PRESTO 12, MAGGIS ZIEKENFONDS TEXEL. (Vervolg van de voorpagina) ging van 30.000 artsen, die elk per jaar f30.contributie betalen. Samen per jaar f900.000.—. Daarmee kan wat ge daan worden en wel ten behoeve van die fondsen, welke aangesloten bij de Mij. met een tekort zitten. Maar dan ver langt die Mij. ook, dat de dokters een be hoorlijk bedrag ontvangen en clat de con tributie, welke de fondsleden moeten op brengen een redelijk bedrag niet te boven gaat. De Mij. is van oordeel, aldus de heer Michels, dat wij aan de specialisten teveel betalen; f 1per lid per jaar is zat. Wanneer de Mij. zich met ons fonds bemoeit, zullen we daarop dus kunnen bezuinigen. Er komt toezicht op de zie kenhuizen, zoodat een patiënt daar niet langer gehouden wordt dan strikt nood zakelijk is. De Mij. zal zorgen, dat de tekorten weggewerkt worden en dat de financ. toestand gezonder wordt. Nu heb ben we op Texel drie fondsen met resp. 3200, 900 en 700 leden. Die leden moeten, volgens dr. Eggink, samen in een fonds worden opgenomen. Het gaat niet aan voor elk van die fondsen een controle in te stellen. Dat zou omslachtig, tijdroo- vend en te kostbaar zijn. Wat de crisis regeling voor werkloozen betreft, binnen kort zal dr. Eggink naar Texel komên en daarover met het gemeentebestuur spre ken. Het ligt in de bedoeling van de Mij. zich hier moeite te geven voor één groot fonds alleen; de andere fondsen (het an dere fonds, Oosterend, wanneer Oude- schild aansluit) kunnen (kan) zich daarbij voegen. De heer Michels werd aangezocht als administrateur van dat groote maatschap pij-ziekenfonds te willen optreden, waar toe hij zich bereid verklaarde. Oosterend, zoo merkte de heer Michels nog op, beweert een goedkooper fonds te zijn, maar het geeft geen specialité's. Die bewering houdt dus geen steek. Oude- schild hield f700 van de dokters in. Hoe zou men anders goedkooper kunnen zijn dan het Fonds Texel? De contributie van het groote fonds zal voor dit jaar nog ongewijzigd blijven, maar volgend jaar zal ze wel van 27 op 25 ct. komen, voon heel Texel. In Januari hebben we in de Tex. Crt een adv. geplaatst met de mede- deeling, dat we van Oosterend geen leden meer zouden inschrijven. Hierin zal nu echter verandering komen. Ook leden van Oosterend zullen dan weer welkom zijn. SPECIALITÉ'S. Ook hierover werd bij de rondvraag gesproken. Het bestuur zag zich genoopt liet bedrag te beperken tot f 10 per lid p. 3 mnd. Er waren leden, voor wie fSO per kwartaal moest worden uitge keerd. Menschen, zoo arm als Job, maar men kan ten bate van enkelen niet de fi- nancieele positie van het heele fonds, en dus van alle leden in gevaar brengen. In zijn slotwoord bracht de voorz. dank aan de boden voor hun zorgvuldig werk, in het biezonder aan de heer Lok, te Oosterend, die deze functie belangeloos waarneemt. Het Bestuur zal overwegen hem daarvoor eenige vergoeding te geven. HANDELSREGISTER. 613 April 1937. Nieuwe zaken: W. Burger, De Koog, timmerbedrijf. J. Boon, Koogerweg 20, Den Burg, metselaar. SPORT OP TEXEL S.V. TEXEL. Texel 1 wint van QSC: 10. Een droeve morgen, een blijde dag. Met dit spreekwoord troostten we elkaar Zon dagmorgen, toen de regenbuien overvloe- diglijk elkaar opvolgden. Ook ten aanzien der belangstelling waren we niet hoopvol gestemd. Het bleef echter nat en dus maar vol goede moed. De elf*allen stel den zich op op een nat, glad en moeilijk te bespelen veld. Vooraf echter bood de voorz.-aanvoerder van QSC felicitaites en bloemen aan onder het motto „Kleine at tenties onderhouden de vriendschap". Ook T. wenschte QSC geluk mêt haar afd.- kampioenschap en liet bloemen haar tolk zijn. T. had de toss gewonnen en het wind- voordeel gekozen. Q trapt dus af. T. neemt over en Niek zet z'n voorhoede aan het werk. Een voorzet wordt afge slagen en meteen volgt een schot van onze spil, kort achter elkaar volgen twee aanvallen, waarvan de een tot corner wordt gewerkt en de andere strandt op buiten spel. Weer komt T. terug, Oom schiet echter over. Q trekt ten aanval, nadat een felle poging van Maarten VI. mislukte. Het gladde veld en dito bal geven groote moeilijkheden. Herman speelt met Niek een solide partij, terwijl ook Dirk, Joost en Joop zich uitstekend weren. Een goede voorzet van Herman N. wordt door Oom W. naast gekopt. Dan breekt Q door op haar linkervleugel. Een corner volgt, maar wordt afgeslagen. Als Dirk gepasseerd wordt, redt Joop goed uitloopend, wan neer een corner door Piet N. overgescho ten wordt, voTgt een zeer gevaarlijke aan- BOUILLONBLOKJES FIENTJE DE LA MAR. Ze komt en niet op de film, op het witte doek, maar persoonlijk, op de plan ken. Binnenkort vertrekt zij met haar gezelschap naar Ned.-Indië, maar eerst maakt ze nog een tournée door ons land en hiervan heeft de heer Pen gemeend gebruik te moeten maken door haar uit te noodigen in zijn Schouwburgzaal te wil len optreden. En dat gebeurt nu volgende week Dinsdag. Naar we vernemen zijn reeds tal van plaatsen besproken, wat, in aanmerking genomen Fientjes successen voor de radio, op het witte doek en voor het voetlicht, geen verwondering wekt. Zij komt hier, zoo schrijft men ons, met de schitterende cabaretrevue „Met een lach door 't leven", die in samenwerking met de bekende componist en muzikale medewerker Joop ere Leur en Paul Oostra een aaneenschakeling is van de meest schitterende invallen en komische zoowel als artistieke schetsen, liedjes, conferen ces, parodieën, imitaties, samenzangen en verdere verrassingen. Een programma dat ieder zal voldoen en een uitbundig succes heeft. De Telegraat schreef: Het audito rium was uitbundig in zijn lof. Het Volk: Het was voortreffelijk. Een gewei dig programma. De Maasbode: Men had geen beter programma kunnen heb ben. De zaal daverde. Alles zoo subliem en eerste klas. Handelsblad: Het beste wat er te zien is. Een Succestournée. val v.d. Q-rechtervIeugel. Een mooie hooge voorzet wordt door Dukers gevan gen, de gladde bal slipt uit zijn handen en wordt weer ingeschoten, maar door goed opstellen, kan hij hem nu goed wegwer ken. Talrijker zijn de T-aanvallen, zoowef de rechter- als de linkervleugel zetten voor, maar dan is veelal een veel te kleine bezetting in de voorhoede aanwezig. Tal rijk zijn de corners. Piet N. schiet nogal eens te hard voor het doel langs. Zijn kopwerk is veelal zeer nuttig. Er wordt echter niet van geprofiteerd. Een door braak der gasten wordt weggewerkt. Na goed aangeven der halflinie krijgt Henk Kan op de rechtervleugel de bal vrij. Hij loopt tot vlak bij het doel, maar vergeet af te geven en de keeper kan ingrijpen. Zoo blijft het spel op en neer golven met T. gevaarlijker. Arie heeft echter meer moeite met veld en bal en blijft onder zijn vorm. Uit een hooge voorzet van links mist een der backs. Piet Kikkert is door geloopen en schiet schier onhoudbaar in, de bal raakt echter de hand van de keeper en schiet via de lat terug in het veld. Opnieuw schiet dezelfde speler ineens, maar juist naast het doel. Een corner volgt, welke na heel wat gekop door de kee.per van Q onschadelijk wordt gemaakt Een vrije schop wordt naast geschoten, soms wordt het samenspel wat te ver doorgevoerd. Weer komt T. terug, Oom ontvangt de bal van Maarten, passeert handig de achterhoede van de gasten, komt "vrij en lost een zuiver hard schot in de rechterbenedenhoek. T. leidt: 10. Meteen gaan Gom en Maarten er weer vandoor. Gommert's schot wordt uit de zelfde hoek gegrabbeld. T. blijft sterker, maar Q werkt zich los en valt hêftii aan. Herman onderbreekt en ook Nie doet dat keer op keer. Een hooge voor- GIFTEN VOOR HET WITTE KRUI5. N.N. Dennen f 2, ZAKENNIEUWS. Door de heeren M. en A. J. Vonk, Koogerstraat, is dezer dagen een groote ruime garage in gebruik genomen, plaats- biedende voor plin. 15 auto's. De totale betonvloeroppervlakte bedraagt wel 325 vk. M. Bedoeling is, zich te belasten met verhuren en stallen van luxe auto's en 't gebouw te gebruiken voor reparatie-in richting. De uitvoerders waren P. J. Koo- ger, De Waal, timmerwerk; L. Bruin en Zn., metsel- en betonwerk; P. Oele, lood- gieterswerk. EIERLAND. LUCHTLIJN AMSTERDAM—TEXEL. Naar de heer Aler aan De Telegraat meedeelde, heeft het Texelsch vliegveld bij de verschillende proeven, waaraan het werd onderworpen, goed voldaan. Het zal mogelijk zijn dit terrein te gebruiken als luchthaven voor een vaste dienst. Wan neer deze dienst wordt geopend, kon nog niet worden opgegeven, daar men daartoe eerst toestemming van het departement moet hebben tot het in gebruiknemen van deze nieuwe luchthaven. Het ligt in het voornemen, er een vacantiedienst van te maken, bevlogen met de eenmotorige Fok kermachines. MUZIEK - ZANG - GYMNASTIEK. Een behoorlijke opkomst en een dank baar publiek. Dat was het loon, dat Fan fare VIOS (directeur de heer B. T. Zon dervan), Zangvereen. Nieuw Leven (direc teur de heer S. Zuidema) en een groep leden van de Dames-Gymn. Vereen. De Cocksdorp (leider: de heer B. T. Zonder van) Zaterdagavond in Pen's Zaal kreeg. De avond werd door de voorz. van de Zangvereen., de heer P. Smit, met een woord van welkom geopend. Zoolang deze zaal bestaat geven we hier jaarlijks een gecombineerde uitvoering, aldus de heer Smit. Ditmaal kwam ze wat laat in het seizoen, maar ze was daarom niet minder welkom. Over het geheel werd goed gemusiceerd en goed gezongen, terwijl de demonstra tie van rhythmische gymnastiek mede een goed onthaal vond. Andere tijden, andere zeden, andere opvattingen oolr op het ge bied van gymnastiekbeoefening. Het ging deze avond wel zeer fleurig en vlot; luch tige costuumpjes, gracieuze bewegingen. Zelfs „houterige poppen" werden in be weging gezet; dat maakte een komisch effect, evenals de klompendans. Op de cadans der muziek van Joh. Strauss speelden vervolgens Blauwe-Donau-nim- fen bij gekleurd licht haar rhvthmisch spel. Aardig gevonden. Het 5e ballet nummer bracht zelfs een soortement Broadway-girls met dito allures voor het voetlicht. Wat VIOS betreft: het corps is in aan tal achteruitgegaan, maar kwalitatief werd sinds zijn vorig optreden hier veel ge wonnen. Het klankgehalte is aanmerke lijk verbeterd. Dat viel bij het eerste nr. al dadelijk op: de marsch van L. Siede: Lippe Detmoid. Die hadden de muzikan ten „onder de knie" hoor. In mindere mate gold dit van de technisch ooh hoo- zet van Q wordt weggestompt, waarmede de eerste helft is geëindigd met een 10 voorsprong. In de 2e helft moet T. te genwind spelen. Na de rust wordt Q sterker. Gesteund door de krachtiger geworden wind geeft ze onze verdediging handen vol werk, maar Dirk en Joost komen er al beter in en geven weinig kans, terwijl ook Du- kers uitstekend werk doet. Een gevaar lijke Q-aanval strandt op buitenspel. Tel kens komen de Rood-Witten terug maar onze halflinie zit er geducht op, terwijl Gom ver teruggetrokken steunt. De T.- aanvallen zijn echter gevaarlijker, een snelle T.-doorbraak wordt precies naast geschoten, terwijl Q een goede voorzet naast werkt. Q krijgt een vrije schop even buiten het strafschopgebied. Deze wordt echter weggewerkt. Q forceert eenige cor ners, die prachtig geplaatst doch afge slagen worden. Daar valt T. heftig aan en volgen schoten van Henk Ran en Piet Neijens. Meteen is Q weg op de rechter vleugel. Een goede voorzet volgt, maar de midvoor werkt de bal met de hand in het doel, hetgeen de scheidsrechter niet ont gaat. De Q-druk blijft aanhouden, echter afgebroken door gevaarlijke T. aanvallen. Uit een dezer schiet P.Kikkert juist naast na goed combinatiespel. 'P.Neijens en P. Kikkert zetten om beurten voor; ze wor den naast gewerkt. Q breekt door, Dirk valt, de goede kans gaat door slecht schieten verloren en weer komt Q terug. Er dreigt ernstig gevaar, maar Dukers loopt prachtig uit en redt. T. weet zich wat los te werken en eenige zeer gevaar lijke kansen te scheppen. Als Maarten goed doorgeeft aan Jn. Bruin (die voor Gom invalt) en deze de bal vrij krijgt, is de verrassing hem te groot. Hij mist de kans. Ook Maarten breekt door, maar zijn VOOR DE SCHOONMAAK SpeciaJk CbcuTJ&i&clingï NU Wm PAKKEN VOOR IbCTS VISSCHER1J. Aangevoerd aan de vischafslag; 9 April: 231 Kg. wulken 15Va et.; 29b Kg. garnalen 15 ct. 10 April: 180 Kg. garnalen 15 ct.; 3Va baal krukels f4.75 per baal. 12 April: 298 Kg. garnalen 15 ct. gere eischen stellende wals Lentemorgen, van F. v.d. Bossche. Toch kwam dit mooie stemmingsstuk wel tot zijn recht. Hoe mooi heeft hier de componist zijn ge voelens vertolkt. Sérénade, van J. Hey- kens, was een dankbaar nummer; naar onze opvatting behooren aanvang en slot in wat vlugger tempo gespeeld te worden. Aurore, van Morgenthaler, is het vrije nummer voor het a.s. concours (als ver plicht nr. is in studie Fète Campagnarde, van L. Blémant). Aurore! Heel knap heeft hier de toondichter de Dageraad bezon gen, en VIOS heeft hem recht gedaan Het fortissimo aan het slot, wanneer de zon de grauwe ochtendschemering door broken heeft en praalt als de dagvorstin, alom met vreugde begroet, was goed van kracht en klank. Het gaat met VIOS in de goede richting. Er wordt gewerkt, en de directeur weet van wanten! V.I.O.S. heeft een goede beurt gemaakt. En VIOS niet alleen. Nieuw Leven mag er ook zijn, al zou versterking van het tenoren materiaal hoogst welkom zijn. De bassen zijn weinige, maar de kwaliteit vergoedt alles, terwijl de damesstemmen talrijk en, over het geheel, van goed gehalte zijn. Er zijn zelfs „sterren" bij. Het program ma van 10 zangnummers bood elk wat wils; het ernstige en het hupsche genre waren present, klassieke muziek en vlotte liedekes van onze tijd en alles werd voor gedragen op een wijze, welke aan ernstige studie onder bekwame leiding geen twijfel liet. Aparte vermelding verdient zeker wederom Aan de Schoone Blauwe Donau, van Joh. Strauss. Evenals vorig jaar sloeg ditmaal dit nummer biezonder in. Een kolossale studie moet daaraan vooraf zijn gegaan. Ben Beumkes was het, die ver dienstelijk op de piano begeleidde. In de pauze werd een verloting gehou den en na afloop tegen half twaalf een gezellig bal. schot gaat naast, evenals een kei van Piet Kikkert. T. trekt zich meer en meer terug. Uit een voorzet van rechts schiet de Q- linksbinnen van dichtbij precies naast, ter wijl een corner juist over wordt gekopt. Maar ook T. mist nog enkele goede kan sen. De laatste minuten zijn voor de gas ten, die een stevige druk op ons doel uit oefenen, maar er is geen doorkomen aan. De spanning is tot het uiterste gestegen. De uitslag is geen oogenblik zeker. Het is een verademing als de scheidsrechter Mizerus, die uitstekend leidde, het einde aankondigt. De vreugde was groot. Q was met ruim 100 supporters geko men. Het elftal 'en zijn aanhang hebben een prachtige indruk achtergelaten. Zon der een wanklank en opgewekt aanvaard den ze als goede sportlui de terugtocht. Deze kleine verdiende overwinning geeft ons moed en we hopen, dat we hierdoor in staat zullen zijn ook de 2e helft suc cesvol af te werken. Blijft fit, mannen, en maakt u gereed, nog twee zware wedstrij den resten ons. Reeds Zondag zal in Wor- merveer gestreden moeten worden. Weest moedig, we hebben 'n kans, behoudt deze. Texel 2 verloor in Callantsoog met 30. Jammer. We hopen, dat we ae a.s. zomer kunnen benutten om een goed 2e elftal klaar te makem opdat met meer lust en moed de toekomst ingegaan kan worden. Adsp.: Texel B—Texel A ging niet door. Er was geen scheidsrechter aange wezen. Voor de tour naar QSC a.s. Zondag kunnen supporters zich opgeven tot Vrij dagavond S uur bij de secr. Nic. de Graaf, onder bijvoeging der reiskosten. Retour van Oudeschild af f 1.40, van Den Helder af f0.90. D.D. lllllllllll! Vraagt uitdrukkelijk Een prima product, voor elke beurs be reikbaar. Let op de geel-rode etiket ten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisster

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 2