ffuWtttk HEEL TEXEL WEET HET De Kleine Verpleegster. 12, Vf te pi U krijgt van ons cadeau -"Hebcntfr™ HET NIEUWE MODS BLAD Als het staat in de Texelsche Courant. Gemengd Nieuws JLANOD een dezer albums èn een dezer koeken EEN KOEK VAN „ADEL"! SCHOONMAAK i PAKKEN VOOR én Indian U zich dezer dagen abonneert op Het Nieuwe Modeblad HET NIEUWE MODEBLAD is het beste van ons land. Het verschijnt niet in een dure uitvoering, maar juist daar door kan de inhoud zooveel te beter zijn. Iedere vrouw vindt er iets in! Iets aparts, iets leuks en niet te duur. Voor zichzelf, voor de kinde ren en op alle mogelijke ge bied. Het veischijnt iedere halve maand, 2428 bladzijden groot formaat. Bij elk num mer bevinden zich twee gra tis knippatronenbladen, waar mee men vrijwel elk model zelf knippen kan. Het Cadeau wordt U toege zonden, zoodra U 1.20 voor één kwartaal of zes maal 20 ets. voor zes achtereenvol gende nummers hebt be taald. Echter dient U twee kwartalen abonné te blijven, ook al krijgt U het cadeau reeds eerder. Schrijft even per briefkaart aan de Administratie van deze courant, dat U zich op Het Nieuwe Modeblad abon neert. Geeft er bij op, welk der albums en welke koek U wilt ontvangen. Men heeft ook in de koek keuze: Men kiezeöf een echte Deventer, öf een gemberkoek, óf een honingkoek. Het album is gebonden in een smaakvol uitge- voerden band. U vindt er ons mooie Neder land in beschreven, maar vooral V vindt er de schoonheid van al onze provinciën in af gebeeld, met vele prachtige plaatjes in kleur. Elk album bevat al 20 kleine en 1 groote plaat, de rest spare men zelf. Voor iedere provincie is er een apart album. Men kieze zelf de geivenschte provincie doch niet Noordbrabant dat eerst vol gend jaar gereed komt terwijl van enkele provin cies de voorraad albums beperkt is. Moeten wij U ons tweede geschenk: een echte Deventer koek van Bussink, nog aanprijzen? Bus- sink's echte Deventer koek is van 'n goed ras! De eerst bekende stamvader van dit geslacht is de Deventer koek, die In 1593 gebakken werd in het oude winkelhuis op den hoek van de L. Bisschop straat. En nóg worden deze koeken er gebakken! FEUILLETON 52 Toen begreep hij, dat het verkeerd was geweest, haar hier te brengen. Ze trok het zich teveel aan. Hij bleef even staan met een bezorgde blik naar haar geziciht, toen keerde hij zich om en liet hij haar staan met een glans om haar heen, die scheen in de donkere gang naast die deur van de dood. Hiet kwam mét Jennie mee zijn kamer binnen en zelfs die stugge witte muren leken, weeker en minder fel te warden, door de zachte overredingskracht van haar bijzijn. Toen hij haar rustig door de kamer zag gaan, en toen hij haar zag zitten met de stille handen gevouwen in haar schoot werd hij zich bewust van een buitengewone innerlijke kalmte vrede. Die oogen. Als hij die eens mocht schilderen. Was het de diepe door lichte kleur, die je trof of was het de ziel achter die oogen Hij zei tot haar het kwam heelemaal vanzelf, dat luidop je gedachten uitspre ken tegenover Jennie: Maanden en maanden heb ik ge hongerd naar "kleur. Maar nu heb ik die gevonden in uw oogen. Het zijn klei ne vuurtjes lampjes, die voor een al taar branden. Maar het zijn droevige oogen ook. Jennie's handen trilden en ze sprak snel ze was altijd bang dat de rnen,t schen haar geheim uit haar oogen lezen zouden. U houdt uw oogen de heele dag dicht. Waarom eigenlijk Ik probeer aan het geschitter van die afschuwelijke muren te ontsnappen. Verblindend wit. Dat doet mie zaer. Ik wondt er zoowat sneeuwblind van. "Zij ging de gordijnen 'dicht doen, maar dat bedoelde hij niet. Je kunt het niet temperen, behalve met kleuren. Jennie begon bet te begrijpen. Wat voor kleuren Ja, dat weet ik niet eens meer. Dat vreet me gewoon op. Ze zijn weg, mijn heerlijke, heerlijke kleunen. Ik heb ze hier in de toppen van mijn vingers gehad ze gloeiden door me heen en er kwamen altijd nieuwe combinaties en effecten. Ze zijn een heele, heele lange tijd gebleven om op me te vvjachten. Toen zijn ze weggegaan Al dat hardie knarsende wit. Het is net sneeuw blindheid. Ik heb er net zoolang naar ge keken, dat ik bang word, dat ik geen kleu ren meer kennen zal, als ik ze zie. Jennie praatte over de kleuren, die ze het mooiste vond; tinten blauw, lazuur en saffier en turkoois; en al de heerlijke tinten goud, van barnsteen tot ivooir; en het koele stille groen en de vlam, die de kleur der overwinning was. Zij zag zijn gezicht opleven, de slanke schildersvingers bewogen onder luetdek. Hij viel haar in de mede. Zeg, bestaat dat allemaal nog Is de wereld nog mooi en bont Is 't niet verdwenen toen ik verdween r Valt de maneschijn nog als een waterval van zilver op de rivieren En pakken de torens nog steeds die laatste triom fantelijke fakkel van het zonlicht, om het nog één ademloos moment omhoog te houden, En juweeten, en zij, en die VOOR DE VROUW. RECEPTEN. WITTE BOONEN MET PREI. Twee pond witte boonen, drie stronken prei, water, vijftig gram boter, wat aard appelmeel, sap van een halve citroen, peper en zout naar smaak. Zet de boonen vooraf in ruim water te weeken. Laat ze in het weekwater zachtjes gaar koken. Snijd de prei aan kleine stukjes, wasch ze en Iaat ze zachtjes gaar koken. Doe er zooveel waler op, dat ze even on der staat. Bind het kookvocht van de prei met het aardappelmeel. Voeg er de boter aan tpe, evenals wat zout, peper en citroensap. Giet de boonen at (be waar het vocht voor een soepje). Schud de boonen door het mengsel van prei en preivocht, laat alles nog enkele minu ten nastoven. DE NIEUWE MODE JAPON VOOR OUDERE DAMES. Patroon G 79; kost dertig cent. Gekleede japon in zwart met een af stekende garneering uitgevoerd, b.v. zwar te zijde met rijen gitjes ot zwartwitte zijde. De halslijn is uiterst eenvoudig; ze heeft alleen een bies, die uit de V-vormi- ge uitsnijding komt en een vlindertje ot een bloem. Voorpanel bestaat uit twee deelen in getande lijn, waarvan de rech terzijde dicht langs de kant wordt op-' gestikt en knoopgarneering heeft. Taille- lijn valt vijf c.M. lager dan de normale. Smalle oeintuur met knoop. Zesbaans klokkende rok, gladde mouwen met op de hand vallende zijdie. Patronen in de ma ten 46 tot en met 52. A Gelieve te patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. mooie oude meubelen ieder met zijn eigen kostbare gloed Ik was van plan [geweest, dat allemaal 'te schilderen, ik wou Zij kon niet spreken. De sluizen waren eindelijk open, zijn stem trilde van ontroering, hij begon haar te vertellen over zijn werk. Ik was nog maar een jongen, toen ik in Parijs studeerde. Ik begon pas een beetje hand te krijgen, maar de critici wa ren vriendelijk. Ik had een atelier een kolossale ruimte een beetje uit-, heemsch vol mooie kleeden en lappen en zeldzame antieke Fransche meubelen. Het was de vaste plaats van samenkomst voor de jonge artisten van de buuirt. En we hebben een pret gehad En we heb ben, vurig gewerkt. En wat gingen we te keer 's avonds. Toen kwam de oor log en ik ging mee, natuurlijk, maar ik was eigenlijk heelemaal geen vechter. Ik heb nooit gezien, wat er om me heen ge-, beurde. De soldaterij, de lange moeilijke marschen, de modder, het vuil en het bloed. Wat denk je, dat ik me herinner als ik terugdenk. Hoe mooi de nachten, waren in de loopgraven. Ja, echt. De ster ren van Frankrijk. De naakte schoonheid van een kapotgeschoten boomloos veld. Zelfs de aanvallen 's nachts die bom-, men, die hoog in cle lucht barstten en. neersproeiden je hebt geen idee, hoe mooi. Ik weet zelf. dat 't idioot was, maar 't hield me beet. Ik liep niet weg Ik werd getroffen. Zijn hartstocht voor schoonheid was zijn ongeluk worden. Voor de oorlog, in Parijs, was het net zoo geweest. Ik leefde in een soort droom. Ik was jong en ik was kunstenaar. Ik woonde in de mooiste stad ter we reld. Ieder uur van de dag was interes sant heerlijk. Het was te mooi om lang BINNENLAND Nederland. Het tarief voor een te lefoongesprek met Zuid-Afrika en Kenya werd verlaagd van f60,— op f46,50. Bergen op Zoom viert volgend jaar zijn, 650-j. bestaan. Te Kerkrade is naaldenfabriek Hol- landia gesloten. De machines worden ge demonteerd. Rotterdam had in Febr. 52000 werk loozen; dat is 900 minder dan een jaar terug. Het Alg. Comité Nation. Huwelijks Geschenk bericht, dat totaal ontvangen is 1664.661, In de eerste twee en een halve mnd. viel in ons land dit jaar evenveel regen als normaal is voor de eerste vijf. In Zeeuwsch-Vlaanderen is in de vlasindustrie een duidelijke opleving te bemerken. BUITENLAND Engeland. De bekende poolreiziger Sir H.Wiikins zal aan de Theems een onderzeeër laten bouwen, waarmee hij volgend jaar onder het ijs door naar de N. Pool wil varen. Frankrijk. Te Rouen wenden twee personen, 18 en 20 jaar oud, wegens moord op een oude vrouw ter dood veroordeeld en een derdie tot twintig jaar dwangarbeid. Duitschland Van de 24000 Joden, die in 1936 het land verlieten, emigreer den er 9000 naar Palestina. Het aantal nog in Duitschland woonachtige Joden was eind vorig jaar 400.000. Turkije zal over 1937-1938 140 mil- lioen dollar voor de landsverdediging uit geven. Italië. Mussoliui schonk 120 dui zend lire aan liet Mohammedaansohe In stituut Beni Audaf. Spanje. Vliegtuigen, door de Roo- de troepen bij Madrid neergehaald, ble ken van modern Duitsch fabrikaat te zijn (motoren, gedreven door ruwe olie) - in staat om een ton bommen te vervoeren. Griekenland trok 14 millioen gld. uit voor werkverschaffing: aanleg van spoorwegen, droogleggen "moeras, enz. Polen. Te Lodz zijn 150 commu nisten gearresteerd wegens verboden ac tie. Rusland. Bij Chabarovsk werd een klomp goud van 1143 G. gevonden. China. Een 5-j. plan voorziet in de aanleg van een nieuw spoorwegnet ter lengte van 8500 K.M. China heeft al een net van gelijke lengte. te duren. Ik had een plan uitgewerkt voor een serie muurschilderingen. Dat zou mijn meesterwerk worden. Er bewogen lichtjes in Jennie's oogen. Zij vouwde haar handen om 'naar'knieën, en boog zich voorover. Wat een prachtleven. Ik heb nog nooit echte mooie schilderijen gezien. Ik wou, dat ik uw werk eens kon zien. Zou u nu nog niet kunnen schilderen Zijn mooie en bew-eeglijke vingers ze strekten zich in een gebaar van ver bittering. Nee, nee, hier niet, tegen die verschrikkelijke muur. Daar is achtergrond voor noodig. Maar even later begon hij weer. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4