'ingezonden imp Gemengd Nieuws MEDAILLES VAN H.M. DE KONIN GIN EN H.K.H. DE PRINSES In die etalage vain Boekhandel Park straat zijn tentoongesteld de medailles Welke H.M. de Koningin en H.K.H. Prin ses Juliana beschikbaar stelden als prij zen voor de Schapenfokdag op Maandag 7 September. Eerstgenoemde medaille is bestemd voor de eigenaar van de Kampfoenram, te kie zen uit de geregistreerde 1 -jarige, 2-j. en oudere rammen. De medaille van de Prinses wordt toe gewezen aan de eigenaar van de beste1 collectie (viertal) 1-jarige ot oudere ooien. BLOEMENCORSO. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat het tegen Woensdagmiddag aangekon digde, door afd. Den Burg van Mooi Texel op touw gezette Bloemencorso een „waterballet" zou worden. De dag be gon alweer miet fiksche buien, zooals we die al zooveel weken moeten verduv ren, unaair naarmate het uur naderde, waar op het corso en de optodht zouden aan vangen, werd de zon de wolken de baas. Het werd droog en zonnig weer. Dat was maar gelukkig ook, want anders zou er van "het hoele testijm maar weinig te rechtgekomen zijn. De deelname viel niet tegen, wanneer we in aanmerking neinen de omstandig heid, dat de onophoudelijke regenval op de laatste dagen iniet bevorderlijk wa nen aan het wekken van de verefschte lust om zich voor deelname aan zoo'n bloemienteest en allegorische optocht moeite te geven. De belangstelling was groot. Door z'n vroolijke muziek droeg Tex. Fantare ondier directie van de heer Joh. Dol tot verhooging van de teeststemming niet weinig bij De jury bestond uit een drietal Inen vertoevende badgasten en wel mevr. Slag ter, mej. Wentholt en mej. Grenier. De uitslag was als volgt: Punte|n Prijs 59 1 Annie Ran Nd-, versierde pop penwagen 50 2 Trijnie ein Itie Moerbeek met bloemien-zwaan met begeleid ster. 55 3 Jan Bruin Pz., kabouter met versierde kruiwagen. 54 4 Itie Ran met versierde pop penwagen. 53 5 Trijnie Prins, versierde auto. 52 0 Agmes Uitgeest en Erie Rem- i niers, b 1 oe n ie n me i sjes Troostprijs Souwie Buijs met 'n versierde poppenwagen. 58 1 Aninie Graat en Marie Witte niet groote versierde kano. 52 2 P.Kok met versierde melkwa gen (driewieler) motto: Meer melk, meer boter, meer kaas. 51 3 J.P.Eelman, als boven, met 3 meisjes, die als „melkbussen" moesten tungeeren. 57 1 Klaas, Jan en Joop Kikkert en Truus Kikkert met kam peerterrein en kaïn peertent en al wat verder tot de uitrusting van mi kampeerder behoort. Alles op een met eem paard bespaninen platte wagen. Zelts een kampvuur ontbrak niet. 57 2 G.J., J. en G.P.Plaatsma|n, Oost met een voorstelling, betrek king hebbende op het vrijwel te niet gegane visschersbe— drijt. Vroeger tea- vischvangst maar nu maar de boer ot de werkverschaffing. Op dit landwerk doelden de schop, de schoffel en de hark, welke in 'het vissöhersbootje met z'm fuiken? en leen handjevol wier wamen mieergezet. (Om de le en de 2e prijs werd ge loot, daar het aantal toegekende punten gelijk was) 55 3 Kees Zegel, Henk Boon, Wim Geus en Nico Kuijper. Kees en Henk fungeerden als bruid en bruidegom en waren hierbij echt op z'n Texelsch uitge dost (Kees met een Texelsche kap, sleeprok, enz.) en geze ten in een met een paard, 'bespannen brik met Wim als koetsier en Nico als palfrenier De groote verscheidenheid van deel nemers en de verschillende factoren,, op grond waarvan een prijs zou kunnen wor den toegekend, maakte de taak van de jury verre van makkelijk. Behalve de prijswimners verdient vooral nog vermelding de Onderzeeboot K. 18 met Dirk Moerbeek als kapitein en Kees Boon (Oudkarspel) ials le Officier. Een keurig stuk werk. Verder noemen we Tinie Boebel em Martha Bakker m 1y- roolsch costuum en Mieke Remmers als Pierette. Een alleraardigst trio. De dames Miep van Ruth en Kitty Gra naat namen ieder met een versierd rijwiel aan het corso deel, terwijl een groep karn- peenders uit Utrecht met een Iheele kam-i peertent „met inhoud" op fietswielen en het opschrift Kampeerem op Texel van zijn genegenheid voor ons eiland deed blijken. Des avonds wend om halt negen weer een ommegang met muziek voorop ge maakt. Ook toen was het weer druk in Den Burg. Na afloop hield de heer S. Prins, secr. van de organiseenende atd., een korte toespraak en werden de jeug dige deelnemers (sters), die 's avonds op een platte, met een paard bespannen wa gen, in de optocht meereden, op een reep chocolade onthaald. Hierna sloot Texels Fantare met een tweetal muzieknummers deze feestavond, althans voor zoover deze in de openlucht wend gevierd. Want in de hotels begon toen pas de pret. In de Oranjeboom en in Eelman's Ontspanningsgebouw werd gelegenheid tot dansen gegeven, waarvan zeer druk gebruik wend gemaakt. In ho tel Texel werd in verband met de aan wezigheid van zooveel logeergasten geen bal gegeven, maar ook daar was het zeer gezellig met de vele badgasten, die er eens kwamen opsteken. Dat veel badgasten attracties als van deze dag op prijs weten te stelldn, mo gen we uit het bovenstaande zeker conclu- deenen. Atd. Den Burg van Mooi Texel heeft - op loffelijke wijze - haar plicht gedaan. Een plicht, Waarvan zij zich zeker gaarne zal hebben gekweten. Immers is niet al leen bevordering van het bezoek aan Texel de taak van qnze V.V.V., maar ook het bieden van gelegenheid tot vermaak, ontspanning, verstrooiing aan wie op haar ulitnoodigiing hier haar „tenten" hebben opgeslagen. Na weken van miserabel weer vooral is dat hoog noodig. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullingsreserve en inlevering van rijksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October a.s. naar de aanvul lingsreserve overgaan 1. de gewone dienstplichtigen der land macht, behoorende tot de lichting 1921, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd 2. de gewone dienstplichtigen der land macht van andere lichtingen, die met de lichting 1921 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van" hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobili satie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke openbare of persoonlijke kennisgeving worden opge roepen. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen zullen met uitzondering van schoenen en haarkam in de tweede helft van September of in October van dit jaar moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o. a. aan bestraffing bloot. De ingeleverde zakboekjes worden, na wijziging of vernieuwing bij het korps, wederom aan de dienstplichtigen verstrekt. Nader zal aan belanghebbenden worden bekendgemaakt, wanneer en waar de in levering moet plaats hebben. Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen, er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Texel, 5 Augustus 1936. De Burgemeester van Texel, KAMP. JESSE OWENS. De Amerikaansche athleet, een neger, (die bij de Olympische sj>elen de 100 M. won (10,3 sec.) lejn ook hlet Olymip. re cord verspringen verbeterde (S.06 M.; het wereldrecord staat op zijn naam met 8.13); ook de 200 M. handloopen won [hij (nieuw Olymp. record 20.7). Ill LANDBOUW EN VEETEELT. HET TEXELSCHE SCHAAP IIN FRANKRIJK. Te Parijs lezen we in de N.Rott. Crt. van Zaterdag heeft in Juli het Fransche Stamboek voor het TexelsChe schaap vergaderd. In die vergadering werd meegedeeld, dat het contingent voor Fok schapen, die VRIJ van invoerrechten kun nen wrorden uitgevoerd voor 1936 al is UITGEPUT. Het was vastgesteld op 25 rammen en 100 ooien. Verwacht wordt dat voor het VOLGEND jaar ditzelfde aantal dieren zal kunnen worden inge voerd. Besloten werd veertig pet. van het contingent te re serveeren voor de nieuwe leden van het Fransche Stamboek. De rest wordt onder de tegenwoordige le den verdeeld, met dien verstande, dat een lid Iniet meer dan 10 ooien zal kun nen invoeren. Het Fransche Stamboek zal een com missie aanwijzen, welke met de aankoop Van de in te voeren fokdieren zal woe den belast. De ervaring heeft geleerd, dat de maan den 'Januari en Februari voor de aan-' kooj) van fokschapen in Nederland het meest geschikt zijn. De in Frankrijk gevestigde veehouders, die het volgend jaar fokschapen van het Texelsche ras vrij van inkomende rechten wenschen in te voeren, behooren zich voor 1 Sept. in verbinding te stellen met het secretariaat van het Fransche stam boek (Flockbook de Ia race de Texel), 16 Rue Claude Bernand te Parijs, ten-j einde tijdig als stamboeklid te kunnen worden ingeschreven. DE AANVRAGEN om INVOER-ver- gunming moeten vóór 1 OCTOBER a.s. aan hetzelfde adres warden ingediend. MARLENE De Duitsche filmster Mar iene 'Dietrich begaf zich van Hollywood naar Londen, om er samen met de Engelsche artist Robert Donath in een nieuwe Engelsche film op te treden. DE KOOG. MENSCHEN EN DIEREN. (Ingezonden. Als, dierenvriend merkte ik Dinsdag op, dat een jong mensch, dat een paard be reed, dit dier met een stok ergerlijk nusl- handelde. Het was een afschuwelijk ge zicht voor ieder dierenvriend. Gaarne had ik deze persoon het stuk hout uit hanr' den genomen om hem te laten voelen, wat voor uitwerking het gat, als hijzelf deze slagen in ontvangst moest nemen Tot groot genoegen mede van vele andere badgasten zag ik, dat hier een einde aan gemaakt werd door een jonge veldwachter, die een en ander ook had opgemerkt en de ruiter behoorlijk op z'n nummer zette, prooes-werbaal opmaak te en hem liet afstappen om hem zijn weg te voet te laten vervolgen, fn de hoop, dat die mishandeling niet onge straft zal blijven, breng ik van deze plaats namens vele dierenvrienden dank aan die politieman, de vvensch uitsprekende, dat hij voor dergelijke wandaden zal blij ven waken en dit een waarschuwing voor velen moge zijn. Rijd naar genoegen paard. Mishandel de dienen, die weerloos zijm en met kunnen terugslaan, niet. EEN BADGAST AAN DE KOOG. (Met volledige instemming geplaatst. Naar we vernemen was de dierenbeul een 20-jarige badgast uit Amsterdam, die de rijkunst in het geheel niet machtig was. RED.) CHARLES LINDBERGH. De beroemde Amerikaansche vlie ger Charles Lindbergh bracht on langs met zijn echtgenoote een be- bezoek aan het Olympisch Stadion te Berlijn. Van dat bezoek dit kiekje. POLDERBEMALING. lil uw vorig Zaterdagnummer heeft U terecht bij het bericht over Jlir Reigers-i man, die ontslag vroeg als Hootd-Ing.- Dir. Prov. Waterstaat, aangeteekend, dat hij op Texel geen onbekende is. Zijn capaciteiten in polderzaken zijn groot en in de dagen, dat de bemalingsplannen voor Waalenburg de gemoederen zoo hef tig in beroering brachten, hebben we daar van kuinnen profiteeren. Maar hoe zou liet intusschen met deze bemaling staan Beantwoorden de resultaten aan de ver wachtingen Ook financieel. Zou de Texelsche Courant niet wat ruimte wil len afstaan om ingewijden gelegenheid te geven daarover wat mee te deelen (Natuurlijk en met genoegen. Red.) De poldervergaderingen zij'n nu open baar, maar vvordien door buitenstaanders niet bijgewoond, omdat men niet weet van plaats en tijd. Kan er. b.v. een week tevoren niet een agenda, enz. in de krant wonden opgenomen De verslaggever van de krant en niet de secr. van het wa terschap dient voor het verslag te zor gen (Waarom dat wantrouwen Red.) Een vergelijking maken tusschen de kosten van electr. bemaling van Eierland en de motorbemalung van Waalenburg zou leerzaam zijn voor polders, T.E.M. en gemeente. Wie kan de lezers hiermee van dienst zijn EEN BELANGSTELLENDE. BUITENLAND. Zweden heeft nog nog 25863 werk- loozen op de 6,25 mill, inwoners. Een lichtpuntje voor zoover die, vermin dering niet aan toenemende fabricage van moordwerktuigen (kanonnen, geweren moet worden toegeschreven. Duitschland. De huisvestingsdienst te Berlijn schrijft alleen adressen van te verhuren kamers in, wanneer deze door niet-Joodsche families worden aangebo den. Van Olympische geest gespro ken SPANJE. Alle clubgebouwen in Ma drid, de meeste villa's van de adel, vele, kloosters en kerken zijn onder bewaking van gewapende arbeiders gesteld. Groote plakkaten melden, dat deze gebouwen ge- requireerd zijn voor een vakvereen. ot voor een politieke partij. De rechtsche pers bestaat niet meer. Arbeiderscomité's hebben beslag gelegd op de groote spoor wegmaatschappijen. Het is slechts een kwestie van tijd vóór dit ook geschiedt met de andere openbare diensten, de ban ken en andere bedrijven van vitaal be lang. Zullen de arbeiders ooit de ge bouwen, die zij thans bezet houden, te-| ruggeven Hoelang zullen de con- cunneenende vakvereenigingen, die thans samen in één schuitje zitten en aan de kant van de negeering te Madrid staan, nog één lijn trekken Spanje. Winnen de rebellen, aan krijgen we een fascistisch regime, waar tegen het verzet zal duren tot het in bloed wordt gesmoord. Times. Spanje. In één nacht stonden te Madrid ruim 50 kerken in brand, waar onder de kathedraal van San Isidero. Mede maakten de rooden zich schuldig aan plundering van kloosters. Spanje's legatie te Parijs werft vrijwilligers voor Spanje, schrijft het Fransche blad Journal des Débats.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 2