Dienstregeling U wenscht een goede prijs? HOBAHO HOBAHO HOBAHO HOBAHO De Kleine Fout. N. V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. Zendt dan Uw bollen aan ons. welbegrepen eigenbelang Gemengd Nieuws Op Zondag 6 September 1936 zal de boot Vertrek Texel 19,30 - Vertrek Oen Helder 21,15 ook varen. Veel vraag, vlugge handel en betere prijzen voor Dubb. v. Sion. veiling van de HOBAHO de hoogst mogelijke prijs JOH. PARLEVLIET Abonneert U op de Hobaho HET vakblad voor iedere bloembollenkweeker. Abonnementen worden aangenomen door JOH. PARLEVLIET. FAMILIE-DRUKWERK DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT BINNENLAND. Tie Zeist is het 1-j. kindje van een) familie aan de Kop pel weg gestikt, toen hij het vallen zijin truitje bleef haken. Den Haag. De Nederl. zaakgelas tigde te Madrid verklaarde, dat liet door tan voor de 38 Nederlanders ter be schikking gestelde pand te Madrid door de Spaansche regeering tot exterritoriaal gebied is verklaard. Tie Culemborg verdronk, de 22-j. typograaf C. Stavast bij het zwemmen in de Lek. Te Eibergen brandde boerderij Ter- maat door hooihroei geheel af. Er was geen water. Verzekering dekt schade. Noord-Holland. Het Prov. Water leidingbedrijf in N.H., dat 17 jaar be slaat, verwacht begin Sept. de lOO.QQOe aansluiting. In 1935 werd 13.4 millioen kub M. water afgeleverd a f0.20 tegen 5.8 millioen iin 1935. Er zijn acht torens., Te Nijmegen brandde door onbe kende oorzaak de opslagplaats van firma Felderhoff en Co. uit. Ben groote voor-4 raad houtpulp, duizenden zakken cement, duizenden kilo's staalstaven en honder den mandflesschen met zoutzuur gingen verionen. Ook een douaneloods werd ver nield. De schade bedraagt tienduizenden en wordt door verzekering gedekt. Enschedé heeft zijn naven. Tal van autoriteiten wanen bij de ingebruiknc- ncming tegenwoordig. Overijsel's indu striegebied staat thans o.a. in rechtstreek- sche verbinding met Engeland. BUITENLAND Duitschland. Het Ned. schip Stan- dart van de Duitsch-Amerik. petroleum- Mij., is bij Duisburg uitgebrand. Drie personen kregen zware brandwonden. Engeland maakte veel propaganda voor vrijwillige dienstneming, maar kon geen grooter leger werven dan een van, 130.000 man. Frankrijk. Een groote menigte woonde te Parijs de betooging bij van solidariteit met liet rcpublikeinsche Spanje. Er weird gewezen op het belang om de partijgenootem tegen het fascistisch ge vaar te steunen. (Reuter.) Noorwegen zal Trotski met zijn echtgenoote interneeren, daar hij weigert zich buiten de politiek te houden. Rusland. Generaal Putna zal we gens deelname aan een samenzwering te rechtstaan. Zwitserland. De Duitsche Dr. Ger- lach, prof. aan de Universiteit te Bazel, is wegens nat. soc. actie ontslagen. China. Bij Loengtan weiden 178 ar beiders door een ontploffing in een pe- troLeumopslagplaats gedood. Japan. Z. Korea is door een werveh storm geteisterd. Acht jpersonen werden gedood, wel huizen werden vernield en 70 schepen zijn vergaan. Schade 20 mil lioen jen. Griekenland. Bij Athene ontplofte tijdens proefnemingen een in Duitschland vervaardigde bom. De vertegenwoordiger van de firma werd gedood, vele officieren werden gewond. Oost-Indië. Sumatra. Bij Labat zijn bij een brand 52 huizen en zes schuren, in asch gelegd, drie kinderen kwamen om. O. Indië. Te Sipagaboe werd een 14-j. jongen gedood door een aap, die na zijn misdaad het bosdh invluchtte. KORT VERHAAL. „Ik wil niet beweren, dat er geen vol maakte misdaden bestaan", zei detective' O'Malonie, terwijl hij de brand in zijn pijp stak en de kring van toehoorders rondkeek, „maar evenmin als al mijn col lega's, heb ik er ooit een meegemaakt. Daar heb je nu bijvoorbeeld het geval- Webster. Dat was een eenvoudige mis daad, die, om het zoo eens te zeggen, tot in de puntjes verzorgd was. Toch werd de moordenaar Stephen Webster, in ver rassend korte tijd gearresteerd. Als het jullie interesseert, zal ik er meer van ver tellen. Stèren Webster was een man van on geveer vijf en dertig jaar, die op allerlei onwettige manieren een flink fortuin bij eengegaard had, zonder ook maar een, enkele maal met de justitie in aanraking te komen. Integendeel zelfs, hij 'stond als eerlijk en solide bekend en was in de gegoede New-Yorksche kringen een graag- geziene gast. Hij was ongehuwd en dreet zaken en had geheel en al met zijn duister verleden afgedaan. Totdat hij op een kwade dag een net getypte brief ontving van een zekere me neer Varnoff, een Rus, drie dreigde ze kere dingen uit Stephen's leven bekend te maken (en te bewijzen), die hij liever nooit meer voor het voetlicht wilde bren gen. Varnoff eisChte een behoorlijke som gelds voor zijn stilzwijgen. DE DIRECTEUR. Het is in het van de Texelsche bloembollenkweeker, indien hij zijn producten aanbiedt op de Daar maakt gij voor Uw goede bollen Inlichtingen verstrekt gaarne onze vertegenwoordiger Den Burg. Telef. 62. ïïqjJW KEUS UIT FRAAIE LETTERS MOOIE PAPIERSOORTEN. ZORGVULDIGE UITVOERING En toch: LAAG IN PRIJS. Webster schtrok. Nooit had hij kunnen vermoeden, dat er iemand achter zijn mis daden gekomen kon zijn, maar toen hij nader kennis maakte met de geslepen Rus, bleek, dat deze er heel wat van at wist. Dagenlang pijnigde Webster zijn her sens af, om een middel te vinden om aan. die afperser te ontkomen. Hij begreep heel goed, dat Varnoff niet niet één be drag tevreden zou zijn. Daar was de Rus te handig en te sluw voor. Natuurlijk zou hij zijn slachtoffer uitpersen als een ci troen, totdat er iniet meer te halen viel. Ook stond het voor Webster als een paal boven water, dat Varnoff zijn bedreigin gen ten uitvoer zou brengen, als hij geen, geld kreeg. En de politie in de zaak men gen, was voor hem zelf te gevaarlijk. Hij verkeerde inderdaad in een onaan gename positie Korte tijd hield hij de af perser aan het lijntje, maar eindelijk be gon dit de Rus te vervelen. Hij tikte op nieuw een brief, waarin hij Webster uit- moadigde bij hem te komen en te betalen., Het was de laatste waarschuwing. Ein Webster begreep dit. Maar tevens had hij besloten de gelegenheid aan te grijpen en Varnoft uit de weg te ruimen. Met bijna duirelsche koelbloedigheid zette hij zijn plan in elkaar en gelukkig trof liet zóó, dat zijn huisknetsrt op de bewuste avond naar die bioscoop wilde gaan. Dat kwam prachtig gelegen. Voordat de bediende vertrok, kwam hij nog even op Stephen's kamer, waar hij zijn patroon in een boek verdiept zag. „Ik kom u eren vertellen, dat alles klaar is, meneer", zei de man. „Heeft u nog iets noodig, voordat ik uit ga?" „Nieen, Jones, dank je," antwoordde Webster: „Je kunt gerust gaan. Veel ple zier". Zoodra de huisknecht verdwenen was, begon Webster met de uitvoering van zijn plan. Hij trok de hoed diep in de oogen, deed handschoenen aan en borg een knup pel onder zijn overjas. Toen liep hij, on-> gemerkt, naar de woning van Varnoff. Hij wist dat de Rus heel alleen woonde en wel in een drukke straat. Natuurlijk zou het geen van die mensohen opvallen dat hij hier een bezoek ging brengen. Varnoff ontving hem in een soort werk kamer en dadelijk begon Webster tooneel te spelen. Varnoff mocht geen argwaan krijgen en daarom deed Stephen alsof hij vreese- Iijk in de rats zat en doodsbang was voor de Rus. Het is van weinig belang te weten wat er tijdens dit onderhoud gezegd werd. Ge noeg zij, dat Varnoff in de val liep, waarna Webster hem onverhoeds neer sloeg. De Rus was onmiddellijk dood. Geen gerucht was er gehoord. Stephen haalde diep adem, en doorzocht toen de laden van Varnoff's schrijftafel, waarin hij in derdaad veel documenten vond, die voor hem en andere mensohen gevaarlijk kon den zijin. Hij stak ze bij zich, ruimde toen zorgvuldig elk spoor weg en ging naar buiis. Opnieuw ging hij alles na, reinigde de knuppel en borg hem weg. Zelfs veegde hij het stof van zijn schoenen en kleeren. De documenten verbrandde hij en toen voelde hij zich heelemaal veilig. ZOO SPRAK.... Alf. LANDON (republ. cand. voor de pres. zetel): De regeering-Roosevelt heeft tekort op tekort gehoopt, zoodat de staats schuld thans tweederde van het inkomen der gezamenlijke bevolking uitmaakt. Ik zou onmiddellijk een einde maken aan de indirecte belastingen, welke hoofdzakelijk door de kleine belastingbetaler worden op gebracht. JOS. STALIN (Sovjet-R.)Wij staan aan de vooravond van ernstige gebeurtenissen. Men kan u elk oogenblik vragen uw leven te offeren ter verdediging van uw prole tarische geboortegrond. (Evening News). GENERAAL FRANCO (leider nationalis ten in Spanje)Veel roode officieren gaven de moed op en liepen naar ons over. De ernstigste misdaad van de regeering te Madrid is, dat zij de behoorlijke burgers de wapens afgenomen heeft en die het plebs gaf. HYGIENE en VEILIGHEID. BEDORVEN EIWIT» Bedorven eiwit kan aanleiding geven tot heftige vergiftigingsverschijnselen (ernstige diarrhee, maag- en darmstoornissen). Even eens kunnen onpasselijkheid en braken er het gevolg van zijn. De behandeling be staat in het innemen van een braakmiddel. Zijn de verschijnselen van ernstige aard, dan moet de hulp van een dokter worden ingeroepen. OORWORMEN. De oorworm is een volkomen onschade lijk insect. Kruipt er een in het oor, dan is dit louter toeval. Dat de oorworm het trommelvlies zou beschadigen is een baker praatje. Men kan het insect door het in blazen van tabaksrook verdooven liet ver wijderen ervan is het werk van een dokter. lllllilllilll'IIIIIIIIIIHIHIIilltllllllllllillllllillllllllllHI UIT DE NATUUR. SPREKENDE GETALLEN. Neem een gulden en plak daar een post zegel opleg hem vervolgens boven op de schoorsteen van een tamelijk hoog huis; de hoogteverhoudingen geven u dan een globaal beeld van zekere tijdsverhoudingen in de geschiedenis van onze aardbol. De hoogte van het huis stelt de ouder dom der aarde voorde dikte van de gul den komt in verhouding overeen met het bestaan van de menschde dikte van de postzegel met het tijdvak waarin hij be schaafd is. Ga nu op het postzegeltje andere plak ken, totdat de laag postzegels boven de Mont Blanc uitsteekten hoewel iedere postzegel een tijdvak van ongeveer vijf duizend jaren voorstelt, brengt de laag nog niet geheel in beeld hoé lang de toekomst is gedurende welke de mensch zijn bescha ving verder zal kunnen ontplooien. Aldus Prof. Jeans in zijn boek The Uni verse, een der beste weiken over sterren kunde ooit voor de dilettant geschreven Het werk wemelt van dergelijke beelden, die de reusachtige getallen, waarmede de moderne astronoom werkt, voor gewone stervelingen verduidelijken. Wat zegt het ons bijvoorbeeld, dat het licht der meest verwijderde nevelvlekken 140 millioen lichtjaren noodig heeft 0111 de aarde te bereiken. Maar het getal wordt ons duidelijkerwanneer wij hooren dat het overeenkomt met ongeveer 500 maal liet tijdvak gedurende hetwelk menschen op aarde voorkomen. Niemand wist, dat hij in relatie stond met Varnoff. Nog minder, dat hij hem van,avond bezocht had. Er was geen en kele aanwijzing, dat hij die dader was. De volgende dag zou bet geval in de kranten staan, maar, zooals bij zooveel misdaden, nooit zou men de dader kunnen vinden. New-York was groot, duizenden menschen konden Varnoff gedood heb ben. Neen, de politie zou nooit vermoe den, dat ide solide zakenmen, Stephen Webster Hij werd in zijn overpeinzingen opge schrikt door de terugkomst van de huis knecht. Alvorens naar bed te gaan, kwant Jomes de gebruikelijke vraag doen: ot meneer nog iets noodig had'? Jones vond zijn meester terug, zooals hij -hem verlaten had. Neen, er was niets nooclig. Wel te rusten, Jones. Nu voelde Webster zich veiliger dan ooit. De volgende morgen echter verschenen er twee reclierobeurs, die de heer Stephen Webster kwamen annestearen qp de be schuldiging van moord op de Rus Var noff. O'Malone zweeg even en de toehoor ders keken hem vol spanning aan. Toen vervolgde hij: „Ook dieze misdaad was niet volmaakt. Het was namelijk zoo, dat Varnoff kort geleden een nieuw lint op zijn schrijf machine had gezet en toen een der rei cbercheurs op de gedachte kwam te on derzoeken, kon hij woord voor woord de briet lezen, die de Rus had geschre ven aan Stephen Webster. Meer was er niet noodig.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4