Gemengd Nieuws DE NACHTTREIN. m fr Om iedere foto, schilderij, tee- kening een lijst, die jrast; ook past bij uw beurs: Een vakman, die „bij" wil blij ven, leest zijn vakblad. Vraagt ons proefnummer en prijs. Vulpenhouders en vulpotlooden hebben we in groote sorteering voorhanden, ook in de prijs, welke U wilt besteden. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. BINNENLAND. Oss breidt zijn politiemacht uit. Amsterdam. Een 39-j. vrouw uit Arnhem, die in hotel ELim logeerde, ver trok vandaar met achterlating van haar kindje van twee maanden. De vrouw is opgespoord. Ze had zoo gehandeld,wijl de vader haar niet meer on derfde ld. Amsterdam. De Cenlr. A. R. Kiesver- eeniging Vaderland en Oranje hield in Artis een drukbezochte landdag met als sprekers de heer Chr. van de Heuvel, lid Tweede Kamer, en Ds. W. Bytevéld, Haarlem. Te Nijmegen werd de Comm. vajn Politie gearresteerd wegens verduistering van eenige honderden guldens. De man zat in financ. moeilijkheden, raakte door speculeenen nog dieper in de put en ver smaadde toen geen enkel middel om aan geld te komen. GROOTE SCHOONMAAK. Wat schoonmaak aan boord van een zeekasteel beteekent, toont dit kiekje, ge-' nomen aan de kade van Southampton, op Jiet moment, dat een regiment schoon maaksters na volbrachte taak een der ooeaanneuzen, daar gemeeld, verlaat De New-Yorkscbe speurder O'Malone bevond zich op een studiereis in Europa toen hij kennis maakte met een mysterie dat de Parijsche boulevardbladen betitel den als: „Het nachttreinraadsel". De kranten stonden er vol van en de openr bare meening kantte zich sterk tegen, het beleid der spoorwegdirectie, die niet bij machte was geweest het ongeluk te voorkomen. In korte trekken kwam de zaak neer op het volgende: Zaterdagavond had de nachttrein van Marseille Parijs verlaten. Niets deed ver moeden, dat er een ongeluk zou gebeuren. Doch al heel spoedig kreeg men bericht, dat de trein, voorbij Fofntainebleau, met zeer groote vaart door .een gevaarlijke bocht was geneden en uit de rails was ge slingerd. Gelukkig bevonden zich slechts zeer weinig passagiers in de trein, zoadat er weinig slachtoffers te betreuren vie len. De materieele schade was echter erriorm. De locomotief was gekanteld en daaronder vond men de verminkte licha- Imen van de stoker en de machinist. De conducteur had een schedelbreuk opgeloo- pen. Voor de kranten en het publiek was de schuldvraag al heel makkelijk op te los sen. In de bewuste bocht moest de trein steeds vaart minderen. En juist dat was niet geschied. Met dezelfde snelheid was de tïiein doorgeraasd. Daar tegenover beweerde de spoorweg directie, dat zij volkomen voor een raad sel stond. Het betreffende personeel stond nis uiterst bekwaam bekend en deed sinds tang op de Marseille-route dienst. Het was niet aan te nemen, dat de machinist roekeloos gehandeld zou hebben. Bij Bergen op Zoom is Jeugdherberg Klavervelden door onbekende oorzaak af gebrand. Culemborg. De kwaliteit der kersen laat veel te wenschen over door het warme weer der laatste dagen. De campagne zal kort zijn. Eenzelfde bericht komt uit Eist. Te Hors9en is het priesterkoor van de eeuwenoude, in verval verkeerende kerk ingestort. Gelukkig waren er bij deze ramp geen personen in het gebouw. Biesbosch. Bij het bespuiten van vruchtboomen met carbolineum is de 17-j. C. Klop onwel geworden en daarna over lieden. Men vermoedt, dat de carbolineum giftige bestanddeelien bevatte. Amersfoort. Op Birkhoven hebben vele tienduizenden Varavrienden feest ge vierd, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van die Arbeiders-Radio-Omroep. Vertegenwoordigd waren B. en W. van Amersfoort en van Hilversum, P.T.T.,, Radioraad, N.O.Z.E.M.A, KRO., V.P. R.O., enz. Medewerking verleenden o.a. Vara-kinderkoren, het omroeporkest, Flie refluiters, Jos. Schmidt, enz. Te Sloten N.H. werd H. v.d. Meulen Op een bouwwerk door de electr. stroom gedood, toen bij met een stroomdraad in aanraking kwam. OP HET VERKIEZINGSPAD. De strijd om de presidentszetel der Ver. Staten is in volte gang. Wij stelten u hier Gouverneur Alfred Landon, een candidate!! voor, die met een oude prai- newagen, met ossen uespannen, cfe "Doer opgaat. Hilversum was Zondag het doelwit van vele Tienduizenden, die wilden deel nemen aan het Avrofeest ter gelegenheid van de voltooiing van de nieuwe studio. Diverse Avrofiguren voerden het woord. De opstijging van de luchtballons was een der hoogtepunten van het feest. Een groot vuurwerk besloot de dag. 't Zand Gr. Het 7-j. dochtertje van K. Schuurman, dat zich op het kermis-/ terrein aldaar had vermaakt, stormde plot seling de weg over Ze werd door eeul auto overreden en gedood. Tot nu toe was er nog geen sprake van een „inachttreinraadsel". Dat woord zou pas de volgende week gebruikt worden. Iedere avond vertrok de nachttrein uit Parijs en de ramp kwam al een beetje in, het vergeetboek, toen de volgende Zater dagavond eenzelfde ongeluk gebeurde. Heel Frankrijk stond volkomen gesla gen. Want dit nieuwe ongeluk geleek zoo in alle opzichten op het eerste, dat men aai; een verband tusschen beide gevallen niet kon twijfelen. De bladen wijdden kolommen aan het raadselachtige geval. Het publiek mengde ziel; er in en het gevolg was, dat dq spoorwegdirectie gedwongen werd de nachttrein van Zaterdagavond te laten ver vallen. Van toen af gebeurde er geen enkel on geluk, zoodat bet publiek triomfantelijk beweende: „Zie je wel? Het was een noodlot dat enkel de Zatendagsche trein bedreigd",. Detective O'Malone moest glimlachen on; zooveel bijgeloovigheid. „Het kan niet anders, of er is hier een ot ander misdadig opzet in het spel/' aldus luidde zijn oordeel. „Onmogelijk", antwoordde de chef van de veiligheidsdienst. „Er zijn geen aan wijzingen, geen motieven. kj(Maar er is wel een raadselachtige ramo, die niet door werking van het „toeval" verklaard kan worden. „Wilt u haar soms verklaren?" vroeg die politieman schamper. Hij was opge wonden, zoodat deze onvriendelijkheid te vergeven was. O'Malone knikte. „Ik ga 't probeeren", zei hij kort. „Mysteries trekken mij altijd aan". In alle stilte begon hij een uitgebreid BUITENLAND. Frankrijk. De 600 stakers, die een bakkerij te Marcenbaroeil al een maand bezet houiden besloten Vr.ijdag deze voor eigen rekening te exploiteeren. Frankrijk. De Kamer heeft beslo ten een nationaal graanbuneau te stichten, met 357215 stemmen. Ze vergaderde hiertoe van Vrijdagmorgen tot Zaterdag morgen, de heele nacht door Genève. De Volkcnbondsvergadering heeft met 441 stemmen besloten de re geeringen voor te stelten de sancties op te heffen. Abessinië stemde tegen, Zuid- Afrika, Chili, Panama en Venezuela blan co. Mexico was niet aanwezig. LADY BADEN POWELL. Onlangs heeft Lady Baden Powell, de lechtgenoote vain die bekende Erigelsche leider der Intern. Padvindersbeweging te Londen, een nieuw kanin voor padvind-v sters ingewijd. Genève. intern. Arbeidsbureau deelt mee, dat de werkloosheid in de meeste lanidien afneemt. Helaas niet in Nederland, Zwitserland en Roemenië. - Genève. De sancties worden 15 Juli opgeheven. Gevolg van de sancties was o.a., dat de Italiaansche uitvoer met meer (dat; 75 pet. daalde en Italië in zes nuid. de helft van zijn goudvoorraad verloor. Oostenrijk. Bondskanselier Schusch- niggg heeft Mussolini verzekerd, dat hij niet zal toestaan, dat de Habsburgers in zijn land weer op de troon komen. - Poten. Bij een botsing tusschen sta kende landarbeiders en politie kwamen 15 personen om. In Bulgarije heeft een nieuwe regee ring gekregen. Hiet land gaat langzaan; naar een grondwettig regiem, maar heeft thans nog geen parlement. Ver. Staten. Oud-Luit. ter Zee Thompson kreeg wegens spionnage voor Japan 20 jaar dwangarbeid. Ver. Staten. De Dionne-vijf linger, zulten tegen die tijd, dat zij meerderjarig zijn, beschikken over een vermogen van, minstens een millioen dollar elk. Tot dus verre, aldus een verklaring van dr. Datoe, de behandelende geneesheer, heeft elk der vijflingen reeds een vermogen ver diend van honderdduizend dollar. onderzoek, dat enkele weken in beslag nam. Tegen het einde van die tijd had de spoorwegdirectie haar zelfstandigheid te ruggekregen ein besloot, tegen de wil Van het publiek iin de Zatendagsche trein weer te laten loopien. Zoodra O'Malone van dit besluit hoorde (haastte hij zich de directeur Martinet een bezoek te brengen. „U is werkelijk van plan te gaan1' vroeg hij. Ja, meneer", antwoordde de directeur vast. „De trein zal weer looipen. Ik beu niet bijgeloovig." „Wilt u mij dan leen verzoek toestaan „Als het iii mijn macht ligt". „ik heb een theorie over deze spoor wegongelukken opgebouwd", zei O'Ma lone. „En die wil ik nu aan de feiten; toetsen. Doe me daarom bet genoegen eu laat de nachttrein een half uur later vertrekken". Directeur Martinet stond paf. „Is dat een grap, meneer?" vroeg hij tenslotte. „Allerminst. Als u doet wat ik zeg, be staat er zieer groote kans, dat dergelijke mysterieuze ongelukken nooit meer ge beuren". „U schijnt er heel wat van te weten", merkte Martinet op, maar toch hield hij rekening met het verzoek van de speur der. De nachttrein vertrok een half uur later enkvvan; heelhuids in Marseille aan. Dadelijk daarop begaf O'Malone zich naar Fontaine hfeau, waar hij een ach tenswaardig burger liet arresteeren. Deze gebeurtenissen baarden weinig opzien, maar toen de oplossing van het •nachttreinraadsel hekend werd, kwamen de krantenjongens handen te kort. „En uw theorie was?" vroeg de chef SIR HAMAD ISA ALL De Kalief van Bahrein (aan de Peri zische Golf), Sjeik Sir Hamad Isa Alii, heeft met twee van zijn zomen een bezoek aan Londen gebracht. De Sjeik moet ontzaglijk goed bij kas zitten en wel dank zij de parelvisscherij in de Perzische Qolf, waarvan hij grootendeels de baten ontvangt. Het zwaard, waarmee hij op reis ging, is van zuiver goud Ver. Staten. New-York. Algemeen vertrouwt men op de effectenbeurzen cn goederenmarkten, dat de depressie voer bij is. Men grondt dit vertrouwen op 't feit, dat het herstel van de activiteit in het zakenleven zich sedert begin Juli 1935 beeft doorgezet, hetgeen tot uitdrukking komt in de indexcijfers, die tot het hoog ste peil sedert begin 1930 zijn gestegen. Toch blijft t.a.v. die naaste toekomst on zekerheid bestaan. Veelbeteekenend is het indexcijfer van de Annalist in zake de bedrijvigheid. Het cijfer steeg over de zeven dagen eindigende 27 Juni tot een recordhoogte sedert zes jaar. Z. Afrika. Johannesburg, de „Goud stad", had in 18S5 50 inwoners, nu500.000 Algerije (N.Afir.) Bij een botsing tiisschen stakende havenarbeiders en eige naars van 5000 tevendie aan boord van 'n schip geleden schapen, werden veel per somen gewond en veel schapen in zee geworpen. Denemarken. De bliksem sloeg in de jeugd heiberg op het eiland Langeland, waarbij twee trekkers werden gedood, Hongarije. Boedapest. In Sept. zal het 250 jaar geleden zijn, dat Boeda van de Turksche overheersching bevrijd werd, Er wordt dan feest gevierd. Losse nummers van Stuivers- blad, De Lach, Astra Haagsche Post Wij belasten ons met het plaat sen van advertenties in alle bin nen- en buitenlandsche bladen. Oeen prijsverhooging. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. van de veiligheidsdienst aan O'Malone, „Tamelijk eenvoudig", antwoordde de speurdier„Ik heb, zooals u weet, eei; grondig onderzoek ingesteld en daarbij liet ik ook sectie verrichten op de lijken van de stokers en machinisten, die ver ongelukt waren". „Maar dat had toch geen nut", .wierp de chef tegen. „Integendeel. De doctoren vonden spo ren van gasvergiftiging. Nogal zonderling, vindt u niet?" „öat kan op een (ocomot.er nooic ont staan", zei directeur Martinet. „Juist. En daarom zocht ik naar een oorzaak van buiten. Er moest een misda dige opzet in liet spel zijin. Iemand wilde de trein doen derailleeren door het Iocoi niotiefpersameel met gas te vergiftigen Maar hoe kon dat? De snelheid van de trein zou het gas oogenblikkelijk doen verwaaien. De misdadiger moest dus het gas ot 'beter de gasbom, van buiten at in de locomotief werpen". „Onmogelijk", riep de heethoofdige cher weer uiit. „Inderdaad. De snelheid van de trein was ©en beletsel. En nu komt het verras' sendie. Ik ontdekte, dat de nachttrein van- at Fontaimebleau korte tijd naast ©en lo- caaltrein reed. Was mijin theorie juist, dan moest de misdadiger in de locaaltrein zitten en vandaaruit zijn gasbom werpen. De treinen loopen ongeveer niet dezelfde snelheid". „Mijn theorie was juist. Een mftaris te Fontainehleau pleegde de aanslagen, De man was malende, nadat hij eens zijn zoon had verloren hij ©en orjgeluk met diezelfde trein. Hij wilde wraak ne men op de trein. Arme kerel". V« „En?"

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4