De Kleine Verpleegster. o li I L£& 77V 0NS F0T0H0EKJE. a T T I y a?2? i f anniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitii! ijfw VOOR DE VROUW. RECEPTEN. BESSEN- EN FRAMBOZENPUDDINO: halve flesch bessensap; halve flesdi fram bozen sap; 2 ons suiker; 1 stukje vanillle ot 'kaneel, 1 ons sago, 3 dL. water. Het bessen- en frainbo/.ensap met :le sui ker en een stukje vanille of pijpkaneel aan de kook brengen. De sago met het koude water aanmengen, langzaam bij het kokende vruchtensap voegen en dit alles roerende 5 min. door laten koken: daar- ii;} de massa in een met koud water om gespoelde steenen puddingvorm doen, na dat de kaneel óf vanille er uit genomen is. In plaats van sago kan men voor de pudding ook aardappelmeel gebrui ken, de kleur blijft even helder. Deze pud ding wordt gepresenteerd met een va nillesaus. DE NIEUWE MODE JAPON A 227. Een gekleede japon van b.v. zachtgroene wollen stot met aar dige halsgarneering en zeer aparte mouw tjes. Patronen verkrijgbaar a 25 ct. ire 92 en 100 cM. bovenwijdte. De voorbaan van deze japon heeft middenvoor twee ©enigszins ruimvalleni.'e klokbaantjes, ter wijl ook de achterbaan een weinig klok kend naar onderen uitvalt. "Nadat de rök- deefen in elkaar zijn gestikt, waarbij men de linkerzijnaad plm. 20 cM. open laat en als split afwerkt, maakt men in de onderkant een smal zoompje, dat onzicht baar wordt tegengenaaid. Het lijfje heeft in het kleine voorpand 3 kleine splitjcs,, waar doorheen de kraag gehaald woedt, die van achteren sluit. Aan de order ka re. wordt het voorpandje met een weinig ruimte op het keurstukje gezet. De mou wen worden aan de onderkant met een schuin biesje afgewerkt. De ceintuur is een rechte reep van 80 12 cM. De kraag is een rechte reep, sehuin geknipt van 110x15 cM. Benoodigd: 4 meter stof van 90 cM. breed. FEUILLETON 53 - Als het eens kon, zooals in die oude sprookjes als we langs ©en toover-' lamp konden wrijven hier ontsnappen teruggaan naar het goeie ouwe atelier - dan geloot ik nog, dat ik 't zou kunt reen. Zijn koortsige oogen werden steeds helderder. Als ik maair op de een. ot andere manier terug kon. Leven tusschen de muren, die me inspireerden, de oude macht weer voelen 't uitgebluschte vuur weer in mijn vingers hebben. Ik kan niet leven in leelijkheid. Dat heeft me vermoord. Jennie zei, toen zij haar stem meester was: Zoudt u zich die dingen in uw atelier reog kunnen herinneren De kleuren effecten en alles? U had natuurlijk pre cies de dingen, die u 't mooist vond. Een blos van blijde opwinding steeg in zijn magere wangen, toen hij het vertrek voor Jennie beschreef. Zijn stem streelde de woorden, raakte ze aan met vereeren de vingers. Jennie's keel deed ontzettend pijn. Zóó veel van de schoonheid te houden, en dan sterven moeten, opgesloten tusschen vier cel-achtige muren. Wat klonk zijn stem, toen de kleuren, lang vergeten, weer aan- W No. 7. Dit is HANNIE DUINKER. Zij werd 7 Februari 1937 vijt jaar. Hannie woont: Park straat no. 10. IS DAT MOEILIJK? Pasen en Eieren. Die horen bij elkaar. Je kunt tegenwoordig met pakjes Talens- eiervert 'heel gemakkelijk ien goedkoop eieren kleuren. Verder geef ik bier enige aardige tekeningen, welke op eieren kun nen worden aangebracht. Is bet niet grap pig? Met wat gekleurd papier, wat zwarte wollen draden enwat geduld maak je zo leuke dingen voor de komende Paas dag en. Ik hoop ,dat deze recht vrolijk en gelukkig mogen zijn. OOM KO. drongen om hem te groeten. Zij dacht als ik ze maar hier kon brengen, hier in deze kamer om hem een laatste herin nering van schoonheid te geven, om mee te nemen in de Duisternis. En toen wist Jennie wat zij diocn kom, Die heele nacht door vocht Jennie haar strijd. Het was weer hetzelfde conflict de innerlijke dingen, die zich op haar hart wierpen als kwesties van leven ot dood, en het geregelde regime van het hospitaal, dat slijt aan de kant bleet staan en het leven liet weggaan, en er dam een, papier voor teekerede. Hoevelen wa ren er al heengegaan, ongetroost. Zij zag ze bewegen, de eene schaduw na de an dere, langs de tragische muren en zij had hen niet geholpen. Maar nu was et een Ja, zij deed bet. Het zou haar op de een of andere mander wel lukken. Daarna mochten ze niet haar doen wat zij wilden. Jennie stored voor de hoofdverpleegster. Het was de drukke dag vopr het hoofd, dat wist Jennie, maar* wachten kon zij niet. Wel? Jennie had een toespraakje klaarge maakt, en meegenomen de gang door, tot vlak voor de deur. Maar nu zij het ge zicht van het Hoofd zag, vervloog haar armzalig speech je tot ijle lucht,-en zjj moest er haar verzoek maar uit zien te krijgen,, met de woorden, die haar voor de mond kwamen. Zij hield een groote envelop voor zich uit. VOOR DE JEUGD 7. Klaas schrok een beetje, want va der had toch beloofd hem mee te ree- men met de wagen naar de marlet. Lijs- je schonk van schrik de koffie naast vaders kop. „Hé, Lijsje, kijk eens naar je koffie, je bent een goeie hulp voor je moeder, hoor". En hij sloeg zich van pret op de knieën. „Ja, maar va der," begonnen beiden tegelijk weer, „U had toch beloofd ons mee te nemen naar de markt". DE PRIJS WINNERS. Beste Jongens en Meisjes. De oplossingen van de laatste 9 raad sels waren1Letter E. 2. B.v. gebraden kippen. 3. B v. draadnagels. 4. Gort. 5. Borstel. 6. Letter R. 7. Balk. 8. Metselaar, 9. Hulp, enz. Briefjes ontvangen van Dina Zijm, Adirie Flens, Gretha Witte; Annie enZina Zijm, Wim en Gerrit Westdorp, Leo K-eij- ser, Tonnie Dijt, Jopi-e v.d. Vliet, Piet Kok, Mies Blom; Frans, Hetty en Karei Roeper, Jac. C. Eelman, Greta Eelman, KI. Dob, Cor. Schoenmaker, Piet en Ma ria Reij, Guurtje Dros, Jac. C. Kooirn, Adr. Jansen, Dora Bakker, Hennie de Jong, Stienie Mosk, Trijntje Koopman. (Alle kinderen van abonné's komen in aanmerking voor het fotohoekje, ook voor wie geen raadsels oplossen), Maar ten Roeper, Carrie de Wit, Janniie van Heerwaarden, Dirk Witte, Annie Baihorst Ad., Vroon Barh-orst, Kees Room, Corn. J. en Nico A. Swaerts, Corrie Witte. Dirk Krijnen, Nico Eelman, Rika Bakker, Lucia Stiekema, Leendert v.d. Hoek, Rika Keij- zer, Henk Bakker, L. J. v.d. Brink, Trijn tje en Cornelia Henk-es, Maatje v. Leeu wen, Annie Zijm, Dora van Heerwaarden, Afie Koorn, Neeltje Roeper Wd., Pietje Eelman Pd.; Meiert, Liesje en Simon van H-eerwaardenvan vorige serie nog: Fni pte Witte, Trijntje en Corn. Henkes. De boeken werden hij loting toegewe zen aan WIM WESTDORP, 11 jaar, Waatenburg. COR SCHOENMAKER, jaar, Den Burg. CORN. HENKES, 9 jaar(?) De Waal. Boekhandel Parkstraat laat jullie wel uitzoeken. NIEUWE PRIJSRAADSELS. We vervolgen de reeks met: 4. De naam van een vogel. (4 letters). Zet er een B vod- -en je hebt de naam; van een goede eigenschap. 5. Mijn nichtje heet TINE CHAT. Hoe oud ze is, lees je in deze naams Hier is een brief, die ik vandaag ontvangen heb. Zij schudde de envelop. Geld kwam neer op de schrijftafel vele groene bankbiljetten. „Die zaten zoomaar in die envelop, en er was een briefje bij, waan opstond, dat 't van een „Onbekende Ge ver" was, en gebruikt moest worden 'om Zij zocht het briefje op en las de juiste woorden: „om wat geluk en protijt te geven aan iemand in 't hospi taal, die het noodig heeft. De hoofdverpleegster nam het hiriefje aan, doorvorschte het. Ze bekeek 't gield. 1 Toen kwam haar onderzoekende blik naar Jennie. Wie heeft je dat gestuurd? Ja, -eigenaardig, vindt u ook relet? Heb je hee'.emaal geen idee, van wie het komt? Er was in de briet geen spoor van te vinden. Ik heb a! gedacht misschien is 't iemand, die hier op bezoek is ge weest misschien iemand, wie ik 't hos pitaal heb laten zien, en die zoo mijn naam te weten is gekomen,. Er zijn hier verleden week 'n oude heer en 'n oude dame geweest, die naar ©en vermiste zoon zochten. En nog een vrouw, die haar jongen ook niet meer terug had gezien. Het gezicht van de hoofdverpleegster onderging een snelle, niet oinder woorden te brengen verandering. Zij liet het briefje vallen en schoof het geld naar Jennie toe. Er moet rapport van gemaakt wor den. Jennie's gezichtje klaarde op. 8. Vader deed erg verbaasd. Maar toen Klaas op vaders knie sprong en Lijsje zijn haren eens duchtig in de war maakte, kan baas Draaier het niet lan ger uithouden. Hij sprong op en riep: „Wat zijn jullie een lastige muizen. Vooruit, maak dat je weg komt en la ten we maar gauw gaan eten, zoveei te eerder zitten we met z'n drieën in de wagen, op weg naar de markt. 6. Een A een hemellichaam ©en M iets, om water tegen te houden. Sa men: een grote stad. Raad ©ens: welke is dat? Inzenden na no. 9. Bedankt hoor voor de vriendelijke b-riet- jes. Er zijn er weer veel van nieuwe ken-' 'nisjes! Welkom! Voor het fotoboekje: vandaag alleen, tusschen 12 en 1 uur (niet later.) Met vriendelijke groeten, lullie OOM KO. REKEN EENS UIT.... HOEVEEL driehoeken^ tel je hier? (10 sec. bedenktijd). HOEVEEL EIEREN leggen 7 kippen in zes dagen, wanneer anderhalve kip in anderhalve 'dag anderhalf ei legtEen „gekke" som, hè? Maarbet gaat om het rekenen alleen. Oplossing volgt. Hij zegt, dat ik maar iets bedenken moet hier, kijkt u maar. Ik denk Jennie kwam wat dichterbij en het vuur in haar oogen gat iets levends, vlam- mends aan haar donkere wimpers Vindt u ook niet, dat we het bij voorbeeld gebruiken konden om de stil le kamer van zaal 10 een beetje op te knappen. Ik heb vroeger nooit geweten, hoe kaai en koud het daar is. De jongens die daar komen, krijgen nooit mieer een andere kamer te zien. We zouden zijden overgordijnen voor de ramen kunnen hangen en ©en zacht kleed op de vloer, en makkelijke stoelen en boeken en kussens. Een koude blik striemde haar geest drift. Je lijkt wel gek. Dat is weer net iets van jou: de stille kamer ©en beetje opvroolijken Kussens, makkelijke stoe len, boeken begrijp je dan niet, dat de patiënten in die kamer met al 'die dint gen niets kunnen beginnen Dat is het juist. Daar is het juist om. Jij denkt waarschijnlijk aan baron Keating. Ik heb dr. Huffy wel gezegd, toen je daar heenging, dat er weer wat dols van zou komen. Begrijp me nu eens goed. Hij is met meer te helpen. Hij sterft en gauw ook. Dat weet je. Je moet loeren, die dingen aan te kunnen. Een blik van -smart lag er in Jennie's oogen. Het was alsot het om een per soonlijk verlies ging. (Wordt vervolgd.) Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van liet bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen dames tijd schrift van ons land; 6 nrs. per 3 mred. f 1.20. Per post tl.5ü

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4