De Kleine Verpleegster. ONS FOTOHOEKJE. MIDDENSTANDERS. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. 0 Handelsinformatie- en Incas- 0 sobureau voor de Midden- 0 stand, opgericht 1864, biedt in deze tijd groote voordee- len. Een volledig prospectus, 0 waaruit zulks duidelijk blijkt 0 met een ex. van de 14-daag- 0 sche zeer verzorgd courant wordt op schriftelijke aan- 0 vrage p.o. verstrekt. N.V. PROVINCIAAL BELANG, Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden kan een speciale overeenk. getrof fen worden. VOOR DE VROUW. SPREKENDE GETALLEN. De goudproductie van Suriname be droeg in het jaar 1929 110.5 Kg. in het jaar 1935 331.0 Kg. De Suez-kanaal-mij. ontving: over 1935 892.1 millioen fr. over 1936 946.7 millioen fr. Sovjet-Rusland voerde naar Neder land uit: in 1934 voor 26.7 millioen gld; in 1936 voor 22.0 millioen gld. Sovjet-Rusland betrok uit ons land in 1934 voor 7.9 millioen gld. in 1936 voor 17.4 millioen gld. In de Vereen. Staten zijn in 1936 1.3 millioen belangrijke misdaden ge pleegd. Ver. Staten. De vijfling van Dionne verdient geld als water. Voor de vijf kin-, dertjes zijn 24 contracten afgesloten. Ontvangen wordt o.a. 350.000 dollar van de Fox-Film. 60.000 dollar van een kalenderdrukkerij 40.000 dollar van de Pathé-Film. 25.000 dollar van een poppenfabriek. 10.000 dollar van een bescuitfabriek. 8000 dollar van een zeepfabriek 6000 dollar van 'n babyvoedselfabriek Dit is RIKA KEIJZER. Zij woont: Nieuwstraat 11, Den Burg. Rika werd 10 Jan. 1937 11 jaar. No. 13 FEUILLETON 62 Ja, gelijk heb je. Ze maakte het veel te gezellig voor die idiote stukken soldaat en die hadden het toch al zoo makke lijk. Wat wou je nog meer een fijn leuk hospitaaltje en driemaal per dag soep, en 'n heel stel dokters en anded volk, om te kijken, of je wel beroerd ge noeg blijft. Een leventje om vinger en duim naar te likken. en daar heb je niets voor hoeven te doen, dan de Duit- schers uit Parijs vandaan te houden, en een hekkie om de keizer heen te zetten., Daar kunnen ze nu om lachen maar hoe praatten zij in negentien achttien Je hebt 't precies gezegd gezéllig. Ik heb dikwijls uit liggen denken, wat er eigenlijk met .een kamer gebeurde, als Jennie binnenkwam. Ze hoefde maar één keer te lachen en de heele kluit ging' de hoogte in. Ze had zoo'n manier ik weet niet net of ze je zuster en je meisje en je moeder allemaal bij mekaar was. Echt wat je een vrouw noemt. Ze kon zoo op je rekenen, wat van je ver- DE NIEUWE MODE MIDDAGJAPON VKK 2075. Meer en meer worden in middagjaponnen vesten gemaakt. Het groote voordeel hiervan is dat men bij één geheel verschillende ves ten kan dragen, die breeder en langer, dan de insnijding gemaakt en met veilig heidsspeldjes op de onderjurk bevestigd worden. Men kan b.v. Schotsche tafzijde nemen of een zacht gekleurd georgette vest; of ottoman of velours-chiffon. De mouwen zijn ruim aan de bovenkant en ingerimpeld of met ingestikte plooitjes ge werkt. Stofknoopen als garneering. Rechte achterbaan en driedeelige voorbaan. Pa tronen in de maten 40 t.m. 46. Gelieve de patronen te bestellen: Mu zen straat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. NUTTIGE WENKEN. Wanneer vleesch taai blijkt te zijn, voeg dan een lepel azijn bij de jus, en laat het daarin nog eenige tijd zachtjes prut telen. De smaak van levertraan is te verbe teren door toevoeging van sinaasappel- ot citroensap. Om eiwit snel tot schuim te slaan, voegt men een mespunt zout toe. RECEPTEN. CHOCOLADE CREME. Zes reepen chocolade, twee eierdopjes melk, drie ei witten (flink stijfgeklopt), 6 a 8 biscuitje aan stukjes. Snijd de choc, aan kleine stukjes en laat ze met de melk op def stoom van kokend water smelten. Klop dit mengsel flink luchtig. Roer zeer luch tig de stijfgeklopte eiwitten er door en de stukjes biscuit. Doe het mengsel in eet glazen schaal en garneer als het koud ge worden. is, met wat apart gehouden stijf geklopt eiwit. SCHOTELTJE BRUSSELSCH LOF (1 persoon): 4 stronken lof (gaar), een wei nig aardappelpurée, 15 a 20 gram boter, wat paneermeel. Bestrijk de binnen wand van een vuurvast schoteltje met een weinig boter. Snijd het lof aan smalle reepjes. Leg in het schoteltje een Iaagjq purée, daarop de gesneden lof, dek af met purée, en strooi er wat paneermeel over, tevens enkele kleine stukjes boter. Plaats het .schoteltje in de oven en laat er eert mooi bruin korstje op bakken. wachten, en ze keek je net aan of je ee* gewone jongen was, niet zoo'n stuk puin. En zoo eentje sturen ze weg. Die komt niet meer binnen morgenochtend. Ver ik wou maar, dat ik hier vandaan was, of dood voor mijn part. Wacht maar een paar weken, tot ik een beetje recht ben, en dat been weerj gebruiken kan. Dan zeg ik ajuus. Dan zoek ik Jennie op. Hier dito. Ik doe mee, jog. We stichten een reisvereeniging. Ik ben die hospitaalrom- mel hard beu. De temperaturen stegen. De ergernis klom. Woede tegen meerderen ging ove in woede tegen elkaar. Er kwam ruzie. Jullie lijken wel kinderen. Een beetje kalm daar. Kalm daar? Plof. Nou, hij hoeft geen gezichten tegen me te trekken. Ach, man, knoop je neus dicht. Die nacht liepen er drie weg. Ze zou den later wel terugkomen en vragen om hun plaatsje, maar het verlof zou hun de kans op beterschap kosten. Jennie had ze kunnen houden. Dr. Huffy schudde zijn grijze hoofd. De hoofdverpleegster was in haar recht geweest, toen ze het ontslag van Jennie aanvroeg en doordreef. De hoofdverpleeg ster was een ijverige, betrouwbare kracht. Maar zij en Jennie konden eenvoudig niet VOOR DE JEUGD. 17. Met z'n drieën liepen ze achter elkaar tussen de drukte door. Vader wist goed de weg en spoedig hielden zij halt bij 'n dikke boer. Deze en vader schenen elkaar goed te kennen, want ze schudden elkander lang en hartelijk de hand. Vader wilde hem 10 zakken gemalen graan verkopen. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Van de laatste negen raadsels kunnen de oplossingen Maandag a.s. nog worden ingezonden. Hier volgt alweer een drietal van de nieuwe reeks: 1. Gevraagd de naam van een vrouw, die werkt. Eerste lettergreep: iets, waar aan groote behoefte is; tweede letter greep: iets, dat flonkert. 2. Wie weet de kunst zoo ver te drijven Met rode inkt mooi zwart te schrijven? 3. Een familielid. Een letter voor de naam en je hebt het nodig, wanneer je koetsier bent. Inzenden na no. 9. Met vriendelijke groeten, lullie OOM KO 18. Ook de vreemde boer noemde een prijs en sloeg daarbij op vadcr's harde handen, dat het klapte. Vader scheen niet tevreden, want ze sloegen maar steeds op e kaars handen. Eindelijk wer den zij het eens. D|OE HET ZO. Een schaar om hoog zittende takken van bomen te snoeien. Bevestig de schaar met het onderste oog stevig op een stok, maak aan het bovenste een stevig touw vast, maar zorg er voor, dat, door middel van een stuk elastiek of een veer, de schaar open blijft staan. De tekening wijst de weg. Zorg voor stevig materiaal. EVENTJES VAN HUIS. Toen de beroemde ontdekkingsreiziger Byrd destijds met zijn metgezellen in het pakijs van de Noordpool zat, ontving hij door middel van de radio bericht, dat inbrekers tijdens zijn afwezigheid een on gewenst bezoek aan zijn woning ge bracht hadden. En volgens getuigen zou Byrd toen schamper de opmerking ge maakt hebben: „Een móóie tijd. Je kan tegenwoordig niet eens meer eventjes van huis gaan, zonder dat zij bij je inbreken". REKENVRAAGSTUK. Verdeel 32 zo in vier getallen laat ik ze maar AB--CD noemen dat A 3 net zoveel is als B 3, net zoveel als C gedeeld door 3, net zoveel als D maal 3. Welke getallen bedoel ik nu met die letters? HOE ZWAAR? Antwoord op de vraag van vorige week: 72 Kg. woog die vis. HOEVEEL BRODEN? Deze bakker had een schaal met brood. Hij verkocht eerst de helft van deze voor raad en nog een half brood. Van de rest aan een andere klant weer de helft plus een half brood. De derde klant kocht de helft van de rest en nog een half brood en toen was de schaal leeg. Nu vraag ik: Hoeveel broden lagen er in de schaal? Merkwaardig is nog: de bakker verkocht geen halve broden en toch kreeg iedere klant zoveel brood als hij vroeg. Antwoord volgt. samenwerken. Wat de eene wit zag, zag de andere zwart. Zij hadden geen aanra kingspunten. Jennie had weer ongelijk ge had, maar wat een schitterend ongelijk. Die stille kamer Dat was misschien wel het beste, wat zij voor hem gedaan had, en Jennie had véél gedaan. Kon hij maar ergens een plaatsje voor haar ma ken. Roode-Kruiswerk misschien. Hij trok zich haar verlies op een onzinnige manier aan; 't was, of het hart uit zijn werk weg was. Die twee jongelui Jennie en Windv waren hem zeer dierbaar ge worden. Hij hield van Windy Wren, en 't ging niet best met Windy. Dr. Huffv kende de uitdrukking, die op een gezicht kwam, als de smart te groot wordt. Dat had Windy. Hij scheen met de dag achter uit te gaan. De oude dokter had Jennie nog nooit zoo noodig gehad als nu. Waarschijnlijk wist Jake of iemand anders waar ze was. Ver kon ze niet weg zijn, nu Windy volgende week onder handen moest. Maar voor 't moment moest hij pro- beeren, niet aan Jennie te denken ver geten, dat zij hier of daar haar hart zat op te eten van verdriet. Maar haar een voudige, eerlijke gezichtje drong telkens weer voor hem op, en overal, waar hij kwam, zag hij haar voetstappen In de gangen, op de zalen, de heele lengte en breedte van het groote hospitaal door. Jennie had in de stad een kamer geno men. Daar bracht zij haar koffertje en 't scheepje van Erney heen en daar sliep zij 's nachts. Maar de heele dag dwaalde Jennie rond, gejaagd en overspannen. Zij kon niet kalm blijven. Soms bleef zij op een hoek staan welke kant op? En dan .maakten haar handen hun wanhopig, wringend gebaar, moest zij dan altijd voor- twee wegen staan, en de verkeerde kiezen Als zij niet meer voortkon van honger, ging zij het eerste, het beste eethuis binnen en bestelde voedsel. Maar de klei ne, eenvoudige restaurantjes deden haarl aan het zaaltje van Skinni en Henri den ken, en dan kreeg zij een brok in haar keel en kon niet eten. Als ze dan een' poosje op het bord had zitten staren, stond ze op, betaalde haar rekening en vond weer troost in beweging, in heerlijke vermoeienis. De lente was prachtig dit jaar;de lente, die Jennie de heele lange winter door een belofte van rijkdom had voorgehou den. Dat weeke, zachte, triomfantelijke ontluiken. Zoo snel afgebroken, zoo gauw begraven. Waar gingen ze heen, al die mooie lentes? Wat werd er van de gratie van perzikbloemen, als de perzikbloesem; viel? En van de geestdrift der grasspriet jes? En van het hooge rhvthme dep boomentoppen, met die beweeglijke groe ne zee er bovenop? (Wordt vervolgd.) ffi BB m mm mm m H A./1/V/Vt GicTC/V

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4