4) KING D -T PEPERMUNT N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. Hoest bij kinderen H. W. BAKKER. King houdt U fris en monter! ampo lucht op en geneestl De Woensdagavond in hotel Texel be legde 29e Alg. jaarvergadering werd door plm. 40 personen bij'gewoond. Te kwart over 8 opent de Pres. Comm. W. H. Lap de vergadering met een hartelijk welkom, in 't biezonder aan 'fe lieden van "de be manning en owT-kapltein Duimker, die door hun aanwezigheid blijken geven van belangstelling in de gang van zaken. Het achter ons liggende jaar was weer een jaar vfin voorspoed, vervolgt spr. Het gat ons o.a. een alleszins tot tevreden heid stellend wiiistsaldo, terwijl nog een vrij groote reserve zit in die werkelijke waarde van de op de balans voorkomende bezittingen. Opnieuw zullen we in staat zijn tot het treffen van voor Texel soci ale maatregelen. Lot brengen we aan kapitein en bemanning voor de wijze, waarop zij bun werk hebben verricht. Enkele malen ondervonden wij stagnatie veroorzaakt door de, door uitvoering van de Zuiderzeewerken^ lage waterstand. Uitbreiding van gratis vervoer van passa giers had weer plaats. Belangrijke subsi dies werden verleend aan "deV.V.V ter wijl een excursie van journalisten door ons werd gefinancierd. Dankbaar zijn we voor de voorspoed in het verkropen boekjaar. Als de voorteekcnlen niet bedrie gen, zal ook 't nieuwe jaar weer gun stig zijn. De vergadering wordt hier mee als geopend verklaard. Als Ie punt worden de notulen onver anderd en met dank aan de secretaris P.Dros vastgesteld. DE FINANCIEN. Het bestuur zou gaarne zien, dat men meer gebruik maakt van de gelegenheid, de ter inzage gelegde stukken i n te zien. Wel publiceert de Tex. Crt. deze, zegt spr., zoodat het 't bestuur voorkomt, dat alle aanwezigen van 't in de T.C. geplaatste kennis heb ben genomen, zoodat een herhaling hier van in deze vergadering achterwege kan blijven. -- Door stilzwijgen hecht Je ver gadering hieraan haar goedkeuring. HET JAARVERSLAG wordt door directeur J.A.G. Stompff voorgelezen en toegelicht. Aan het Jaarverslag ontleenen w$, dat van ijsgang in 1936 geen hinder werd ondervonden; wel eenige malen van laag en hoog water. Van de aanlegsteiger te E>en Helder, welke steeds meer in verval raakt, werd veel last ondervonden. Aan boord van de Dokter Wagemaker werd door een uitstekende balk* van deze stei- ger een patrijspoort ingedrukt; hetzelfde schip vermelde door aanvaring een vloei - paai in de haven van OudesChild. Onder het vaste personeel kwam geen mutatie voor. Tijdens de drukke zomer maanden deed J.S.Groendijk als hulp conducteur dienst. Samen met Reederij Van der Schuijt, Busdienst Boekei en 't Badhotel werden driemaal per week dagk- trips georganiseerd. (1500 personen). Het weer was in Juli en Aug. meest slecht. Het reservefonds 1936, groot f 10575, werd als volgt besteed; Autobusdienst Texel 1934--'35 t 750, Idem 1935—'36 740,— Idem Den Helder 1936 210,— Sportvereen. Texel 100. Vogeltrekstation "50. O. en W. kolk, Waalenbuirg 336, Strandfeest V.V.V. 50, Bloemencorso V.V.V. 50, Oranje-Vereeniging 175,— Texels Museum 125, Crisis-Comité 60, Diverse contributies 178,- Extra atschrijving op schepen en gebouwen 7877, Rekening steenkolen bedraagt f 12632 of of f300.— minder dan in 1935. Prijzen varieerden van f 11.75—f 11.65 per ton franco in de bunkers. Van de rekening onderhoudskosten f9670.71, komt f4404.53 ten laste van de Marsdiep en f 4297.98 ten laste van de Dokter Wagemaker. Over 1936 werden vervoerd 158228 pas sagiers, inbegrepen gratis vervoer van 24638 schoolkinderen en 4684 zieken en bezoekers(sters) van zieken. Hiet aantal auto's voor ziekenvervoer bedroeg 333, vorig jaar 213. De overige vervoerdjters gaven we reeds in het begin van dit jaar. Zonder eenige opmerking wordt het goedgekeurd, waarna de voorz. dank brengt aan de directeur voor het gehou den beheer, hij zegt zeer dankbaar te zijn voor het gegeven jaarverslag. Feitelijk, aldus de heer Lap, is dit jaar een jubile-i umjaar. We zjjn in 't 30e jaar van het bestaan van f.E.S.O. Gezien de goede gang van zaken is het 't bestuur een ge noegen de aanwezigen een gratis dronk aan te bieden. TECHN. COMM. BAKKER TREED'l AF. De aftr. techn. commissaris H. W. Bakker wenscht zich niet herkiesbaar te stellen. Vergeefs trachtte het bestuur hem pp zijn besluit te doen terugkomen. Ge zien zijn 67-jarige leeftijd en de vele functies, door hem in Den Helder be kleed, is het hem rtie't mogelijk 'langer techn. comm. te blijven. Volgens de sta tuten moet het bestuur een voordracht {van 2 personen indienen, welke er nu nog Sinds 28 jaar technisch commissaris van T.E.S.O De heer Bakker stelde zich niet herkiesbaar^ zoodat in deze vacature te gelegener tijd zal moe ten worden voorzien. niet is. De beer Bakker is bereid zich nog tijdelijk ter beschikking te stellen. Gezien het keurige werk van de hoofdmachinist Ponger, vervolgt de voorz., kunnen we met gerustheid verder gaan. De heer Lap zegt, ach de tolk te weten van allen, bij het uitspreken van de volgende w oor den: 28 jaar lang was u, heer Bakker, comm. van TESO. De wijze van werken was boven alle lot verheven. U was een kracht in ons bestuur, die altijd alles met lust en liefde voor de zaak. deed. Alhoewel soms volgens ons wel wat te veel van u gevergd werd, mochten we altijd rekenen op de groote liefde, welke u de zaak toedroeg. U verheugde zich in de bloei van de zaak. Namens de vergadering en geheel TESO zeggen wij ti hier hartelijk dank voor. Het was mis schien op zijn plaats, u nier te huldigen. Uw vrouw heeft veel voor TESO moeten offeren. In intieme kring zullen daarom u en uw echtgenoote worden gehuldigd. De iheer BaJdcer zegt hierop hartelijk dank voor de vriendelijke woorden: Ik beschouw die niet als een beleefdheids- uiting, doch als een, gegrond op onze zóóveeljarige samenwerking. Deze ver gadering is voor mij een zeer belangrijke. Het betreft een afscheid nemen van een functie, welke ik 28 jaar lang heb ver vuld. De eerste jaren waren verre van makkelijk. De latere jaren gaven vooruit gang, ook pp financieel gebied. Na een korte beschouwing over de uit groei van de onderneming tot de huidige, zegt hij nog, dat deze functie een van zijn plezierigste was. Groote medewerking mocht hij steeds ondervinden van directie, bestuur en personeel, waarvoor hij dan ook zeer erkentelijk is. TESO is in volle bloei. Moge TESO op deze wijze blijven voortgaan, ONTSLAGAANVRAAG DIRECTEUR STOMPFF. Daar er door de aandeelhouders geen voorstellen waren ingediend, vervalt punt 6, doch een ander, zeer belangrijk moét toegevoegd wonden. Na een bericht in de Tex. Crt. over 't de heer Stompff overkomen ongeval, zoo deelt de voorz. mee, maakte dit een punt van bespreking in de Raad van Comm. uit. De mogelijkheid wend niet uitgesloten ge acht ,dat een soortgelijk ongeval hem opnieuw zou kunnen overkomen, met waarschijnlijk dan voor TESO ernstige ge volgen. Het wend besproken met de beer btomptr, die altijd gewerkt heeft in het belang van TESO. Werken was zijn lust. Na gehouden besprekingen heeft de beer Stompff gemeend, dat de inzichten van de Raaci v. Comm. niet ge heef onjuist wa ren; hij heeft de zienswijze van ue 'Raad overgenomen, waarna hij er toe is geko men, Woensdagochtend te verzoeken om hem onder toekenning van pensioen, ont slag te verleenen. Op 65-jarige Ieeftij|d is Tiet personeel verzekerd van pensioen. De aftredende directeur heeft die leeftijd nog niet bereikt. In het bestuur is beslo ten de vergadering yoo:r te stellen aan de heer Stompff eervol ontslag te verke nen op een nader te bepalen tijdstip met een door de commissarissen in overfeg met hem vast testellen pensioen. Dit wordt zonder eenige opmerkingen goedgekeurd, waarop de heer Lap het woord tot de heer Stompff richt: 27 jaar is het geleden, dat u in dienst van TESO trad. In 't begin was de om vang van het bedrijf klein, 't vervoer ge ring, de financieelle toestand liet veel te vvenscben over. U kon het genoegen smaken de Maatschappij tot de tegen woordige omvang op te zien groeien, een staat, benijdenswaardig voor vele maat- scnappijen. Van kleine onderneming is ze gegroeid tot een, die er zijn mag. Lr heeft hierin een groot aandeel gehad, 't Zal u hard vallen, de maatschappij te moeten verlaten, 't Doet ons leed, dat u de Mij. wegens ziekte moet verlaten. De eerste tijd zal er een zijn, waarin u zult zeg gen: Wat moet ik beginnen? 'k Ben de tolk van het Iheele bestuur en van de ver gadering, als ik u toewensch, dat uw ver der leven zich mag kenmerken door voor spoed en geluk en dat u van uw ziekte zal genezen, 'k Ben er zeker van, dat u met genoegen aan TESO zult terugdenken en aan het vele werk, dat u in het belang van TESO heeft verricht. Mijnheer Stompff, het ga u goed. TEXEL 1 M.F.C (Zie ook vierde pag. van dit nr.) Er ontwikkelt zich een aantrekkelijk spel, hoofdzakelijk door de snelheid van handelen van M. toegepast en waardoor ze danook uiterst gevaarlijk wordt. Tel kens zien we de snelle rechtsbuiten door breken of zich meester maken van de bal als Jo deze eerst goed legde. T. speelt nogal rustig, maar maakt de fout, te veel op links te spelen, wat bij de dwars over het veld staande wind, afgekeurd dient te worden. P. Neijens krijgt dus nogal "teel en Henk wat weinig werk. Wel krijgt T goede kansen en zelfs mist P.K. door van vlakbij hoog over te schieten. M. daaren tegen heeft pech als een hard schot van. Dukers afspringt en hij zich juist weet te herstellen, terwijl een felle scrimage voor het T-doei bijna noodlottig wordt. Wel weet T. een kleine meerderheid te ontwikkelen, maar ons aanvalsspel is en blijft zonder productiviteit. Wij geloo- ven zdfs, dat het soort spel dier gasten in de toekomst nuttiger zaï blijken "te zijn dan 3at van T. Het is noo'fig, dat in "die frest ons spel zich zal moetien wijzigen, ouder veel belangrijke gebeurtenissen verstrijkt de eerste helft, waarbij we nog even aantipjjen, dat de keeper der gasten uitstekend we;k beeft gedaan, terwijl hun achterhoede eveneens bergen werk ver zette. In de 2e helft is T. bepaald sterker. Zeker zouden er, als er meer variatie in ons aanvafsspel gebracht twas, meer doelpunten gekomen zijn. Wel wordt de bal goed voor het doel gebracht, maar de vei dediging kan het afwachten. Meer op de vleugels zou o.,i. beter geweest zijn. Het schieten zit onze spelers niet mee en talrijke aanvallen werden precies naast geschoten, terwijl de keeper schier alles houdt ot corner werkt. M. moet zich tot snelle doorbraken bepalen, waarmiede zc nogal eens gevaarlijk weten door te breken. Dukers krijgt enkele moeilijke schoten te verwerken. Bij een goede T.- aanval mist Piet K. de kans van de dag door van dichtbij over te schieten. Bij A n natuurlij ka verkwik OPHEFFING V.V.V. TEXEL, Bij de hierop aansluitende rondvraag komt als eerste spreker de heer G. Mi- chels. Hij zegt verleden voorjaar aan de voorz. van TESO een voorstel te hebben gedaan om tot samenvoeging van de beide V.V.V. te komen. Mijn aftreden als lid van het bestuur van V.V.V. Texel, aldus spr., is tevens het einde van die vereen. Nu is er nog schuld, 't Is mijn bedoeling niet het zinkende schip te verlaten, f 150 zijn er nog noodig. Zal het op die weg van TESO liggen, als het bestuur van V.V.V. Texel en bloc aftreedt, om deze schuld over te nemen? TESO en Mow Texei zijn twee handen op één buik. Voorz.: Feitelijk is dit geen punt voor deze alg. vergadering, 't Doét mij genoe gen, dat V.V.V. Texel bereid is tot op heffing over te gaan. Daar de heer Mi chefs op spoeÏÏ aan dringt (Donderdagavond zou het bestuur van V.V.V. Texel weer bijeenkomen) stelt de heer Lap voor, dat de heer Midhels Donderdag schriftelijk een duidelijk voor stel zal 'indienen, opdat daarna "niet zal blijken, dat er dan weer een andere V.V.V. zal opstaan. TESO is bereid haar I volle medewerking te geven. DIENSTPLICHT INSPECTIE. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaatshebben voor de gewone dienstplich tigen der fandmacht van de lichtingen 1925 en 1928. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader .worden bekend gemaakt. Texel, 2 Maart 1937. De Burgemeester van Texel, KAMP. LOSLOOPEN VAN HONDEN. De Burgemeester van Texel brengt in herinnering, dat het krachtens artikel 98 der Algemee/ie Politieverordening in deze gemeente verboden is, buiten de kommen der dorpen ot ionder behoorlijk toezicht in de kommen tier dorpen, honden te laten losloopen van 1 November tot 1 Mei. Overtreding wordt gestraft met een {geldboete van ten hoogste f300.—, ot hechtenis van ten hoogste 2 maanden. Texel, 4 Maart 1937. De Burgemeester voornoemd, KAMP. een nieuwe aanval geeft hij tusschen de backs door naar Maarten, die zeer snel doorloopt en fraai onhoudbaar inkogelt: 10. Er komt meer leven in het sj>el en het is jammer, dat niet meer van beide vleugels wordt geprofiteerd. Henk zet enkele malen prachtig voor, maar er zijn te veel tegenstanders en felle schoten gaan precies over. Dan breekt M. dooi", Jo Ran valt niet snel genoeg aan, wat voor de snelle rechtsbuiten voldoende is om vrij te komen en te doelpunten 1 1. Wel probeert T. het sterk en zet M. er ook alles nog eens op, maar in de stand komt geen verandering meer. Tot slot komt nog een corner rakelings naast. Het was een sportieve verhouding tus schen beide elftallen. De wedstrijd werd goed geleid door de heer Saijer. D.D. IJSGANG EN RADIO. De heer R.J.Daalder vraagt, of het, in dien door ijsgang de vaart ongeregeld plaats vindt, niet mogelijk zal zijn, hiienan via Je radio kennis te geven. Het bestuur zal trachten hierin alles te doen, wat mogelijk is. V.V.V.-SECRETARIS. Hierna merktde heer R.J.Daalder nog op, dat als er sa menwerking tusschen de beide V.V.V.'si komt, de secretaris dus te De Koog komt. Voorz.: TESO helpt niet, als er twee V.V.V. zijn. Interne V.V.V.-kwesties moe ten door de V.V.V. worden opgelost. RECHTEN VAN AANDEELHOUDERS De heer R.J.Daalder: Hebben alle aan deelhouders evenveel rechten Voorz. Ja. De heer R.J.Daalder: Is Mooi Texel aandeelhouder van T.E.S.O. Voorz.: Neen. VAN DIT EN VAN DAT. De heer J.C.Visser: Ik wil ©en woord van hulde brengen aan het bestuur voor al hetgeen voor de schoolgaande jeugd wordt gedaan en voor het gratis vervoer bij ziekenbezoek. Klachten kwamen me ter oore, dat bij regen het publiek te Den Hekier te lang moet wachten, alvorens aan boord te kunnen gaan als er veel vrachtgoed is. Zou het niet mogelijk zijn twee toegangen tot het schip open te stellen B.v. ook bij de le kajuit Voorz.: We zullen onze volle medewer king verleenen. De heer J.C.Visser vraagt nog: Is het wel juist, de Dokter Wagemaker midden in het seizoen naar Terschelling te laten gaan Dat gaf immers moeilijkheden. Voorz. antwoordt met: We zijn genezen. De heer A. Daalder, De Koog, merkt op dat op de ochtendboot de schoolkinde ren bij aankomst te Den Helder allen maar de schuif dringen. Hierdoor, aldus de beer Daalder, gebeurt bet wel eens, dat passagiers voor de snelbus de aan sluiting missen. Kunnen die miet-beta- lende kinderen niet wat wachten - Voorz.: Het pleit voor de schooljeugd, dat ze zoo graag spoedig naar school wil. We kunnen te Den Burg niet alles regelen. We zullen het aan het beleid van het personeel overlaten. Hiermee komt het einde der vergade ring. Voorz. brengt dank voor de aan gename discussie en doet een beroep op allen, om van T.E.S.O. „te helpen maken wat we er ons van voorstellen" opdat T.E.S.O. zich kan blijven bezighouden met voor Texel noodige sociale voor zieningen. De klok wijst 9,40 uur. SPORT OP TEXEL TONNtMA 8. ClE. FABR. VAN KINO PEPtRMUNl SNbcK ||||||i|||||||||||||iiiii!IIIIIIIII||:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiI;<'|||||| GEMEENTE TEXEL Het borstje inwrijven met Dampo. Pot 50, Doos 30 cc. Bij Apotb. en Drogisten.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 2