Gemengd Nieuws Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllil Mededeelingen llllllllllll iliiilliiiil van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll DE KLEINE KOLONEL. Shirley Temple. De film, welke het hoofdnummer uit maakt van ons nieuwe programma, voert ons maar Kentucky, waar we kennis maken met de oude Kolonel Lloyd, die daar met zijn eenige dochter Elizabeth op leen landgoed woont tot.... op zekere dag het meisje liefde opvat voor een officier, Sherman, genaamd. Hij is een Yankee en kon daardoor geen genade vinden in de oogen van de oude Kolonel een veteraan uit het leger der zuideljjken, dat destijds in zoo bloedige strijd met de noordelijke staten gewikkeld was. Het komt tot een' breuk tusscben vader en dochter. Elisabeth huwt met Sherman en tnekt niet hem naar de goudvelden, waar het echtpaar evenwel groote teleurstel lingen wachten. Een paar bandieten ver kochten Sherman een vrijwel waardeloos stuk grond.... De armoe en de wanhoop sluipen het huisje van het echtpaar bin nen. Een meisje, dat geboren wordt, de kleine Kolonel genaamd, omdat ze zoo op haar grootvader lijkt, is hun eenige troost. De moeder keert met haar kind naar Kentucky terug, waai' zij een klein huisje op het landgoed van Kolonel Lloyd, van haar moeder geërfd, betrekt. De Kolonel komt tennis maten met zijn nieuwe buren, maar inaakt dat hij weg komt, zoodra hij zijn dochter bemerkt.. Onderweg ontmoet hij een aardig krullen- kopjie, dat hem biezomder aantrekt. On derwijl is Sherman doodziek thuisgeko men. Hij 'krijgt bezoek van de twee op lichters, die hem het waardeloos goud land verkochten. Zij willen liet weer te- rugkoopen, wetende, dat het door aan leg van een spoorweg hooge waarde zal krijgen. Maar door een toeval is ook Sherman hiermee bekend. Een felle strijd om ide eigendomspapieren volgt. Wie wint? Welke rol speelt hierbij de Kleine Kolonel enhoe houdt zich de oude heer? Bioscoopbezoekers zullen het ant woord vinden op het witte doek en een biezomder mooie avond genieten. NAAR TEXEL. De Afid. Den Haag van de Ned. Reis- vereen, maakt deze maand een excursie naar Texel. Zoo meldt het Vaderland. CONCERT TEXELS FANFARE. 'We brengen ingezetenen en vreemde lingen in herinnering, dat op uitnoodigimg van de afd. Den Burg van V.V.V. Mooi Texel Texels Fanfare Woensdag a.s. op de G roe mep laats een concert zal geven. Als bijdrage in de kosten welke door de atdeeling gedragen worden, zal 10 ct. en tnee worden gewaagd. RADIO-CENTRALE Den Burg en Oude schild. Van heden at zal zoowel de Radio-Gen- trale alhier als die te Oudeschild iedere avonid, behalve de programma's van Hil versum! 1 en II van 7—8 uur grammotoon- muziek ten gehoore brengen. Een zeker te waardeeren attractie, te meer, daar maatregelen getroffen wenden om de grootst mogelijke verscheidenheid van platen te draaien. ZUIVELPUZZLE. We brengen in herinnering, dat alleen vandaag mog de oplossingen van de zui- velpuzzle bij een dier deelnemende ziu- velwintels kan wonden ingeleverd. Het gaat er om, van die woorden, in hun étalage aangebracht, een rijmpje te ma ten van 28 woorden, dat op liet koopen van zuivelproducten betrekking heeft. Doet allen mee. De prijzen zijn, aan lokkelijk. Kijk maar eens in de étalage van de heer Jb. Schrama. Zie ook ons* volgend nummer. FEEST OP 31 AUGUSTUS. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin organiseert de plaatse lijke O ran je vereen, op 31 Aug. a.s. een kinderfeest, waaraan de schooljeugd uit de gansché gemeente zal kunnen deel nemen. Het voorloopig programma luidt als volgt 's Morgens kinderzang voor het raad huis (aubade). Daarna: feestelijke optocht naar het sportterrein van S.V. Texel, waajr diverse kinderspelen en wedstrijden worden ge houden. De vereen iging verheugt zich ook nu weer in de medewerking van Texels Fan tare. Des middags zat op het sportterrein de poppenkast worden vertoond door de heer T. J. Keiler, uit Amsterdam, die de jeugd tevens met aardige goocheltoeren en buikspreken prettig zal bezighouden. Uitvoerige biezonderheden volgen nog. Gaarne wekt het bestuur allen, die deze feesten willen doen slagen, maar nog geen lid zijn op, tot de Ver. te wil len toetreden. Ook losse bijdragen zijn hartelijk welkom, want de uitgaven zul len niet gering zijn. Voorz. der vereen, is de heer S. Prins, secr. de heer A. Goedhart, peniningm. de heer H. C. A. Kievits. PROF. KEESOM brengt weer eeni ge dagen van zijn vacantie op Texel, zijn geboorteplaats, door. In volgend nr. zullen we een paar toto's van bet Bloemencorso opnemen. De weersvooruitzichten zijn thans beter, meldde gisteravond 't Haudelsbl. Heeft u al een nieuw fietsplaatje Morgen begint de controle. In ons verslag van het Bloemencor so gelieve u in plaats van Truus Kikkert „Truus van Twisk" te lezen. Vermoedelijk door het stormachtige wieer van deze week zwemmen er voor de Noordzeekust veel bruinvisschen. CONSULTATIEBUREAU. Donderdag werden over 56 zuigelingen adviezen verstrekt. SPORTNIEUWS. Texel II. D.Visser D.Keijser C.Dros S. du Porto C.Keijser Lz. D.Geense P.Bruin A.Vierseput j.Bruin K. de Vries P.Neijens Texel 3 W.Geus G.Wilner J.Helsloot Jac. Knol H.Boon J.Kiewiet K. de Porto K.Kikkert D.Dapper I.HiLle Res,: H.Kuiter (P.Keesom D.D. schnjtt ons: Uitslagen Woensdag: afd. 1 De Cocksdiorp tegen Oudeschild 5—0. Atd. 3: Texel 4—Tex. Boys 2—8. O.ienci De Cocksdorp 2 iniet gespeeld. Tiex. 4, voor een groot deel uit adsp. bestaande, is ons tegengevallen. We heb ben liet ook in Den Haag gezien: er moet gewerkt worden. Tex. B. wist eeni ge fouten van de keeper behoorlijk at te straffen. Doordat Oudesch. verloor, staat De C. met 5 punten aan de spits. Indien 1 2 zou winnen, kan hoogstens gelijk spel (gelijk aantal punten) behaald worden en zou een besliss. wedstrijd noodig zijn. T. 2, doe je best, In goede harmomie) en met een vaste wil kan een goede wed strijd verwacht worden. Ook T3 moet alles probeeren. Als ze gelijk spelen ot verliezen, is Tex. Boys kampioen. Wordt ^gewonnen, dan lcrjj gen we nog een beslissingswedstrijd. Hedenmiddag halt drie hebben we eenige leden noodig met hamei", za^g, enz. om de omheining te verbeteren. Waar andere veroanigingen ons voorgin gen om zelf met eigen krachten ver schillende werkzaamheden uit te voeren, Imeenem we goed te doen, dat voorbeeld te volgen. Trainen. Adsp. Maandagavond op oefenterrein 7.30. Leden Donderdagav. 7.30. Voor 17 Aug. wondt een groep spelers uitgenoodigd voor een bespre king. 30 Aug. komt Sucoes 1 en 2. Ge tracht wordt 5 Sept.. weer naar V.S.V. te gaan. Wie niet meekan, doe tijdig bericht aan de secr. Comp. inheeliing 4a, afd. 1 K.N.V.B Au dijk, B.K.C., D.T.S., M.F.C. (Med.), N.Niedorp, Schagen, Strandvogels, Texel, en Watervogels (Den Helder) V Van de comp.-leider H.Ran: Hedenavond O'end Cocksd. 2, ,sch. W. van Zeijlen, aanv. halt S. Zondag: 2u. Texel 3 O'end, N.Tuin- der; om 7.30: Texel 2 Cocksd., N. T uinder. Woensdag 7.30: Cocksdorp 2Boys 2: W. van Zeijlen; om 7.30: Texel 4 O' le.nid 2, C.Graaf. TEX. BOYS. Wij zien verlangend uit naar de wedstrij d Tex. 3 O.V.V. 1 Als O.V.V. 1 Tex. 3 weet te slaan, wat heusch niet onmogelijk is, varen wij er wel bij. Toont uw belangstelling. Het 2e heeft Donderdag Tex. 4 met 72 ge klopt, maar bet was geen vlugge wed strijd. Voortaan vlugger afgeven en niet ide ballen zelf willen schieten. Maandagavond trainen. Donder dag athletiek op het veld. Bij slecht weer in bet gymnastieklokaal, alles onder de goede leiding van de heer Kievits. Pro fiteert hiervan. Dan bereiken we, wat er te bereiken is. C.G. DE KOOG. Ter herinnering: hedenmiddag 2 u. oefentocht met de reddingboot. WIE MIST ER EEN Degenen, die rijwielplaatjes missen van rijwielen, die gestaan hebben bij het red dingboothuis, gelieven zich TEN SPOE DIGSTE te wenden tot de politie alhier. WAARSCHUWING. We moeten kampeerders aanraden hun tent iniet onbeheerd te Jaten. Er blijken: eenige diefstallen te zijn gepleegd. Door de politie zijn al eenige verdachte pen sonen aangehouden. EIERLAND. ONGEVAL. Het 11-jarig zoontje Maarten van de heer Br., te Tienhoven, kwam gisteren op vliegveld Vlijt zoo met zijn hand met het mes van een graanmaaier in aanra king, dat hem bijna een vingertop afge sneden werd. Per auto werd het ventje dat zeer ontdaan was, naar den Burg vervoerd, waai' geneeskundige hulp werd verleend. DE COCKSDORP. CORRESPONDENTIE. J.W. te De C. Uw stukje wordt volledig opgenomen. RED. NIEUWE AUTOBUS. De heer Th. Reuvers heeft voor de dienst op Den Burg een nieuwe autobus in gebruik genomen: een gestroomlijnde 6-cylindier Chevrolet van het nieuwste type, uitgerust met hydraulische remmen Zie biedt plaats aan 21 personen (de zitplaatsen zijn met leer bekleed) en ziet er keurig uit. Het is een pracht-wa- gen, waarvan ondernemer en passagiers veel nut en genoegen mogen beleven. SPORTNIEUWS Morgen wacht S.V.C. I, voor zoover het volledig is, een zware taak, nl. tegen Texel 2 te Den Burg eigen veld. Mochten we de groen-zwarten op eigen veld een punt af snoepen, nu zijn we er lang niet zeker van. Texel zal om zijn kans te behouden wel sterk opkomen, dussteeds maar aanpakken elkander helpen wanneer noodig, niet fitten maar zorgen voor een prettige stemming. De bus vertrekt een uur voor de tijd van aanvang (Zie Tex. nieuws) OpstellingW. Verseput M. Reuvers P. Boon Mz. Gerard Bakker H. Stolk C. v. Boven A. Stolk J. Eelman C. Zuidema Jn. Reuvers Jb. Eelman Res.: A. Alderlieste, Jn. Lampers. J.B. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN De Burgemeester der gemeente Texel brengt in herinnering de verplichting van dien eigenaar, houder ot hoeder om ten stond aangifte te doen, indien het vee verschijnselen van een besmettelijke vee ziekte vertoont. Het niet-aangeven ot niet tijdige aan gifte kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste één jaar ot geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. Texel, 7 Augustus 1936. De Burgemeester voornoemd, KAMP. Evenals voorgaande jaren hebben de le den van het reisgezelsohap alhier hun jaarlijksch uitstapje weer gemaakt, thans naar Utrecht. Woensdagmorgen per eerste boot werd naar den Helder vertrokken^ Vanwaar per autobus de reis werd voort gezet. De route ging door een deel der Wleringermieer, over Hoonn, Punnerend, Amsterdam en door het Gooi naar Ut recht. Een tcleel der stad werd bezichtigd., Ook wend een bezoek aan de Domtoren gebracht. Op de toren werd volop vam het schoone gezicht op stad en omgeving' genoten. Niet allen echter zagen kans de ruim 100 Mieter hooge toren te beklimen, maar de oudste van bet gezelschap, de, bijna 75-jarige heer W. Duinker, had er geen moeite mee. Ben groote pres tatie op zijn leeftijd. De terugtocht ging langs de Oude Rijn over Leiden, door de bollenstreek naar Haarlem, waar de oude St. Bavokerk nog werd bezichtigd. Na ruim 300 K.M. te hebben gereden kwam het gezelschap te ongeveer 9 uur te den Helder aan. Het weer hield zich deze dag goed, een paar stortbuien uitgezon derd, waarvan we geen hinder ondervon den. Allen hebben dan ook volop genoten. De Leiding was bij de heerein Jb. Duinker en A. Slegh in gotede handen, zij hebben zeker wel een pluimpje verdiend. O.ok de knapenveneen. maakte deze dag een uitstapje. Onder leiding van Ds. Moen werd een bezoek aan HeiLo en omgeving gebracht. De jongelui hebben eveneeins een genotvolle dag gehad. (Zij bezochten de Prov. Jongensdag van bet N.J.V. Verslag volgt inog. Red.) BINNENLAND Te Ede is een auto bij het snijden met groote vaart tegen een boom gebotst. Mevr. Wildieboer en haar dochter, uit R'dam, werden gedood, de heeren Wilde- boier en Kraan zwaar gewond. Te Bilthoven is een vrachtauto op de onbewaakte overweg door een trein gegrepen. De 26-j. W. de Bruin, uit Utrecht, werd gedood. Den Haag. Bij de Staten-Generaai is ingediend een aantal wetsontwerpen inzake wijziging Grondwet, behelzende o. a.verlaging „schadeloosstelling" voor Leden Tweede Kamer van f'5000 op f4000 benoeming ministers zonder portefeuil le maatregelen tegen revolutionnalre afgevaardigden, enz. Amsterdam krijgt, behoudens goed keuring door de raad, een nieuw hoofd bureau van politie a.d. Mannixstraat Te Oroenloo is vergeefs gepoogd in te breken en daarna brand te stichten in de R.K. Kerk. BUITENLAND. SPANJE. Woensdag lazen we in de dagbladen: De groote aanval van generaal Franco op de hoofdstad is aanstaande. Zijn mannen krijgen m het zuiden over beschikking over 18 verkeersvliegtuigen en zoo noodig nog versterking van 30.000 man uit Marokko. L>e vloot blijft Madrid nog trouw, maar nu zal Franco zijn troe pen met vliegmachines kunnen verplaat sen. Volgens geruchten zouden deze toe stellen uit Italië komen en petroleum- conoenns de rebellen steunen, daar Madrid aan de Sowjets een petroleuminonopolie verleende. Roode vliegers heöben Maandag Valladolid gebomoardeerd, maar onderwijl doet Franco moeite, om de ver binding met de kust te verbreken. Volgens de Matui zijn Maandag te Tetoean jAtr.J 12 ltal. en Duitsche vliegtuigen aangeko- imien. in totaal zijn daar nu 15 toestellen! om het transport van troej>en en oorlogs materiaal naar Spanje te beschermen. Zoo een gezamenlijke actie der groote mogendheden tot bemiddeling kans van slagen zou kunnen hebben, ware dat in het belang van de vrede in heel Eurqpa. Maar elk partij-kiezen der mogendheden en elke stelselmatige eenzijdige hulpver- Leening kan liet gevaar voor uitbreiding van het conflict in Spanje doen toe nemen. We lezen in The Universe; Te Barcelona dansten vrouwen, vooai jonge meisjes, rond de lijken van nonnen en priesters die doodgeschoten waren. Er werden zes kloosters in brand g£s\o- "foen. Wel heet Spanje katholiek, maar minstens de helft der bevolking gaat alleen naar de kerk bij doop, huwelijk en uitvaart. Te Madrid zijn vele personen spoorloos verdwenen, en waarschijnlijk een rilling verwekkend aantal. Dat is de prijs van de burgeroorlog. Indien de strijd niet zeer spoedig ophoudt, zal er honger in bet land komen. u?e oogst, toch al met groot, wordt geheel verwaarloosd. Er moet iets gedaan worden, ook om de be schaving uit die ruiines van heden te red- dien. Het ergste van de burgeroorlog is zeker wei het gebruik van kinderen; In Madrid zag ik ettelijke knapen van tien jaar inet uiterst moderne automatische revolvers loopen. Zij richten dit wapen op iedereen, die zij aanhielden. Een enkele dirulc van de vinger en een regen van ko* gels zou er door worden verspreid. 1 imies. Aan liet relaas van een Neder lander, die uit Malaga onto luchtte, ontlee- nen we, dat de stad is overgegaan in die handen van ongeorganiseerde gewa- jjende benden, die moordend en brand stichtend door de straten trokken. De „tascisten" en de „rijten" moeten het ontgelden. Het resultaat van één verschrik keiijke nacht? Gedood: (naar officieel© schatting) 60 j»ersuneii. Afgebrand8 huizenblokken, 9 winkels, 40 groote villa's 2 bioscooptheaters, 1 sociëteit, 1 dagblad gebouw en 60 auto's. De kerken waren: gespaard. Trouwens, op dat gebied was ier niet veel meer te verwoesten, daar in> 1931 30 van de 36 kerken reeds afgebrand waren De bisschop was door een Itali- aansch pnvè-jaoht afgehaald. Bij een gevecht tussdhen vliegtuigen van de re bellen en een regeermgstorpedoboot kwam een granaat terecht op de renbaan van Gibraltar, 200 M. van het kamp, waar 800 Britsche onderdanen toeven. Spanje's nieuwe gezant te Parijs zou 1.5 mill. p.st. hebben meegebracht om voor Madrid wapens te koopen. In Italië wordt in vele kringen sympathie voor de Spaansche opstande lingen (meest tascisten immers) aan de dag gelegd. Wordt Spanje fascistisch en Italië's bondgenoot, dan zal Italië in de Middellandsche Zee oppermachtig zijin, wat ook bet streven van de Duoe is. In Abessinië lieten dit jaar 2700 ltal. 't leven, 't Land werd duur be taald en is blijkens die berichten van nieuwe strijd inog niet geleverd. Griekenland. Uit vrees voor een opstania van communisten is te Athene de staat vau beleg afgekondigd. De Ka mer werd ontbonden, maar een nieuwe verkiezing nog niet vastgesteld. Er broeit wat. De regeering ziet de toekomst don ker in. Verband tusscben de onrust in Griekenland en de opstand in Spanje is niet uitgesloten. Premier Metaxas stelde •onder goedkeuring vaii Koning George een openlijke dictatuur in. Het gebied van de oude wereldzee wordt steeds meer een der brandpunten van die spanning in Europa, waarop de aandacht gevestigd dient te worden. In Rusland is door de Centr. Raad van Vakvereem. ruim 12 mill, roebel in gezameld voor steun van de regeering in Spanje. Engeland. Bij een mijnontploffing in Yorkshire kwamen 57 mijnwerkers om. Het was de grootste mijnramp sinds Sep tember 1934. Ver. Staten. Negen mijnwerkers zjjn door verstikking onigekomen in een mijn waarin zij afgedaald waren om de oor zaak te zoeten van uit een 200 M. diej>e schacht stijgende rook. Een telle brand maakte het onmogelijk hulp te bieden. u DEN HOORN. OP REIS. mm

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 6