TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Loop van de Bevolking onzer Gemeente. DIPLOMA'S. Zaterdag 17 April 1937 VERTROKKEN PERSONEN: JANUARI: van: Vermaas, Dirk, Den Hoorn Bavius, Jacoba, Den Hoorn Vermaas, Jr., Dirk, Den Hoorn Bosman, Barend, Oosterend Lawende, Th. H., en gezin Kalf, Pieter, De Cocksdorp Mantje, Maria J., Oudeschild Langela, Heinr., Den Burg. Ruiter, Jan Jac. De Cocksdorp Meindertsma, Rein, De Cocksdorp Pieternella Griek, Den Burg Van der Zwaag, Jan, Den Burg FEBRUARI: Buisman, Corn. A., Den Burg Qroendijk, Sake J., Den Burg Fijtje Prins, Eierland Gieles-v. Liere, S. en kind, Den Burg Hoes, Fred, Den Burg Van Lenten, Jansje N., Eierland Smit, Bartje, De Koog Bakker, Eduard, Den Hoorn Kok, Herm., Den Hoorn Everaard, Alex, Den Hoorn Coumou, Alida, Den Hoorn Verseput, Jan, Eierland Maas, Anna C., Den Burg Risseeuw, Suz., Den Burg Le Noble, Alex., Den Hoorn Van Zeijlen, Helena, Den Burg MAART: Boon, Aaltje, De Cocksdorp Van der Meer, Etje, Oudeschild Koning, Corn., Den Burg Leichel, Soph., Den Burg Mooi, Adr., Oosterend Huysmans, W., De Cocksdorp Paagman, Marg., Den Burg Brouwer, Willem, "Den Burg naar: Den Haag, Stevinstraat 52. idem. idem. Overschie, Zestienhovensche kade 8 Dubbeldam, A 373. N. Beemster H 21. Amsterdam, Grimburgwal 10. Duitschland., Dinslaken. Amsterdam, Bertelmanplein 5. Amsterdam, Geuzenstraat 350 III. Den Helder. Vischstraat 68. Dantumadeel, p.a. J. Blom, bakker. Den Helder, Spoorstraat 110. Amsterdam, Magelhaenstr. 7huis. H.-Hugowaard, Middelweg G 154. Wieringen, Westerland, p.a. J. Bos Haarlem, Vinkenstraat 8. Schalkwijk, Goorscheweg B 153 Koedijk 283. Ned. O. Indië. Ned. O. Indië. Ned. O. Indië. Ned. O. Indië. Alphen a.d. Rijn, Steekterweg 65a. idem. Kerkrade, Haanraderweg 33. MaasbreeBlerik. Barneveld, Baron v. Nagelstraat 3. Den Helder, Havenplein 7. Achtkarspelen, Rottevalle 9. Arnhem, Weerdjesstraat 120. idem. Den Helder, Wetstraat 30. Den Haag, Klatteweg 1. Cuyck, Beerscheweg B 37. Duitschland, Alen. Houtwipper, Bertus en echtg., den Burg Amsterdam, Meeuwenlaan 116. Tigchelaar, Maaike, Oosterend APRIL: Ba_gge, Ph. en gezin, Den Burg Kool, Guurtje, Den Burg Van Koert, Joh., Oudeschild Sely, Cath. J., Oudeschild Kalis, Corn., De Cocksdorp Zuidema, Korn, De Cocksdorp Zuidema, Jan, De Cocksdorp Smit, Joh., Den Burjg Kollumerland. Den Helder, P. Quantstraat. Alkmaar, Spoorstraat 58. Den Haag, Cam. Obscurastraat 10 idem Zijpe, Schagerbrug Duitschland. idem. Amsterdam, N. Amstellaan 26huis. JANUARI: INGEKOMEN PERSONEN: TE VAN Velzen, Hagelingerweg 320. Kruiningen, Julianastr. C 57. Den Helder, Bassiggracht 128 Den Helder, Asterstraat 26. Ede. Klomnerweg 3 Den Helder, Weststraat 39 Oostvoorne, Parklaan B 34. Den Helder, Binnenhaven 61. Rheden, Hoofdstraat 56. Amsterdam, PI. Kerklaan 35 III Borger— Eeserveen Terschelling A 45. Den Helder, Weststraat 83. Den Helder, De Wetstraat 30 Amsterdam, Grimburgwal 10 Amsterdam, Amsteldijk 13 Oude-Tonge, Molenweg 11 Den Haag, Withuysstraat 135 Willemsen, Joh., Den Burg Knol, Aug, De Cocksdorp Van Anraat, A., Oudeschild Van Winden, Maria, Oudeschild Koers, Maria, De Cocksdorp Zuidema, Antje, De Cocksdorp FEBRUARI: Keijser Elis., De Waal Rijk, Joh., Den Burg Eelman, Guurtje, Den Burg Zomer, Piet, De Cocksdorp Otten, Geert, en gezin, Oosterend Drijver, Elis., Oosterend Prins, Hendr., Den Burg Mooi, Adr., Oosterend Celman, Anna G., Den Burg Posthuma, Sj., Den Burg Munters, Jac., Eierland Maarschalkerwaard, P.G. Den Burg en gezin MAART: Dros, Joh., Den Burg Kuyper, H., Oosterend Breukers, Louise, Den Burg Van Putten, Frouwke, Oudeschild Risseeuw, Suz., Den Burg Schol, Anna, De Koog Blaakman, Jac., Den Hoorn Savelkouls-Borgman, N.K., De Koog Den Helder, Breestraat 61 Zee, v.d., Petrus, De Koog Leiden, Haverraklaan 2d Schmit, Felix, en echtgen., Oosterend Den Haag, Gagelplein 11 Walrecht, Hendr., en gezin, Den Burg Den Helder, Bierstraat la. Roeper, Betsy, Den Burg Alkmaar, Westerweg 23 Jonker, Art, en gezin, De Cocksd. Warmenhui/en, Kerkpad 7 Alderlieste, Job, Den Burg APRIL: Koorn, Willem, Oudeschild De Waard, Trijntje, Oudeschild Drenth, Jantje, De Koog Kuipers, Jan, en gezin, Eten Burg Mak, geb. Kapel, M., De Koog Alkmaar, Wilh.laan Beusichem, Z 63. Almelo, Stationsplein 8 Den Haag, Noorderbeekstraat 155 Kerkrade Eten Helder, Jan in 't Veldstraat 108 Breskens, De Hullustr. 11 Eten Helder, Hoogstraat 37. Eten Helder, Middenstraat 110. idem Emmer 'Erfscheidenveen 33 Onderdendam 25d Den Haag, Houtrustweg 64 We herinneren hierbij aan de verplichting van komst in of vertrek uit deze gemeente aangifte te doen ter Secretarie (geopend van 9—1 uur, alle werkdagen.) KAMERVERKIEZING. Stemmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal de kiezer, met inachtneming van het be paalde in de artikelen 57b tot en met 57j der kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. Ete kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt, UITERLIJK VEERTIEN DAGEN vóór den voor de stemming bepaalden dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den bur gemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voor namen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende kiezers lijst voorkomt en een adres in de ge meente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schrifte lijke verklaring opgemaakt, waarvan èen afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld, in een andere gemeente dan die op welker kie zerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdistrict in hetwelk hij het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. De kiezer en zijn gemach tigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op welker kie zerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van de burgemeester der gemeente van dit adres de ojiroepings- kaart voor de stemming in die gemeente. Texel, 14 April 1937. Ete Burgemeester voornoemd, KAMP. Illlllllllll Mededeelingen llllllllllll iiiiiliiiiil van Texcls Bioscoop-Theater llllllllllll DE GEVANGENE VAN HET HAAI EN-EI LAND. Sensatie in een SchouwburgAbra ham Lincoln, president der Vereen. Sta ten van Amerika, is doodgeschoten door een misdadiger, terwijl hij in een loge de voorstelling bijwoonde. De moordenaar, John Wilkee Booth, ontsnapt, maar valt en breekt een been; toch vervolgt hij zijn weg, wijl hij door velen achtervolgd wordt. Hij laat zich behandelen door de arts Dr. Mudd. Deze, onbekend met zijn patiënt, kan Booth er niet toe overhalen, eenige tijd rust te nemen. De moorde naar zet zijn vlucht voort. Zijn achter volgers vinden bij het huis van Dr. Mudd een laars van Booth, waarop zij de ge neesheer verdenken van medeplichtigheid. De rechtbank veroordeeld Dr. Mudd tot tot een verblijf op Dry Tortugas, 'n kaal en door hitte geteisterd eiland in de Golf van Mexico. In het midden van dit eiland bevind zich een fort, omringd door een gracht, waarin men haaien heeft losge laten. Dit is het Amerikaansche Duivels eiland, hier straft men de zwaarste mis dadigers met het klimaat en met zeer strenge discipline. Mudd moet zich aan de dwangarbeid onderwerpen, terwijl thuis zijn vrouw en zijn schoonvader alles doen om de onschuldig veroordeelde te kunnen bijstaan. Mudd's negerbediende Buck wordt bewaker van het eiland, maar hun plannen om te ontvluchten mislukken. De cipiers nemen de open boot onder vuur. De neger wordt met Mudd in een cel ge worpen om daar de dood af te wachten. Een doodelijke ziekte, een vorm van gele koorts, teistert het eiland. Geen schijp wil het eiland meer aandoen. Dr. Mudd vraagt of hij medische hulp mag bieden. Dag en nacht zwoegt de genees heer, bemoeilijkt door een oproer van de neger-soldaten, en tekort voedsel en me dicamenten. Als de epidemie overwonnen is, wordt hij gefeliciteerd door de com mandant, die voor Dr. Mudd kwijtschel ding van straf verzoekt. Dit wordt inge willigd en Mudd kan terugkeeren naar zijn gezin en weer zijn beste krachten wijden aan de zieken in de landstreek. LIEFDE IS TROEF. Tweede hoofdnummer met veel aller malste en dol-vermakelijke avonturen. IIIIH* VAN ZON EN MAAN. •llllll MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder: Z 18 April 11,23 1,54 4.57 19,02 M 19 12,37 2,19 4,55 19,04 D. 20 13,50 2,40 4,53 19,06 W 21 15,01 2.58 4,51 19.08 D. 22 16,10 3,16 4,48 19,09 V. 23 17.19 3,33 4,46 19,11 Z. 24 18,27 3,51 4,44 19,13 ||||||llllllllllllllllllll!lllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllltllll>llllllllllllllllll!ll|||||| llllllllllll SCHEEPVAART. ||||||lll!ll!ll!lll!llll!llll!lll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllll|||||| Rotterdam. Zaterdag is Nederlands grootste passagiersschip, de Nieuw-Am- sterdam van H.A.-Lijn, door H.M. de Koningin gedoopt en te water gelaten. Het meet 36000 ton; het record wasvoor Nederland 20.000. Het zal een bemanning van 700 koppen krijgen. Nog enkele biezonderheden: gewicht nu reeds 20 mil- lioen Kg. Het vlak, waarover en waar langs het schip te water liep, was be dekt met 9000 Kg. rundvet, 5000 kg. stearine en 3000 Kg. glycerinezeep. Het remmen na de tewaterlating geschiedde met 20 kettingpeuren, samen een millioen Kg. zwaar. Lengte van het schip 229 M., breedte 27 M. Aantal passag. 1144. Snel heid 20.5 mijl. Vermogen van de acht turbines 340(50 pk. Grootte van elk der twee schoorsteenen12 bij 10.5 bij 6'M. Lichtpuntje. Hollandsche Stoomboot- Maatschappij Dividend-voorstel 7.5 pet. vorig jaar niets. ||||||iiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiii!iiiiiiiiiiiiiin|||||| llllllllllll LUCHTVAART. ||||||iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiin|||||| Van de piloot Viruly verscheen een nieuw boek, Logboek geheeten. Na langdurige onderhandelingen met de Britsche autoriteiten en belangheb benden heeft de K.L.M. besloten, van 1 Juli tot 3 October over te gaan tot we der instelling van de verleden jaar bij het einde van de zomerdienst opgeheven lucht lijn Amsterdam-Doncaster-Liverpool. Ver leden jaar werd deze lijn gevlogen in sa menwerking met de British Continental Airlines. Japan, heeft thans 20 binnenland- sche luchtlijnen. Luchtlijnen met Ned.-ln- dië en de Philippijnen, aansluitende ver bindingen, aansluitende verbindingen op Saigon en Britsch-Indië, staan op het pro gram. Japan heeft met China en Mand- sjoekwo re'ëds geregelde verbindingen. Spoedig zal Oost-Azië met een dicht luchtnet overdekt zijn. Men eischt diploma's van iedereen. Zonder diploma is er bijna geen; Maar 'k vraag mij toch af: zou het dtj wereld baten, Als zij louter bestond uit diploma-ten? DE AVRO-AVOND. Een avond van kunstgenot. Dat was zonder eenige overdrijving de Avro-avond welke Donderdag in Pen's Zaal werd ge organiseerd en door een vrij talrijk pu bliek werd bijgewoond. Het was kwart over acht, toen de heer W. Vogt, directeur van het Avro-avond roep-bedrijf, de avond met een enkel woord opende. Avonden als deze dienen, aldus de heer Vogt, tot versteviging van het vereenigingssentiinent. Met hel storten van een bijdrage als luistervink op giro 128000 is men er nog niet. De Avro ziet gaarne, dat u ook op andere wijze uw belangstelling toont. Wel slaag de de Avro er in een flink reservefonds te vormen, een fraai kantoor te Amster dam en een prachtige studio te Hilver sum te doen bouwen. Maar zonder de blijvende genegenheid en de trouw van haar leden zou het met de Avro slecht gesteld zijn. Avonden als deze zijn er om dat besef te verlevendigen. De film zal u een beeld geven van de Avro-stu- dio, welk gebouw sinds Augustus door 30.000 personen werd bezocht en de lof oogst van vriend en vijand, ook van radio-omroepers van andere landen, van Zweden, Noorwegen, zelfs van China en Japan, die een bezoek kwamen brengen. En toch bestaan de inkomsten van de Avro voor een groot deel uit vrijwillige bijdragen, in tegenstelling met andere landen, waar men een omroepbelasting heft of de programma's afwisselt met goedbetaalde reclame-uitzendingen. Toch is van alle radio-luisteraars in ons land slechts de helft bij een omroepvereen. aangesloten. Een avond als deze is ge schikt om daarin ook eenige verbetering te brengen. Spreker besloot met de opwekking voor de Avro leden te werven, opdat deze om roep nog sterker worde en duidelijk zij aan iedereen, ook aan de betrokken re- geeringsinstanties: Dit is de omroep voor het gansche Nederlandsche volk. (ap plaus.) Boris Lensky opende vervolgens het muzikaal programma met Serenade van Toselli, Wiegelied van Mozart en, als toegift, Czardas van Monti. In dit laat ste nummer vooral ontplooide de violist zijn meesterschap. Daarna zong Bob Scholte met ter afwisseling een geestig babbeltje. Het ging er genoeglijk aan toe en gaarna zong het publiek de re freintjes. Frans van Cappelle begeleidde op de piano en speelde daarna op accor deon twee soli. Dat klonk uitstekend. Koos Koen (eigenlijk heet hij Wan Hes- kes) was daarna aan de beurt: een man met een veelzijdig talent. Een snelteeke- naar is hij; een caricaturist van de bo venste plank; maar ook imitator en een voordrachtkunstenaar, die er wezen mag. Wanneer je hem voor de radio hoort ge niet je maar half. Wat hij in de gedaante van Juffr. Ete Bonk ten beste gaf was allervermakelijkst. Nadat Boris Lensky nog een drietal eigen composities ge speeld had: Fluide Serenade, Heksenczar- das en Lafontaine-fantasie, waarin hij zich weder een meester toonde op zijn instrument en ook de grootste technische moeilijkheden bleek te kunnen overwin nen, was het de taak van Bob Scholte om, zooals het programma aangaf, steek proeven te nemen wat betreft de vraag: Heeft Avro's Kinderkoor ons weer zin gen geleerd? Het antwoord luidde be vestigend. Allerlei Jac. Hamel-liedjes gin gen „over de tong'': Henkie-Henkie, Kip je, Jarig Jetje, De Ijsman, enz. Zelfs een debutantje ontbrak niet: mevr. Kil- jan, Gasthuisstraat, trok de stoute schoe nen aan en oogstte luid applaus en de gebruikelijke reep chocolade. Na de pauze: Avro's Glorie, de film, welke een duidelijk beeld geeft van de dagelijksche gang van zaken in de Avro- huishouding. Een waardig slot van deze voor Avrovrienden wel zeer geslaagde avond. ||||||iiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin|||||| llllll LANDBOUW EN VEETEELT. IIHD ||||||iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| Wolveiling. Broadford 12 April. Prijzen voor alle soorten tops zeer vast. De mergkool is best op klei en zwaar dere zandgronden. Deze kan niet genoeg aangeraden worden. Kippen kunnen ook overfokt worden. Maiskorrels met zwart kiemen deugen niet. Voor 1 Mei aangifte doen voor keu ring van zomergewassen als aardappelen, vlas, gerst, erwten, enz. Een goed kalf heeft een goede weide noodig en veel beweging. Als men maar iets vreest voor kraaien- of duivenschade, dan de korrels iets die per poten, b.v. een kleine hand breed.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 5