Hotel- en Pensionhouders. Zoo zeker als twee maal twee vier is ■te-- T~= ;V;o.r: Een brief van haar Origineele Souvenirs. zoo zeker is het, dat ge op Texel beter kunt koopen dan elders. N.V. Ph VLESSING, den Burg. (ORSETBAND VOOR DE JEUGD. 124. Zodra alle kinderen en grote men sen zien, dat de vergunning is verkre gen, mennen ze met z'n allen de poppen kast op. Juichend wordt de kast naam het feestterrein gedragen. Zo spoedig mo gelijk moet de voorstelling beginnen. Jan en Piet kannen nergens meer bij komen. Zelfs baas Cobalt is geen baas meer over de poppenkast. ONZICHTBAAR SCHRIFT. Hoe dat kan? Je schrijft eenvoudig met melk, flink dik. Wanneer de melk opge droogd is heb wat geduld is niet meer te lezen, wat je geschreven hebt.» Maar wanneer je het papier wat warm maakt pas op voor brand komt het schrift in lichtbruine kleur te voorschijn. 125. Baas Co'oaït holt achter de kast aan. De vergunning in z'n hand. Zo h ard had de baas nog mooit gel opent Als ze de kast maar netjes overbrengen; De mensen zijn door 't dolle heen. Jan en Piet blijven dicht op z'n hielen. Wat zijn die mensen vrolijk. Kijk ze hollen. Hebben ze nog nooit een poppenkast gezien! i HOE STERK BEN JE? Oa met een vriend, die ongeveer za groot is als je zelf bent, op de grond zit ten, met de gezichten naar elkander toe. De voetzolen moeten elkander raken. Nu moet je beiden een bezemstok stevig vast houden; buig dan achterover en probeer elkander vajn de grond op te lichten. Wie opgetrokken wordt, verliest. WIE KAN DAT? Je hebt hiervoor nodig: een fles, een, bal en een zweep. L*e bal wordt in de bodemholte van de omgekeerde fles ^ge- Iegd. De tekening laat zien, hoe je de fles. stevig kunt neerzetten. De kunst is: met het eind van het touw de bal weg te slaan. Na enige oefening kan je het zover brengen, dat je de bal omhoog haalt en opvangt. Maak er een spel van. SLINGERBAL. Een aardig zomerspel, waarvoor ten eerste nodig is een stevig toiuw, dat je door een sterke ring haalt. Aan die ring bevestig je een niet te dik touw van 51) cM. lengte en aan dit touw een voetbal. Ieder van de spelers neemt een eind vaij het lange touw en tracht door slingeren de bal in de richting van de tegenpartij te drijven. Raakt de bal hiem, dan heb je een winstpunt geboekt. Door bukken ot wegspringen, moet je zelf maar trachten niet geraakt te worden. EEN VERJAARDAGKALENDER. Zo'n kalender heb je zeker niet vaak gezien. Je kunt er zelt gemakkelijk een maken. De tekening is heel duidelijk. No. 1 laat de kalender zien, zooals hij worden moet. No. 2 zij-aanzicht. No. 3 geeft aan, wat er in zit. Om de rolletjes! wondt een papierstrook met de verjaar dagen aangebracht en dan zorg je er voor, dat de eerstvolgende verjaardag voor de opening komt. Is de dag voor-i bij, dan komt de volgende feestdag aan de beurt. Kijk, Rose, ik heb een nieuwe aan winst. De huishoudster, die bezig was boeken af te stoffen, kwam in de kamer van dr. Van leer, die vol verrukking stond te sta ren naar een biezonder mooi kastje. Weer een stuk meer te verzorgen, zei hij schertsend. U hebt wel last van me. Rose was vijf en dertig, maar als ze kleurde en glimlachte, werd ze tien jaar jonger. Hij knikte vriendelijk tegen haar, zonder veel anders van haar te zien dap een stemmige japon en een vaag stukje haar en verliet het huis, om een lezing te houden. In de pauze sprak hij een vriend, die veel bij hem aan huis kwam en pas nog bij hem had gedineerd. Man, wat een zeldzaam juweel heb je getroffen, merkte zijn vriend op. In jouw plaats zou ik het wel weten. Vroeg' ot laat wordt ze afgekaapt en dan kun je als eenzame weduwnaar weer tobben met allerlei huishoudsters. Hoezoo afgekaapt? vroeg Vanleer, als iemand haar meer biedt, dan bied ik haar ook meer. Hij keek heel triomfante lijk bij die vondst. Onzin, ik bedoel, als ze mocht her trouwen. En daar is alle kans op. Je hebt toch zeker wel gemerkt, dat ver schillende; mannen in de omgeving een goed oogje op haar hebben Zoo? zei Vanleer verbluft, neen, om de waarheid te zeggenwie dan wel? Om te beginnen, je buurman. Wat, die ouwe kerel? Zit er warmpjes in. Dan is de brave Erlings zijn hoofd bepaald kwijt, hij stuurt haar bloemen, weet je dat? Neen, zei Vanleer en rukte aan zijn bril. Vreemd, wat vinden ze aan haar? Goeie hemel. Wat ieder man met goede oogen in z'n hoofd aan haar moet vinden. Ze is behoorlijk knap, beschaafd, huishoudelijk. Bekoorlijk? Vanleer nam zich voor bij de eerstvolgende gelegenheid zijn huishoudster aandachtiger aan te zien. dan hij tot nog toe gedaan had. Hij kwam thuis, in diepe gedachten verzonken en vond, als altijd, nog een klein, koud soupeetje klaargezet. Vol attenties was ze, dat zonder twijfel. Bloemen op tatel Zeker de bloemen, die de malle Erlings, haar had gestuurd. En wat was dat? Hij nam een papier op, dat naast de bloemen lag en verschoot zijn bril om beter te kunnen lezen. Wat, eeneen minne brief Wij verzoeken U beleefd de aandacht van uw gasten te willen vestigen op onze Penteekeningen en houtsneden van Texel. Prijs: 60-40—20 ct. BOEKHANDEL PARKSTRAAT rhïki uur Eien fijinie, mooie vrouwenhand had ge schreven, wat hij met steeds stijgende verbazing en opwinding las: „Liefste, ik heb zoo lang gewacht, ot je niet eindelijk zoudt voelen, hoeveel ik van je hou. Nu moet ik het je zeggen. Laat toch onze mooie jaren niet voorbij gaan. Iemand, als jij, nog zoo jong, zoo knap, moet toch niet alleen blijven en een boeken-, wurm warden. Vergeet me, misschien vind ie me heel onvrouwelijk, maar ik ge loof toch, dat je zoo gelukkig met mij zoudt kunnen worden. Dr. Vanleer staarde op de regels en las ze telkens opnieuw. Toen stapte hij naar de spiegel en bekeek zich zelt< Knap, hm, ja, zonder twijfel een aantrek kelijk man, als je goed keek. Jong ook nog welbeschouwd. Dus ze had hem sinds lang in stilte lief? De gedachte was streelend. Hij droomde die nacht heerlijke droomen en zijn gezicht straalde, toen hij aan het ontbijt verscheen, dat hij altijd met Rose samen gebruikte. Hij keek haar oplettend aan. Inderdaad, ze was bekoor lijk, ze was frisch, en lief. Hij (leed twee. resolute stappen naar haar toe en gat haar een kus. O, riep ze. Hij drukte haar in zij,n armen. Ik ben. een blinde boekenwurm geweest, liefste, maar nu zijn mijn oogen geopend door je brief. Mijn brief? Opeens bedekte een gloeiend rood haar wangen. „Diedie brief? O, die heb ik gevonden in het antieke kastje, en neergelegd voor u. Hij gaapte haar met open mond aan. Dus dus o jij was het niet? Di^pe teleurstelling vervulde hem. Zij bloosde en glimlachte. Maar ik ehbeschouw het toch eigenlijk als éen vingerwijzing van de hemel, fluisterde ze. Hoezoo? vroeg hij vol spanning. Omdat ik nooit er toe gekomen zou zijn je zooiets te schrijven en toch toch zoo graag wou ik dat dat je meer op me lette en daarom legde ik die brief neer en en hoopte een heel klein beetje, dat je je zoudt vefgissen Idau wist ik, hoe je over mij dacht en als je niets orri me gat, was er niets verf Ionen. Daar hij ditmaal niet naar haar japon keek maar naar haar oogen, zag Hij, hoe goed het haar sfond als ze bloosde ert glimlachte. Met een kreet van verrukking sloot bij haar in zijn armen. Rose was een verstandige vrouw. Dat ze die brief wel had geschreven en het verhaaltje over de kast verzonnen en-f kele papieren, die ze inderdaad er in vond, brachten haar op 't idee vertelde ze hem nooit. Men moet een man nooit te ijdel maken. H kANNf GIETER. DOE HET ZO. eet eemnd Venyr Leder V. OCTROOI 17201 1° Het iedeaal voor iedere vrouw. 2° Steunt de buikspieren. - 3°^ Geeft steun in den rug en verschuift niet, 4° 'Aanbevolen door H.H. Doctoren. 5° Lel op de elastieken hoekstukken. Prijzen vanaf f 3.90 tot f 11.50.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4