Gemengd Nieuws De bedriegster bedrogen. NogmaalsBezeten wereld. BINNENLAND. NEDERLAND. IN PROCES MEI BELOIE. De Nederl. regeering heeft bi] het Permanente Hot van Internationale Justitie dc vraag aanhangig gemaakt, ot de aanleg door België van onderschei dene werken in verband met het graven van hiel Albertkanaal en de wijze waar op. in de watervulling van de oude en nieuwe kanalen in Noord-België door dit land op eigen houtje is voorzien, overeen te brengen is met de rechten, die Neder land ontleent aan het Nederlandsch- Belgisch tractaat van 12 Mei 1863 be treffende de wateronttrekkingen aan de Maas. Voor België, zoowel als voor ons land is deze kwestie van niet gering be lang. België heeft het grootste belaijg bij ©en goede tunctionneering van zijn kanalenstelselNederland ondervindt in Noord-Brabant veel overlast vam de be vloeiingswerken in Noord-België en zou, wend het door het Permanente Hot 111 het gelijk gesteld, de watervoorziening van het Juliamakanaal beter kunnen rege len. Hoe bet ook zij, de behandeling van deze zuiver juridische zaak in de rustige steer van liet Vredespaleis, zal met alle hoffelijkheid en vriendelijkheid geschie den, en de uitspraak zal, hoe el ie ook luiden moge, een der wrijvingspunten die eenmaal uit iedere nabuurschap ontstaan, doen verdwijnen. Den Haag. Door bemiddeling der Reedersveineen. voor de Ned. Hairingvis- scherij is 10.000 ton zomerharimg en 30.000 ton haring van de Sept.-Nov. vangst naa,r Rusland verkocht. JAMES ROOSEVELT. James Roosevelt, de zoon van president Roosevelt, bracht onlangs met zijn eega een bezoek aan de „oude wereld", zoo- als Europa wel genoemd wordt en zooals Europa ook tneer en meer verdient ge noemd te worden, want kraakt het ge bouw niet in al zijn voegen Maar James zal weten, dat ook Ame rika niet tneer het land is van zoo onbe* begrensde mogelijkheden, als men ons wei wil doen gelooven KORT VERHAAL. Wilt u mij het genoegen doen, mor gen ee|n kopje thee bij mij te komen drin ken Dc bevallige weduwe lachte en keek die vreemdeling door haar lange wimpers vragend aan. U is wel vriendelijk, mevrouw. Komt u Heel graag. De opera was uit en de vreemdeling Leidde Pauline door de gangen. Hun vriendschap was twee uren oud. Hij was na het eerste bedrijf in de loge gekomen/ en kwam toen naast een slanke, blonde dame te zitten. Een gevallen handsohoen( en de aanbieding van het programma, ga-t ven aanleiding tot de eerste woorden. Inde pauze praatten zij eerst over de mu ziek, toen sprak hij over haar toilet en zij vroeg hein naar 'een paar biezonderheden over zijn beroep. Toen het gordijn gezakt Was en zij opstonden, kuste hij eerbiedig haar fhan|d. Ik dank u voor deze avond, sprak hij. Zij glimlachte. Het zal me verheugen u morgen te ontvangen. Rowland Sudamóne had iliet gevoel, dat een man hem volgde, toen hij de opera verliet om huiswaarts te gaan. Eerst dacht hij aan een toeval, maar ibet leek hein toe vallig, dat zij beiden precies dezelfde weg. moesten, dat de afstand tusscben hen altijd even groot bleek en dat zij beiden plotseling van de oorspronkelijke weg atweken. Sudamóne bleet eensklaps staan, ging met snelle schreden naair de \reemde en. sprak hem aan: Wilt u me soms wat zeggen? BUITENLAND. Duitschland. Olympiade. In de tijd- race over 1000 M. met staande start werd de Nederlander Ar ie van Vliet no. 1 (72 sec.; nieuw Olymp. record). Het aantal journalisten bij de Olymp. sj»elen bedraagt plm. 1200. Duitschland. Olympiade. De 3000 M. hindernis werd gewonnen door de Fin lso Hollo in 9 mnt. 3.8 sec., nieuw Olymp. record. Rie Mastenbroek, Ned. zwom de 100 meter vrije slag in 66.4 sec., een nieuw Olymp. record. Duitschland. Het K.D.W. Waren huis te Berlijn, van de Joodsche onder neming Tietz en Co., heeft op last der re geering alle 300 Joodsche bedienden moeten ontslaan. Duitschland is, naar vo(gens het Volksblad vaststaat, stevig bezig de Bal kan te bewerken. - Frankrijk. Tie Parijs werden 3000 taxichauffeurs ontslagen daar de bedrij ven te zwaar belast zijn om ze zonder inkrimping te kunnen voortzetten. Roemenië. Te Boekarest werden ge smokkelde bontwerken ter waarde van 3 mill. gld. opgespoord. Alle bontgroothan- dielaren werden gearresteerd. EEN NIEUW IDEE. Een Hamburgsche constructeur bouwde een fiets, waaraan met wei nig moeite een zijspan bevestigd kan wonden. Ben gemak voor wie klein behuisd is en voor wie ook wei eens op twee wielen rijden wil Spanje. De Catalaansche minister van Justitie heeft inbeslagneming gelast van alle kerkelijke goederen. In Bar celona, in het bezit der Rooden, doen zich ernstige moeilijkheden voor met de anarchisten, van wie velen dienstweige- ren. De rebellen bombardeerden van een oorlogsschip ar Gjjon. De ijageering1 dreigde 2500 personen in de stad als gijzelaars gevangen geziet, te zullen doo iden, indien het bombardement voortduurt, mieldt Havas. Tot dusver heeft de burgeroorlog 4DöO men sciien lerens ge- leischt. Bereiken de witte legers Madrid, dan zullen ze, schrijft Knickebocker, de rij and volledig willen vernietigen. Vrou- Ja- Doe het dan maar direct. Dat zal ik. U bent tegen morgen middag bij een dame op de thee gevraagd. Sudamóne keek verbaasd op. Hoe weer u dat? vroeg hij. Ik ken die dame. Zoo, dus jaloersch Volstrekt niet. Ik ben al twintig jaar getrouwd met©en andere vrouw. Wat Iiebt u dan met het heele geval te maken Ik wilde u waarschuwen. Maar ik heb uw raad niet noodig, klonk het ijzig uit de mond van Suda móne. Het is toch altijd beter, als men vooruit weet, wat er gebeuren zal, ant woordde de ander kalm. U zult om vijf uur bij mevrouw Pauline zijn. Dan wordt er tien minuten later gebeld. Er komt een heer de kamer binnen met een rekening van ruim 200 poind. De dame zal beweren, (dat ze maar 100 pond in huis heeft. De heer. Ihij heeft zwart haar en een punt-i 'haardje, draagt ©en bruine bril zal zeggen, dat hij daar geen rekening mee' kan houden en het verpande hafssnoer diezelfde dag nog verkoopem zal. Dan zal de dame u smeeken haar te helpen. Als u weigert, krijgt ze een huilbui, en als dat niet lielpt, een zenuwtoeval. Er zal voor u niets anders opzitten, dan de 'Ontbrekende 100 pond te betalen. En dan is het afgeloopen met de theevisite. Want Pauline is een fijngevoejjge vrouw en is door al die opwinding té moe langer te blijven praten. Dan gaat u weg en Pau line komt in de zijkamer en "neemt de man met liet puntbaardje uw 100 pond at. Eigenlijk maar 98 pond, want hij krijgt twee pond voor zijn goed ge speelde rol. Die man is Damian, haar ge wen spelen in de strijd zoo groote rolv dat men van een oorlog van zusters tegen zusters zou kunnen spreken. In het sana torium van Tablada vermoorden de Roo den, volgens de Witten, eerst de dokto ren, inclusief de directeur, vervolgens zet ten zij de patiënten eruit, en bezetten zij het gebouw met hun troej>en. Daarop zonden de Witten een vliegtuig, dat bom men van lOOpond op het ziekenhuis het vallen, waardoor alle bewoners werden gedood. Te Burgos hebben de Witten een eigen regeering, die zij J;de eenige rechtmatige" noemen, gevestigd. AI- geciras en Ceuta werden door de regee- ringsvloot gebombardeerd, met als gevolg veel dooden. Een oorlogsschip van de rebellen in de haren te Algeciras werd vernield. Het kustgeschut werd tot zwij gen gebracht. De Framsche minister raad is van oordeel ,dat Frankrijk niet in het Spaansche conflict moet mgrijjren. MINISTER HIROTA. De Japansche premier Hirota is een volbloed sportsman. U ziet hem hier bezig met kogelstooten, welke tak van de athletiek zijn bie zonde re belangstelling heeft. Spanje. De aartsbisschop van West minster publiceerde een verklaring, waarin hij zijn afschuw over de gruwelen, door communisten begaan jegens de geeste lijkheid in Spanje, uitte. Het Duitsche s.s. (Jsambara is op weg naar Spanje met 28 bommen werpers. Het schip is 31 lull van Hamburg vertrokken. (Daily He rald.) Turkije. Het parlement gat 7.5 mill. Turksche ponden cnediet voor het weeir bewapenen der Dand a nellen. Rusland. In de mijnen van Jakoetsk werden twee goudklompen gevonden van resp. 141U en <100 gram. Ver. Staten. Een film-onderneming heeft 50.000 dollar geboden voor hel alleenrecht om de bokswedstrijd Brad- dockSchmeling te filmen Ver Staten. De bedrijvigheid in han del en industrie vertoonde ook in Juli een zeer bevredigend beeld, niettegen staande de droogte de oogsten in ernstige mate afbreuk deed De industrieele acti viteit handhaafde zich boven het normale zomermveau en de aankoopen van de groothandel voor de a.s. bertst zijn van bevredigende omvang. De situatie wordt dan ook alleszins bemoedigend geacht. Argentinië overweegt vergrooting van zijn legermacht van 27500 op 40.000 man. wezen huisknecht. Sudamóne had met verwondering, maar ook met zekere vroolijkheid geluisterd. Toen vroeg hij: Hoe weet u dat alle maal zoo precies? Omdat 't ng, al verscheidene malen, twee jaar lang zoo gaat. Maar hoe weet u liet? Ik hen Damian. Ik speel voor schuld- eischer. En waarom vertelt u me dat? De vreemdeling kwam wat dichterbij. Omdat ik liever vijt pond heb dan twee. Ik onderstel, dat u liever vijf poind zult betalen, als ik morgenmiddag thuis blijf en iniet de rekening presenteer. Sudamore lachte: En als ik nu eens niet wil? Dat kan ik onmogelijk gelooven, luidde het kalme antwoord. Mevrouw Pauline is reel te schrander. Zij noodigt alleen echte heerein uit. De volgende middag omstreeks vijf uur kwam Rowland Sudamore thee drinken bij mevrouw Pauline Riesener. Tien mi nuten later werd er gebeld. Er kwam eeiy heer binnen van middelmatig postuur, met /wart haar. .een puntbaardje en een bruine bril op. Ik kom die 200 pond halen, me vrouw, zei hij, 't is vandaag de dag. Pauline ging naar haar bureautje", nam uit ©en doosje vijt biljetten van 20 pond en Jegde. ze op tafel. Meer heb ik tot m'n spijt op 't oogenblïk niet in huis, als u morgen evert terug komt 't Spijt me zeer, mevrouw, maar dat gaat niet. Dan zal ik genoodzaakt zijn..., Sudamor was opgestaan. Wilt u mij toestaan, u het ontbre kende bedrag voor te schieten, mevrouw? ELEANOR HOLM-JARRET. De Amerikaanscbe zwemster, die van deelname aan de Olympische spelen werd uitgesloten, omdat zij op haar reis naai- Europa de trainingsvoorscliriften over trad en somwijlen zelfs „niet geheel nuchter" was Dat onze twintigste eeuw voor uiter lijk vertoon, voor reclame en sensatie niet ongevoelig is, weet iedereen. Maar in haar uitwassen kan reclame van ©en stootende grofheid zijn, welke op mcnschen van goede smaak een ave- rechtsch effect heeft van hetgeen wordt bedoeld. Tot deze laatste soort moeten de aan biedingen van verschillende film-maat schappijen worden gerekend, welke aan ©en roemruchtige Amerikaansche zvvem- kampioene zijin gedaan. Men herinnert zich het geval. Met een „heldhaftigheid" welke aan de tijd van het droge Amerika herinnert, heeft een uitbundige jonge dame aan boord van het schip, dat haar naar het goede oude Europa voerde, de strenge traiiningsvoorschriften van haar Olympische patroons, ten opzichte van het alcohol-verbod overtreden. Op al te opzichtige wijze heeft zij gedurende de overtocht aan Bacchus geplengd. Welnu, in onze verfijnde twintigste eeuw hebben verschillende filmmaatschappijen elkaar de eer van een contract met deze inner-v lijk en uiterlijk het natte element min nende kampioene betwist. Het is ons niet biekend, ot deze Olympische overtreedster van de hoogste sportwet wel acteeren kan. Maar dat maakt niet uit. Het telle licht der publieke belangstelling is een kort moment in volle hevigheid op haar gevallen. Waarom, doet niet ter zake. Zij bezit nu een sensationeele eigenschap: een geweigerde Olympische zwemster, waarmee wellicht een Amerikaansche over winning verloren gaat. Dat is iets, wat niet iedereen van zichzelf kan zeggen. En dat is genoeg voor een filmcontract in Hollywood. En voor de roem, waarvan men moet hopen dat hij in versneld tempo de wereld voorbij zal gaan. Onze wereld lijdt al genoeg aan het verschijn sel, dat middelmatigheid voor genie wordt aangezien Maar U doet er mij een plezier mee. Nu, als u er op staalt Sudamore nam 100 pand uit z'n por tefeuille en legde ze op tafel. De schuld ei sc her nam de 200 pond, stak ze bij zich en verwijderde zich. Kort daarop nam ook Sudamore afscheid. Mevrouw, zei hij beleefd, 'het is mij zeer aangenaam geweest, met u kennis te maken. M'in bezigheden verhinderen mij, 'helaas, nog langer uw kostbare tijd in beslag te nemen. Pauline bleet zwijgend tegen het raam kozijn leunen. Toen de deur achter Suda- Imore in 't slot vief, lachte zij stil en gingi paar de zijkamer. Die was leeg. Damian, fluisterde ze, Damian. Maar Damian was die dag niet ge komen. Tien minuten later ging Sudamore een cafétje binnen, z'n vriend Lawson zat daar aan een tafeltje en wenkte hein- Naast Lawson op het tafeltje lagen, net-i jes gerangschikt, een zwarte pruik, een valsch haardje en een bruine bril. Dat is gemakkelijk verdiend, sprak hij. Hier heb jij je briefje van honderd terug. De andere honderd zullen we meteen maar saijien deelen. Sudamore knikte. Goed, zei hij. De vijt pond, die Da mian moest hebben, om vandaag thuis te blijven, zal ik betalen. Jij hebt ook onkosten gehad, en je hebt je rol uit stekend gespeeld. Ben aardig mevrouwtje, die Pauline Riesener. Ik kreeg haast medelijden met haar. Rowland 'Sudamore lachte. Zij komt zóó gemakkelijk aan de kost. Waarom mag zê ook niet eens een schadepostje hebben? 0 00 0

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4