De Kleine Verpleegster. HET GEEFT U ZOG N VOLDOENING Gemengd Nieuws FEUILLETON va* STËESt VCG3 STEI& 5 STEEK VOOR STEEK N? G P&iJS SLECHTE CEtëTS BINNENLAND. Nispen. wend in het donker gezet, doordat een auto inet 100 K.M. vaart met een transformatorhuisje in aanraking kwam. De auto reed nog door een hek en kwam op het erf van een hoeve tot staan. De auto was tnieuw, doch is nu een wrak. De twee inzittenden bleken dron ken. De chauffeur is in arrest gesteld. Amsterdam. Zaterdag begon de Cen trale Commissie voor het Plan van de Arbeid haar Film-tournée. De Plan-film is reeds voor 200 plaatsen besproken, Zondag draaide ze te Oudeschild. Te Qinneken werd een 15-j. jon gen in ^e werkplaats van jeugdige werk- loozen door electrische stroom gedood. Te Westerbork is de 38-j. gehuwde arbeider Ottens. onder een tractor, welke door grondverzakking omsloeg, afschuwe lijk verminkt en op slag gedood. BUITENLAND. België. De kool wordt duur betaald. Door een instorting na een gasontploffing in de mijn te Frameries verloren 17 ar< beiders het leven. Eenige lijken werden geborgen; ze waren geheel verkoold. We gens te groot gevaar moesten de red dingspogingen worden opgegeven. - Engeland. Het Bestuur der Britsche Arbeiderspairtij sprak zich uit voor bewa-t peiling van de landen, die door de hou ding van door dictators geregeerde sta ten worden bedreigd. Het Bestuur oefent critiek op de Eng. regeering, welke t.o. Volkenbond en Abessiinië haar verkie zingsbeloften zou hebben gebroken. Italië. Ter viering van de 6e verjaar dag der fase. jeugdafdeelingen zijn te Rome afdeel in gen jonge fascisten aan gekomen, dit jaar voor het eerst met pantserauto's en mortieren. China. De verhouding jegens Japan wordt er niet beter op. Japan verlangt bestrijding van de communisten in China met hulp van Japan. De Ghineesche re-i geering daarentegen wijst iedere inmen ging van Japan van de hand; ook deeisdi in Noord-China een zelfstandige regee- ring met Japansche invloed te erkennen. De toestand wondt ernstig geacht. VOOR DE VROUW. SV..V "«*- IN GEVANGENSCHAP. Een der vele soldaten van het leger der nationalisten, die bij Bilbao door de re- geeringstroepen krijgsgevangene werden gemaakt. De soldaat stond op het trottoir en wenkte een taxi en Jennie stond dicht bij hem. Hij stapte in en reed weg en nog stond zij daar, in 'n soort vervoering, en zij stond het verkeer der voetgangers in de weg en werd er door voortgedrongen, zonder er zich van bewust te zijn. Dit was de thuiskomst van Jennie's opgewekt, dapper leven. Hier was de he- loaning voor iiun toewijding, hun offer's verminking, vergetelheid nu de oorlog en de dringende nood vergeten waren. En er waren hospitalen vol met zulke mannen vele, vele hospitalen. Er ging voor Jennie een licht op. Zij stond roerloos in dat licht. De regelmatige tred van voeten onder haar venster het bewustzijn, dat zij gesproken hadden, wenkte haar. Hun onduidelijke roep was in de lucht blijven hangen, een tijd lang Jennie struikelde over haar lange nachtpon, toen zij zicll naar het venster repte en bijna die boodschap had kunnen vatten en toen waren ze weg. A 193 Bovenstaande model len zijn ontleend aan het Nieuwe Modeblad. GOEDKOOPE PATRONEN. Voor abonné's 25 cent. MANTEL A 193. Klaargeknipte patro nen verkrijgbaar voor 92 en 100 cM. bo venwijdte. Noodig: plm. drie M. stof van 1,30 M. breedte. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Het N. Modeblad is het meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 2 3 mnd. fl.20. Per post tl.50. WINTERMODE 1936—1937. De hoeden zullen klein blijven, maar de bollen worden hooger, tenzij met garneering hetzelfde effect kan worden bereikt. De nieuwe modelijn zal van de oude weinig afwijken. De meeste halzen zullen tamelijk hoog en rond zijn. - Als garneering zullen wij allerlei soor ten bont verwerkt zien Er wonden cein tuurs gedragen, van lak of van leer, in diverse breedten, in afstekende kleuren ot kleur op kleur. Over de mantels zul len sjaals worden gedragen met eventu eel 'een aardige speld, clip ot gesp. Soepele stoffen worden voor de eerste herfstjaponnen genomenjersey, licht la ken, duvetine, enz. De kleuren bruin, groen, roestkleur, beige, in osterdk Ie ui en mahonietint zullen dit najaar veel suc ces hebben. RECEPTEN. GESTOOFDE BIETEN: 3pond ge kookte bieten, vier augurken uit het zuut, een stukje spek, twee uien, een bosje pe terselie, half ons boter, wat peper en zout, kwart liter water, twee eierdopjes azijn, beetje maizena, twee theelepeltjes suiker. Bereiding: De augurken in stukjes snijden, de uien fijnhakken, het spek uithakken, de boter bruinen. Doe alles bij elkaar; opzetten en aanmengen met de maizena. Dit sausje over de bie ten en samen zachtjes laten stoven. NUTTIGE WENKEN. Met een schijf van een rauwe aard appel kunt u van een meslemmet veel vlekken wegnemen; flink wrijven. Om aardappels mooi van kleur te houden, kan men in het water een halt theelepeltje citroensap doen. Rijst, die men zoo behandelt, blijft prachtig wit. Onaangename lucht aan nieuwe wollen deken Op winderige dagen bui ten hangen. Aluminiumpannen reinigen? Ge bruik nooit soda. Neem heet water en als 'n klecdingsi.uk, dat U zelf hebt gebreid, zoo schitterend uitvalt. Dat doen alle modellen uit onze breiboekjes „Steek voor Steek". De beschrijvingen daarvan zijn zóó nauwkeurig, dat fouten maken beslist is uitgesloten. Ook 'n onervaren breister kan zonder moeite alle kleedingstukken uit „Steek voor Steek" zelf maken, omdat alle beschrij vingen zijn: duidelijk, volledig en betrouwbaar Koopt het nieuwste nr. met 18 verschillende modellen. I II NlEUAt NililRS EN WINEERMOOEllEN Inhoud: 5 chique damesjumpers in maten van 85100 c.Ai. bovenw., een damesvest, een ge breide japon, een deux-pièces, een hee.renpullover2 meisjes-jumpertjes, een meisjesrok met jumper, een meis- jesvest in 3 ver schillende maten, een jongenspull- over, een meisjes- slobpakje en 2 snoezige jongens pakjes. (FRAKCO PER POST «O CE TS> BESTELBILJET Gelieve mij te zendenex. Steek voor Steek No6", waarvoor een bedrag van in postzegels hierbij gaat per postwissel is verzonden is gestort op Uw postgirorekening Naam Adres Plaats Niet-verlangde doorhalen s.v.p. De ingevulde bon in gesloten enveloppe, waarop postzegel van 6 cents, verzenden. t.zeep. OVER OPVOEDING. ALLERLEI. Ouders moeten zich vertrouwd ma ken met de gedachte, dat geen enkel be roep hooger staat dan een ander. Als een man zijn werk' goed doet, is het hem waardig. Vaardigheid en succes zijm het die tellen, niet het beroep. De bekwame boer, de handige instrumentenmaker, de goede tuinman staan allen ver boven een beer in jacquet, die slecht werk doet in een vrij beroep. (Cajndide.) De voortreffelijkheid van een onder wijzer wordt afgemeten naar de ontwik keling van de vermogens zijner leerlin gen; naar hun meesterschap in de kunst van denken, studeeren en kennisgebiruik. (Prof. Th. Shields.) HYGIENE en VEILIGHEID. Er bestaat geen enkel middel, dat haaruitval zeker tegengaat. Vetpuistjes. Tegen vetpuistjes: Eeni ge malen per dag afdeppen met salicyl- alcohol. Niet uitdrukken. Rooken en oogen. Rooken heeft geen invloed op de oogen: men meent dat wel eens, omdat oogen door de rook gaan ba nen; maar op de gezichtssterkte heeft rooken niet de minste invloed. Kinkhoest. Naar mijn opvatting is in spuiting tegen kinkhoest heilzaam. Echter niet als voorbehoedmiddel, dus bij een gezond kind, doch alleen als het kind door de ziekte is aangetast. (Dr. L. Heijermans.) Maar nu, op dit drukke trottoir, in hel daverende rumoer van die vreemde stra ten, drong eindelijk die roep tot Jennie door woord voor woord. Vergeet ons niet. Wij komen terug. Dan zullen we je noodig hebben» Eindelijk werd zij aangesproken door een vriendelijke politie-agent, die al een, paar maal geaarzeld had, w^ens de uit drukking op Jennie's opgeheven gezichtje eu hij vroeg, of ze verdwaald was. O nee, stelde Jennie hem gerust, met ieen stevige, heldere stem nee, zij was niet verdwaald. Nu wist zij de \veg. Zij had haar weg gevonden. En recht voor zich uitkijkende, strak en vastberaden, ging Jennie qp haar be stemming af. KERSTMIS. October lag over de aarde, toen Jennie haar entree deed im het Veteranen-Hospi taal No. 80. De eerste keer zag zij het door de ram melende raampjes van de kleine autobus, die ieder half uur weghobbelde haar het hospitaal-terrein. Het was het uur vóór' zonsondergang een gouden licht be sproeide de muren van de uitgestrekte, gebouwen, en de vlag woei goudachtig uit tegen een brandende hemel, en heet het land scheen verguld te zijn,. Jenjnie hield haar adem in en voelde haar hart beven. Wat een heerlijke plek was het, waar haar droom haar heen had geleid. Zij herinnerde zich de dag, nu twee jaar geleden, dat zij in de vreemde stad was aangekomen eenzaam en angstig, len zij wist niet, wat zij doen moest. En toen had haar doel haar gei wenkt. Van toen af had iedere dag zwaardere dagen waren het geweest, dan Jennie ooit had kunnen vermoeden haar nader gebracht tot het oogenblikvan deze intree. Daar, achter die vergulde vlakte, aan de voet van rustige heuvels, stond het groote gebouw met het gouden hart, dat Jennie's tehuis zou worden en een ander tehuis had zij niet. De twee jaren opleiding waren haar niet licht gevallen. Men had haar gewaar schuwd, dat zij het niet vol zou houdeiu Dat was begonnen, met de vriend van, haar vader, mr. Leonard Lawrenoe. Jen-i nie was recht van- bet station naar herra toegegaan. Hij was ieen vriendelijk mensch en hij innerde zich ihaar vader nog met een ge voel van warme genegenheid. Het deed hem genoegen, en het ontroerde Kern, dat Jennie hein sprak over haar plan, maar hij bleet volhouden, dat zij een verkeerde keuze had gemaakt. Verpleegster in een hospitaal. Hij keek Jennie oplettend aan. Zij was klein en zag er jonger uit dan zij w,as. En zoo'n gevoelig gezichtje. Iemand, die ZOO SPRAK— VAN ZEELAND (premier België, in conferentie met ar be ider s verte ge nw.) De regeering zal geen wanordelijkheden dulden en zich met kracht verzetten tegen bezetting van fabrieken en werkplaatsen. (De vertegenwoordigers verklaarden de re geering hierin te zullen steunen.) C. V. USBORNE (Eng. vioe-admiraal): Als de mogelijkheid om boven een streek te vliegen, tevens de macht beteekent om haar te bebeersohen, dan bezit Italië met haar centrale ligging en goed ingerichte vliegvelden de macht in de heele Middel» laudsche Zee. De inillioenen ponden, die wij moeten uitgeven om van Cyprus een goede luchthaven te maken, zullen op de lange duur wel besteed zijn. zich alles zoo diep aantrok en er waren nu zooveel mogelijkheden, makkelijker, en prettiger werk. Hij deed verse" diende voorstellen. Zij trokken Jennie niet aan. Toen hij zag, dat hij haar niet tot an dere gedachten kon brengen, ging hij zijn best doen, om haar te helpen. Als u vast besloten bent, u te laten opleiden, zal ik daar dadelijk voor u werk van maken. Ik zou 't, als het lukt, 't pret tigst vinden, als u in Veteranen-Hospi taal no. 80 kwam. Het hospitaal van dr. Huffy. Dat is echt een pracht mensch •iemand die veel presteert. Z,oo zijn er niet veel. De moeilijke jaren der opleiding kwa men om. Mr. Lawrenoe had gebruik ge maakt van zijn invloed en Jennie naderde bet hospitaal van dr. Huffy. De eerste aanblik was een blik van schoonheid geweest. Maar toen Jennie voor het groote hek uit de auto stapte, en door de portier was binnengelaten, was de zon weg, en de vlag was binnen* gehaald voor die nacht^ e* er was niets over dan een groot, somber gebouw, dat een geduldig grijs gezicht naar de heuveS keerde. Er hing over het terrein een duister broedende _geést,' alsof er ruste- looze spoken dwaalden over een oud slagveld. Zij stond tegenover een leven 'dat geen leven was alleen een weren van de dood. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4