TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT fexelsche Berichten DE TESO-STEMMING. SCHRALE TROOST. Gemengd Nieuws Woensdag 21 April 1937 HERV. GEREF. STAATSPARTIJ. De heer K. Eelderink, vroeger hoofd van de School voor Chr. Volksonderwijs alhier, thans hoofd van de Biez. School te Vianen, Komx voor op de lijst van Tweede-Kamer-candidaten der Herv. Ge- ref. Staatspartij en wel op de 4e plaats. VL1EGPLANNEN. Een kaartclub alhier wendde zich 13 April tot de directie van de K.L.M. met de vraag, of de mogelijkheid bestaat, nog deze maand een vliegtocht met acht personen van Vlijt naar Amsterdam te maken en, zoo ja, wat de kosten dan zouden zijn. In antwoord hierop ontving de heer F. Zegel, secr., dato 16 April een schrij ven van deze inhoud: Naar aanleiding van uw schrijven van 13 dezer deelen wij u mee, dat wij eerst dan vluchten naar en van Texel kunnen aannemen, wanneer het Lucht vaartterrein officieel is goedgekeurd. Een besluit hieromtrent kan zeer bin nenkort worden tegemoet gezien; wan neer de goedkeuring is verkregen, ko men wij onmiddellijk op uw schrijven terug. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihIIIIII IIIIIIIIIH! GEMEENTE TEXEL mm STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de Veensche Lang- weg, vanai den i_angwaalderweg tot den Hallerweg, van ^0 April 1937 tot na dere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen gesloten zal zijn in verband met het maken van een nieuwe betonbrug over de Ayesloot. Texel, 20 April 1937. Burgem. en Wethouders voornoemd, K. VLaMING, Loco-B. De Secretaris, JONKER. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op 19 April 1937 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Cornelis van der Werf, van beroep winkelier, wonende te Eier- land, wijk E., nr. 131a, om een verlof A., als bedoeld in art. 38 der Drank wet (Stblad 1931, nr. 476), voor de vol gende localiteit: de gelagkamer van het perceel Eierland, nr. E 131a. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking-kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Texel, 20 April 1937. Burgem. en Wethouders voornoemd, K. VLAMING, Lo.-B. De Secretaris, JONKER INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. W. Paagman, te Den Burg, om ver gunning tot't uitbreiden van zijn smede rij te Eierland E 48, door bijplaatsing van een 3 P.K. petroleum-motor, in het perceel, gelegen aan den Postweg, kada straal in sectie I., no. 373. Op Dinsdag, den 4en Mei 1937, des middags ten 12 ure, zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Texel, 20 April 1937. Burgem, en Weth. voornoemd. K. VLAMING, Loco-B. De Secretaris, JONKER. GIFTEN VOOR HET WITTE KRUF?- S. de W., Den Burg fl. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING N. N., Doolhof f5. SCHAAKSIMULTAAN. Zaterdagavond speelde de heer S. Ros in hotel Texel een simultaan-schaakpartij, welke plm. drie uur in beslag nam. De uitslag was Gespeeld 13 partijen. Gewonnen 7 partijen. Remise 5 partijen. Verloren 3 partijen. Voorwaar een knap resultaat. De avond werd geopend door de heer J. P. Standaart, die een welkomstwoord sprak en zijn voldoening te kennen gat over de vrij groote belangstelling. Avon den als deze dienen tot versteviging van de kameraadschap en tot propaganda van onze mooie sport, lil het biezonder ver welkomde spr. de leden van de R. K. Schaakclub Strijd in Vrede, die flink op gekomen was, beter zelfs dan de leden van de organiseerende vereeniging O.K.K. De uitslag was: Gewonnen door: Remise: Jn. Kikkert H. v. Heerwaarden Piet Sambeek Kees Keijzer Nico Wiftc Joop Maas Piet v. Heerwaarden Jan Zijm Verloren werd door Piet de Graat, Adr. Zijm, J. Pothman, C. Maas, D. Lap, Jan Schrama en Jb. van Heerwaarden. Na afloop van de wedstrijd, welke in de beste verstandhouding werd gespeeld, bracht de voorz. hartelijk dank aan de spelers, vooral aan de heer Ros, die kra nig werk geleverd had. Spr. besloot met de opwekking, vooral de avond met de oud-wereldkampioen Springer bij te wonen. Dat wordt, zooals gemeld, iets biezonders. Illl||:iiiiiiiiiiliiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliliiiiiiiiiiiillliiiliilllliiiiii»llllll lllllll SPORT. IIIIIIIIIH lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiillllll Q.S.C. TEXEL I. (vervolg van het le blad van dit nr.) T. trapt af en er volgt een verkennen, waarbij even een beetje zenuwachtigheid te zien is. T. valt het eerst aan, Q neemt over en strandt op buitenspel. In het veld wordt aardig gespeeld. We zien goede staaltjes, maar het maakt te wei nig indruk. Q is het eerst gevaarlijk en weet op de rechtervleugel door te breken. Jo Ran wordt gepasseerd en dan is Niek de Graaf precies op tijd om een heel goede bal weg te koppen. T. valt aan, de Q-keeper werkt weg. Q loopt eerrige malen buitenspel. T. weet het tot een corner te brengen, terwijl een verschot door Dukers wordt weggewerkt. In de T-aanval loopt M.Vlaming te lang met de bal, waardoor eenige kansen niet kun nen worden opgezet. Een mooie T-aanval volgt. H.Ran krijgt de bal goed toege speeld en zet keurig voor. M.Vlaming krijgt, vrij staande voor het doel, de baj op kophoogte, maar de bal gaat jam merlijk naast. Een Q-voorzet wordt door Dukers goed onderschept. Een vrije schop voor Q gaat over. Arie kopt keer op keer mooi door. Enkele Q-aanvallen wor den afgeslagen. P.Neijens is doorgebro ken op ae vleugel, hij schiet achter het doel. De Q-achterhoede weet telkens met het grootste gemak de bal tot ver iu T's speelhelft te plaatsen. T. loopt bui tenspel. Bij een heel gevaarlijke Q-aan- val, gevolgd door een hard schot, wordt door Dukers gered. Dan is T. weg. H. Ran zet voor, 'n back speelt terug op de keeper, die al is uitgeloopen. Door het staan blijven van de T-aanval, kan hij zich herstellen en weg is de kans. Er wordt in de voorhoede laks gespeeld. Na een goed opbrengen, krijgt P. Kikkert, op de rand van het strafschopgebied, de bal vrij. Zijn schot is hopeloos en ook M.Vlamiung mist door overschieten. Q. bezorgt voor ons doel eenige angstige oogenblikken door een missen in onze verdediging, maar een goede kans wordt naast geschoten. Om beurten krijgen dc doelen bezoek zonder gevaarlijk te wor den. We zien wat peuterig spel. We noteeren een schot van P.Neijens. Gom vangt een teruggespeelde bal op, zijn voorzet wordt gemist. Een goede kans op de Q-linkervleugel wordt door prachtig uitloopen van Dukers gered. Een tamelijk onbevredigende eerste helft. De rust komt zonder dat er gedoelpunt is. De 2e helft begint met een goede T- aanval. Q neemt over en valt op de lin kervleugel aan, het schot gaat hoog over. T. blijft te kort spel spelen, waardoor Q geregeld kan ingrijpen. Bij een T-aan val schiet P. Kikkert naast. Enkele cor ners op ons doel leveren niets op. De T- aanvallen zijn uitermate zwak van opzet. Uit een vrije schop zet P.Neijens naar H.Ran. Na veel moeite wordt de bai weggewerkt. We denken P.Kikkert te zien doorbreken. Hij wordt ten val gebracht en weg is de kans. Ook Q heeft moeite In verband met de tc verwachten groote toeloop wordt door de Raad van Commis sarissen het volgende ter kennis van de stemgerechtigden gebracht Ter bevordering van een vlot verloop wordt hedenavond aan de ingang van Pen's Schouwburgzaal aan VIER tafels gelegenheid geboden om de presentielijst te teekenen. Aan ieder aandeelhouder wordt daarbij een nummer uitgereikt, gelijk aan dat van de stoel in de zaal, waarop hij ver zocht wordt plaats te willen nemen. Gelieve dc uitgereikte kaart met num mer goed te bewaren; ze geldt als op- roepingskaart voor de stemgerechtigden. Zie adv. in dit nr. Voor de eerste stemming bestaat gelegenheid tot NE GEN uur. Zaalopening half ZEVEN. Nie mand dus hoeft zich te haasten. Zoodra bekend, wordt de uitslag aan ons Bureau gepubliceerd. Per telefoon kunt u ons des avonds tot middernacht bereiken: No. 11, Den Burg. Overigens maken wij de uitslag mor genochtend op de dorpen per bulle tin bekend. DAVEREND SUCCES. Met daverend succes is gisteren in Pen's bijna geheel gevulde schouwburg zaal opgetreden het bekende Gezelschap Fientje de la Mar Paul Ostra Jan van Ees Joolp de Leur. Het was een pracht-avond van Cabaret-Kunst, van Kunst met een groote K. Fientje's Onder de boomen van het Plein en haar imita ties van bekende filmsterren waren dc glanspunten van deze avond (zie ook volgend nr.) genoeg. Wel vallen ze meer aan en zit er beter gang in, maar haar afwerken en schieten is al evenmin goed. P.Kikkert lost een schot, dat op een meter het doei mist. Uit een Q-aanval krijgt ze een vrije schop te nemen, deze wordt naast gewerkt en volgens o.i. zeer ten on rechte een corner, die na veel spanning besloten wordt met een hard schot tegen de paal. P.Neijens passeert de achter hoede. Jammer genoeg schiet hij o|i groote afstand, de vrijstaande P.Kikkert negeerende. Dan moet de Q-keeper weer redden. D.Zuidewind raakt in te heftig duel met de linksbuiten, het kost ons een vrije schop. Deze wordt achterge- werkt. Niek de Graat geeft door aan Gom Witvliet, deze werkt te Iaat weg. Q breekt door, een missen achter brengt de bal gevaarlijk dicht bij ons doel; Jo Ran loopt op de doellijn, terwijl Dukers de bal tegemoet gaat en uit een kluwen van beenen gaat de bal van vlakbij in ons doel. Q heeft de leiding. Meteen is T. aan het woord. Vurig wordt het Q-docl bestookt en met veel geluk en dc grootste moeite wordt een aantal felle T-aanvallen afgeslagen. Wonderlijk, zoo'n verande ring. Menige toeschouwer zegt: Waarom spelen ze nu de heele wedstrijd niet zoo? De laatste minuten brengen een ontspanning, daar de geest er uit is. Q. heeft gewonnen en onder de gegeven om standigheden kunnen we niet zeggen, dat het onverdiend is. Wel had het anders kunnen zijn. De leiding was weer uitste kend. Texel 2 verloor met 30. Er is ook hier nogal onoordeelkundig gespeeld. De linkervleugel te weinig werk gegeven. Halve teruggespeelde ballen door de tegenpartij benut. We moeten elkaar op het sportterrein als speler leeren kennen. Donderdagavond allen present. Texel 3—Held. Boys 2 eindigde met 33. Er is hier behoorlijk gespeeld. Ook Lolle maakte weer een goede beurt. Jam mer, dat de scheidsrechter die handsbal (3e punt) niet zag. TrainenAlle leden Donderdagavond. Adsp., kleine klas, Woensdag (dus van daag), aanvang 6 uur, op het sportterrein. In voetbaltenue. Jas aantrekken. Dinsdag 27 April wordt een buiten gewone ledenvergadering gehouden. De donateursgelden zullen dan worden be sproken. Ook enkele ledenkwesties. Adspiranten. Zaterdagmiddag wor den eenige elftallen op het veld ver wacht. Zie volgend nummer. A.s. Zondag komt Watervogels 1 tegen <Texel 1 spelen en M.L.D. 1 tegen Texel 2. D.D. TEX. BOYS. De kascontrole is ge schied door de heeren M. Bakker en Nic. Witte, welke heeren het bestuur mede deelden, dat alles in orde is bevonden. Voor Zondag a.s. hebben we de Mok uitgenoodigd een wedstrijd te spelen. Zie Zaterdag de Tex. Courant. Op het veld is aardig gewerkt, de helft van de banken is reeds geplaatst. Bij goed weer verwachten we Zaterdag weer gratis werkvolk. B. „Mijn boordeknoopje slikte ik in, Een ding, dat ik altijd mis." „Dat is gelukkig", zei mijn vrouw, „Nu weet je, waar het is". Gymnastiek sterkt spieren en longen, Bevordert gezondheid van meisje en jongen. Opgeroepen: Nieuwe klanten Voor G.V. Texel's Adspiranten (1. HET HEELE JAAR DOOR. Door de Alg. Texelsehe Middenst. Ver. worden in samenwerking met andere or ganisaties stappen gedaan om tc bevor deren, dat „de late boot" van T.E.S.O. het hecle jaar door in de vaart blijft. DE WAAL. 120 SOLLICITANTEN. Voor dc betrekking van onderwijzeres aan dc o.I. school alhier (vacature, ont staan door overplaatsing van mei. Brou wer naar Den Burg), hebben zich wei honderd-en-twintig sollicitanten aange meld als resultaat van een z.g. „vrije oproep". OUDESCHILD. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 16 April: 290 Kg. garnalen 15 ct. 17 April: 288 Kg. garnalen 15 ct. 19 April: 298 Kg. garnalen 15 ct. DE „PRINSES JULIANA". Het opleidingsschip vöor de binnen vaart, de Prinses Juliana, heeft voor het eerst na de verbouwing een bezoek aan Oudeschild gebracht. Het schip is belang rijk vergroot, er is 6 M. ingclascht. Dins dagmorgen is dc Prinses Juliana weer vertrokken. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllll llllll LANDBOUW EN VEETEELT. |||JII ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIiiIiii)I!Ii:ii!Iiiii|||||| - De Bond van Bloembollenhandelaren meldt aan de Telegraaf: Er is een lichte exportverruiming tc constateeren, vooral - op Amerika. Dc Bond is omtrent de toe komst niet pessimistisch gestemd. Dc melkveeprijzen op een boelhuis te Akkrum liepen van 300400 gld. Kievitseieren waren gisteren op dc Sneeker markt bij 7000 st. aanvoer: 8 ct. Huiden. Dc veiling van inlandsche huiden te Amsterdam liep vorige week 12—15 pet. hooger. Men had hooger ge dacht. - Wolveemarkt, Leiden 16 April, 100 vette schapen 16—32 gld.; 103 lammeren 6 9 gld.; 574 vette lammeren 1830 gld. Handel tamelijk. Rotterdam, 19 April. Wolveehandcl vlot, prijzen iets hooger. - Pluimveeteelt. De A.N.P.V. telegra feerde dc Minister van Landbouw o.a. Ondanks verlaging monopolieheffing op granen zijn de pïuimveevoederprijzen eer de hoogte ingegaan dan gedaald, zoodat bij eierprijs van 2.8 de moeilijkheden on verminderd voortduren. - Wolveiling. Bradford 15 April meldt o.a., dat vooral het verbruik van cross- breds goed is. Op de wolveiling te Dunedin wer den Maandag de hoogste prijzen van dit seizoen in N.-Zeeland gemaakt. De graanuitvoer van Argentinië wordt beperkt om tekorten te voorkomen. Voor de Tweede-Kamerverkiezin gen zijn ingediend: in 1933 lijsten van 53 partijen; in 1937 lijsten van 20 partijen; in 1933 waren er 824 candidaten; in 1937 waren er 557 candidaten. Nog keus genoeg. Te Soest is gistermorgen overleden Burgemeester Dekethhij werd onwel na de rede, welke hij bij de intocht van het Prinselijk Paar hield. In de Staatsloterij viel de 25000 op lot no. 18958. Zwemmen. Rotterdam. Wiljy den Ouden komt 8 Mei in haar laatste „groo te" wedstrijd uit. Ze zal zich daarna tot estafetteraces en schoonspringen bepalen. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn Zaterdagavond per trein van Amers foort naar Berlijn vertrokken. Zij begaven zich verder naar Recken- walde, waar 's Prinsen moeder woont. In Zuid-Limburg is deze week reeds schoons te zien door de bloei van de vruchtboomen. Schiedam. Werf Gusto heeft op dracht ontvangen voor de bouw van de tinbaggermolen, die de Kantoeng, die ver ging, moet vervangen. Ze moet in onder- deelen aan boord van schepen naar Indië worden overgebracht. De ponton wordt in Indië gebouwd. Amsterdam. Zondag werd mevr. Theo Mann-Bouwmeester S7 jaar. Groningen. Woensdag werd Kor Kuiler, de dirigent van het Groningsch Orkest, zestig jaar.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 5