De Kleine Verpleegster. PRESTO 12, Texelsch Fanfare Wordt donateur! Niet langer wachten. Weg met gezeur. VÜÜR DE SCHOONMAAK i PAKKEN VOOR LANDBOUW VEETEELT De melktoeslag is Zaterdag van f2.40 op f2.16 teruggebracht. Mais. Duitschland heeft vorige week weer veel mais gekocht in Argentinië. Wolveiling Bradford, 22 April. Prij zen zeer vast. Spinazie houdt aan de veiling te Be verwijk goed prijs, ondanks enorme aan voer. Het buitenland neemt flink af. De stand dér gewassen op 19 Apri was over het geheel vrij goed; graslanc goed tot zeer goed. Aldus de Staatscrt. Aardbeien. In de kassen te Bever wijk is de pluk in volle gang. Kopziekte. Tientallen koeien zijl hieraan te Alphen aan de Rijn en omge ving gestorven. Gevolg van de overgang van stal naar drassige wei bij aanhou dende kou. De eierprijs was over de afgeloo pen week in ons land f 2.80 per honderd dat is veertig ct. hooger dan vorig jaar om deze tijd, maar nog veel te laag, d< hooge voerprijzen in aanmerking geno men. Hooger pacht. Te Holwierde, Gr. werd 38 H.A. groenland verhuurd: in het jaar 1936 voor f2581, in het jaar 1937 voor f4192. Hooger koopprijs. 35 boerderijen in Groningen, verkocht tusschen Oct. 1936 en Maart 1937, brachten gemidd. 11887 per H.A. op, tegenover f1322 in het tijd vak 1932—1933. Veemarkt. Leiden, 23 April: 27 stie ren f 140—260, per Kg. 52—62 ct.328 kalf- en melkkoeien f170310; 281 vare koeien f140—200; 163 vette ossen ei koeien f150—285, per Kg. 48—74 ct.; fokkalveren fll16; 27 vette kalverei f4085, per Kg. 6492 ct.416 nuchten f311; 50 vette schapen f 1836; 29( weideschapen f 1226; 158 lammeren f5 10; 400 vette lammeren f 1836; 308 mestvarkens f 1737; 590 biggen fll 15; 34 zeugen f5077. Wolveehande vlug. Granen. Met ingang van 24 April is het invoerprijsverschil voor haver, gers en mais met f0.50 per 100 Kg. verlaagd Bolbegonia's. Wanneer ïs de plant tijd voor bolbegonia's? Hoe diep planten? Hoe Bewaart men ze in de winter? Antwoord: 1. In een kouden bak kun nen ze om voorbehandeld te worden m reeds geplant worden. Begin Juni kornet ze dan op de perken. 2. Hangt van de maat af. Regel is: zooveel grond boven de knollen als de laatste zelf dik zijn. In ver band met de waterstand wordt hiervan af geweken. 3. Turfstrooisel is een schitte rende bewaarplaats voor allerlei knolge wassen. Hobaho. i 11 FEUILLETON 61 Altijd dat gevoel van onvermijdelijkheid, van mislukking. Zij zag hem in een hel dere kamer, haar buitensluitend. Als Win-, dy eens wist. Zij stond op, ging naar de, deur, en bleef staan, met haar gezicht van hem afgewend. Het was haar laatste kans op geluk. Zooals Jennie voor andere din gen gevochten had, zoo had zij ook hier voor willen vechten. Zij wist niet, of zij goed of verkeerd deed. Het oude, oude probleem. Kon een mensch dan nóóit wéten Onvergoten tranen waren in haar stem. Die ontzettende nacht van die storm, toen ik alleen was in dat huisje op dei heuvel, mettoen hij gestorven was.... Windy, die had ik alleen nooit door kunnen komen. Ik heb het geprobeerd, en ik heb het opgegeven. Ik was niets dan een klein meisje, alleen in een kamer met' de dood, en een heele nacht waken vóór me. Dede lamp ging uit. Er was geen petroleum meer. Ik was doodsbang. Ik voelde, dat ik 't niet uithield, 't Was zoc< donker in die kamer. Ik dacht: ik ga VOOR DE VROUW. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DE NIEUWE MODE EM0 NO EIIOI2. JAPON VOOR HUIS EN KANTOOR. Patroon no. 1949. Kost 30 ct. Deeenige garneering bestaat uit enkele knoopen en: een borduurwerk in kleuren onder de pas.. De plooien van het lijfje zijn niet gestikt doch slechts geperst. Van de voorbaan van de rok zijn ze wel opgestikt. Cein tuur van wildleer. Onder de kraag kan 'n aardige bedrukt zijden das gedragen wor den, die in een vlotte strik gelegd wordt, Noodig drie M. stof van 1.30 M. Patro nen in de maten 42 t.m. 48. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. RECEPTEN. ABRIKOZENPUDDING. Anderhalf ons gedroogde abrikozen, anderhalf ons sui ker, driekwart liter kokend water, schil' van halve citroen, 60 gram griesineel, één eiwit. Zet de gewasschen abrikozen met het kokende water, suiker, en citroen schil plm. twaalf uur in de week. Neem, dan de abrikozen uit het vocht en laat zej op een zeef uitlekken. Snijd ze aan kleine stukjes. Breng driekwart van het week- vocht van de abrikozen aan de kook, roer er de griesmeel door en laat het een kwar tier zachtjes pruttelen. Neem het dan van het vuur en doe er de stukjes abrikozen* door. Stort dan het mensel in een vooraf met water omgespoelde puddingvorm. Klop het eiwit stijf, roer dit door de rest, van het abrikozenvocht en giet ditvruch- ten-schuimsausje over de pudding. naar Jrniten, dan sterf ik nog liever in de storm alles is beter, dan hier te blijven. Toen heb ik mijn mantel aangetrokken en mijn hoed opgezet, ik lichtte de klink op en ik wou naar buiten gaan. Toen stond jij voor de deur en je hield me tegen. Je sprak tegen me, je raakte mijn hand aan, je oogen keken in mijn oogen. Je heDt mc teruggestuurd, je bent naast me kómen zitten, je hebt je arm om me heen, geslagen. Toen voelde ik me veilig. Al mijn angst en schrik waren weg. Er kon me niets gebeuren, want jij was er. Win dy, als liefde zoo is, hebben we dan het? recht, om er onze oogen voor te sluiten? De stilte leek zwaar, en drukte op haar hart en op haar adem met ondraaglijke kracht. Toen hij sprak, was zijn stem niet te herkennen. En ons heele leven jouw leven en mijn leven jaar op jaar hier aan vast" geketend een hospitaalWou je dat? Nee nee. Dat niet. Wat dan? Jou hier vandaan. Precies zooals je bent. Zij hield in een snik haar adem' in, klemde zich vast aan de helderheid van de kamer. O, Windy we zou den morgen kunnen trouwen. Dan kon den zij blijven. Dan konden ze haar niet bij hem vandaan sturen. Jennie, je denkt niet aan jezelf. Je denkt alléén om mij. Da's niet waar. Ik .vecht voor mijn RECHTSZAKEN. Brandstichting. Zutfen. De 77-jarige zwerver A. P., die reeds vele veroordee lingen achter de rug heeft, kreeg we gens urandstichilng vijf jaar. Bedrog. Tegen twee jongelui uit Bre da, die bij keuring voor de dienstplicht voorgaven slecht van gezicht te zijn, is een maand gevorderd. Echtelijk drama. Te Breda is J. P., te Tilburg, wegens mishandeling van zijn viouw, de dood ten gevolge hebbende, veroordeeld tot vijf jaar voorloopige hech tenis. Dood door schuld. Den Bosch. Het Hoog Militair Gerechtshof veroordeelde een 22-j. wachtmeester, die tijdens ma noeuvres aan het touw van een kanoi\ had getrokken, waardoor het kanon was afgegaan en een soldaat was gedood, tot een maand hechtenis. Wegens fraude werd de directeur van de electro-techn. school te Moskou ter dood veroordeeld. Hij eigende zich 142 duizend roebel, voor studiebeurzen be stemd, toe. ZOO SPRAK..-. GENERAAL FRANCO: Het einde van de vijandelijkheden is voor ons de over winning. Wij zullen geen onderhandelin gen, noch een compromis aannemen. Ma drid kan elk oogenblik genomen worden NUTTIGE WENKEN. Lederbekleeding onderhoudt men met met een mengsel van veertig druppels terpentijn op een glas melk. Een vette of kleverige spons wascht men in sodawater. Nawasschen in schoon water. Om overkoken van melk te voorko men, moet men de rand van pan ot melk koker met een weinig boter invetten. Zwart marmeren schoorsteenmantel wrijft men met zwarte schoencrême en me een zachte doek na. Hardnekkige vlekkci kan men verwijderen door herhaaldelijk wrijven met lauwe sla-olie. geluk. Als ik bij jou vandaan ben, is alles donker. Mijn God. Schemering was tusschen hen geslopen, terwijl zij praatten, voor de tijd verloren. Jennie, al die maanden heb ik me vastgeklampt aan die eene laatste flard van mannelijkheid. Ik heb gezwegen. Dat is al wat ik nog kon. Laat me dat De houden. De omtrekken van de witte uniform heel, heel stil bij de deur vervaa^der en werden schaduw. Zij zei niets meer Hij kon het oogenblik niet onderscheiden dat zij de kamer verliet. Avond. Jennie sloop de steenen treden af, on opgemerkt. Zij had haar koffertje in haar eene hand, en met de andere drukte zij het scheepje van Erney tegen zich aan. De sterren waren er al, en zilver droop er; van af over de aarde, en de boomen ston-i den omhoog te beven en wentelden hun bladeren in schoonheid. Zij liep om twee troepjes veteranen, die haar weg naar dei poort versperden, heen, en stak over naar de hoek, waar de autobus uit de stad ieder halt uur aankwam. Er stond daar een houten wachthuisje. Jennie ging daa? in staan, het was er donker, en zij lief. haar blik rusten op de geliefde grauwe muren, en twee bussen reden weg zonder haar. Wat zag het er feestelijk uit, nu alle lichten brandden. De ramen waren han- GEMENGD NIEUWS BINNENLAND Amsterdam. De Mij. Nederland heeft aan de Ned. Scheepsbouwmaatschappij op dracht gegeven tot de bouw van 'n maïl-i schip, groot 2U.00U bruto register ton, be stemd voor de lijn naar Ned.-Indië. Dit nieuwe schip, dat in de zomer van 1939 in de vaart zal worden gebracht, zal aan merkelijk sneller varen dan de thans be staande mailbooten, zoodat het in staat zal zijn, de scheepvaartverbinding met de overzeesche gewesten met 4 a 5 dagen te bekorten. De bouwkosten zullen 12 a 13 millioen gulden bedragen, welke bedrag de maatschappij geheel uit eigen middelen zal betalen. Te Stamproy werd een auto aange houden, waarmee S000 kuikens uit Bel gië gesmokkeld werden. Dat worden dure kuikens. Te Delft meldde zich bij de politie een 19-j. jongmensch uit Rotterdam. Hij was door zijn patroon ontslagen wegens verduistering van f 200.—. De jongen durf de niet naar huis terug te keeren. Velsen. De gasprijs is per 1 Januari j.l. met één cent per kub. M. verlaagd. Ei< is hiervoor FLINK RECLAME gemaakt. Gevolg: stijging van het verbruik. Amsterdam. Het Prinselijk Paar zal waarschijnlijk van 24 tot en met 30 Juni een bezoek aan Amsterdam brengen. De Ned. Dokmaatschappij gaat over tot loonsverhooging. Groepen jonge arbei ders krijgen extra opslag. BUITENLAND. Ver. Staten. De nieuwste mode dwaasheid in Amerika bestaat in van hout vervaardigde hoofddeksels. Ze worden in de staat Washington geïntroduceerd. Polen. In Pinsk (Oost-Polen) heeft men weer het skelet van een mammoeth gevonden. In Polen worden Joden niet toege laten tot de nationale eenheidsbeweging. Ver. Staten. Een bevel tot arrestatie van Faulkner is uitgevaardigd. Hij bood 2980 dollar aan bankbiljetten, behoorendej tot het losgeld van de baby van Lind bergh, in betaling aan. Hij wordt verdacht van medeplichtigheid aan de ontvoering. België werd ontheven van zijn plich ten ingevolge Locarno. Engeland en Frankrijk namen nota van het door Brus sel genomen besluit, om zelf het Belgische gebied met alle krachten te verdedigen. Hun beloften van bijstand jegens België blijven gehandhaafd. Spanje. Madrid is Vrijdag de heele dag gebombardeerd. Binnen tien minuten kwamen bij het parlementsgebouw vier granaten tot ontploffing. Om acht uur in de avond telde men 21 dooden en 72 ge-i wonden. Br. Indië. Een loods van 60 Meter lengte is te Erode bij een storm inge stort. Vijfentwintig personen werden ge dood. Mandjoerije. 500 bandieten hebben de versterkte stad Hoetsjouen overvallen.i Het aantal slachtoffers zou aanzienlijk zijn. China. S0 ontsnapte gedetineerden uit de gevangenis te Toesjoen hebben een kazerne aangevallen. Twintig van hen werden gedood; zestig ontsnapten. Engeland. De 14-j. dochter van de Duitsche ambassadeur te Londen, Von Ribbentrop, moest wegens een hersenont steking aan een ernstige operatie worden; onderwtn-pen. Hiertoe werd als grootste specialist op dit gebied uitverkoren dr. Oljenick, als chirurg werkzaam in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam; een be roemd medicus, van Joodsche afkomst. den, die zich naar haar uitstrekten, maan zij hield haar eigen handen weg. En het was heel vreemd, dat je een taak, zoo. binnen in je hart kon vatten, en dat die je dan toch wegstiet. De groepjes buiten begonnen te breken. Vrienden en verwanten, die op bezoek waren gekomen, moesten weg vóór taptoe half tien. Stemmen riepen. Dag hoor wel te rusten. Wel te rusten wèl te rusten. De bus was er. De laatste bezoeker rende om hem te halen. De jongens gingen te rug naar de deur, met luchtige stappen, want zij waren de gelukkige stervelingen van Acht. De nachtverpleegsters waren aan. Straks gingen de ramen oogen-toe doen. Zij wou het niet donker zien wor den. Zij wou weg, terwijl de lichten nog in haar hart laaiden. Zóó zou ze 't vóór, zich houden een groep sterren in het duister. Goede nacht goede nacht. Een tenger, eenzaam figuurtje, met een oude koffer en een klein scheepje, ratelde voort naar de stad. Het hospitaal, waarin dr. Huffy terug kwam, was een geheel ander, dan hij ver laten had. De heele. bevolking was over stuur wegens het ontslag van Jennie. Als er eens iemand is, die zich iets van ons aantrekt, gooien ze haar de laan uit. Jennie maakte hier het leven nog 'n beetje draaglijk dus marsch met 'r. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4