De Kleine Verpleegster. m FEUBLLETON Gemengd Nieuws Illlllllllllinill IIIHIIIMII""""mhimiiii'miiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii lllll'IIIM'llll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiinnminnniniiüi HUDimtnoni voor de vrouw, iniiiiiiiiiiiitii HiinüJüüHnHtnmmHimuinNHttiiimiii RECEPTEN. k.1* fflnwuiimmninHHimimminminiimiHinillilii wM HP mm. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll DOE HET ZO. ||||H!||||| lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllll •llllllllllllllllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. llllllllllll* H KANMeGIETËP. üRIESMEELPAP met Ora-jemarme- lade: Maak griesmeelpaproer er eier dooier, suiker, geconfijte vruchten en kookroom door. Laat dit mengsel koud worden, bedek het met slagroom en ver-i sier het met oranjemarmelade en zoete amandelen. Geet er beschuit met boter, suiker en kaneel bij. NUTTIGE WENKEN. Spiegel nooit met een natte spons latnemen. Beter is: lap, met spiritus be vochtigd, nemen. Nawrijven met zachte, schoone doek. Echt bont nooit in zeep wassbhen. De huid zou dan hard en stug worden, We raden aan: afwrijven met in benzine gedrenkt doekje. Transpiratievlekken in een japon:de vlekken flink uitspoelen in water en azijn, of in water met een flinke scheut ami- monia. Goed naspoelen. Vetvlekken in Ieeren tasch: bedekken met een flink laagje droog poeder van pijpaarde. Dan de tasch in de zon leg-1 gien en alles rustig een poosje laten zit ten. Ook helpt ,wel een papje van m^g- nesia en benzine. V.K.K -PATROON. Hiervoor idertig ct. opzenden. OCHTENDJAPON VKK 1966. Voor moeders met kleine kinderen en voor her stellende zieken is zoo'n japon zeer prac- tisch. Ze kuninen gauw even omgeslagen wonden. Men maakt zulk een ochtendjapon VKK 19 66 bij voorkeur van effen wollen weefsels in mooie zachte tinten. De mouw, die in ruime klokken den bovenarm bedekt is met een schouderstuk op voor- en rugpan den gestikt, terwijl de tamelijk forsche re vers in een aansluitende kraag overgaan. De voorpanden worden op taillehoogte met flinke drukknoop bijeengehouden Patronen in de maten 42444648. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. Men gelieve het nummer van het ge- wenschte patroon nauwkeurig bij de be stelling op te geven. 14 Ik ben bang, dat u nog eens ©en keer leelijk over de schneef gaat. 't Zou me erg spijten, want u bent een goede kracht. Jennie haalde diep, diep adem. Oef dat was op 't kantje. Nu worden we straks overstroomd met meisjes, zei het Hoofd half ver-< strooid. Jennie's gezichtje klaarde wonderbaar op. O, denkt u dat hteusch? Het bleek inderdaad zoo te zijn. Zij kwamen. Meisjes in soorten. Er waren er bij, die ver van huis walren, en zich eenzaam voelden, en het wel prettig von-i den een taart te bakken en een boompje te versieren en voor iemand een echta Kerstmis te maken. Er waren rijke meis- jes bij, die de gewone sleur van Kerst diners en dansen beu waren. Zij zouden hun soldaat met de auto komen afhalen en hem een prettige dag bezorgen. Er was er een, die haar liefste verloren had; en een, wier verloofde in het buitenland was. In het kantoor van No. SO zoemde het van opwinding en vroolijke plannen. llllllllllll OVER OPVOEDING. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll HET GULDEN MIDDEN. We weten niet, of tegenwoordig van alle geneesmiddelen bekend is, waardoor ze genezend werken. Maar zeker hebben zij, die in de oude tijd door ervaring wisten, dat b.v. valeriaan in bepaalde gevallen heilzame invloed heeft, niet kuninen vaststellen, waaraan dit genees middel zijn werking te danken heeft. Dat was ook niet noodig; het werkte goed en daarmee was men tevreden. Meer mag men ook trouwens niet van een ge-1 neesmiddel vergen. Het is voor een pa tiënt ook volstrekt overbodig te welen waardoor ©en middel genezend werkt. Met de opvoedingsmiddelen is het niet anders: een kind behoeft niet in alle ge- valLen tekst en uitleg te hebben van liet waarvoor en waartoe. Er zijn ouders, die zich aangewend hebben te veel met hun kinderen te praten dat kan óók en ze eraan gewend hebben bij elke op merking drenzerig te vragen: „Hè,waar om nu?" of „Hè, waarom nou niet?" Tusscben het beruchte „Kadavergehor- sam" en het zoetsappig toelichten van elk ge- en verbod zijn wie fazen en ook hier moet men ©en beetje weten te geven en te nemen. Niet altijd klaar staan met „zoo wil ik, zoo beveel ik", maar evenmin in. alle gevallen uitvoerige toelichting ge ven, om geen wijsneuzige betweterige, re detwistende babelaartjes te kweeken. (Uit artikel van F. v. Raalte in het Handelsblad.) BINNENLAND. Den Helder. Dinsdag vertrok de Hertog Hendrik naar de Middellandsche Zee. Terug 22 Dec. De regeering zal voortaan met groote strengheid optreden tegen verstoring van geoorloofde openbare verg aderingen. IJmuiden, Een voor de kust ontdekt wrak is herkend als dat van de vermiste logger Sch. 179. Van de opvarende Taal spoelde het lijk aan. Te Hoofddorp werd de acte ver leden van de stichting tot bevolkingsi onderzoek in de drooggelegde Zuiderzee polders. Eindhoven- Dinsdag werd de alg. jaarvergadering van „Philips" gehouden. Aanwezig waren 22 aandeelhouders, ver tegenwoordigende 87942 aandeeien. Dr. A. F. Philips deelde mee, dat als gevolg van de devaluatie van de gulden de atzet van radiotoestellen de laatst we ken sterk was toegenomen. Alle fabrie ken werken op volle capaciteit, ook de Philipsfabrieken in het buitenland. 1 Jmuiden. Prins Bernard bezocht Maandag het hoogoven bedrijf. Amsterdam. B. en W. zullen in de officieele stukken, de nieuwe spelling niet gebruiken zoolang de regeering die zelt niet bezigt. Groningen. De Friesch-Gron. sui kerfabriek verwerkte 30 Oct. in 24 uur ruim vijf millioen Kg. bieten op raffi- nade. Een record. BUITENLAND Duitschland. De boeken van de En- gelsche schijver Edg. Wallace werden in de ban gedaan omdat de man Jood zou zijn. Een zoon van de schrijver echter verzekert, dat zijn vader een ariër is. Engeland wil de controle op de niet- inmenging inzake Spanje verscherpen. Het bleek tenslotte niet veel last of om-' gemak te veroorzaken, en zelfs de hoofd verpleegster moest toegeven, dat 't een heel aardig idee was. Dr. Huffy vond het eenvoudig geniaal. Jennie wou het niet stilhouden voorde jongens. Zij moesten het weten, om de voorpret te genieten. Er werd dus een groote vergadering belegd in de serre van de physische therapie, en iedereen, die loopen, rijden, strompelen of hinkelen kon, kwam er heen. Een langdurig ge juich volgde op de verbazingwekkende mededeeiing van Jennie. Jennie, je bent een schat. Zooiets kan niemand anders be denken dan Jennie. Jennie, jij bent 't fijnste meisje van allemaal. Ik wil Jentnie voor meiy'e hebben. Zij keek maar en begon weer te spie.-/ ken. Als jullie soms de een ot andere voorkeur hebben, bijvoorbeeld voor een blondje, ot als je graag een lange dunne ot een korte dikke hebt, schrijf 't tjan maar op een stukje papier en zet er je naam onder. Dan zullen we zien hoever we 't brengen. Zij gingen aan 't werk, om lange, jlolle beschrijvingen op te stellen. Luid geschater. Daverende vroolijkheid. Em weet je nog van dat kleine Frangaisetje en dat Duitsche Fraulein? Toen het nog maar twee dagen voor 156. „Hoera, hoera, wat een plezier!" roepen de jongens. O, o, kwam baas Ccm balt nu maar gauw. Wat zal hij blij wiezen met die onderscheiding. De burgervader heeft plezier in de jongens. Hij lacht vrolijk met hen mee. De jongens springen in het rond, tot de burgemeester moeli' zeggen, dat ze nu wat moeten bedareni NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. Vandaag nog kunnen oplossingen van de laatste negen raadsels worden inge zonden en de namen van menschen en, dingen, te zien op het plaatje „auto- ongeval", onlangs hier afgedrukt. Met elkaar zes prijzen. Meedoen loont dus de moeite. Hier komen drie nieuwe raadsels. Wacht met het inzenden van jullie oplos sing, tot er weer negen geplaatst zijn. 1. Welke klokjes hebben nog niet geluid 2. Wat kan je door een venster wer-' pen, zonder dat het glas breekt 3. Vul ©ens in: Z Lekker warm. B van papier. T om iets in te bergen. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. Illlllllllllülllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli llllllllllll VOOR ONZE SCHAKERS. |||||||!l||| niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i - 00 (O m Wit: Ke8, Tb7; zwart: KhS, Pe6, pi f5 eu g3; wit speelt, remise. Oplossing volgt. Kerstmis was en alles prachtig ging op de zaal, kwam Jeninie tot de ontdekking, dat Windy verhoogimg had. Hij was ook zoo ontzettend opgewonden geweest, sinds hij die brief van zijn vrouw had gekregen. Hij had iets uit èen kleerenmagazijn la ten komen, om aan te trekken, zoodat hij er een beetje als een gewoon mensch uit zou zien. Er was een juwelier bij hem geweest en de boodschappenjuffrouw had meerdere tochten naar de speelgoedwinkel moeten maken. Ze hadden allemaal zijn zin trachten te doen, en nu begon Jenn'e zich af te vragen, of 't wel verstandig was geweest, die vrouw te laten komen. Hij was onrustig 's nachts, hij 'kon met slapen. Dat gaat zoo niet, Windy. Als je 't je zoo aantrekt, zullen we moeten schrij ven, dat ze niet komen mag. Tob je er gens over? 'Kom even bij me zitten, Jennie. Wil je? En een poosje daarna kon hij haar vertellen, wat hem dwars zat. Ik geloof, dat ik een soort planken vrees heb. Ik heb er zóó lang naar zitten verlangen, dat ze komen zou, dat 't me nu bijna te machtig wordt, nu het wer kelijk gebeuren gaat. Ze is zoo mooi eu zoo jong en vroolijk en zoo gei zond. Ze houdt van mannen, die iets presteeren. Ze is van me gaan houden in het jaar, dat ik keeper was van 't vcet- bal-elftal, dat jaar, dat we zoo'n kolos saal geluk hadden. Ze had wel aan iedere 157. Jan en Piet vragen, ot ze de medaille niet alvast aan de poppenkast mogen hangen. Ze wilden dan het ge zicht van baas Cobalt wel eens zien. Maar neen, dat wijst de burgemeester verontwaardigd af. Die moet plechtig overhandigd worden aan Cobalt. Be grijpen ze dat niet? 1. Wil je een schroef zo bevestigen, dat hij niet weer losgedraaid kan. war- den, vijl dan een stuk van de kop at, zoals figuur 1 Iaat zien. 2. Een onbruikbaar geworden vulpen houder kan nog een goede naaldenkoker zijn. 3. Onzichtbaar vastspijkereneen spaan hout lossteken, een spijker daaronder slaan en dan de spaan vastlijmen. 4. Zo kan voorkomen worden, dat on genode gasten zich met een loper toe gang verschaffen. Steek de sleutel in liet slot en zet hem met een haakje vast. Dan kan hij er van buiten af niet uit gestoten worden. 5. Het kan voorkomen, dat je een klein schroefje moet vastdraaien, waarbij je moeite hebt om het vast te houden, je steekt dan het schroefje, om een begin te maken, door een reepje karton. Het is allemaal doodeenvoudig. als je het maar weet. vinger tien mannen kunnen krijgen, en ik heb nooit goed kunnen begrijpen, waar om zij 't Was gewoon een wonder. We we kennen elkaar eigenlijk niet eens zoo heel goed. We hebben een erg roezemoezige verloving gehad, heel kort maar, en toen een knalbruiloft en toen moest ik naar de opleiding en de oorlog in. En ik kwam zóó terug. Van 't ©ene hospitaal naar het andere. Ik ben nu heel iemand anders dan die jongen, waar ze verliefd op werd. 't Leven maakt ons anders, Jennie. Ja, maar het maakt ons beter, 't Laat ons groeien. Je zou zelf niet willen, dat je zoo'n jongetje zonder zorg was ge bleven. Maar inwendig had zij pijn. Wat hij gezegd had, was waar. En er was niets aan te doen. Ik wou, dat ze zoo zoo was als jij, Jennie. Zooals ik? Dat ze hier net zoo naast me kon zitten, als jij en dat we alle misère met elkaar uit konden praten. Tegen jou kunnen we alles zeggen we weten, dat je 't snapt. En dat je ons op de een ot andere manier zult helpen. Als ik ooit beter wordt, zal ik het voor een groot deel "aan jou te danken hebben. Jennie deed haar oogen dicht. Het was iets, om te onthouden dat hij dat ge zegd had. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4