, dat men zondi zeewater in een droge periode geen enk beest in het land kan houden en zou voor zijn in dergelijke gevallen wel ze water in te laten, ook in verband m< het drinkwater. Voorz. deelt mee, d bij het bestuur bekend is, dat wanne zeewater wordt ingelaten, de putten e kolken omhoog komen en zoodoend* drinkwater bevatten voor het vee. Vch afheining mag echter niet te vlug ze water worden ingelaten, daar dit het ni graven van slooten geweldig in de hat werkt. Hij zegt echter toe..dat het bestul naar omstandigheden zal handelen. Waterafvoer. De heer J. List vraag ot waterafvoer in het Koogerveld vo doende wordt geregeld. Door de voor wordt meegedeeld, dat door het Daj Bestuur is besloten om in Koog, E-Koo en Gerritsland 2 maa'I schouw te drijve terwijl het bestuur de sloot langs he Oudedijkje op kosten der 30 Polders vroe ger zal laten maaien. Hierna volgt sluiting der vergader in (3.15 uur.) Op de publieke tribune was niemaji aanwezig. m i - Doet uw voordeel en koopt te

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 8